Galerie

Elfí šermíř

Obrázek Elfí šermíř

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

máš to krásný!


 Uživatel úrovně 0

Tinwen:
No, šlo mi spíš o to, že kdyby byly takle dlouhý, tak by se prsty ruky přinejmenším dotýkali, neměl jsem na mysli nějaká křečovitá gesta nebo krvácející dlaň nebo jiné extrémy. Už bych to dál neřešil.
(jo, a meč jsem v ruce parkrát držel, a myslím že by to možná i šlo, já mám prsty dlouhý :-)


 Uživatel úrovně 0

Těžké netěžké, kazí to dojem z obrázku, ať je ten dojem jakýkoli. Divím se - perfektně zvládáš úchop ruky "dole", ale horní ruka (jejížto úchop je podle mého "základnější" a jednodušší na pochopení) vypadá, jak vypadá. On ten meč prostě nedrží :-P

--To, že se nechty/prsty mají zarývat/tlačit do dlaně je pěkná blbost. Zkusili jste si někdy chytnout jílec meče? Nikdy ho (s normální rukou) neobejmete celý, aby jste si i s dlouhými nehty promáčkli kůži. Když máte dlouhé nehty, je logické, že se vám prostře srovnají podél plochy ruky. Navíc tady ty nehty jsou úplně normální.


 Uživatel úrovně 0

Já k tomu dodám jen to, že kreslit to na centimetru, když na to pořádně nevidite, je dost težké.XD


 Uživatel úrovně 8

Skewer: Podle mě to je prostě omyl autorky. Nechť se Tfoft vyjádří, avšak jak jsem psal níže: Zde je to není zcela evidentně účelné :)


 Uživatel úrovně 0

Falhir:
-no, ano, záleží na tloušťce toho co svíráš - ale když se podíváš na tu ruku, tak vidíš že prsty dost přečnívají přes jílec meče. Zkus si vzít třeba nějakou tlustou propisku nebo fixu, a dej ruku přímo před sebe, abys na dlaň koukal kolmo. Prsty ti bduou sotva přečuhovat přes tu propisku, v jejím případě nejspíš zaryješ i ty prsty do ruky. Určitě je ale nebudeš mít poslední dva články natažený v jedné rovině, protože je to nepohodlný.
-ty nehty na mě působí takhle:
kouknu se na svůj nehet a prodloužím ho tak na dvojnásobek, ta imaginární část je ostrá a špičatá. No problem. Elf ale nemá tu část, kterou já jo, to jest tu část pokrývající koneček prstu.

U těch prstů by se to ještě dalo uhrát na fantasy lefský dlouhý prsty, ale u těch nehtů bych tomu moc nevěřil.
Jak jsem řekl, nevidím to jako žádnou velikou chybu, rozebírám to jen proto, že si stojím za tím co jsem napsal.


 Uživatel úrovně 0

Skewer: Stejně tak já na tebe zareaguji subjektivně.

- Jestliže je rukojeť dostatečně tlustá, nemusí se nehty zarývat do dlaní. V tomto případě, na tomto díle, se jen letmo dotýkají kůže; nemyslím, že je nutné extrémněji naznačovat střet nehtů s dlaní. To už závisí na šířce rukojeti.
- Za prvé: nehty jsou nadpřirozeně dlouhé. Za druhé: ačkoli působí podivně (nelidsky), pro nás to nemusí nic znamenat. Postava na obrázku je elfský příslušník - a kolem nás elfové běžně nekráčejí, proto netušíme, jaký mají tvar nehtů :-) Takový elf je klasickou, až fenomenální předlohou pro leckteré fantaskní dílo, knihu i obraz. Z toho vyplývá, že techniky autorů se různí, stejně tak jejich představy. Proto smí každý vyobrazovat nehet dle svého (... ovšem jen když nebude půl metru dlouhý, to už je extrém a nepřirozená fantazie).

Asey: To bude tím, že kousek ruky vedle malíčku je před rukojetí a ne za ní, jak by tomu mělo být. Je to mírná nepozornost autorky, neboť jakmile se pracuje na podobných detailech (střet malé části dlaně s rukojetí), hrozí, že tužka mírně ujede. Ale propíchnutá ruka? Myslíš, že by rukojeť meče dokázala probodnout dlaň, aniž by ji dočista rozpůlila? :-)


 Uživatel úrovně 0

Neco nadherneho! opravdu krasne!
nebyt kriticke povahy tak to nepoznamenam... ale.. :) na prvni pohled...bezchybne...! ale kdyz se poradne zadivam,tak me upoutaji ruce,ja vim je pekne slozite nakreslit ze nekdo neco drzi,nebo me to aspon dela obrovzky potize,...neni to nejhorsi,ale pusobi to malinko jako kdyz ten horni mec ma zapichly v ruce nebo je za rukou.... ale jinak si myslim ze je to dokonale! :)


 Uživatel úrovně 0

Všema deseti souhlas s anarionovými body a) - c).

Ale k obrázku: k prsům se už vyjádřili jiní, křivej meč- jak říká Tfoft, stane se. Sukně vypadá moc hrubá, nekpoíruje moc postavu.

Chtěl bych se vyjádřit k rukám, resp. dlaním a prstům. A nehtům.
-Ty nehty jsou moc krátký, podle mě. Když si představím, nehet má tvar zhruba 'U'. Ten elf je má spíš takovou špičku - což nevadí, chápu že má mít ostré nehty - ale musí jim předcházet právě určitá délka, ty špičky by měli vycházet až z toho 'U', protože dobrej centimetr má člověk nehty na prstu - pokud by je měl rovnou špičatý, byly by pod nima vidět prsty. (sakra, nevím jestli mi bylo rozumět...)
A k prstům jako takovým, nejdou vidět kosti. Ono při té sevřené pěsti se toho spoustu schová, ale klouby by možná mohly být rozpoznatelnější.
Ještě jedna věc, ačkoliv to nevidím jako velikou chybu. Na dlani by teoreticky mělo být vidět, že se do ní prsty lehce zarývají - přeci jen když člověk drží něco válcovitého (zde rukojeť), poslední články otočí víc do dlaně, opírá se konečky prstů o dlaň. Podobně je držení jistější, když přes prsty dá palec.
Jsou to jen detaily, ale na uvěřitelnosti přeci jen krapet uberou.

Jinak se mi ale líbí nohy, pera a opasek, ten je stylovej !
Taky oceňuju pózu, není tak toporná, a za to máš od mě +1 respekt :)


 Uživatel úrovně 0

Já nevím. Je to zvláštní - ne špatné, ale mně osobně se to nelíbí. Má výborný obličej a pózu, ale to stínování je takové... dětské. Ale jestliže to je tvůj "styl", směr a "záměr", budu ho respektovat. Jen musím hodnotit méně kladně.

Spíš než křivý meč (který mi zas tak křivý nepřijde) mě ruší ta ruka pro diváka na levo - držení meče. Nevím, jak moc jste to tady rozebírali, ale podle mě by měl jílec (tím pádem celý meč) být posunutý kapánek níže.

Ačkoliv obličej je bombastický, nemůžu tak zhodnotit celý obrázek a to z výše uvedeného důvodu.