Galerie

Night Walker

Obrázek Night Walker

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Tfoft:
Začnu tím, na co jsi se ptala jako poslední. Ano, většinu obrázků touhle technikou projedu skenrem a vytáhnu jas, snížím kontrast, abych dostal jasný a zářivý výsledek bez jakýchkoliv šmouh, což jsem tentokrát trochu přehnal a proto je obrázek tady zhruba o bod horší, než jak vypadá originál.

Co se týče zlepšování se a orientace mé kresby, jedná se většinou o ono nesrozumitelné a příliš kontrastní tvoření, které ať už se jedná o jakýkoliv motiv, skládá se z menších či větších plošek poskládaných do ornamentů, které nehrazují jednotlivé části při realistické kresbě. Svým způsobem rozkládám realitu a skládám ji v úplně jiné podobě zpět. Co se týče barevnosti, vidím svět buď černý, nebo jasně bílý ve svém důsledku. Tedy se v poslední době zabývám tím, jak co nejlépe rozložit a dát dohromady. Chci říct, že dostalo se mi ohlasu, že upadám k jednoduchosti, tedy nyní se snažím o maximální členitost a neodpouštím si dotváření pozadí. Pro mne osobně je toto dostatečným postupem za poslední rok, přestože ohlasy na kombinace, které vytvářím jsou vesměs negativní.

Když kreslím, snažím se tedy o co nejčlenitější obrázek, asi jako v Krčmě u Vyděděnce, ale nekreslit opět komplexně v černé, jako je tomu v Na cestě. Tedy vynechávám jistou podstatnou část začerněného pozadí a nahrazuji ji pozadím s volným bílým prostorem.

The_Balrog:
On ten měsíc tam není jeden, ale hned dva za sebou, přižemž ten druhý je v novu. Možná že i ten v srpku vydává mnohem více světla, než by bylo normální v rámci fyziky. A ano, mohl jsem udělat černou oblohu s bílými hvězdami, ale více mi vyhovuje kontrastní k hlavnímu motivu, který je naopak černý. Většinou mám ve zvyku dělat v obrázku důležité věci černou a zbytek nechat slabší, bílý.

Co se týče ucelenosti, kdybych chtěl dělat komplexní obrázky, budu je dělat tužkou a realistickou kresbou, kdy ruka není rozkreslena na dvacet drobných tvarů oddělenýc tenkou bílou linkou. Každá část má svůj vlastní důvod, je dělána zvlášť a připojována do obrázku jako puzzle. Co se týče ucelenosti, jsem velmi rád, že si po dlouhé době vyloženě surrealistických abstrakcí(Potatoe face, Infernal Pain) dokážu vymyslet motiv a ten potom převést na papír, ačkoliv v této podobě.

anarion:
Chválím tě za to, že jsi pochopil, jak tohle vzniklo. Spíš odhadnul, nebo poznal. Přesto předkres tužkou přišel až po první improvizaci, tedy vytvarování linky pod nosem. Připadlo mi to jako šátek, tedy to chtělo hlavu a na ostro bych ji netrefil, k hlavě patří krk, ramena, hrudník, ruce. Nějak "to" oblíknout, popřípadě vyzbrojit a nakonec pozadí.

A jak jsem zmínil níže, v mé kresbě stín neexistuje. Kromě The puppeter, kde došlo ke kombinaci tužky a fixu. Na druhou stranu máš pravdu, že něco podobného by se hodilo, přestože se snažím veškeré stíny a prostorovost vyjádřit prohnutím linek. V téhle kvalitě obrázku sice moc nejde poznat a možná je i mou rukou špatně vyjádřeno, kudy, kde a co se jak ohýbá.

Darnathorn:
Kdyby obloučky na rukojeti meče znázorňovaly zaoblení rukojetě, nakreslil bych je jinak a to spíš souběžně s hranou a do středu, tady jsem se snažil vyjádřit spíš obmotání kůží, ačkoliv souhlasím, že tohle je pro mě největší kiks na celým obrázku, ucho je druhé a s obočím jsem narozdíl od tebe spokojený. Možná je to špatně vyjádřenou a rozhodně špatně rozeznat, ale skládá se ze tří oddělených linek, přičemž jedna je nos, druhá obtahuje levé obočí a malým zhoupnutím přechází v pravé, které se téměř napojuje na linku nosu. S mou současnou úrovní a stylem by se ti jiné obočí nelíbilo stejně jako tohle :D


A jinak všem a do zbyteku, co se týče oblečení, měl jsem na mysli něco obyčejného, plátěného, akorát trošku volnějšího, aby se to pěkně vlnilo, takže rozhodně se nejedná o plech a brnění, jsou to obyčenjný hadry a kolem krku má omotanej šátek. Co se týče vlasů a jejich ulízanosti, třeba před půlhodinkou přestalo pršet, takže je má přilepené k hlavě.

Děkuji za pozornost, kamenujte dle libosti.


 Uživatel úrovně 0

Tohle mi nic neříká. Snaží se to zapůsobit, ale nemá čím. Mně přijde, že je to tam nahňácané dle libosti, jak bylo zrovna potřeba, a v tom žádné kouzlo nevidím. Krom toho má ten chlap divný ksicht, špatně zakamuflovaný obličej, ucho šejdrem, srostlé obočí, divný meč a sčesané vlasy, což je kombinace, která mě odrazuje.


 Uživatel úrovně 0

Měsíc??? A sakra... XD No nic, tady je aspoň vidět, že ani neni moc poznat, co to je... XD


 Uživatel úrovně 8

Mordredian: Ach kdepak.... špatně jsi mě pochopil... nekritizuji autorovo zpodobnění mraků, jakožto písmen... vůbec. Spíše jsem se sám sobě podivil, že to v tom někdo viděl... toť vše. Žádnou nevraživost v tom nehledej :o)


 Uživatel úrovně 5

:D ... měsíc!


 Uživatel úrovně 0

Celkem pěkný, ale některé detaily (jako třeba to slunce) vypadají trochu zvláštně...


 Uživatel úrovně 0

Tohle je práce volné ruky.Jak sem říkal na tento styl já nejsem.Takže nemůžu nestranně posuzovat.Ale zaujmul mě.

Anarion:Pouze autor vidí v díle jen to co doopravdy chce a co nedokáže vysvětlit.Takže když Pioma ztvárňuje mraky tímto způsobem tak mus to asi vyhovuje a asi to tak cítil. Nemůžeš přesně kritizovat detaily když je to obrázek "neidintefikovatelný".Když přesně nevíš co ztvárňují nějaké křivky tak si je vyzuálně vymaž nebo se na to zkus podívat očima autora.Toť vše. A ještě než mě smaží chci říct že rubrika galerie si zde salouží pořádný potlesk vám.


S omluvou a přáním pevného zdraví MORDREDIAN


 Uživatel úrovně 8

Aha.... nikdy by mě nenapadlo přirovnat mraky k: Bosss a pff.. ale když to tam vidíš :o)


 Uživatel úrovně 0

Anarion: Jsou tam dvě řady mraků. Horní boss a dolní pff. Ta horní je s měsícem.


 Uživatel úrovně 8

Androwero: Dolní mraky?