Galerie

Dreanai

Obrázek Dreanai

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Na jednu stranu tu je čistá kresba, která skoro nemá nedostatky v anatomii a proporcích. Na druhou to je zase - příliš sterilní. Linka je až moc rovná a nedynamická - v těchto kresbách by se vyplatilo používat rozdílnou sílu linky, nebo třeba nedotahy / přetahy (jediný nedotah je v koutku oka a myslím, že právě tam je vidět, jaká je v nich síla).

Stínování je také nevýrazné, spíš jen nesměle naznačené, jako by ses Tfoft vála na tužku víc přitlačit a zdůraznit rysy a objemy. Ne, komixová kresba nerovná se "placatá kresba" : ) Vždy se jedná o stylizaci, o způsob vyjádření skutečnosti. Ty stíny, co tam teď jsou, jsou až příliš málo na to, aby to nějakou skutečnost ukazovalo, spíš si myslím, že tam jsou jen "aby se neřeklo", aby obrázek nebyl pouze lineart. Stáhnul jsem si gamma korekci tohoto obrázku na 0,3 a hned se to z mého pohledu zlepšilo.

Opravdu si myslím, že i tyto kresby potřebují nějak "finalizovat" a že výmluva "je to komixové" by neměla sloužit k tomu, aby se omlouvala přílišná jednoduchost. ^_^


 Uživatel úrovně 8

Tedy... má dost zlomený a masivná nos, ucho mu roste moc dole *na humanoida*, rohy by jsem posunul více dozadu. Obočí je.. jak od modelky...

Tedy pokud pominu že se na obrázek koukám tak jak koukám.... docela mi chybí, že i když se Tfoft rozhodla, udělat profil Drenaie.... spokojila se pouza s touto jednodušší formou, pokud by šla více do detailů, zjistila by, že...

napojení rohů na kost lbeční není nikdy jako od modeláře, kdy se snaží zapilovat a tmelem zadělat spoje, aby všude byli kolmé ladné spoje. Che to kolem rohů strošku vypouklejší prstenec lebeční kosti. Pak u nosní dírky... existuje nějaký stín a vypoulení... no není rovný jako pravítko. Vnitřek ucha by měl být tmavší.... působilo by to lépe. Dále krk je stínován, jako by to nebyl válec, ale papír... plasticita tak zrtácí snad 80 procent z plastického vzhledu. Třeba na vlasech už to jde znát lépe... také nejsou stínované od okraje, ale stíny na nich by chtěly prohloubit. Chtělo by to na krku z vlasů, pokud jsou tak až skoro dredaté... udělat vržené stíny na krk...

No něco by se ještě našlo.... ale musím s politováním říci, že pro mě to jako omalovánka působí.... plasticita mohla být na autorčinu zručnost využita lépe :o)

snad jindy


 Uživatel úrovně 0

Marsia: No to asi jo...XD


 Uživatel úrovně 3

Tfoft: "Tak pojď, už na tebe čekám...", to přece patří do úst takovému nelítostnému a rozhodnému bojovníkovi (jistému si svou naprostou převahou, bez jakékoliv nejistoty ohledně vítězství) se smyslem pro černý humor ;)))


 Uživatel úrovně 0

Tfoft: Myslím, že jsme konečně dospěli k tomu hlavnímu! Tvůj třetí odstavec mne opravdu potěšil a mám rád lidi, kteří si vše neberou k srdci a dokáží se povznést nad ohlasy ostatních - a zároveň jsou se svou prací maximálně spokojeni :-)


 Uživatel úrovně 0

Anarion: Průměrné? No dobře, komiksové jo. Ono furt kreslit složité obrázky nejde, zvláště když k tomu dělám ročníkovou práci na zušce a u něčeho si musím ulevit.Oceňuju komplexní díla, ale poslední dobou holt nějak tíhnu ke komiksu a nemohu si pomoci.

Falhir a Marsia: To má být nelítostný a rozhodný bojovník se smyslem pro černý humor...*trochu lítostivý ton*

Jinak mě ten obrázek udělal hroznou radost, nevím čím, ale patří teď k mým nejmilejším.

PS.:Vermaen taky používá obtahy fixou a zatím mu nikdo neřek, že je to omalovánka...(Nic proti němu)


 Uživatel úrovně 0

Marsia: Na to je moc pohodový. Po našem by se dalo hovořit o frajerovi, ve fantasy světě pak o snílkovi, co dokáže vše. Mé předchozí příklady byly brány s nadsázkou a notnou dávkou humoru. Ve skutečnosti říká "Dokážu to".


 Uživatel úrovně 3

Falhir: Mně ten výraz připadá jako "Tak pojď, už na tebe čekám..."


 Uživatel úrovně 0

Tohle se dá těžko kritizovat. Proto dílo ohodnotím jen stručnými body:
a) Na můj vkus a na poměry autorky poněkud triviální, zdá se mi.
b) Skvěle padnoucí do nějaké jednoduché RPG, nebo klidně online hry.
c) Neurazí, nezklame, nepotěší, nepřekvapí.
d) Výraz typu "dej si pohov, dej si pepsi". Proč to říkám? Přeci chcete vědět, co si myslím, ne? :-)
e) Je tu ještě alternativní výraz: "ty to dáš". Opět se vyjadřuji ke vcelku banálním záležitostem, ale to neuškodí. Už konec humoru.
f) Dobré uši, ale vypadají jako by nevyrůstaly z kůže, ale byly tam přilepeny. Prostě odseknuty a znovu přidělány. Ovšem tentokrát to není až tak zlé a vlastně by stačilo trochu to doladit a báječné uši jsou hnedle na světě.
g) Obrázek, který nezanechává příval emocí, což je vlastně plus, protože jsem citově založený, dokážu až příliš dobře vnímat určité situace, poté mi není psychicky dobře a za to tentokrát děkuji. Někdy se jednoduchost vyplatí.

Suma sumárum, jde o průměrný výtvor. Příliš mi nesedí, ale to neznamená, že vadí. Řekl bych: dobře.


 Uživatel úrovně 3

To je hezký maník. Líbí se mi jeho výraz.