Galerie

Dwarwen Explorer

Obrázek Dwarwen Explorer

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Dost oukej obrázek, skvělá ilustrace. Scenérie na pozadí sice stojí za houby, ale plní prostor, to se taky cení. Výborné je vykreslení a odlišení jednotlivých druhů materiálů. Jen boty se moc lesknou, vypadají kovové, a to podle mě nebudou. Rukavice obdobně, ale ty bych kovové bral. Výborný je ksicht, pěkně zapracovaná i sekera. Jen ten kopeček pod nohou je fakt brutální, působí to hrozně dětsky a uměle. Navíc ten útes, na kterém trpoš stojí, mizí do neznáma, perspektivně není zvládnutý.


 Uživatel úrovně 0

Niekto to rád po anglicky... Hlavne ja.


 Uživatel úrovně 3

Vermaen: Tak bys mohl zkusit pojmenovávat obrázky slovensky ;)))


 Uživatel úrovně 0

The_Barlog: No, to pozadie som tam dal fakt len aby bolo, a ani mi to s tým pozadím nejde. Nohy sú fakt môj veľký mínus, ale budem to v budúcnosti mimo kreslenia na server trénovať.
Anarion: Rád by som ti odpovedal, ale jednak sa mi nechce čítať všetko, čo si napísal, a jednak sa mi ani nechce niečo napísať ku každému detailu, čo si mi vytkol. Skús byť pre budúcnosť stručnejší :)
Tfoft: ...
Nathaka: Palčiaky sa mi tam hodily ku kožušine a vôbec do studenej krajiny, ktorou sa chudák prieskumník trmáca. S tou češtinou mi to ako slovákovi nie je prirodzené a pri angličtine si rád dokážem, že to vnej viem vystihnúť.
A to s tými zbraňami nie je zlý nápad, ale v poslednej sa zameriavam na postavy. Chcem sa totiž dostať až k portrétovaniu... A okrem toho by som vás so svojimi zbraňami všetkých prevalcoval :)


 Uživatel úrovně 1

No, mohl sis odpustit ty palčáky a taky bych radil nazývat své obrázky hezky česky, ale to je věc názoru, obojí.
Obzvlášť povedená je třeba sekera, bylo tu jednu dobu celkem in posílat jen samotné zbraně v detailu, aspoň co jsem koukal do starších obrázků, nechceš to taky někdy zkusit? :-)

Hele, ale jo, ty nohy jsou zatím tvůj největší svízel. Zkus je kreslit podle nějaké předlohy, obrázku, nebo třeba řekni kámošovi či někomu z rodiny, ať se ti na chvíli postaví nohama tak jak potřebuješ.


 Uživatel úrovně 0

Zase ty nohy...jinak se mi to jako celek líbí.


 Uživatel úrovně 8

Tak, další bojovník do Vermaenovy sbírky, protože to už sbírka opravdu je :o) Nyní nám Vermaen představuje sveřepého trpaslíka, s tváří ošlehanou větrem.
Tedy začnu jako u předchozího obrázku, jednotlivým rozebráním postavy :o)

Hlava
Hlava je na první pohled povedená a upoutává na diváka pozornost. Je to hlavně zahalená pravá strana tváře, pramínky vlasů, který vítr ledabyle rozehnal trpaslíkovy do tváře :o) Jako u Swordfightera, lze vidět že autor má už nějaký styl při kreslení jednotlivých komponentů postav a drží se jich. Vidíme stejně provedené vlasy i vousy, stejně provedený stín. Možná by se to někdy chtělo odprostit od stereotypu.Ovšem tady by opravdu neuškodilo zobrazit nějaký ten pramínek, nebo linii vlasů i uvnitř kadeře, která je bujařejší, než u předešlého Swordfightera. Zvláště napojení vousů na tvář působí opravdu škrobeně Chce to jemný stín, další linky a vousy by z tváře měli jít pozvolna. Takto to vypadá jako mikulášská maska :o)
Obočí, nos i oči, jsou už lepší, oko se trošku zvětšilo, u nosu je naznačená dírka a spodní ret je trošku výraznější. Obecně tvář působí velice mohutným a brunátním dojmem, což je pro trpaslíka typické a 60% hlavy nám zakrývá trpaslíkův porost, proto tady není zase co moc kritizovat :o)

Ramena a hrudník
Tady musím autora pochválit. Ramena jsou o poznání mohutnější, zrovna tak jako hrudník, to je dobře. Též mě mile překvapilo, že obrysová linie pláště u levého ramena je zachována. Autor nestínoval od kraje a vypadá to lépe :o) Tak nějak podobně jsem si to představoval, Bravo! :o)
Přezka je sice dobrá, ale chudá. Vím že si autor libuje v detailech, které mnohdy jeho obrázkům propůjčují jedinečného duha, proto by jsem uvítal alespoň nějaké uchycení přezky a alespoň náznak, jaký tvar má. Zdalipak je to rovný plochý kov ve tvaru nějakého šestiúhelníka nebo co. Obecně tvar přezky je pochybný… no, tak někdy jindy Vermaene :o)
Dá to práci, ale plášť by chtěl ztmavit v místech, kde prosvítá mezi pramínky vlasů. No a konečně chválím autora za opravdu ale opravdu povedenou strukturu chlupatiny na lemu pláště. Takto nějak si představuji oddělení materiálů. Vidíme že lem není stínován od krajů k nám, že je decentní a vodící linky vystupují do popředí, asi nejhezčí místo lemu, se mi zdá místo ve středu levého ramena a dále místo, u ohybu, kde je už kabát spuštěn dolů a dosahuje nejvíce k pravému okraji obrázku. Krása. Možná by to chtělo ještě pár chloupků i do lemu, né jenom na boky, ale to nic nemění na faktu, že ta chlupatina se ti povedla Vermaene :o)
Dále tu máme přezku, vedoucí přes prsa trpaslíkovy. Ten už na jich jistě nějaké ty menší zásoby tuku má a proto vidíme že přezka je trošku utažená, což nám na obryse dá jasně znát. Pěkné. Na přezce vidíme stín, který je přes přezku, mohl by být i v místech, kde se přes ní ohýbá, ale budiž. Obecně je kutna stínovaná dobře. Akorát ten faldík pod pravým prsem by mohl být tmavší, přezka pod levým podpažím by měla být také prohnutá, jako u pravého prsa, působí takto dost špatně… alespoň trošku.Ovšem určitě by to chtělo stín, na břiše u levé ruky. Bříško se nám tam ošklivě zplošťuje, to by jsem ovšem bral jako výraznější chybu. Škoda, tahle totiž alespoň mě, dost bije do očí.

Ruce

Ruce jsou dost zahalené do vrstev kožešin, proto je těžké spekulovat o jejich tloušťce atd., ovšem zaráží mě levý loket, který je tvořen pouze třemi řadami kroužků. To nechápu, působí to… opravdu zvláštně. Rukavice mají opět na lemu kožešinu, která opět nesklamala.. Palčáky jsou odvedeny dobře, akorát by to chtělo trošku zvýraznit držení sekery. Sice je opřená o zem, ale ten palec a ruka nemají vůbec prohlou rukavici, jako by se jí sekera sotva dotýkala. Chce s to tady dát pozor.

Nohy

Opět se mi potvrdil fakt, že nohy dělají Vermaenovy potíže.. ano, jsou těžké, tedy by to chtělo zdokonalit. Stejný pohled, stejné chyby.

Chtělo by to též trošku prokreslit místo, kde má kutna rozparek. Pod kroužkovou vidíme ještě jednu vrstvu látky, prošívky? Ta je ovšem možná moc hrubě stínovaná, vidím zřetelně směry tužky, její dráhu, tedy klid Vermaene. Pokud kreslíš obrázky ve škole, dej si na nich záležet, Pokud na ně nemáš čas, dělej je doma, chce to trpělivost, stíny dělat pomalu a dlouze na jednom místě, aby se ti ztmavily. Není dobré na tužku tlačit zezačátku takovou silou, jakou potřebuješ, ale je lepší zvolit jemnější stín, kterým dalším a dalším jemným ztmavováním ztmavne bez efektů, kterých u tebe vidím.

Sekera

Škoda, působí dost stylizovaně, ačkoliv je pěkně zdobená. Opět pohled z dokonalého profilu velice ruší celkový dojem. Klidně si jí trošku pootoč, ať divák vidí jak je ostří sekery přiděláno k toporu. Bude to mnohem lepší. Celé ostří by mohlo být sousměrnější, druhá strana ostří je taková pofidérní. Buď jí udělej oboustrannou, nebo pouze jednostrannou. Tento pahýleček asi těžko někoho zranění, v boji je takřka nepoužitelný a zbytečně přidává sekyře na váze. Kožená rukojeť je ovšem vystínovaná dobře. Také vidíme holé dřevo, mezi vrstvami kůže, možná moc tenké, bojím se že takový klacík by váhu takové sekery nevydržel a v boji už vůbec ne :o)

Pozadí

Podle mě toto pozadí obrázku dost škodí. Je totiž podle mě docela nezvládnuté. Cesta na které trpaslík stojí je perspektivně chudá a jen letmo naznačená. Trpaslík vlastně nemá nic pod chodidly, výstupek u nohy je neplastický a bota nad ním jakoby levituje, zrovna tak druhá. Zakončení pahorku dolů je násilné a né moc dobře řešené. Hory vzadu už jsou podle mě dost tragické. Jedná se o sérii jehlanů, letmo obdařených jednolitou vrstvou šedi bez jakéhokoliv kontrastu. Asi největší chybou je fakt, že pahorek a krajina v dáli jsou stejně tmavé. Pahorek by měl být sakra tmavší než skály…. Bohužel. Omlouvám se Vermaene, ale mě se krajina nelíbí.

Celkově shrnu ale obrázek k těm lepším. Vermaen myslím tvoří na slušné úrovni, jeho příznivci na serveru jistě jsou a odpustí mu ty drobné chyby, které jistě, pokud bude kreslit tímto tempem, za chvilku opraví. Naštěstí musím uznat že jeho obrázky mají alespoň špetku osobitosti, zvláště ve výrazu tváře, která dá obrázku alespoň nějakou atmosféru a neučiní z nich jen bezduché omalovánky.
Celkově tedy dobře Vermaene, kritika nebyla zase tak dlouhá, jelikož tento trpaslík není ověnčen pláty, ale zachumlán do houní. Je to pěkný výtvor, ale asi jako jedinou velkou chybu, na kterou by jsi se měl při dalších výtvorech soustředit, jsou nohy.
Přeji mnoho dalších úspěchů :o)
S úctou
anarion


 Uživatel úrovně 5

Vek (aj počas tvorby): 14
Doba vzniku: striedavo cez hodiny v škole, takže neviem
Technika: ceruzka+ moje obľúbené čierne pero
Vyjadruje: trpaslíčí prieskumník na vrchole útesu v póze "som král svetááá"
Inšpirácia: nikde ( možno voľná inšpirácia Titanicom :))


Trpasličí průzkumník.. hmmm…

Přemýšlím, přemýšlím - jak to je vůbec s tímhle obrázkem. Mluvím teď všeobecně o charakteru a o zakomponování pozadí. Zdá se mi totiž, že trpaslík vyplňuje až moc veliký prostor celého papíru, uvědomíme-li si, že tím ztratí trochu ze své "trpaslickosti" a subjektivně nabude na rozměrech, asi to není nejšťastnější.
No a pak tu je to pozadí. Podle mne se dal obrázek udělat dvěmi způsoby - zaměřit se na trpaslíka samotného a nebo na celou scenerii. Pokud by šlo o trpasličí portrét, asi bych okolní skály jen letmo naznačil, ani bych je nestínoval (maximálně v té trhlině udělal trochu temna, pro získání prostoru a odvedení části pozornosti z trpasličí postavy), a rozhodně bych je nedělal vizuálně rovnocenné trpaslíkovi (čili - stejně intenzivní linkou, stejným stínováním).
A nebo bych si dal záležet i na skalách, zpracoval kvalitně celé okolí - pak by ale trpaslík musel být nejméně poloviční a zakomponovaný v krajině.
Mno, takže tak : ) Tohle je tak zvláštně napůl a jak jsem psal, klade málo zpracované pozadí na roveň propracovanému trpaslíkovi a to zanechává v divákovi divný pocit.

A ještě si nastuduj, jak vypadají boty zepředu ; ) Kreslíš je pořád skoro z pohledu přímo seshora, což vypadá, že se postavičky právě odráží ke skoku.