Galerie

Černovlk, Královský hraničář

Obrázek Černovlk, Královský hraničář

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Velice pěkný obrázek.

-oceňuji velikost obličeje. Čím větší je, tím těžší je nezblbnout nějaký detail
-Kdyby nevypadaly ty fousy modře, řekla bych, že se ti náramně povedly
-oči, nos a pusa jsou moc pěkné
-Jdou tam vidět vrásky (+)

¨Zápory mě nenapadají. Hlavně proto, že já bych toto nikdy nenakreslila. Proto nebudu kritizovat. Stejně, jak (ne)znám naše spoluhráče, tak ti ti na tom pár chybek stejně našli.


 Uživatel úrovně 2

Osobně beru toto dílko jako Úmění. Řadím tam obrazy touto technikou vyznačující zátiší či osobu se smyslem pro detail. Sama za sebe říkám že na tomto díle není co vytýkat. Opravdu mě zaujal mohu říci jen BRAVO

Dojem z obrázku 5*


 Uživatel úrovně 1

Znovu chválím Ascellu a gratuluji k povedenému a zajímavému obrázku. Jen tak dále.

Mé připomínky - nečetl jsem předchozí kritiky - zde:
- Použití modré barvy do vousů a vlasů je povedené. Málokdo by to asi udělal, ono to pro lidi může ztrácet logiku, ale já to hodnotím kladně.
- Totéž mohu říci o použití červené a zelené/modré v obličeji.
- Má příliš "mrtvé" oči, jestli víte, co chci říct. Málo života, málo lesku.
- Rysy jsou velmi věrohodné a obličej skutečný. Jediné, co mi vadí, je "splihlé čelo". Myslím, že má dost zmenšenou mozkovnu, ale možná to dělají ty vlasy.
- Vypíchl bych rty, které považuju za dost těžké. Tyhle jsou hezké.
- Stínování je uvěřitelné a hlavně zajímavé.

Ascellin "indiánský" (?) styl obličejů jsem si oblíbil a tenhle chlápek je jedním z nejhezčích. Opravdu se moc těším na další obrázky. Rozhodně dál experimentuj a zkoušej nové techniky. :-)


 Uživatel úrovně 0

Velmi povedené. Protože obrázek znázorňuje skutečnou hmatatelnou postavu s věrohodnými rysy a tvary. Snad zrak mohl přijít k nějaké újmě, neboť se mi zdá, že hraničářovo pravé oko shlíží dolů, zatímco levé je zahleděno kamsi vpřed nebo mírně do strany. Ale chápu, že není snadné něco takového bezchybně vystihnout, a tak to pokládajme za skromný postřeh. Líbí se mi volba barev, vytváří neskonale hřejivý a zajímavý obraz, a proto pominu místy zvláštní kombinace, které mají za následek mírně bizarní barvu pleti; ať už mám na mysli červenou či zelenou. Temně šedavé kadeře se rovněž povedly. Pravda, lze si s nimi vyhrát, avšak to lze s čímkoli, a i když kupříkladu hledím na dílo světového mistra, mohu si pomyslet, že zrovna tam bych to být jím udělal jinak, že jinde si mistr mohl více vyhrát atd. Takže s klidným svědomím doporučuji hru s vlasy - jednak s tvarem, jednak s barvou -, ovšem není nad čím skuhrat: i takto ten muž oplývá pěknými kadeřemi (ne každý musí mít bujnou kštici). Chválím nos, a to ve velké míře, neboť je vyobrazen zcela precizně. Nadále se zdá, že rty nejsou úplně v pořádku, což bude jistě zapříčeněno tmavě rudou skvrnou mezi rty po pravé straně. Působí dojmem, jako by se tam rty vytrácely. Nevím, jestli se vousy mohou tak náhle změnit z tmavě šedých na světle šedé kombinované s bílou a se záblesky modři. Faktem zůstává, že mně tento jev nesedí, byť se mohu mýlit - což já vůbec nevylučuji. Ale pokládejme to, prosím, za drobnost. Tento obrázek není poskvrněn závažnými nedostatky, k tomu má hodně daleko. - Po pravé straně zelený oděv, po levé světle modrý a bílý. Nevytváří to však kontrast, jak by se mohlo zdát, a tak nemám nic proti.

Znázornění Černovlka tímto způsobem jest originální, precizní a barvité. A - což kvantum zdejších hráčů uvítá - rovněž inspirativní.


 Uživatel úrovně 0

Je ot super, ale dvě věci, a bylo by to über-super:
> Hroní ret je jako u černocha. Byl to záměr ?
> Okraj levé tváře - nejsem si jistej, jestli je to zranění, nebo je prostě tak červenej, ale nějak mi tam nesedí.

Osobně by se mi více líbil ještě trochu divočejší účes, alespon menší zvlnění, ať není tak ulíznutej :-)

Jinak ale je to opravdu hezký, závistí si tiše okusuju nehty ^o^


 Uživatel úrovně 8

Vytknul bych jediné - černý stín na nosu... jsou i jiné barvy než černá, jak si nám ukázala na jiných částech obličeje...


 Uživatel úrovně 8

Černovlk, Královský hraničář


Z autorova e-mailu:
Autor: Ascella
Technika: Kresba olejovým pastelem

Mé prvé letmé seznámení s možnostmi olejového pastele: není to dokonalé, ale když si tvář svého oblíbeného hraničářského mistra prohlížím, je to téměř on (poté co na něj nějaký mág seslal Vidění dvojmo ;-)Inu vždycky jsem byl pro, zkoušet si nové techniky a jsem rád že jsi nám Ascello poslala mastný pastel .)
Co beru jako plus je fakt, že tam onoho hraničáře z obrázku: „Před bouří“, vidím. Také si myslím, že takový energetičtější styl kresby zdejšímu Galerijnímu repertoáru jenom pomůže a snad kromě bílého pozadí nemám moc výtek. Opravdu by to chtělo používat zašedlé baličáky, nebo černé čtvrtky, protože to v obličeji dost skryje. Takto dost prosvítají bílá místa... snad příště :)

Ps. Neboj se víc stínovat ve vlasech, i do nich dát trošku barvy. Jinak plochy pod obličejem se mi zdají bohužel s porovnáním horejšu docela nedodělané, narchylo jakoby. Spodek by chtěl určitě dodělat.

Jinak příjemná kresba a inovační technika. Takže za mě, až na pár chybiček palec nahoru :)