Galerie

Violátor

Obrázek Violátor

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

http://zs.sudice.indos.cz/VLAST-ZEMPL/Moje/Opava/K ostel%20sv.%20Hedviky.JPG

Tady máte ten váš panelák :D


 Uživatel úrovně 8

Nevím, jestli je moudré cpát do drd mrakodrapy...

pohledově levé rameno mi přijde divné, ty dvě čárky.. takový odfláknutý : )
druhá ruka na mě zase působí nerealisticky... oproti té levé... podpaží je nějak znázorněno, pak tam je ale .. to pokračuje trup? nebo co? : ) navíc rameno tam imho vůbec není...

levá noha je nějaká zakrslá oproti pravé, obzvlášť prsty

hlava mi přijde jako nasazená na sochu... krk je nějak divně stočenej, ještě mi přijde posunutej mimo osu / páteř

hrozně mě ruší poslední čárka u levého rohu (ta u kořene) ... dílky se postupně zvětšují a najednou je ten poslední rozseknutý na dva... uměle... přitom pravý roh jich má 8, levý 9... pravý poslední dílek je velký, z větší části zakrytý hlavou... ten levý je však nesmyslně rozpolcen přebytečnou čárkou

horní roh vyrůstá nějak divně, u kořene je rovný a pak se teprve zúžuje... snad jsem to dobře popsal :D

ještě se vrátím k rukám... ta levá je propracovaná, pravá jednoduchá... ale imho ztrácí... hlavně zápěstí, které je u levé naznačeno, u pravé asi chybí...

měsíc se mi nelíbí, ale k celkovýmu stylu díla/dílek se nejspíš hodí (asi je schválně : )

líbí se mi hory a pozadí... nemůžu to však říct o tý podlaze... to mi přijde jako od nějakýho školáčka... když jsem se koukal na tvá předchozí díla, tka jsem nabyl dojmu, že máš na víc než na pár vodorovných čar, na který violátor ani nedosedá...

k mrakodrapu se vyjadřovat nebudu... kdyby se v soutěži hlasovalo, tak bych přesně kvůli mrakodrapu dal dílku čerého draka

violátor by se mi líbil, kdyby byl osamocen, bez pozadí, bez hor, bez podlahy, bez mrakodrapu... takhle je to, co bych tam vidět nemusel, imho odfláknuté...

škoda zubů... ta výplň tlamy je na škodu... (věim jsem si toho až u negativu, takhle to je nějaká změť čehosi)

mno, už na to kašlu,, už teď to vypadá, že jsem hledal co jsem mohl :D


 Uživatel úrovně 1

http://richsunproductions.info/models/violator.jpg
http://spawn.home.sapo.pt/Images/Movie_Violator_ 1.jpg
http://i194.photobucket.com/albums/z225/manniebo y2/violator002.jpg
http://www.scatterbrainstudios.com/violator105.j pg
Pro srovnání.


 Uživatel úrovně 0

Původně jsem měl na jazyku pár nesouhlasných slov, místo toho však naopak žasnu. Další netradiční, značně nápaditý výtvor v Galerii. Ano, to jest vlastně úspěch, když vezmu v úvahu spoustu neoriginálních obrázků, jež jsou zpracováním špičkové, zato jim dosti chybí akce nebo nápad.
Měl jsem v plánu vyřknout "A co ten dům vpravo? Není to trošičku přehnané?", ale nechám to být. Ve skutečnosti se věnuji samotné nestvůře, která na mě udělala dojem. Zaujal mne především trup, pak také hlava a chodidla.

Měsíc na levé straně, současný barák na pravé, uprostřed stvůra; no není to zajímavé? Je to zajímavé. Co víc dodat.


 Uživatel úrovně 0

Pioma:
A bych se k tomu vrátil, Indil to má fajn, ale myslím si, že tohle by ji mohlo překonat levou zadní... Jen myšlenka.
Asi je to tvůj subjektivní názor. Můjs subjektivní názor je, že Indilin obrázek má zajímavěší myšlenku. Spracování taky, ale to zase vychází z toho, že tvůj styl se mi tolik nelíbí (jen u některých obrázků, u některých naopak sedne dost).

Btw, nevím že by existoval nějaký objektivní druh hodnocení kresby / malby, whatever. Teda, samozřejmě s averze vůči osobě můžeš obvinit kohokoliv a pokud to bude opodstatněné obvinění, pak budeš v právu, ale pokud ne, budeš... v levu.


 Uživatel úrovně 8

Pioma: pardon, mám už jakš takš zažitý slovník :D

Ohledně skici. Ano. Mohu si myslet co chci, má myšlenka nebyla založena na tvém poznatku kreslení, ale na tom co vidím. Samozřejmě je to pouze doměnka, ale toto prostě vypadá, jakoby tomu skica chyběla, nebo jich bylo málo :)

Vyhodnocení soutěže rozhodně není podle pořadí, nebo vůči nějaké averzi. Pokud si ovšem myslíš opak, jsem ochoten to zde prodiskutovat :)

Tečky plasticitě pomáhají, ale dle mého to není zde moc dobrý způsob, jak plasticitu vyjdřit. Ale to už je tvoje věc :)


 Uživatel úrovně 0

Anarion: Cením si tvé odp/b(nehodící se škrtněte)ornosti, ale ty tvoje výrazy jako plasticita, futureskní a podobně mě dostávají do kolen, Jsem člověk, mluv se mnou jako s člověkem a řekni rovnou, že by to mělo mít nějakou hloubku a pozadí je prostě divný.

Co se týče samotné tvorby, myslíš, že si nědělám skicu předem, na kterou nabaluji zbytek? Myslíš? Opravdu?

Co bych jen dodal je, že se mi nelíbí rozhodnutí ohledně soutěže, Indil to má fajn, ale nevím, možná je to jen můj názor a tvá averze vůči mé tvorbě, že jsem skončil čtvrtý... Stejně tak si mohu myslet, že celkové pořadí určilo zaslání do soutěže... A bych se k tomu vrátil, Indil to má fajn, ale myslím si, že tohle by ji mohlo překonat levou zadní... Jen myšlenka.

PS: Kdybych tam ty tečky nedělal, tak to bude ještě míň plastický, než ej to teď, splývání nesplývání... Schválně si to převrať do normálu, pokud jsi to ještě neudělal.


 Uživatel úrovně 1

Teď jsi mě, Piomo, rozsekal. :-D
Totálně jsi mi vybavil ten film, kde byl Violátor před proměnou takovej pošuk, můj bože. Dodneška mě mrzí, že jsem nečetl komiks, třeba někdy seženu.

No po výtvárné stránce toho moc nedodám:
- Tvůj výtvarný styl se mi nikdy nezamlouval, ale tady to vypadá v podstatě dobře.
- Možná jsi mohl zvolit pro Violátora jinou pózu, než na které vypadá, jako by házel bobek. (Ne že bych si ho nedovedl představit, jak ten bobek na město doopravdy hází.)
- Ty hvězdičky jsou tak klidné a mírumilovné, až se k tomu vůbec nehodí.
- Barák máš nakřivo, ale třeba je to záměr.
- "Podlaha" se ti celkem povedla, mně se to líbí i v souvislosti s kompozicí.
- Samotný violátor je docela dobře udělaný, zvlášť hruď a extrémně se ti povedla hlava. Dobře jsi ho zachytil.

Jo, já jsem obrázkem potěšen. :)


 Uživatel úrovně 8

A brány všech třinácti pekel se otevřelyNázev Obrázku: Violátor

Informace o soutěži

A brány všech třinácti pekel se otevřely...

Akce potrvá od 10. Října, do 30. listopadu. Po tu dobu přijímáme obrázky určené k soutěži.
Každý uživatel, smí poslat libovolný počet děl, které chce do soutěže přihlásit. Avšak pouze na zvolená témata anketou, tedy: Démony, Ďábly, nebo Nemrtvé.

V hlavičce e-mailu se autor musí zmínit že toto dílko se účastní soutěže s názvem: A brány všech třinácti pekel se otevřely... Je to kontrola pro nás.
Společné autorství nevylučujeme, avšak obrázek bude uveřejněn jako dílo více autorů a nebude tedy náležet nikomu.
Tři vítězné obrázky uveřejníme v jedné slavnostní sérii, Obrázek bude uveden pod svým jménem společně s pořadím, na kolikátém místě se obrázek umístil.
Ostatní obrázky co nevyhráli, budou nadále uveřejňovány po soutěži, jako běžné obrázky mimo soutěž.
Na nástěnce stolu bude sekce o soutěži a aktuálním stavu přihlášených obrázků.

Výherce čekají reputační odměny aj.

Zbytek je v Moudré Sově :)


Z autorova e-mailu

Ola,
Dovoluji si za pět minut dvanáct zaslat svůj úžasný výtvor do vyhlášené soutěže na téma Démoni, ďáblové a nemrtví. Tímto, doufám, jsem si odbyl formalitu ohlášení soutěžního díla a k té klasice, která se asi nemění uvádím:

Název díla: Violátor
Nick: Pioma
Věk: 13+8
Délka kresby: cca 10 hodin +-3, sám už nevím
Technika: Tenký černý fix a invertování barev po naskenování
Inspirace: Spawn(film, cartoon), kostel sv. Hedviky v Opavě a dlouhá chvíle nudy u kafe

Klasicky nechávám prostor vaší fantazii k vysvětlení toho, co obrázek znamená, nebo má vyjadřovat.

Enjoy


Tak Piomo, konečně na tebe přišla řada. Inu co k tvému obrázku říci? Sám víš že už máš své příznivce, zrovna tak jako své odpůrce. Zní to špatně, lepší napsat: máš lidi, kterým se tvé obrázky líbí a naopak, kterým se nelíbí :) Což je defacto u každého autora, avšak u tebe je to dosti markantní. Avšak jelikož je toto úvodní kritika, měl by jsem svou averzi držet na uzdě a říci něco obecně :
Celý obrázek působí jako lehce chaotické puzzle. Zvláště nápadné je to u hlavy, kde se to místi svlévá pouze na umístěné dekory.

I když by jsi se mohl vyluvit na autorův záměr, já zde vidím chybnou anatomii (i u této futureskní potvory)

a) Levé tenké rameno, pravé je naopak velmi nízko a triceps (sval který ti rameno jakoby drží)
b) Líbí se mi na pravé ruce místo, mezi ramenem a loktem :) avšak obě ruce jsou velmi tenké a to tak, že by se musely rýsovat kosti. Tenké zápěstí, prsty tedy vypadají čelně prodloužené, ale myslím že gumově vypadat neměli :)
c) Celá levá noha je větší (koleno, kotník, prsty).
d) Hrudník je příliš mohutný a pas moc tenký
e) Krk vypadá docela dobře, ten se mi líbí :)
f)

Obrázku chybí plasticita a to je dosti škoda. Hlavně se to vidí na rohách, které jsou pouze obrysově v lince, trupu, nohou, rukou.

Pozadí je dosti futureskní, alespoň pro mě, nemohu si odpustit zvednuté obočí nad něčím, co připomíná panelák, na pravé straně.

Celkově se mi toto zas tolik nelíbí, pokud by jsem chtěl najít nějaké klady, asi vidím v obrázku píly. To tečkování muselo dát určitě dost práce :) Zrovna tak chválím alespoň nějaké prostředí. Jestli pomohlo, nebo ne, zrovna toto, to už posoudí každý sám :)

Rady na konec? Dej svým obrázkům plasticitu Piomo. Pokud ti to vysloveně nezmění styl, vem si fixu a začni nějak šrafovat, nebo jinak naznačit obrárázku plasticitu. Na internetu je rad mnoho a něco najdeš i v Obazárně (studie)
Zkus více dbát na výsledný dojem a kresli průběžně. Jako celek. Nesoustřed se zezačátku na detaily. Občas je potřeba si od obrázku odstoupit a kouknout se na nej z dálky *mrk*
Lehce vypiluj anatomii, né že by jsem ti to zde přímo vyčítal, je to démon, ale i tady lze vidět že to není tvoje parketa. Nechci po tobě nějaké studie, ale alespoň se na ní kouknout a jednou dvakrát si jí zkusit. Nebo stačí když si démona předkreslíš tužkou, jeho stavbu a na ní budeš nabalovat kůží apod. Rozhodně by jsem ti to doporučoval, než začít z fleku kreslit :)

Pevně doufám že další výtvor bude o chlup lepší :) Píly máš, což je zde občas kámen úrazu a věřím že když na sobě zapracuješ, dílka budou vypadat rozhodně lépe :)

Ps. Pokud mohu doporučit, podobnou pózu najdeš na docela povedeném DragonRiderovu obrázku: Goblinidi... Též se jukni na minulé Stoupovy odkazy, je tam pár programů, kde si zvolíš panáčka a najdeš si pózu, kterou potřebuješ. Docela by ti to ulehčilo práci :)

s úctou
anarion