Galerie

Hubeňour s velkýma rukama

Obrázek Hubeňour s velkýma rukama

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

se nehádejte... samurai má sice pravdu ale myslim si že je ůplně jedno jestli má ten výborně nakreslenej chlápek v ruce meč nebo tesák


 Uživatel úrovně 5

NW mi psal, "proč je ta věc tesák". Sand nebude vadit, dkyž to napíšu sem, přecijen - vy to taky můžete nakreslit. Ono je jedno co kreslíte, ale kdybyste obrázek "tesáku" pojemnovali "meč XX" tak to bude vypadat blbě:)

Takže:
1) MEČ - čepel je rovná, oboustraně broušená, má záštitu a hrušku (hlavici).
2) Tesák - čepel _může_ být zahnutá (NW jí má zahlou jen ke konci a spíše se jedná o zesílení). Hlavně je čepel broušená pouze z jedné strany (což tady rozhodně je). Tesák nemusí mít nijak velkou hlavici, třeba tady NW užil rozšíření na konci čepele, což se používalo k nahromadění materiálu, tudíš větší síly a absence vyvážení (dosahovaného hlavicí) dopomůže pádnosti ještě více. Další aspekt tesáku je zahnutí konce řepele proti směru seku (opět viz NW)

Asi tak vše


 Uživatel úrovně 5

Já bych ještě opravil ten meč - je to tesák.

A co se té pozice týče, mě příjde, jako kdyby říkal: "Tak si poď proto!" ... taková rozhodná póza:)


 Uživatel úrovně 8

Tedy četl jsem vás všechny a nechci se opakovat... tedy jen postřehy co mě napadly :D

a) Ten stín... jak Taranie psala: Stín je víceméně přesný. Stín je přecijen "přečárání" ale sedí to.... tímto mi vnukla myšlenku *děkuji*

Jasně... přečárání stačí, ale musím uznat že by mnohem lépe sedělo, kdyby byl stín přečáraný linkama stejným směrem. Takto vybarvený všemy směry... s tím že ještě vidíme tahy tužkou... v této podobě to docela rozbíjí formu.

b) Ty bradavky jak psala Taranie je dobrý postřeh. Působí strašně dole, čímš evokují buď ihned chybu autora, nebo také to že prsa má převyslá a tak baravky jakoby špekem přetely k okraji... což tady u tohoto obrázku Nathakovy nesežere asi nikdo :D přičemš pokud by to tak bylo, fald by určitě dole vrhal stín.

Určitě jak psal Samurai... ty dlaždičky by chtěli více detailů... klidně jenom někde... nějakou spáru, škvíru, prasknutí... třeba trs trvávy mezi fuky, pavoučka... apod.

Hodnotím kladně tu bílou linku u rukávu, stejně tak chycené světlo u boku na kalhotech a u čepele, kde to působí docela dobře:

Jinak dále už by jsem spíše jenom opakoval *což ze 40% zde dělám taktéž... takže jenom podotknu že je to zdařilá komiksová tvorba a pokud příště Nathaka vychytá detaily a přijme kritiky, které zde byli docela dobré, příští výtvor by mohl být docela fajn :)

any


 Uživatel úrovně 0

NW: pohoda, dobrý to máš:) Naznač mu klíční kosti a nějak líp pořeš ruce a prsty - třeba palec na ruce s mečem, visí mu tam jak bimbas, ne jak palec:) Na druhý ruce máš zas prsteníček skoro 2x tak tlustej jak prostředníček atd. Póza dost křečovitá, jinak imho dobrý. Hlava je z toho asi nejlepší.


 Uživatel úrovně 2

Je to moc pěkné ale má to mnoho nedodělaných detailů.
------------------------------------------------ ----------------
Z toho jak jsem nathaku poznala bych řekla že v sobě probudil jisté Alterego.


Tělo-
Prsa-Bradavky jsou moc nízko v poměru kde ta prsa má.
Meč- Je to typická forma meče ani špatná ani jinak úžasná..prostě klasika.
Hlava-Nemohu si pomoci ale příjde mi jako puberťák cca v 80.-90. letech
Stín je víceméně přesný. Stín je přecijen "přečárání" ale sedí to.
Co se týká nekompletného využití plochy které mě tolik irituje, možná jsem na tomto díle pochopila co anarion myslel tou neotřelostí..
Nápad je velmi vtipný a zpracování se ti povedlo.

Celkový dojem z obrázku 3*-4*


 Uživatel úrovně 0

Mně se to líbí. Ten pán má skvělý výraz. Případné chyby se ztrácí "ve formě", takže není moc co kritizovat.

Jen ten stín na zdi mě ruší. Vypadá to, jakoby se hubeňour nacházel v nějaké sportovní hale. Jistě, dokážu si ho tam (stín na zdi) "reálně" představit, ale přesto mě ruší. Nenapadá mě ale nic, jak to vylepšit.

Co mi ještě dělalo menší problém,bylo natočení volné ruky. Jeden má problém (i přes postavení palce), jestli je "dlaní" nahoru nebo dólu. Asi to chtělo udělat hranu spodních kloubů méně členitou, jen ji zvlnit, nedělat tam ta ostrá údolíčka. A taky posunout palec víc k levému kraji. Jsou to detaily, ale zrovna ty podstatné. Takhle to na mě spíš působí, jako by na hřbetu ruky měl položený useknutý cizí palec.

Ale celkový dojem z obrázku je dost dobrý. Když to srovnám s tvým předchozím zde publikovaným dílem, klobouk dolů. Kdyby byla póza z vlastní hlavy, byl bys, Nathášku, fakt dobrej.


 Uživatel úrovně 5

Kulatý palec? Kdeže - všechny prsty má hranaté, takže kulatost jednoho by znamenala chybu.

Jinak, právě jsem zkoušel - pozice prstů nejsou nijak bolestivé


 Uživatel úrovně 0

Hej, čéče, to není špatné :)

Co by chtělo trochu zlepšit jsou imho prsty,resp. chtělo by to přidat nehty (nějak je nevidím, kromě pravýho palce). Plus, palec levé ruky je moc kulatej, špatně jde rozeznat kloub od článku (není jasné, kde končí jedno a začíná druhé). Jo, ještě by palec mohl dosáhnout trochu dál - dostat ho do téhle pózy by bylo hodně nepříjemné, v podstatě se dotýká nehtu. Přirozenější je ho trochu natáhnout, takže se dotkne prostředního kloubu.

Jinak oceňuji jednoduché a nerušící pozadí, hodí se k tomu.

Snad jsem moc neopakoval Tfoft a Samuraie, nemám moc čas číst.


 Uživatel úrovně 5

Nathako, ty i kreslíš ... pfíha:)

Mě se ten obrázek líbí, zaujme pohledem toho Hubeňoura a jeho pózou.

co se tváře týče, ta se mi líbí celá, hlavně ty vlasy a oči.

Co se mi ale nelíbí jsou prsa, řekl bych, že jsou moc nízko. Co se břicha táče, ač nám líšíž, že je lehce vypracované, stejě působí ploše.

Oblečení je vselku dobré, snad bych poznamenal moc ostré záhyby na pravé paži - vidíš ty troiúhelníčky na paži na látce?

Jinak vnitří rukáv je skvělí, hlavně ten bílý lem, ten zomu dodává tvar a prostor.

Tesák (opovažte s nekdo říct meč, prosím,nezabíjejte mne:D) Nevím, kde se vzala ta díra na rubu:-P Záseky na čepeli dělej spíše jako prohlubně, nerovnosti, nezakové čáry, takhle to spíše působí, že to někdo prořízl alá Horst fux, který předvádí nové nože:)

Pozadí - pravá strana je ukončena pškně /zaobleně" kdežto nalevo je to rovně useklé. Působí mi to rozdílně a protichůdně. Spáry kamenů más vykreslené dobře, ale moná bych celé pozadí ztmavil, přecijen, kámen je většinou tmavší. A rozhodně, neboj se na pozadí udělat nějaký vdljší detaj, lterý byz toho udělal skutečnější plochu - prasklinu kamene, okno, sloup - ale pozadí jen z lehka, rozostřeně třeba, aby neodvadělo pozornostod ústředního motivu.

A stín, ten bych udělal rozhodně tmavší.

Každopádně obrázek je to velice potěšující...