Galerie

Fighter

Obrázek Fighter

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Obrázek působí nepovedeným perfekcionisickým dojmem ... měl by ses podle mě zaměřit v další tvorbě na proporce, tvary a hluboké výrazné stínování. Vhledem k tvému věku - úchvaté. Když se budeš snažit vylepšit na co si myslím, že by ses měl zaměřit, asi dosáhneš velmi dobrých výsledků.
Ten stín dole působí divně, je docela odbytý ... takže se tam nehodí. Všechno je vystínované jen lehce a chybý tomu zmíněný hluboký stín, který by kresbu udělal výraznější. Podle mě je zbytečné se ak přehnaně zabývat úžasně jemným stínovaním a zapomenout při tom na prporc, třeba ty ruce ... má je hrozně krátké a ramena jsem na obrázku nikde nenašel :o)
Všechny další mé vítky se týkají tvarů a proporcí. Spláclá hlava, zbraň je natočená na dvě strany, chybí jí perspektiva - tomu vrchnímu obdélníku (kladivo) je potřeba udat jiné zkreslení. Krk působí uměle, protože je moc vpředu a límec obyčejně neleží na krku tak připlácle, tam tedy chybí hluboký stín. Vlezl jsem tedy do editoru, přidal tvémmu obrázku kontrast a hned to mělo "tvář"! (Až na ty ruce, které vypadají hodně dětsky k takovému chlapovi a ještě v nepřirozeném úhlu.)
Tvému obrázku jaksi chybí prostor ... chybí mu, že tělo je nějak tlusté, tady se zdá být ploché a natažené.
Mučili ho a natahovali na skřipec? :o)
Doufám, že Ti i tohle k další tvorbě pomůže.
Trochu (a když říkám trochu, tak opravdu jen trochu) jsem si pohrál s obrázkem, a snad vyppadá trochu lidštěji :o) Stíny, tedy kontrast jsem úmyslně přehnal, protže jseou na původním obrázku nevyvážené (např. chybí jakékoli světlo ve vlasech), ale snažím se tím naznačit některé nedostatky.
http://damnum.kx.cz/temp/vermaen-fighter.jpg


 Uživatel úrovně 0

Ahoj:-)

Obrázek také řadím k nadprůměru toho, co má tu čest být v galerii vystaveno. Co oceňuji, je docela dost dobrá herní použitelnost... u některého předešlého obrázku se někdo s někým hádal, jestli se dá galerie nějak využít nebo ne. Podle mě rozhodně v určitých situacích dokáže obrázek navodit atmosféru a trochu jasněji hráčům osvětlit, jak to či to vypadá. Tady u toho je fajn, že je to zase jednou po čase naprosto neovlivněné japonským anime (což je všeobecně snadné nakreslit už kvůli jasně daným křivkám, tvaru obličeje apod.) ani nějakou počítačovou hrou typu Gothic (naprosto šíleně velká ramena, ruce jak pro obra...).
Vychází z toho, že se obrázek co nejvíc snaží přiblížet jakési představě skutečnosti. To je fajn, protože v doupěti pracuji především se skutečnými věcmi, těžko můžu popisovat anime dívku, kterou potkali v hospodě... (jenom si to představte. Už jenom oči... vždyť by jí vyhnali nebo ukamenovali už jako dítě:-)).

Co je problém, tak zase naše stará známá anatomie. Pokud chcete pomocit poučkou z moudrých knih, prosím. Ruka (myslí se dlaň s roztáhnutými prsty) by měla být natolik velká, že přikryje obličej. Zkuste to sami na sobě... když si přiložíte dlaň na obličej, v pohodě se prostředníčkem dotknete vrcholu čela, malíček máte vedle vnějšího koutku oka a palcem se pošimráte někde kousek od koutku úst na bradě. Je to docela dobrá pomůcka... ony ty ruce nejdřív vypadají strašně blbě, když to takhle kreslíte, ale pak v celku budou vypadat přiměřeně.

Dál, co mi na obrázku nesedí, jsou opravdu příliš útlá ramena v poměru k hlavě. Pokud vám mohu zasejc poradit nějakou poučkou:-) Když si představíte, že by se krk jakoby zlomil a hlava padla na jedno rameno, měla by být hlava a rameno stejně dlouhé...tedy nic by nemělo přesahovat.

Já vím, že mnohdy se člověku příčí kreslit podel takových debilních pravidel, znám to (do mě to hustili sedm let, a stejně si nejvíc pokreslím, když na to dlabu:-)), ale je dobré tato pravidla znát. Člověk by nejdřív měl zatnout zuby a dostatek obrázků nakreslit s tím, že se bude snažit o dodržování těchto pouček. Za chvíli vám natoli vlezou pod srst:), že už na ně nebudete muset myslet, ale budete je používat zcela nevědomě. Je pravda, že nějací talentové nic takového nepotřebují, na druhou stranu... ty tvoří tak maximálně výjimku potvrzující pravidlo:-)


 Uživatel úrovně 0

No nevim. Asi se také přidám k té záporné kritice. Technika a detaily jsou bravurně zvládnuté, ale ta osoba má k lidské postavě velice, převelice daleko. Velká hlava, krátké paže, malé dlaně, dlouhý trup. Tedy pánové chce se mi z toho plakat. Ano, vím, že na 13 je to dobrý, ba dokonce vynikající, ale jestli Vermaen má na to kreslit takové detaily, tak by se mohl podívat do zrdcadla nebo nějaké knihy a všimnout si lidské anatomie.

Takže detaily jsou dobré, ale mě to kazí prostě ta šílená anatomie, proto se mi obrázek moc nelíbí.

Tfoft a mé já

PS: Technika je velice zajímavá.


 Uživatel úrovně 0

Ďakujem za zaujímavé reakcie. Naozaj som nečakal, že obrázok, ktorý som považoval za jeden z mojich lajdáckych "vedlejšákov" (no, aspoň som ho dokončil), sa tak zapáči. Zvlášt a práve tieňovanie som považoval za najviac odfláknuté (15 minút pri pozeraní telky), ale keď sa vám to páči, tak prečo nie. Na chyby, čo ste písali, reagovať nebudem, som si ich vedomý a vy máte vo všetkom pravdu.


 Uživatel úrovně 0

Me se zda jeho utlost trochu nepravdepodobna, takhle nejak kreslim ja a moc se mi to nelibi. Jeho boty jsou taky trochu divne, ale nevim, co presne dela potize. Jinak chci poznamenat, ze oblicej je naprosto dokonaly, skoda, ze to neni o trochu vetsi.


 Uživatel úrovně 0

Na úvod bych chtěl poznamenat, že nechci dělat kyseláka a bručiksichta, ale pokud bychom Vermaena pouze vychvalovali, moc mu to nepřinese a některé chyby by se mohly zbytečně opakovat.

Pěkné, to ano, ale bohužel se nemohu přidat k všeobecné rozplývavosti, obrázek má podle mě chyb plno, i přes opravdu pěkné stínování.
Většina chyb ale plyne jen z toho, že to ještě nejspíš nemáš zaběhlé, když budeš kreslit a kreslit, lehce všechny tyto nešvary potřeš.

Hlava...
Je rozhodně pěkně vymyšlená, avšak do praxe to ažtak ideálně uvedena není.
Uchem počínaje, to je opravdu (odpusťte mi ten výraz) katastrofální, vypadá to, jako by měl něco zapíchnuto v krku, je moc nízko a trošku "zvláštně" tvarované. Jestliže je to člověk, měl by IMHO být kulatější.
Dále pak vlasy, myslím, že by jim neuškodilo nějaké světlé místo, takhle mi na první pohled připomněli chemlon.
Oko by mělo IMHO být posazeno trochu víc vpravo a výš.
Co mi ale opravdu trochu vadí je jizva na levé, pohledově pravé tváři, vypadá na první pohled jen a pouze jako pramen vlasů, za což jsem ji původně také považoval, možná by pomohl trochu jiný úhel nebo ji udělat jen tužkou, ne centrofixem, nevím.

Kladivo...
Nebudu opakovat The_Balrogovo vyjádření, veskrze s ním souhlasím, tenké topůrko ap...
Jen bych ještě dodal, že's mohl horní hranu "omotávky" taky zakulatit do tohoto ) tvaru stejně jako hranu horní, takhle to topůrko vypadá zohýbaně.

Chápu správně, že to na zádech je štít? Protože jestliže ano, asi je hodně zohýbaný, doporučuji si do náčrtku nakreslit celý korpus štítu, viděl bys, že by se to vyobrazilo trochu jinak.

Dostavám se k ramenům...
Ty jsou technicky opravdu krásně provedena, smekám, ale jsou taková schlíplá, malinká, neřikám, že válečník, potažmo bojovník, musí být krychle, ale ramena by trochu měl mít, přecijen, když s sebou tahá to kladivo ^_^ Takže radím: posadit výš a trošičku dál od sebe.

Předloktí...
Tu dostatečně rozebral The_Balrog, nemá smysl mlátit znovu tu samou slámu, souhlasím, že dlaně sou hrozně malé, náramky nesprávně perspektivně provedené, ale nebudu to tu rozepisovat.

Tělo...
Opět to samé jako u ramen, mám pocit, že je úzké, ale v tomto případě ještě poněkud nevhodně "ohnuté", ale to je možná jen tím, že obrázek je celý poněkud podivně otočený, potřeboval by pootočit hádám cca. tak o 4 stupně po směru hodinových ručiček.
Avšak technikou a provedením mě uchvátila ta šupinovka, moc hezké.

Od pasu po kolena...
Opět technicky solidní, avšak tato oblast, délkou odpovídající dlouhé stehenní kosti, je příliš dlouhá, zkrátit, ne moc, obecným nešvarem jsou krátké nohy, toto, jsou ale dlouhé nohy ^_^

Nohy...
Obecně by mohl mít trochu víc rozkročené s tím, že levou bych asi o dvě šupiny (na tý pěkný šupinovce) posunul doleva.

Boty...
Se mi nelíbí - ne provedením, či tak, jen bych si je nohy nevzal ^_^

Na závěr musím ještě pochválit meč, který se mi naopak velice líbí ^_^ a přidat odkaz na pootočený obrázek, na který se kouká ještě o trochu líp.(odmažte případné mezery)
http://archerovo.ic.cz/galerie/552.jpg

Sečteno podtrženo, líbí se mi to, technicky opravdu skvěle zvládnuté, anatomicky to trochu kulhá, nevadí, to se bez problémů naučíš, protože máš neoodiskutovatelný talent, jen tak dál, kresli a kresli, budeš už jedině lepší ^_^

S pozdravem a přáním úspěchu v dalších dílech Sir William James 'Provinilec' Archer z Gynvael


 Uživatel úrovně 0

Moc dobré, řekl bych.

Líbí se mi obličej, mě osobně nikdy moc nešel, tobě zdá s nedělá problémy. Jen pozor na to ucho, je moc nízko, ale jinak nevidím chybu.

K rukám - kromě Balrogem zmiňované velikosti bych možná ještě doporučil zkusit trochu ostřejší "hrany" - u levého palce nejdou příliš rozlišit klouby. Jen návrh, ale asi by ti měl poradit někdo povolanější, než já, takže mě v tomhle ber s rezervou.

Celkově k anatomii - snad by se ještě našli nějaké chybky, ale nevěřím, že si s nimi v budoucnu neporadíš.

Za sebe mu nezbývá než doporučit: "jen tak si sedni a začni kreslit" častěji, protože výsledky opravdu stojí za to.
A navíc je nás nenažranců na serveru určitě dost, než aby nás omrzelo koukat na obrázky ;D


 Uživatel úrovně 8

Já osobně se nad stínováním zas tak nerozplívám.. schválně jsem si obrázek nechal ukázat v původní velikosti a zvětšil jsem si ho:

Vlasy a hlava jsou dobré, tak i krk... připadá mi že má takový nevýrazný, plochý hrudník, ale to asi dělá ten kyrys. Jinak stínování není nejhorší, ale já tam prostě vidím tahy tužkou... aby zmizeli, můžeš použít jisté techniky:

jednoduší je prostě stínovat pomaleji, zdlouhavě, vícekrát přejíždět tužkou, malinko střídat směry a zaplnit plochu jednolitou barvou, která má ovšem šerosvit, *plynule* a jemně se přelívá do jiných odstínů apod. Nebo můžeš udělat to samé, ale práci si zjednodušit tak, že budeš hrotem tužky pohybovat do kruhu, po malích kroužkách *hrot musí být tupý, né ostrý* docílíš stejného záměrů s dobrým výsledkem. Při detailech holt spíše poslouží technika první, nebo jemná šrafura.

Dobrý příklad povedeného stínování *ale i tam vidím tahy tužkou, ale celkový dojem působí velmi plasticky: je obrázek od: dihiho *dihi* s názvem: Nidhogg

Linky jak autor táhnul tužkou jsou nejvíce vidět u kalhot a bot bojovníka. Zláště u chodidel působí velmi rušivě, kde linka dopadá kolmo na hranu boty....

celkový dojem je ale dobrý... linka je přesná, The_Balrog to vystihl docla dobře...

a ku poměru na kvalitu Galerie tento obrázek řadím k nadrpůměru :o)

s úctou
anari


 Uživatel úrovně 0

nemuzu si pomoct ale moc na me nepusobi jako bojovnik.stezi vapada ze ma silu na udrzeni kladiva asi je to ramenama,plast je sice zakryva ale vypada to ze stejne zadna nema. pak jeste pohledove leva noha ma hodne rozplacle chodidlo. .co se mi opravdu velice libi je oblicej, obvlaste nos!jinak stinovani prekrasne!


 Uživatel úrovně 5

Fighter


Vek: 13 (za 44 dní 14)
Doba kreslenia: cca 1-1,5 hod.
Technika: 0,1 mikrofixom okraje a tieňovania tužkou, neviem akou, len mi tak prišla pod ruku
Vyjadruje: Bojovníka
Inšpirácia: nikde, len som si tak sadol, začal kresliť a vzniklo totoParádní obrázek – takhle nějak si představuji díla, jaká by do Galerie měla chodit :3 Ano, pár chybiček má, ale spolu s nimi i parádně zvládnutou techniku. Nejprve dám pár rad a pak se začnu rozplývat, ano? ^_^

Za kladivo dostaneš od bojovníků vyndáno, že má moc tenké držadlo a nakřivo hlavici. Ruka (dlaň a prsty) které to kladivo drží, je moc malá – a proto tenhle kus obrázku (na rozdíl od zbytku) vypadá trochu divně. A přitom to jsou jen dva detailíky. Moc malá ruka a…. *tadadaaa*… náramky! Ruka není „špatně nakreslená“ a přitom vypadá vykloubeně. A dělá to jen ten kraj náramku. Teď náramek vypadá nějak takhle: „| )“ , ale kdybys ho udělal „) )“ nevypadala by ruka vykloubená v lokti.
No a – což je možná zvláštní – ta samá chyba ti i na druhé ruce pokazila perspektivní zkratku. Aby mu šla paže dozadu a od loktu se začala vracet, musel bys mnohem víc zakulatit všechny lemy zbroje, rukávu a náramků. Pak by to vypadalo mnohem lépe : )
No a pak už je jen jedna připomínka – asi by měl mít tlustší pas, i s ohledem na to oblečení a zbroj, co má na sobě navlečenou : )

A co se mi tak děsně líbí? Třeba čistá linka, která je naprosto skvělá na meči a na zbroji… a pak stínování tužkou. Děsně se mi líbíííí! Ani se mi nechce věřit, že jsi na obrázek nesahal bílou, protože jsou místa, kde se odlesky doopravdy lesknou, tahy nejsou skoro vidět a kde jsou, tam i patří – rád se na tenhle obrázek koukám a snažím se z tvého stínování něco přiučit.

Osobně jsem děsně zvědavý, jak budeš kreslit za pár let – protože to bude fakt vostrý ^_^