Galerie

Podzim

Obrázek Podzim

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

A ještě jedno : )) Abych si trochu zvednul počet příspěvků v diskuzi :D...

Asi jsem měl barvu pozadí poladit maličko víc do oranžova, třeba by pak ten podzimní feeling byl o trochu zřetelnější; lidi si ho většinou asociují s tmavě oranžovou a ne pískově žlutou - možná by stačily do oranžova linky a kresba - pozadí nechat takhle.


Hamster: Původně seděla vzpřímeně na truhle a o ruku se opírala. teď se z toho ale předklonila, takže váhu z ruky odsunula a má ji vedle sebe už jen na "zajištění", popřípadě si pak s ní pomůže, až se bude zase narovnávat. Na té ruce teď doopravdy žádnou váhu nemá.


 Uživatel úrovně 5

Je pravda, že pod "podzim" se dá očekávat spousta různých námětů (už teď mne napadá tak pět věcí, co bych mohl po zadání "podzim" nakreslit :)

Ale jako zase jak bych ten obrázek měl nazva? "Elfka sedící pod přístřeškem"? :)) nebo... "Hobit co vaří a přitom prší"? ^_^

Jak moc vystihuje název "nekonečný obzor" chlápka na útesu? (Omluva Vermaenovi, ale jeho obrázek byl nejblíž ^_^)

Jakpak je vaše představa o "správném" pojmenování obrázku?


 Uživatel úrovně 8

Ale Pánové.... pokud vám jde jenom o název... ten je v tomto případě druhořadý.


 Uživatel úrovně 0

Pěkný obrázek toto, deštík... hmm, ale název nevidtihuje obsah díla.


 Uživatel úrovně 0

Krásně roztomilé, podzim mi to však nepřipomíná, spíše letní přeháňku.


 Uživatel úrovně 8

Hm, ten dým vycházel z faktu, že tam neni ta stěna :D ale aspoň po opuštění by mohl být více rozfoukaný ^^

K truhle - mno, jde o to, jestli se o ní Al opírá nebo ji má jenom položenou : ) Ale její posed mi spíš sedí k tomu, že nohy ji převažují dopředu, takže se musí přidržet tou ručkou : )


 Uživatel úrovně 0

Mě se to líbí...hold není to naturalismus, jen mě udivuje, že ty elfky mívaj tak proklatě krátký sukně:-))


 Uživatel úrovně 5

Díky všem za komentáře!

Jestli Mordredian vidí místo hobita elfí ženu, tak to je smutné :D... Doufám ale, že vám ostatním elfku nepřipomíná ^_^

Hamster krásně odhalil spousty chybiček, který jsem tam v tý rychlosti nasekal. Kromě té špatně zperspektivněné truhly (jo, měl jsem maličko problémy tam tu ruku posadit, ale i tak si myslím, že takhle by ji tam zhruba mít měla), jsem asi nejvíc naštvanej na zmršenou střechu. (Spodní řada mco našikmo.) To, že jsou trámy křivé je tedy bohužel spíš moje chyba než záměr (proto jsem archerovi tak záviděl rovné čáry :D).

Dým by takhle foukat klidně mohl, ten kotlík je uvnitř, v závětří a zpod stříšky se dostává až úplně na konci. To už spíš jsem měl nafoukat ty stružky vody, co padají ze střechy (další až moc evidentní chyba ^_^;;)

A opět hamster moc dobře podotknul, že v roh s kotlíkem by měl být ve stínu. To je zásah do černého, doteď jsem si to vlastně neuvědomil O:)

jak že by to mělo doopravdy vypadat se dozvíte tady na screenshotu:

http://www.westgard.cz/svac.jpg

Uvidíte, že to je trochu jiné, já tohle kreslil po paměti, ke hře jsem zrovna neměl přístup, abych si típnul obrázek pro referenci.


 Uživatel úrovně 0

pěkná kresbička - nedokonalá, ale v tom je její krása


 Uživatel úrovně 8

Přijde mi, že hobitova pravá noha je rovná, ale to by potom neseděla do zadku a do linie celýho těla, jako kdyby jí někdo uříznul a šoupnul o pár coulů.
Boty by mohly být o fous menší.

Kouř jde úplně špatně. Kapky padají zprava doleva, ale kouř jde na druhou stranu. Něco tak základního jako vítr by mohlo fungovat i v tak krásně jednoduchém obrázku : )

Nevím, jestli by se Al takhle opírala o tu truhlu, buď by měla ruku imho blíže k tělu resp. k okraji, kde sedí, a nebo by to chtělo více znázornit to, že se drží konečky prstů za zadní okraj truhly. Takhle mi to příjde nepřirozené.

Police, na které jsou bochníky, je uprostřed zúžená a vypadá, jako by se chtěla překlopit, hlavně ten prostřední chleba je na spadnutí : )
Různé čáry používáš funkčně, ale tahle nerovnost v polici nabádá k očnímu klamu, že se naklání (ne že je zúžená).

Trochu mám zmatek ve stínech, někdy mi přijde, že si sluníčko svítí, jak chce : ) (a nebo se stíny pochodují, kam se jim zlíbí: ))
Není to drastické a spíš je to moje blbost, ale pro kvalitnější tvorbu bych si na to dal raději pozor : )
Nejviditelněji mi tenhle (můj) problém přijde na stínu u nohou Al a u stínu stolu. Tam mi to prostě nesedí, že oba stíny jsou od stejného zdroje světla.
- dodatek: teď jsem si všimnul stěny napravo... a jsem uplně v pr*** okdud že to slunce svítí :D

Ta střecha je odfláknutá, fuj : ))) ale nedivim se ti, kreslim sice jenom na výtvarce, ale les dopadne vždycky podobně :D

Truhla by měla mít více geometricky propracovanou rytinu, přece jenom propracované byly : ) takhle šišatou by vydlabal (namaloval?) kdejakej novic a nikdo by to od něj nekoupil : )

Cesta mohla být více propracovaná, ale na dlažbu bych se taky vys*al :D Každopádně v současném stavu je to jen bílej flek, jen ty louže tomu dodávají jkž takž prostor.
Nějakej trs trávy tam moh bejt : ) Tak divně jsou jenom za tou linií, jako kdyby si louže a déšť předplatily reservé :D

Barák vzadu je takovej tajuplnej. Podle vzdálené střechy bych to tipoval na stěnu o pár sáhů dál (+tráva tomu dává tu hloubku), dole je však cosi, co docela navazuje na stěnu hlavní... každopádně tak i tak to je nějakej výplňovej nesmysl :D
mno asi konec, nějak sem se rozjel : )

Balrog stejně 90% věcí, co jsem vypsal, najde sám, prostě to kreslil v pohodě pro pohodu : ) a to se mu samozřejmě vydařilo.
Jen prudim, hledám ty blbůstky, který by třeba nenašel a který mu třeba pomůžou v další tvorbě.
Je to jediná možnost, jak ti něco vytknout, jak tě "zlepšit" :D protože jinak to je dokonalý : ) a krásný : )