Galerie

Bitva s bjély

Obrázek Bitva s bjély

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Zdravím...

Měl bych pár psotřehů k dílu.

Je sice fakt, že postava a postoj toho muže vpředu s jedenapůlou je velmi dynamický, ovšem jako u diskobola špatný. Kompozice díla mě vede k tomu, žeo nen muž právě sekl toho druhého do vnitří strany stehna. toho z takového postoje může dostáhnout - může, tedy v budoucnu, zde je noha již solidně v pytli. Kdyby sekal z vrchu, jak asi sekal, tak by meč měl čepelí doleva, tedy obráceně, než teď.
musím ale pochválit zachycení útoku - tedy sek + krok a protočení v ramenou (zadní ruka nahoře >> pohyb ramen).
Zachyceno je to pěkně, ale když si uvědomíme, že sekl vnitřníé stranu stehna, tka je to nemožné z vrchu - leda ze spodu. Kdybych někoho chtěl seknout do stehna, postavím se víceméně tak, jak ten muž právě stojí.

další postřeh patří té hlavě vpravo dole. Jak drží tu hůl? špatně. Prstama dolů, (víceméně) zásadně.

Teď mě tak napadá, ta naseklá noha, neleží na ploše náhodou? Nejsem si tím vůbec jistý, protože ten muž, kterému patří (patřila) je osekaný a tak sem vážně na vážkách. Což bude asi také chyba :(


 Uživatel úrovně 8

Bitva s bjély


Z autorova e-mailu:

Autor: Ascella
Technika: skica tužkou, akvarel, perokresba
Doba vzniku: cca 3 hodiny

Jde o ilustraci k příběhu zveřejněnému v Síních hraničářů, ve stručnosti: cesta družiny bjélským územím byla velmi krvavá...
Sama cítím, že zamýšlenou dynamičnost obrázku mi kazí muž s kyjem, jeho poněkud strnulý postoj (bylo mi k tomu řečeno: "Podívej se na fotky fotbalistů v akci, taky občas mají neuvěřitelné a trapné postoje...")

A o autorce -
ráda bych se pokusila zbořit mýtus, že všichni galerijní uživatelé jsou studenty uměleckých škol. Nejsem. Jsem pouhý PJ, geograf a maluju jen citem, nikoli vzděláním. Maluju pro radost a pro ilustraci her. Nemám trpělivost si hrát s precizní kresbou, proto užívám barvy, nebo něco, co jde rychle, dynamicky :-)

Ascella


Dneska budu strohý a dám ornou půdu ostatním. Jsem rád že autorka zmínila právě fakt že uměleckou školu nestuduje a přitom není dokonalá kresba základním faktorem pro schválení obrázku do Galerie, ale to už si posoudí asi každý sám.
Takže jen pár slov:

Občas by se hodilo pracovat i se samotnou linkou. Aby někde gradovala, někde se ztrácela... občas více šáhnout do obličejů, trošku více drapérií, jinak je to dobré :)
Postavičky vepředu prokreslovat více a směrem dozadu víc ředit barvu... dodá to dojmu větší hloubky :o)
Jinak se mi to zdá pěkné, je to akční, živé, má to náboj i pěkně barevné. Někdo by si mohl říci že je to dost strakaté a chtělo by to sladit do jednoho tónu, jiný že je zase tohle hravější a příjemnější... takové víc pohádkové/fantasi. Záporem není ani jedna varianta, ale je dobré vědět že obě varianty mají něco do sebe a něco zase ne :o)

Za tento obrázek jsem rád a myslím že i ostatním se bude líbit :)

s úctou
anarion