Galerie

Vichr a Vánek

Obrázek Vichr a Vánek

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Já teda nápis v blesku nevidím žádný :o)

Osobně doporučuji štětec a tuž.. dobrá kombińace, ale musí se dát pozor, aby se ti na papíře neudělala kaluž, to pak dělá fleky a tuž se leskne.

Papír se též občas zprohýbá, u normálního papíru určitě, na to zapomeň a čtvrtka musí být pořádná :)

ohledně anatomie... ano, je to běh na dlouhou trať... člověk totiž musí pochopit lidské tělo. Začít studovat kostru, její proporce a svaly. I bez toho se dá udělat dobrá figura, ale vždy jí bude něco chybět,

Leskem by měl člověk třeba zvýraznit kosti, které vyčnívají nad svaly a jsou jen obalané kůží: Kolena, lokty, pánev... také každý zdraví člověk má viditěný obratel na krku *neptejte se mne jaký* Výrázné jsou též lopatky... brada, lícní kosti. Vše vychází z kostry a z vyčnívajících kostí. Studie aktu tady hraje důležitou roli, ale i u nás na škole je shánění modelů pro figuru ošemetnou záležitostí :o)

Také je dost důležité, aby u atu bylo znát, že pod kůží jsou kosti... *pokud nekreslíte nějaké baculky*

Tedy ty anatomické teoretické znalosti mnohdý z nás zná a není špatné je posté zmínit, jen prosím, neberte to jako velké mínus, jelikož málkodo tady, má figuru opravdu v ruce a každý trošku ambiziózní umělec nikdy není spokojn se svou současnou tvorbou a laťku si neustále posunuje dopředu, kontinuelně se svými schopnostmi :o´)

Ano, můžeme vzhlížet k Michelangelovy, Tizianovy, a dalším mistrům, dokonale se na nich studuje figura... ale těm, kteří tento talent nemají, musí se spokojit s faktem, že cvičit, cvičit, cvičit :)


 Uživatel úrovně 5

Pioma:

V mnoha ohledech ti rozumím. I já zastávám do jisté míry názor, že se nepotřebuju učit kreslit akademickým způsobem, ale že si dokážu na spoustu věcí přijít sám. Ale i tak jsem začínal s kreslením postav způsobem, že jsem si na fotkách modelek v katalozích naměřil poměry proporcí a vždycky jsem si pravítkem udělal na papíru čárky, jak velká by měla být hlava, kde končí ňadra, rozkrok, nohy (to zhruba pro stojící postavu stačí). A pak jsem zkoušel, zkoušel a zkoušel, přesně jak říkáš. A to tedy neznamená desítky, ani stovky postav - ale tisíce. A stejně mi to ještě nejde : )
Takže ano, rozhodně neříkám, že tenhle způsob učení se je špatný. Já jsem na něm taky vyrostl. Ale souběžně s tím si čas od času přečtu nějakou knížku o kreslení (momentálně čtu malbu od REBA); doma mám How To Draw Manga Females : ) a řeknu ti, že ač jsem to nejdřív nedělal (prvních 1000 obrázků), sám jsem došel k tomu, že teď kreslím tou "klasickou" metodou, panáčkem - kostrou, pak kolem "svaly" a na to oblečení. Lepší způsob jsem za svých pět let kreslení nenašel.

Tenký fix ti prostě na velké ploše budě dělat hnusné čárky. S tím nic nenaděláme. Jestli chceš mít pěknou černou plochu, nezbývá, než vytáhnout štěteček a tuž, nebo plochu barvit nakonec v počítači.

A co se týká toho zmenšování, nejspíš jsi to dělal někde v "malování" nebo podobném "jednodušším" grafickém programu. Má to totiž znaky špatného zmenšovacího algoritmu (viz. většinu náhledů, co jsou to v galerii, které dělám v práci, kde mám jen Microsoft Photo Editor). Pokud bys to zmenšil v nějakém Corelu, Photoshopu, nebo Paint shopu - čemkoliv schopnějším, vyšlo by to podle mne lépe.

A spletitost a textury - právě v tom místě, které jsem "kritizoval" obě ruce dokonale splývají - i texturově. To jakoby roucho jsi najednou rozbil ro spousty malých ploch, které děsně připomínají Vichrovy čáry (které ve mně vzbouzí asociace, že je chudinka stáhnutý z kůže a ony čáry jsou svalová vlákna).

P.S. název jsem v blesku viděl okamžitě : ) Podpis teda vůbec ne ^_^;;


 Uživatel úrovně 8

Tedy Piomo...

a) Jsem rád že si rozumíme... svoje důvody, které mi brání zrovna ty tvé obrázky schvalovat jsou zřejmé. Tvoje důvody, proč tak kreslíš jsou taky zřejmé. Tedy jak sám píšeš, nezbyde ti nic, než jen čekat, zdapika tvé dílko projde, nebo ne, protože přiznejme si to. Jsi tak trošku mimo mísu a už se párkrát stalo že se tvůj obrázek do koncepce nevešel *úsměv*
avšak nezoufej, pokud bude kvalita alespoň únosná a počítačová úprava též, a HLAVNĚ pokud zvolíš dobré téma, myslíš že obrázek od tebe projde :)

b) Jo, je to holt omezení... myslím že stránky se platí i podle určeného množství dat a pokud by byla kapacita Galerie neomezená... chci vidět Almadův ůsměv na tváři :)
Jo, s velikostí a úpravou obrázků se budeš muset nějak poprat. A kdo vlastně popřel že tento krok se nemůže řešit třeba v Obrazárně? :o)

c) Dobře... anatomii si vyřeš sám, ale já jí připomínat budu, jelikož tam pořád ještě skřípe *úsměv*

Argel: Je to tvůj názor... já se zase přikláním k názoru, že je to jeden z mála obrázků, které se mi od Piomy líbili.... ano, i přes ty chyby.

Jde o tématiku. Tento pohled mi řekne mnohem více, než ten Night Walker. Nevidím v něm myšlenku. Nebo Meow!... Pioma promine, ale pro mne tématicky velmi chudé. Toto se mi líbí, že to má myšlenku a něco to říká.


 Uživatel úrovně 0

Oh, milý Piomo...
Pokaždé, když otvírám nějaký tvůj "nový" obrázek, už se děsím, co na mě vybafne.
Od chvíle, kdy jsem začala kreslit mangu, dávám si pozor na anatomii. Omlouvám se, že urážím velké ego tak skvělého Pioma-san, ale doporučuji ti prohlédnout si pořádně anatomii lidského těla a zkoušet, zkoušet, zkoušet. Já jsem se za ty tři týdny, co kreslím naučila hodně. Zkus to taky, pokud to nebudeš flákat, budeme mile překvapeni, nebojím se říci, všichni.
Doporučené zdroje:
http://www.cablenet.ne.jp/%7ejapanime/tutorial/f bodymain.html
http://www.mangatutorials.com/
Je to sice manga, ale do běžné lidské anatomie to má mnohem blíž než tvé výtvory.
Trošku mě zaráží, že od té doby, co tě znám se tvé kresby zhoršují. Dříve byly propracovanější a přesnější. Měly hloubku a nápad. Nebo jsem v nich taky možná hledala něco, co tam nebylo. Kdo teď ví...
Ergo:
-Je obrovská ostuda, jak jsi vybarvil velké plochy. Já bych se neodvážila to někomu ukázat natož to dát sem do Galerie. Nauč se pradovat s Photoshopem. Je poměrně jednoduchý, přinejhorším by jsi jako maturovaný informatik měl vědět, že se máš zeptat pana Googla jak na to.
-Nelíbí se mi hlavy, obzvlášť ta dívčí. Okolo brady je příliš široká a vypadá to, že ta dívčina má žirafí krk. Nosy jsou více než příšerné. Dívčino obočí je příliš vysoko a není šťastně tvarované. Rty jsou špatně řešené a vypadají tak moc zveličeně.
-Strom je zajímavě řešený, ale ty kořeny, ach ty kořeny... Kdyby to byl ent, tak mlčím. Nahoře v koruně mohl být strom zakončen lépe.
-Prostor mezi nebem a zemí, ten bílý pruh, mi připadá nepřirozeně a příliš strhává oči. Mraky jsou hezké, ale mohly jít mnohem více do ztracena, pak by nebyl ten přechod tak ostrý.
-Blesk ač podpis mohl být mnohem lépe řešen.

Piomo, probuď se a nauč se brát kritiku jako poučení, ze kterého se máš něco naučit, aby jsi byl lepší a lepší. Ostatí najdou v dílech chyby, které ty sám nezahlédneš. Ty máš na víc. Na mnohem víc než tu předvádíš.


 Uživatel úrovně 0

Pane anarione, neustále narážíš na to, abych změnil styl. Nejsem realista a jediný můj postup k realitě je snaha ztvárnit něco z ní, ať už to bude škrábnuto tematikou dračáku, nebo ne. Nejde mi o lynorit ani nic podobného, ale vzato kolem a kolem, víc se mi líbí pojem mozaika. Víš, tak nějak se mi líbí překrucovat skutečnost a zvárňovat ji právě tímhle stylem. A ať už bych nakreslil cokoliv a poslal to do galerie, můžu jen čekat, jestli bude schváleno nebo ne. Pokud by mi bylo vráceno k přepracování, nedočkáš se druhé verze, přestože právě tento obrázek je přepracovanou a zároveň, jedinečnou a úplně samostatnou kresbou, která s první verzí nemá nic společného. Mé obrázky se stěží dají přepracovat, když už jsou jednou hotovy, leda bych použil zmíněné editory. Bohužel jsem proti jejich používání.

S přihlédnutím k Nightwalkerovi, kde jsem v první řadě vyhladil tahy, čímž se zprasilo celkové rozlišení a některé linky splynuly dohromady, bylo celkové zmršení dokončeno zmenšením na limit velikosti jak rozměrů, tak velikosti v KB. To je věc, která mě děsně žere na téhle galerii. Fakt si rád něco nakreslím, pak v případě kvality v mých očích nascanuju, ale výsledek je pro galerii naprosto nevhodný, protože přesahuje obě kritéria. Bylo by mi milejší mít někoho, kdo to za mě upraví do požadované velikosti a vyhladí detaily. Protože když si to udělám sám, tak vždycky, ať je to moc, nebo málo, sklidím akorát negativní ohlasy. Tohle je prosím, akorát zmenšený obrázek ve své čisté podobě.

Strom, ten má být typický hororový, bez listů, pokroucený atd. A pověz, nebyla by škoda ho nechat černý, jak je to v mém zvyku?


Pro pana Balroga mám tyto slova:
Souhlasím s tebou v tom, že anatomie mi nejde. Ale pořád mám dojem, že mi stačí má vlastní představivost a zkoušet a zkoušet a zkoušet, protože tohle je můj styl. Řekl bych můj osobní a jedinečný styl, ve kterém je cokoliv ke kreslení složitější vyjádřit. Udělám si proporcionálně správnou skicu, kde je vše jasné a potom ji převedu do svého stylu. Nemám dojem, že čtením jakkoliv odborné literatury se cokoliv naučím. Základy znám, snažím se je používat a lepším se, dle mého, obrázek od obrázku.

Co se týče nosu a pusy, snažím se o plynulost linky, která končí ostrým hrotem. S jakýmkoliv fixem, jakékoliv tloušťky, dokonce i s tuží a špičkou, mi dělají obličeje velký problém a jsem si vědom nevzhlednosti, ale pořád to není nejhorší :)

Kreslím, když se mi chce. Když mě něco napadne, když mám chuť, když chci myšlenku vyjádřit jinak než textem, uchovat si ji. A většinou kreslím, když se nudím na přednáškách a mám volný papír po ruce. S tlustými centropeny nemám dobrou zkušenost a přestože je to mučení, vybarvím to prostě tím tenkým fixem někde v klidu a stranou, třeba u kafe, zatímco zbytek lidí se baví o svém.

Tfoft, můžu ti jen poděkovat. Co se týče blesku, klasicky je v něm jako v nejčlenitějším prvku zakombinován název a podpis, ačkoliv pochybuji, že ho zde někdo rozluští.

Mordredian: Ač se nezdá, Vánek je ztělesněním nežnosti, je hladká, plynulá, lehce zvlněná tak, aby vystihla princip vánku, toho letního, který příjemně pohladí po tváři za horkého dne. Zatímco Vichr, tedy muž, je ostrý a bodavý, tedy znázorněný ostrými linkami. Ono to není v tom, že by byl stažen z kůže. Zatím jsem nevymyslel lepší způsob, jak jej znázornit.

A závěrem, co se týče spletitosti, možná jen stačí postupovat podle textur. Tedy aspoň mě, kdybych nebyl autorem.

A vůbec, děkuji. Za názor. A že se vůbec obtěžujete mě kritizovat, když se podle některých vůbec nerozvíjím.


 Uživatel úrovně 0

Chvílema jsem musel rozvažovat kde je čí ruka atd...
Pozadí je nevyvážené, Ta bílá mezera je velmi zbytečná. Mohlo se tam dát jezero či cokoliv jiného ale když splývá "vichr a vánek" tak se není čemu divit.
Tvé ztvárnění těchto živlových pohrom v těchto osobách mi moc nesedí.Většinu lidí by napadlo že žena vyznačuje vánek a muž vichr.Ale mě to příde přesně naopak.Ten její pohled je podobný tomu jeho.
Dále mi příjdou velmi zbytečné ty křivky co jsi tam nakreslil.Zasahují do prázdného místa a ukončují se pofidérní čarou která vypadá jako kdyby ujela ruka.Jinak roznání kdo má kde části těla se ti nemůže vyčítat neboť pokud jsem dobře pochopil jde o splynutí těchto dvou osob.


 Uživatel úrovně 0

No, ty postavy mi přijdou velice podivně zamotané, ne - anatomické a hlavně složité oproti zbytku krajiny, která si mi zde velice líbí, hlavně strom a blesky. Tmavá obloha krásně vyvažuje temný kopec (škoda, že je vidět směr čar, i když to muže simulovat divnou trávu).

Ale rozhodně toto patříí k jedněm z lepších obrázku.


Tfoft


 Uživatel úrovně 5

Další Piomův obrázek. A dle mého soudu příjemný. Sice je vše nahuštěno na levou stranu plochy, jak postavy tak strom a napravo není nic - já osobně bych obrázek ještě o třetinu nebo půlku napravo prodloužil a nechal krajinu odplynout v klidu dál - ale zase až tak moc mi tenhle kompoziční detail nevadí.

Ve věcech Piomovy stylizace tu jsou pořád diskuze - zda by měla odrážet skutečnost, nebo je zábava luštit, co měl vlastně on v úmyslu sdělit a tipovat, co jaká čára znamená. Těchto tipovaček tu máme zase pěknou řádku, a to na postavách. Obě jsou podobným stylem (ač žena víc bílá a vlnkovatá a muž víc černý a liniový) - ale stejně na mnoha místech dohromady splývají a nejde poznat, co je co. Z velké části to je protože mají úplně rozhašenou anatomii a divák se nemůže chytnout ani "instinktu", kdy by podle vlastních znalostí lidského těla odhadnul, co ke komu patří. Ruce jsou děsně dlouhé, nohy zase krátké a chodidla s dlaněmi děsně malá. A jako obvykle tu není naznačen žádný reálný prostor ani objem.
Fakt si myslím, že srozumitelnosti obrázku by pomohlo:
Kdyby ses Piomo naučil anatomii
Kdybys linky a plochy používal k vyjádření skutečnosti a ne jen tak nahodile

Stačilo by jedno z toho, nemusíš obojí.

Musím říct, že se mi líbí šněrování na její hrudi a pramínky vlasů (u obou). To vypadá opravu dobře. Na druhou stranu mají oba děsně široké pusy a žena má nos, jaký jsme kritizoval u Fritolla, typ nosu, který děsně nesnáším : )

No a opravdu by mne zajímal smysl tvé techniky. Ty kreslíš jako metodu relaxace, kdy nemusíš nad ničím přemýšlet a jen si čmáráš mikrofixou po papíru? Nedokážu si totiž představit větší masochismus, než třináct hodin vybarvovat obrovské plochy A4 papíru tenoučkou fixou. Existují i tlustší fixy, než 0,1 (která je sice u centropenu spíš 0,25) a pokud obrázky nemáš na stěnu do pokoje, ale ukazuješ je lidem po internetu, existuje nástroj "plechovka barvy", která udělá černou barvu na obrovské ploše jedním kliknutím.
A nevím, jak přesně ten obrázek pak po naskenování zpracováváš, ale vidím tu divné okraje čar, hlavně na plynulých linkách na kmeni stromu, které se roztříštily do zubatých schodů. Nezdá se mi, že bys kreslil takhle zubatě, takže to nejspíš bude problém následného zpracování - buď špatně provedeného zmenšení, nebo špatného exportu obrázku do formátu pro web. Tak trochu škoda, no : /


 Uživatel úrovně 8

Z autorova e-mailu
Nick: Pioma
Věk: 13(+7), době tvorby stejný
Název: Vichr a Vánek
technika : tenký fix
doba tvorby : cca 13 hodin +-3
inspirace: Všeobecná realita
motiv: sloučení Vichru a Vánku ve bouřku.


Tedy předem se omlouvám za kratší kritiku. Já jsem už své obecné stanovisko na Ponovy obrázky vyjádřil a to se nezmění, pokud výrazně nezmění styl své kresby. Připomíná mi to, jako by chtěl na papír vytvořit grafiku tisku linorytu… Jeho obrázkům chybí hloubka, velmi často jsou tvořeny detailními částmi, které ovšem v celku působí chaoticky a mnohdy jsou co se tématiky Dračího Doupěte týká… na hraně.

Vlastně tento obrázek skoro ani neprošel… technika je v tomto případě podle mě nedostačující, ovšem vyvážilo to téma, které je alespoň o fousek blíže nějakému příběhu a celkové vzezření obrázku, s kterým ačkoliv nejsem spokojen, působí na mne mnohem lépe než některé jeho již schválené obrázky. Leč by jsem autorovy doporučil, pokud tedy styl nezmění a chce pokračovat tímto stylem, aby svou tématiku více ukotvil do formy: Dračího Doupěte, ať najdeme alespoň jeden bod, proč tvá dílka schvalovat.

Tedy k obrázku… budu stručný *a že to nemám moc ve zvyku :o)*

Nejdříve začnu tím, co podle mě, obrázek alespoň malinko někam posunulo. A to je strom a rozkvetlá koruna. Tedy autor se pokusil strukturovaně naznačit kůru a nějaký suk na kmeni a pak podle mě zajímavě vyřešil korunu samotnou. Žel co se týče kmenu, velice slabá je kořenová část… kdy kořeny nejenom že vidíme, ale vypadá o tak, jako by ten strom na těch kořenech stál. Nepůsobí to moc věrohodně.
Koruna se mi líbí… to musím uznat, ale její objem sahá možná až moc dolů k obrázku a vypadá tak mohutná, tak moc mohutná, že není problém si pod tím představit nějakou oblohu, mračna, nebo bůhvíco ještě. Tento efekt se oddálením obrázku, respektive jeho zmenšením ještě umocní. Když k tomu připočteme vyznění kmene, které i s kořeny působí spíše jako nějaký svíjející se had… vylezou nám takové avantgardnosti, jako třeba ve filmu: Nekonečný příběh :o)

Postavy: tady si snad smlsnou jiní. Jen chci podotknout, že ten kontrast mužovy velké hlavy a dívčiny malé… je přehnaně veliký. Dále vidím onen zmiňovaný chaos u ženina boku a mužových nohou, kde se všechno tak splývá. Zvláště mužovy nohy a jejich struktura připomíná staženou kůži a holé svalstvo… Jediné co působí trošku… no zajímavě a možná i lehce uvěřitelně je dívčino roucho… tedy nařasená drapérie. Ta si mi tu líbí.

Poslední slova patří povzdychem nad dolní krajinou, respektive černými kopci a jejich způsobu vybarvením. Tedy opravdu není pěkné vidět takto tahy. A pokud jinak nedáš Piomo… příště by tvým obrázkům mohl třeba pomoci nějaký efekt v photoshopu :o)

Ps. Tento obrázek u mě zachránilo především téma, které si našlo nějak cestu sem… leč u příštích obrázků budu opatrný Piomo a prosím, aby i ty jsi byl opatrný a pečlivě volil témata a techniku. Konečně v Obrazárně ti kdykoliv poradím, stačí poslat tam obrázek a informovat mě poštou :o)))

S úctou
anarion