Galerie

Bitva s bjély

Obrázek Bitva s bjély

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Luxusní komixový styl alíbí se mi to celé. nemám co dodat. Jen by tam mohlo být trochu víc krve xD


 Uživatel úrovně 0

luxusní dílko.. nakreslit bitvu v průběhu musí dát moc práce...pozadí se taky povedlo.. nemám co dodat ..možná až na příliš bledou kůži bjélů


 Uživatel úrovně 0

Mě osobně se ten obrázek líbí,
jakoby na mě ubalil nějakou
magickou energii která mě oslovila. (hipík nejsem)
:)


 Uživatel úrovně 5

Další příspěvek od Folcwina:

Osobně nemám moc rád osobité umělecké styly, které chápe jen autor (extrémní příklad kubismus, dadaismus). Zde je u ipřesto, že to působí uměleckým stylem, tak kresba je dynamická, hravá a poutavá.

Zvláště zajímavě vypadají nápadně bílé obličeje útočníků (asi bjélů).

Obrázek má ducha, je v něm zachycena chaotičnost boje. To se povedlo naprosto perfektně. Atmosféra z obrázku na mě doslova dýchá.

Kdyby obrázek měl více detailů a byl více propracovaný, tak by se pravděpodobně vytratila atmosféra. Hledat v úmyslně kresleném chaosu bitvy nějaký řád také nemá význam - jde o to, co obrázek vyjadřuje, co zachycuje. Zde je to chaos a krvavost bitvy, což se autorce bravurně povedlo.

Moje "čistě" subjektivní hodnocení obrázku: 4-5*. Také nejsem kreslířem a samotnému kreslení moc nehovím, takže ani tak nehodnotím techniku zpracování, jako celkový dojem z obrázku.

P.S.: Když už autorka zmínila toho "nehybného" chlapíka s kyjem, tak mě nijak zvlášť celkovou atmosféru nerušil (i když je pravda, že nějaké nakročení by mu neškodilo).

P.P.S.: Pokud se vám nelíbí, že obrázek není realistický, tak to by mě potom zajímalo, jak se vám líbí úplné koláže. Například v Brně na prázdných plakátovacích plochách je koláž v podzimních barvách - je to splácané několik obrázků dohromady, ale spolu dávají naprosto skvělou kompozici.


 Uživatel úrovně 2

Ano jak zde již bylo řečeno, dílo je velmi chaotické. Celá kompozice obrázku na mě působí zmateně(možná je to tím že je obrázek malý. Ve většim provedení s trochou rozestupu by to tak působit nemuselo). Příjde mi to jako hraní dětských barev. Ano to je ono je to takové dětské dílo (trochu morbidní na dítě ale myšleno je tím především technika a barvy)
Vlasy obličeje a vůbec vše je moc rozmázlé.
Na tak drsný obrázek je to moc barevné.
Ta uřízlá noha vypadá jako kdyby hořela..
------------------------------------------------ ----------------------------------------------
Les- Je hezky vypracovaný, dle mě mu bylo věnováno nejvíce pozornosti, a také dle toho vypadá. Barevně želbohu (jak jsem již zmínila) neodpovídá dění na obrázku.
Budu-li hodnotit jejich postoje, tak musím konstatovat že si s šermířským úměním evidentně rozumí.
Zbraně. Věc která jde člověku sama.. téměř bezesnahy a úplně od ruky.
Kleimor(či co je to za meč) bě hnedky bouchl do očí... Ten se ti povedl.
však z kyje mám už menší zážitek.

Abych to shrnula tak tvůj obrázek na mě působí rozkouskovaně (tuhle se mi to nelíbí a támhle je to excelentní) Proto se případně omlouvám za případné protiřečení si.

Celkový dojem z obrázku: Nemohu hodnotit.


 Uživatel úrovně 1

To se Ascella tak rychle zlepšuje, nebo si schovává nejlepší obrázky na závěr? :-)))

Famózní to totiž je. :)

Já si myslím, že Ascelliny obrázky jsou v současnosti jedním z vrcholků Galerie. Má úžasné barvy, živé obrázky, dobrou volbu scenérií, zajímavé postavy a pro mě nezvyklou techniku.

Když si rozeberu tenhle obrázek:
- Je to úžasně živé, atmosférické, akční. Je těžké zachytit pohyb více postav a Ascella to zvládla.
- Anatomie a technika postav je kvalitní. Všechny jsou v pohybu, dobře vypadají.
- Barvy jsou dobré, ale ještě to chce doladit odlesky a světlo. Hlavně na kovových částech by to chtělo přidat, aby bylo poznat materiál, obzvlášť to bije do očí u zbraní a brnění. (Ale nevím, jak těžké je touhle technikou udělat odlesk. Předpokládám, že dost.)
- Drobné detaily mě spíš iritují, lepší dívat se na to jako celek. Protože když pak vidím určitá místa, jako třeba useklé nohy, křivý meč, nebo bílé okraje kolem postav Bjélů (?) (nebo to je aura záměrná?), tak mě to trochu ruší.
- Znovu chválím Ascelliny stromy. Mají atmosféru a obdivuju, jak dokáže skrze pár linek nakreslit věrohodný les.
- Znovu samozřejmě chválím i výběr barev. Je to zajímavé, ne vyloženě barevné, spíš mdlejší, ale zase dost živé, aby to nebylo příliš studené. Na pár místech je to pak teplejší a tím výraznější, což působí hezky.
- Vlasy by chtěly dopilovat, všímám si, že Ascella je dělá hodně rovné, nepřirozené, a hlavně často podobné. Jestli můžu radit, doporučuju vzít dva, tři papíry a zkoušet skicy obličejů a hlavně různé účesy a opravdu se na to soustředit. (Mít čas, taky bych to měl udělat... :-\)

Takže já nemám co dál dodat, jde o skvělý obrázek jako vždy. Opět jsem se na něj rád podíval a rád ho chválím. Budu se těšit zase na další. Děkuju moc, Ascello.


 Uživatel úrovně 8

u těch nohou je snad jasný, že patří nějakému jinému bjélovi...

mě se obrázek... nelíbí... nevim proč (ale chaosem to neni)


 Uživatel úrovně 0

bjélové jsou dost divnej název možná bych to přejmenoval . ten obrázek je trochu zmatenej


 Uživatel úrovně 0

Na mě to působí vcelku chaoticky.


 Uživatel úrovně 0

Skoro to vypadá, jako by ten ležící muž měl tři nohy - jakoby byl původně malován že leží na boku a nohy má na zemi....ale pak se tam najednou oběvila ta "třetí", která je mírně pokrčená a vytváří dojem, že ten muž stojí...newbo se kácí k zemi