Galerie

Rune Sword

Obrázek Rune Sword

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Hustý meč!! Pěkne ztvárněno!


 Uživatel úrovně 0

hezký meč


 Uživatel úrovně 3

Ve svém posledním příspěvku má anarion pravdu. Ten meč nevypadá sice jako reálná zbraň, ale na tom až zas tolik nezáleží. Otázka je, jestli by nevypadal mnohem lépe, kdyby se jí podobal, ale i tak se dá použít jako skvělá kulisa pro hru. A to je přesně ten důvod, proč si myslím, že má v galerii své místo – je značně pro-doupěcí. Tzn. že se dá využít při hře DrD nebo jiné RPG podle vkusu.

Jako obrázek mě Rune Sword nijak zvlášť nezaujal. Možná to je tím, že nemám rád jen tak hozené věci na bílé ploše (a meče už vůbec ne). Kdyby pod tímto artefaktem byl jenom trochu nastíněn třeba oltář, či nějaký sametový ubrus, nebo cokoli podobného, vypadalo by to mnohem lépe. Předpokládám, že by stačilo zadní kulisy jenom načrtnout, tím by Rune Sword ještě více vynikl a netopil by se takhle samotný a bezvýznamný v bílém moři nicoty.

Samotnou technickou část provedení meče rozebírat nebudu – vzhledem k mým ostatním kolegům kritikům to nemá cenu. Musím tedy jenom zopakovat, že pro mě má význam využitelnost v DrD, ale jako výtvarné dílo je to dosti podprůměrné – především díky značnému zanedbání pozadí (to jest celkovému dojmu z celého obrázku).


 Uživatel úrovně 8

Já se jen divím, kolik lidí tady porovnává meč s historickými reáliemi... hlavice nepoužitelná, přezdobená záštita. Ano, ale mě to k Dračímu Doupěti patří... kde jinde najdete podobné zbraně? V muzeu, na hradech, v obchodech? Těžko... možná nějaký fanda je vyrábí... ale fanda čeho: No přece fantasy :)

Sám historický šerm studuji... platím si hodiny Petra Procházky, co jede podle magisteria a vězte, že s historickými reáliemi zbraněmi se setkávám velmi často. Stačí mi jeden pohled na tento meč, aby jsem věděl, že boj s ním je spíše na obtíž, ale mě to nevadí.

Jsem barbar válečník, 8 level, v mém světě je magie, učím se zacházet s mečem a mám silný artefakt, který vypadá jako toto... umělecké dílo.

Jedná se o slavnou zbraň, na které pracovali nejlepší kováři a zlatníci doby. Technikou juvel jsou vsazeny rubíny do hlavice a záštity. Očarovány pyroforem... Kostra hlavice je odlitá a zlatníkem vyzdobená. Rytcem pak cizelovaná. Záštita též... ocelové výstupky jsou z elfího stříbra. Čepel je ukována v ohni Salamandra a má úč +1.. runy vyryl světoznámý rytec... a značí Dračí Kletbu...

lidi, popusťe uzdu fantasie, zahoďte reálný svět, vždyť před vámi stojí artefakt, né meč obyčejného německého Langzknechtského vojáka :o)


 Uživatel úrovně 0

Jeli koš neumím vůbec kreslit a když vidím že někdo ano tak se mi to moc líbí a trochu autorovi závidím je to velice zdařilé dílo podle mě moc se mi to líbí. Děkuji :-)


 Uživatel úrovně 0

ale každopádne to s tou záštitou väčšinou platí...


 Uživatel úrovně 4

Teda Vermaene, kdybych si někdy nechal ilustrovat doplňky pro svůj svět na DrD (jakože to nehrozí), tebe bych si objednal na nakreslení zbraní. Mrzí mě, že to, jak kreslíš, nedovedu napodobit :-)


 Uživatel úrovně 0

Teda.... nevycházim z údivu takovejhle obrázek meče jsem už jsem dlouho neviděl, at koukám jak koukám tak tomu nemám co vytknout snad jen chválit jílec meče je v kombinaci s tou hruškou na celim obrázku asi nehežčí, čepel se autorovi fakt povedla , fakt pěkný to je není dál co říkat.
Snad jen ta růžová by nemusel bejt :-)

s úctou
smycma


 Uživatel úrovně 0

DragonRider:
I po smazání mezer ?


 Uživatel úrovně 0

aby som sa nenudil predsa :D mimochodom ani jeden z linkov nejde...