Galerie

1. místo Tfoft

Obrázek 1. místo Tfoft

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

koukam, že teď u těch novejch děl diskuze přímo kvete;)

Jednoznačně nejslabší místo je ten přechod žlutozelenýho pána v ty překřížený cancoury. Neni to dobře vyřešený. Pak nepůsobí dobře, jak je vršek a spodek stylově jinej. Jak říkal Morchaint - je tam předěl. Dva různý obrázky.
Design toho ďáblíka je dobrej, hlava a brnění se mi líbí. Ruce ale slabý, na pohledově pravý máš nadloktí stejně dlouhý jako nadloktí a půlku předloktí na druhý ruce.
Barevně pohoda.
Přijde mi ale, že to neni dodělaný a přímo si to říká ještě o pár tahů, po kterejch by to bylo ještě o dost lepší.
A gratulace k výhře:)


 Uživatel úrovně 8

Informace o soutěži

A brány všech třinácti pekel se otevřely...

Akce potrvá od 10. Října, do 30. listopadu. Po tu dobu přijímáme obrázky určené k soutěži.
Každý uživatel, smí poslat libovolný počet děl, které chce do soutěže přihlásit. Avšak pouze na zvolená témata anketou, tedy: Démony, Ďábly, nebo Nemrtvé.

V hlavičce e-mailu se autor musí zmínit že toto dílko se účastní soutěže s názvem: A brány všech třinácti pekel se otevřely... Je to kontrola pro nás.
Společné autorství nevylučujeme, avšak obrázek bude uveřejněn jako dílo více autorů a nebude tedy náležet nikomu.
Tři vítězné obrázky uveřejníme v jedné slavnostní sérii, Obrázek bude uveden pod svým jménem společně s pořadím, na kolikátém místě se obrázek umístil.
Ostatní obrázky co nevyhráli, budou nadále uveřejňovány po soutěži, jako běžné obrázky mimo soutěž.
Na nástěnce stolu bude sekce o soutěži a aktuálním stavu přihlášených obrázků.

Výherce čekají reputační odměny aj.Zbytek je v Moudré Sově :)


 Uživatel úrovně 0

Velmi dobře..
Obrázek je velice pěkně, ať už řemeslně, tak i kompozičně zvládnut. Souhlasím s Anarionem, že by mu neuškodilo utopení v tmavém pozadí.

Co se mi ale velmi líbí je styl kresby, anatomie a výraz obličeje. Jeho pohled je vpravdě ďábelský a stavba těla realistická (pokud se to dá o démonovi říci).
Vadí mi ale přechod mezi tělem a proudy magie. Je trochu až moc náhlý a násilný. Také se tam střetává velice realistická a kontrastní kresba s měkčí, pastelovou grafikou počítačovou. Tvoří se tu trochu předěl mezi horní a dolní polovinou obrázku

Tím rozhodně nechci říci, že se mi obrázek nelíbí a naopak jej hodnotím jako velmi povedené dílo. Toliko jen můj subjektivní názor.


 Uživatel úrovně 8

A brány všech třinácti pekel se otevřely-1.MístoNázev Obrázku: Vyvolávání pána pekel

Z autorova e-mailu
nick: Tfoft
věk: 19/19
doba: několik dní
technika: skica tužkou, jinak vše ve photoshopu
Co má vyjadřovat: Rituál přivolávání mocného ďábla, ke kterému je třeba lidské oběti.


Dlouho jsem se rozhodoval, zdalipak dát první místo Tfoft, nebo Stoupovy. Bylo to těžké rozhodování. Avšak nejvíce mi poradila intuice.
Tfoft se nebála přímého zobrazení z tématu a jako jediná společně s Piomou, opravdu nakreslily nějakou bestii. Jistě, o soutěži jsem psal právě v Obrazárně, kam jsem pracně vkládal jak informace obsažené v Bestiáři, tak různě poscháněné informace z internetu, právě pro inspiraci na tuto soutěž. Ze soutěžních zpodobnění těchto témat, mi právě pak Tfoft, vyšla logicky, jako vítěž. Ano, Stoupův obrázek už dýchý jistým stylem, který nezapřu a je někde jinde než Tfoftin démon. Má jistou osobytou duši a </u>mimo soutěž by nejspíše vyhrál</u>, avšak já zde u Tfoft beru k dobru onu nebojácnost a přímé zobrazení démona, které nám sem ukázala. Chtěl by jsem též podotknout že nemuselo zůstat jenom u démonů. Ten kdo četl vlákno v Obrazárně mi dá určitě za pravdu :)
Osobně jsem rád že se nám urodilo alespoň toto dílko, které téma pojalo přímou cestou, tradičně a přitom zajímavě. Tímto dávám Tfoft glejt, jako odměnu výtězky soutěže a též systémově přičítám 5 bodů reputace k dobru. Užij si je Tfoft :)

K obrázku samotnému

Musím přinat že jsem měl možnost vidět lehké úpravy obrázku při tvoření a velký posun vpřed během tvorby se u zdejšího díla nezapře. Pravdou je, že práce u tohoto výtvoru jde znát.
Co se týče atmosféry... nevím. Nijak moc to na mě nedýchá. Je to takové komiksové. Jak jsem minule říkal Tfoft, už má nějaký svůj styl a má zde pár obdivovatelů. Já nevím, nechci říkat že by se mi její dílko nelíbilo, nebo by jsem na něj koukal skrz prsty, ale ona jednoduchost a způsob posunuje tu temnou atmosféru někam, kam se mi to osobně nehodí. Co by jsem viděl třeba jako stěžejní prvky pro hutnější a démoničtějšíá atmosféru?

Celková přesvícenost obrázku dle mého pouze ubírá. Určitě by jsem pozadí utopil v černé a jak oběti, tak démonovy by jsem nechal koukat jenom nějaké plošky těla. Aby bylo vše zalité v takovém dusnu, tmě a jen matně by jsme cítily obrysy. Nebo by mohl být démon kontrastní a vystupovat dopředu, načež obět by se utápěla ve tmě. Způsobů je víc. Třeba jenom ztmavit pozadí, nechat hru světla a stínu, ať si pohrají s plasticitou svalnatého démona. Umístit scénu do tmavých kobek... uvádím pouze příklady, které by se musely jednoduše vyzkoušet. Holt je toto na mě moc světlé. Tfoft ukajuje moc na to, jaká drastická scénka se před námy odehrává a jak mě naučil můj obrázek Sukuba: Někdy je lepší ukázat méně, než více

Další body jak zhutnit atmosféru? Nevím. Oběť na sebe ztrhává moc pozornosti, krev je taková.... inu jde znát že nevíš jak si s ní poradit a přiznám se že nevím ani já. Respektive mám nějaké nápady, ale víme že od teorie k realizaci to je nějaký skok. Vše je takové umělé, barvy křiklavé. Jak už pentagram, celková mnohobarevnost apod. Ta démonová křiklavá žlutá mi sem opravdu bije do očí. Jednoduše to působí moc barvitě, jako na pouti.


I přes tyto dojmy se musí nechat zajímavé zobrazení. Musí se pochválit že Tfoft se nebála takto složité scénky a docela se s ní poprala s vervou. S výše uvedenými odstavci se ale ani nemůže říci že by toto bylo přímo ošklivé. Kdepak, je to spíš byzarní. Určitě tu budou lidé, kteřím bude Stoupa jasným favoritem, ale za svým si stojím. Toto dílko má něco do sebe. Démon je ohromný a razantní. Působí autoritativně, má krásný přísný výraz ve tváři, skvostné brnění a ani to přelévání se do oblaků kouře nevypadá špatně.
Dolní obět i přes fakt jak složté musí být perspektivní zkratky a nechat nějak vyniknout oibjem těla pouze pomocí pár škálí bílé, vypadá dobře. Obrázek má duši. Ukazuje nám scenérii, která by jiným trvala dlouho *Tfoft také* a ukazuje nám to ve zdařilé formě. Za odvahu, za dobrý nápad, za osobitost, originalitu... za to vše dávám Tfoft první místo :D
s úctou
anarion