Galerie

Turanim

Obrázek Turanim

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

mě se tenhle obrázek z tvojí trojky líbí nejvíc . nwm co všehno už tady padlo o anatomii týhle postavy ale mě připadá ůplně v pořádku ,až na to že je plešatej ( ne že by to bylo oškliví ale mě to prostě přijde divný) se mi moc líbí .... fandim ti... di dál


 Uživatel úrovně 8

A tenhle obrázek mi přijde pro změnu zase nejhorší z trojice. Ne ani tak technikou, i když je pravda, že nedostatek kovu nedává vyniknout tvému umu kreslit plechová brnění, ale i dalšími chybkami. Těmi jsou podle mě hlavně špatné vsazení Turanima do obrázku (rámečku), jeho nakloněná postava, nedobrý výběr bot (nesluší mu, nic víc v tom není) a zvláštní "vratkost" postavení. Zato má asi nejhezčí rámeček a samozřejmě platí chvála všech tvých obvyklých kladů... Bla bla bla. To už si nezasloužíš. :-)


 Uživatel úrovně 5

Přesně, jak pravil anarion.


 Uživatel úrovně 8

Tfoft: Třeba... Gimly v rozšířené verzi když si sundal helmu v Lothlorienu měl docela pleš :o) a to byl Peter Jackson :o)

Jinak Samurai... tohle bych nehrotil, tedy spíše Kibe, ono je to vlastně jedno, jde pouze o názor "ošklivého realisty" a dle mého jsem to pochopil že spíše místo kibicování, jde o to že by to mohlo vypadat lépe jeho způsobem. Spíše způsob do budoucna.


 Uživatel úrovně 5

Kibe, mě šlo o to, jak je ta kroužkovka nakreslená a je nakreslená špatně. Tak tu prosím nevytahuj nějaké fantasy. Jde tu o kreslení, řekl bych.


 Uživatel úrovně 0

Tak tohle se mi líbí, sice pár detailu bych si našla, ale Vermaen má prostě kresbu jemnou a precizní, která s tvrdými trpaslíky moc dokupy nejde. Nahoře bych rámeček dala možná níž a trpošovi bych jen z estetického hlediska udělala řádné okované boty, takhle má podle mě nožičky jako Popelka XD, ale je to jen osobní postřeh.

PS.: odkdy jsou trpaslíci plešatí?


 Uživatel úrovně 0

ad Samurai: nesouhlasím s tou kroužkovkou...podívej se třeba na Conan The Barbarian, kde má v podstatě takovouhle hustou zbroj...navíc je to fantasy, takže bych ohledně oblečení/zbaní/zbrojí nebyl tak striktní.
A trpaslíci mívají ohromné pazoury, tak bych ten palec tak nehrotil.
Jinak myslím, že proporčně je na tom trpaslík(ač ti bývají nejtěžší) ze všech tří obráků nejlépe...


 Uživatel úrovně 5

Zdravím…

Už dlouho jsem se těšil na nějaké podobné obrázky a teď mám rovnou tři. Skvělé.

Už jste si u mě asi zvykli, že kydám na téma „nereálnosti“. Nu, nejdřív budu povídat o obrázku, jak na mě působí a co se mi líbí. A taky to, co by chtěl poopravit – znáte to, proporce, dojmy, důvěryhodnost atd. No, a nebyl bych to já, kdybych si nerejpl slovy „takhle by to nešlo“ :)

1) Celkový dojem obrázku:
Další povedený obrázek, tentokrát trpajzlík.
Je to trpaslík, který je jednoznačně bojového zaměření. Má (poněkud divné) kladivo, kroužkovou košili a štít. Od trpaslíka bych ale čekal ještě helmu, přeci jen, je malý a většina útoků jde shora. Bez helmy do podzemí nelez!
Tenhle mužík, oproti honosné elfce je již trochu „suší“ co se ozdob týče a je to dobře. Hlavně chválím autora, že ačkoliv dělal jakýsi „blok“ obrázků, že nezvolil stejný styl zdobení. Tady je to takové ostřejší a přímočařejší. Agresivní zlomy v liniích ozdobných čar – viz horní rohy rámečku. (já bych si práci beztak ulehčil tím, že bych udělal jednotný rámeček, já lenoch).
Trošku mě mrzí, že vousy jsou tak tmavé, těšil jsem se na pokochání se jeho vzory pletené vousů :)

Doporučil bych si dávat pozor na ty vlnovky v rámečku. Na pravé straně zhruba uprostřed je to vyrovnané, ale jak to stoupá vejš, převahuje linie pravé strany.

3) Detaily – tělo:
Opět – nohy, respektive chodidla. Příliš krátké na člověka. Ovšem, můžeme se dohadovat, že trpaslík to má menší:)
Palec pravé ruky je, řekl bych, doost veliký. Navíc, proč tu zbraň nedrží palcem? Má ho takhle vedle…

4) Detaily – oblečení:
Linie horního přehybu bot je na každé botě stejná, i když každá bota je jinak natočená.
Co se toho přehozu přes kroužkovku týče, jaksi mu chybí nějaké spínání, takhle ho drží snad jen ten opasek a pokud ti neuvěřím, že tam jsou nějaké háčky, tak sem u to po pár krocích (nedejpože běhu) shrne na strany a bude vypadat dosti k smíchu :)

6) Pohledem ošklivého realisty:
1) přezka pásu na štít je obráceně :) Tyhle věci se dělaj tak, aby jedním zatažením šlo sundat/otevřít. Jenže tady to musí vyvlíknout nejdříve z jedné části přezky, pak povolit, a pak vytáhnout z druhé části. Historické a si fantasy popuhy jsou vybaveny pouze přeskač o jedné části. Tedy jako pásky… jen zatáhneš a tím povolíš a štít máš volnej, pripravenej k boji.
2) kroužkovka je kreslená špatně. Takhle to vypadá, jako kdyby se jednalo o velmi husou šupinovku.
Zkus se inspirovat zde:
http://www.curiavitkov.cz/clanek1_4.html
popřípadě tady:
http://www.curiavitkov.cz/images/zivot/mackomple t3.jpg
--zde je skvěle vidět, jak se kroužkovka kreslí – a to tak, že oblečení rozdělíš na proužky. Rukávy podélně a tělo vodorovně. Respektive tak ,že když postava v kroužkovce dá ruce od sebe ve vodorovné poloze, tak všechny ty čárky budou vodorovné i na rukávu, podle toho si pak uděláš ohyby. No a teď k samotným krouřkům. Přesně jako na tomhle obrázku děláš jakési křivky, takový poloviční půlkruh, respektive hranu úseče. A děláš je nahusto vedle sebe. Uděláš první řadu. Druhá řada bude OBRÁCENĚ proti té první a takhle to opakuješ. Je to hrozná piplačka.

A další obrázky:
http://www.curiavitkov.cz/valka23.html
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ e5/Pembroke.jpg
--- na této pohřební soše Godefroi z Bouillonu je kroužková kukla a styl, jakým se kroužky zobrazují, skvěle vidět


Tak, snad sem pomohl :)


 Uživatel úrovně 8

Turanim


Z autorova e-mailu:
No, bol som na dovolenke, a nebolo moc čo robiť, tak som tvoril... Mám tu rovno tri obrázky... A sú to zrejme posledné obrázky, ktoré som vytvoril predtým, než bude môj systematickou výukou nepoškrvrnený štýl navždy poznačený strednou školou umeleckou, eventuálne aj vyššou.Tieto obrázky sú prvé tri zo série desiatich, ktoré sas chystám vytvoriť. Zatial nebudem prezrádzať, čo ich spája, ale postupne sa to ukáže... A myslím, Že sa to bude páčiť. Zatial ich berte len ako obrázky.

Vek: 15/15
Doba tvorby: Uplne rovnaká ako pri Riven
Technika: Centropen, Ceruzka
Zobrazuje: Trpaslíka bojovníka Turanima, zvaného Obrosmť, dalšieho z desiatky so zatial neznámym cielom
Inšpirácia: Meno a typ zbrane inšpirovné sériou Markusa Heitza o trpaslíkoch

VermaenOpět jenom stručně:

• Též stejně půvabná práce jako předtím. Je to strhující podívaná. Krásně si vyvážil kompozici oním trojúhelníkovitým dekorem v každém rohu horní části rámečku, aby zaniklo hluché místo v horní části obrazu, vzniklé tím jak je trpaslík malý :o) A tady nemám vlastně ani co vytknout. Dokonce i nohy, které by se mohli v porovnání s člověkem zdát stejně „chybové“, u trpaslíka zase tak nevadí .)
• Ruce správně veliké, obličej krásný a plastický, s jistým vzhledem a pocitem, což je veliké plus.
• Jednoduše za jedna a tečka. Akorát onen loket levé ruky, v látce jak jsou jisté volánky, může to působit trošku nepřirozeně, nebo naopak strojeně, ale to je každého individuální pojetí obrázku. Já jen napíšu, že se mi toto moc líbí a popřeji ti jen tak dál :D
S úctou
anarion