Galerie

Darwen

Obrázek Darwen

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

je to pěkný .ale ty runy mi tam moc neseděj a nwm co to drží v ruce ( ta v který nemá hůl)


 Uživatel úrovně 0

Můj příspěvek se nebude týkat krytiky díla, ale když dovlíte rád bych zde poděkoval Tfoft že mi tak pěkně namalovala moji postavičku, která je sice už mrtvá ale přesto děkuji tfoft za to že se snažila co nejlepe vystihnout Darwenuv vzhled podle mého ne zrovna dokonalého popisu.
s úctou
smycma


 Uživatel úrovně 0

Tak prej ta róba má bejt celá tmavě rudá, sem se právě dověděl:)

Tak v tom případě měla bejt celá tmavší, bez těch světlejch míst. Ne všechno se musí lesknout...a tmavá látka je zrovna věc, která se takhle neleskne a když na ní posvítíš, pořád je tmavá. Takže pryč s těma bílejma místama na róbě.

Ty nejsvětlejší místa bych udělal tak tmavý, jak ta látka ve skutečnosti tmavá je. Ani o kousek světlejší. Pak bych jenom ztmavoval v záhybech atd.


 Uživatel úrovně 0

Při stínování nedotahuješ stín až k okraji. Často necháváš melou mezírku - mrkni třeba na ruku ve který má fajfku. Je kolem ruky bílá aura, protože si nedotáhla stínování na tý jeho róbě až k ruce. Jestli se bojíš, že přetáhneš, tak tam ty stíny holt budeš muset kreslit opatrněji no:)

Při kreslení vlasů pracuj spíš s celkovym jejich objemem než s každym vlasem samostatně. Nemá cenu kreslit zvlášť každej vlas zvlášť, vypadá to hůř a je to i složitější - to si může dovolit jenom Matt Groening když kreslí Houmra Simpsonojc :) Takže kresli celej objem a na konci přes to nakresli pár pramínků třeba.

Při tak výraznejch stínech jaký má na tom županu by mělo bejt na některejch místech zastíněný i to bílý lemování. Dej si bílej papír do stínu a uvidíš, že zas tak bílej nebude;) Takže bílý lemování ztmavit tam, kde máš tmavou róbu okolo.

A jeden tip: když si uvědomíš kde máš zdroj světla, představíš si jakej stín vrhaj jednotlivý části a ten stín nakreslíš, bude to mnohem prostorovější a plastičtější. A hezčí. Příklad - ruka s fajfkou by vrhala jasně ohraničenej stín na jeho trup, ten rozparek by vrhal jasně ohraničenej stín na jeho nohy, jeho hůl to samý, atd...

Jinak hustý. Ale chce to vykreslit ruku, talent máš.


 Uživatel úrovně 0

Ehm na plášti jsou runy, chevrony a další smyšlené znaky okopírané od bůhvíodkud


 Uživatel úrovně 1

Booože, tak tam je pár run. Taky nesmíš každýmu hezkýmu znaku přisuzovat takovej význam, je to jen estetika, můžou to být zdobné runy a mně se to třeba takhle teda rozhodně líbí.
Stínování celkově je takové nic moc, ale samotný plášť se mi vcelku líbí. Jen je hrozná škoda toho ksichtu, no... ten kdyby byl dopracovanej stejně jako zbytek, to by byla jiná podívaná. A možná bych ho zkusil hodit do trochu akčnější pozy a něco kolem něj přidat, ať to má trochu energie a života. ;)


 Uživatel úrovně 0

První co mě napadlo, když jsem se na něj podíval .. že mít runy všude, pakliže je to kouzelník, je docela kýč. Taky že kouzelník má hůl a dýmku, a tak dále. Takže originalita nulová. Stínování průměrné. Je málo výrazné, což celému obrázku škodí. Zkus měkčí tužku. (B6 na hluboké stíny nejlépe.)
Když si odmyslím, že se mi ta kýčovitost nelíbí, tak až na pravé oko nemám žádnou vážnější výtku.
:o)


 Uživatel úrovně 0

No, on je to bojový mág, takže by měl mít ten hábit volný pro nějaký ten boj. Ty oči jsou velké, přiznávám, ale ve mě evokují prostě pocit přívětivosti a hluboké moudrosti a nestárnoucího ducha, proto ač má tvář starou, oči má velké a jasné - jinak není to člověk - aspon tak to cítím já. Krystal na holi se nepoved, jenže se mi nechtělo s tím pídit. Na holi nejsou ornamenty, má to být spíš kresba či náznak reliéfu.


 Uživatel úrovně 0

Chci-li kritizovat, řeknu, že mi ten chlápek připadá celý pokřivený - celé jeho tělo, vyjma hlavy, ta je naopak tak pěkně vietnamská. Nechci říkat, co bys jak bys - určitě to víš sama - ale trénuj kresbu lidí, vidím to jako tvůj největší nedostatek, foť se a kresli podle sebe.
Co se mi na obrázku líbí je jen róba. Sic mám podobné výhrady jako Marsia, ale nemění to nic na tom, že ty šaty jsou vcelku povedeně vystínované a působí relativně realisticky.
Obrázek jako celek, byl-li kreslen za účelem níže napsaným, dle mého svůj účel splnil, nemyslím ale, že by to bylo díle nějak zvlášť povedené.


 Uživatel úrovně 3

Na první pohled mě nejvíc zaujala róba. Jednak má opasek "proklatě nízko", ale což, to je teď v módě, ale hlavně ten průstřih, tedy alespoň mě to jako průstřih připadá - to, co odhaluje nohy. Na rytířském oblečení jsem už něco takového viděla, ale u mága? Působí to na mě divně - navíc mu to dělá nohy do O.