Galerie

Lesní tůně

Obrázek Lesní tůně

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Dobrý den,
si myslím, že to je super styl! DISKUZI jsem jen přelétl očima a přijde mi skoro až smutno, jak je autor "koupán" v kauze podpis, trošku nadhledu, drazí kritici!
Považuji to za nový, svěží a lehký rukopis. Myslím, že se máme ještě na co těšit, že, Murthagsi?
Velmi pěkné a koukatelné, díky za takový obraz v galerii.


 Uživatel úrovně 5

Samurai: možná jsem jen správně neporozuměla tvé myšlence, ale podle mých zkušeností je to spíš naopak. Dojem z dokonalosti bývá silnější než detail samotný...popřípadě větší množství detailů. V dobré, tedy, abych se vyjádřila přesněji, v zajímavé a hodnotné práci, jde především o vhodné a vyvážené využití linií a ploch, jejich střídání a kompozice...je toho pochopitelně víc. každopádně se bezpochyby shodneme v tom, že detail může umocnit zážitek, třebaže není dokonale detailní :-) (To já jen tak na úvod, že mě tahle reakce trkla).
Kresba se mi pochopitelně líbí a když mezi studenty najdu jednoho, co mi tohle přinese po plenéru, budu šťastná. Možná, abych nehovořila jen v superlativech, byť zobecněných do bezduchého: "líbí se mi", zmíním pravou spodní část, nejspíš vodu pod břehem. Nebála bych se ji nechat bílou nebo ještě jednodušeji nahozenou. kompozice i námět je tak zřejmý, že si divák snadno domyslí tuto část. a to mu neuškodí a obrázku jen pomůže ;-) Čímž bych tedy ráda projevila jistý nesouhlas s názorem taranie. Ale jak psal anarion, je to jen můj názor.

Na závěr bych ráda pozdravila všechny autory, kritiky, redaktory apod. Dlouho jsem tu nebyla a potěšilo mě, když jsem tu našla známé nicky. Povzbudilo mě, jak někteří vyrostli, obrazně řečeno a těší mě, že Galerie stále "frčí". Možná to patří spíš do Putyky, ale neudržela jsem se. Snad mi odpustíte tento sentimentální odstaveček :-)
Vaše bre.ber.ka


 Uživatel úrovně 8

Tak a obrázek má už i autora :)


 Uživatel úrovně 8

all: využití formátu od českého rytce, medailéra a umělce Jiřího Harcuby. Více inforací též na stole o umění, jenž má link na ofic. stolu Galerie:

http://media.novinky.cz/788/7887-article-kxdsd.j pg
http://www.msb-jablonec.cz/img/gallery/zoom/meda ile-a-plakety-02.jpg
http://www.zlate-mince.cz/cm/Harcuba_1.jpg
http://www.gallery.cz/gallery/cz/Vystava/2008_04 /Images/Vystava/A009_S.jpg

zde je i na plovárně s Erbenem:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2085221601 00006-na-plovarne/?streamtype=WH


 Uživatel úrovně 0

Taranie: neřekl bych, že s tebou souhlasím, zaprvé, záleží na to co kreslíš, já tam mám kousek lesů, kresleno jen ty nejpodstatnější věci, kdybych to roztáhl na výšku a šířku navíc, pochybuju, ze to bude pěkný. Zadruhý, je to styl, umělecký styly je spousta, někdo kreslí jen určité části to, co vidí. Někdo využije všechny prostory, který mu poskytl papír, a jsou opět někteří, který kreslí jen výjměčně jějaký předmět v něm. Co se týče Lesního tuně, mohl bych tam dokreslit molýla, oblohu, rybu ve vodě, ptáky na obloze, slunička,...atd. a co z toho vznikde?


 Uživatel úrovně 2

Anarion. Když bude zaplněná, tak podle bude "vmáčklá" a pokud bude plocha taková jaká je u tohoto díla, tak (dle mě) je obrázek ožizený.
Proto je plocha dostatečně velká aby se mohly (stromy, jezero a tráva) dostatečně roztáhnout.
Nemohu si pomoci, ale příjde mi obrázek ošizen o pár pěkných stromů.


 Uživatel úrovně 8

Taranie: Promiň... ona celá plocha dle mého využitá je... to že autor nechá mlý kousek bílého místa pro odlehčení na nebi a u trav v popředí, obrázek odlehčí a dodá mu lehkost, stravitelnost... lépe to působí.

Kdyby bylo vše plné... mrkaky u nebe... ptáci, tráva až k okrajům... mohlo by to působit že je vše na papír vmáčklé, natěsnané... motivu by chyběl prostor pro odstoupení a obrázek by se tak ztrácel. Dle mého to je výhoda. Ale je to jen můj názor.


 Uživatel úrovně 2

Moc krásné. Mrzí mě však že obrázek je abych řekla částečný.
A bohužel s tím mám problém u většiny z děl.
Autor má obrázek víceméně uprostřed plátna,což by bylo v pořádku kdyby obrázek zdůrazňoval osobu zbraň či tvora.
Jestli že je to krajina měla by být využita celá plocha plátna nejen třičtvrtě.
A obrázek nemá tak složitý motiv, aby se nedalo místo zaplnit.
Jinak nemám z kompletací obrázku žádný problém.
Celková kompozice,smysl pro detail. Moc se mi to líbí.

Ale opravdu doporučuji využít celou plochu plátna nejen tomuto autorovy ale všem kteří kreslíte mapy či krajiny. Má to lepší efekt a nevypadá to tak ukousle

Celkový dojem obrázku 4*-5*


 Uživatel úrovně 0

Samurai: máš naprostou pravdu, jenže mám takový dojem, že jsem vám už sdělil o tom, jak jsem kdysi podepsal svůj obrázek. A to taky znamená, že tenhle podpis už nepoužívám.

Co se týče ten tvůj připomínky o tom, že jak snadno se zkazí dojem obrázek kvůli nějaký malými chybami, jsem vzpoměl, že jsem potkal podobný případ.


 Uživatel úrovně 5

Dokonalost je zásadně tvořena z detajlů ... padne jeden dtajl, apdne druhý, třetí ...

Možná se vám to zdá bezpředmětné, ale občas i ten nejmenší detajl může naprosto zmrvit dílo. Příklad tohoto díla to rozhodně není....

Víte proč tu diskutujeme o tomto obrázku? Aby autot TENHLE obrázek opravil? Pochybuju. Kecáme tu na téma tohodle obrázku, říkáme co se nám líbí, co se nám nelíbí. Dáváme návrhy co změnit, aby to PRISTĚ bylo lepší ...

Jeden detajl - podpis - to dílo nezmršil - ale příště by třeba mohl. Je to jen o přístupu. My se tu vyjadřujeme, dáváme v plac své názory, a to jen proto (nebo spíš hlavně(částečně)) aby se autor mohl poučit a příště dnes zkažený detajl dovedl k dokonalosti a tak se postupně propracoval výše a výše...

Mám pravdu ?