Galerie

Sneak Attack

Obrázek Sneak Attack

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

úžasně jednoduché a zároveň propracované. Líbí moc, působí to tak příjemně pohádkově. Má to navíc vnitřní řád.
K některým kritikám zde lze jedině dodat, že přeci jen na tomhle obrázku jde o jiné věci, než je perspektiva. Kresba nemusí být snahou o fotografii...
Zvlášť mi jde do noty zpracování pláště

anarion: uff.. try this:
http://images.forbes.com/images/2001/02/28/picas so_nessus_377x293.jpg
šak je to celé pokrócené


 Uživatel úrovně 8

The Balrog: Ano... u architektury se prvně pokládá tazv. Dóm Neviňátek, tedy sirotčinec, kdy Bruneleschi použil perspektivu při podloubí, kde použil gotický trojlístek a půlkruhovou klenbu.

V obrazech se začala perspektiva vyvíjet třeba u Botticeliho apod. Ale Bruneleschi s tím údajně začal... s konstruovanou perspektvou do ůběžníku. Např. Jeho samonosná kopule nad radnicí ve Florencii... myslím :)

*nemám sešit, střílím od bohu, popřípadě se mohu rozepsat*


 Uživatel úrovně 5

// ot

Matematicke zaklady k perspektive v jakesi poradne forme se objevily az v pulce 15. stoleti u Brunelleschiho, Ucella, popr. v Della Pittura od Albertiho. Do te doby bylo vsechno pouze strileni od boku, ktere se nekdy vedlo dobre, jinde spatne.

Iluzivni malby, napodobujici architektonicke prvky (a zhruba stejne kvality, jako jsou architektonicke obrazky ve stredovekych rukopisech) najdeme i kolem roku 100 pr. Kr. v rimskych vilach (napr Casa dei Griffi). Nemohu se tedy ztooznit s tvrzenim, ze stredoveka perspektiva prekonavala strovekou, protoze oboji je zhruba na stejne urovni : )

A propos, strnulost ani stylizace nemaji co delat s perspektivou : )


 Uživatel úrovně 1

Marsia: Ve středověku perspektivu už ovládali, přinejmenším o dost lépe než ve starověku. Máš možná na mysli "placaté" umění a nástěnné malby Kréty, Egypta a ranného Řecka, či ne?
A to mi tohle nepřipomíná, je to strnulé a neperspektivní úplně jiným způsobem.


 Uživatel úrovně 8

Musím souhlasit s Tfoft, obrázek mě ničím nenadchnul. Připomíná mi to buď velmi jednoduchý linoryt, nebo jinou nezvládnutou techniku... Plochy jdsou dětinsky až dětsky řešeny, primitivně jednoduché, vše je zaoblováno, černobílé jak šachovnice bez zajímavé myšlenky. Obrázek čiší jednoduchostí a pro mě nemá nic zajímavého. Ani detaily tam nejsou, vše je veliké a jednoduché, prosté a primitivní. Tváře a postavy z obyčejného profilu, les púsobí opravdu dětsky... promiň Piomo, možná kreslíš dobře, ale tahle technika mi opravdu nesedí.

s úctou anari


 Uživatel úrovně 3

Nemůžu si pomoct, ale zrovna tu strnulost bych obrázku nevyčítala. Je to taková stylizace, pohyb by se sem nehodil. Egypťané kreslili placaté postavičky (a řekla bych, že i akční výjevy vypadaly strnule), ve středověku neznali perspektivu. Vypadá to jako kresba nějaké jiné (primitivnější) kultury (nebo jako moderní umění :))) ) Ne že by se mi to nějak extra líbilo, ale přijde mi to lepší než zpomínaný Meow.

Mimochodem, ten kůň vypadá srandovně, jako by byl zachycen ve skoku, do kterého se odrazil všema nohama najednou a kolmo od země, to asi koně moc nedělají. :)))


 Uživatel úrovně 0

No konečně vim, co je to za techniku. Tak tenhle obrázek se mi nelíbí, je hrozně plochý dětský a jetsli to byl tenký fix, čím se to kreslilo, tak se nedivim, že to trvalo deset hodin, existují přeci jen tlustší fixy.

rozhodně bych pro tuto techniku volila spíše ornamentální kresby jako byl obrázek Meow, než kresby, kde to chce do toho nacpat trochu pohybu.


 Uživatel úrovně 0

No ba, helma je krasna. Jedna otazka na Piomu: Ten kun ma nejaky pancir na sobe, nebo neco, nebo je doopravdy tak zavalitej? Vypada jak bochnik


 Uživatel úrovně 1

Mně se třeba nezdá, že ten maník s kuší stojí de facto před stromem a ne za ním. Ten Čingischán na koni je očividně slepej. To mi připomíná, že se mi dost líbí jeho helma. Každopádně atmosféru to má dobrou... :) Jen by mohl Pioma zkusit taky něco jinýho.


 Uživatel úrovně 0

Libi se mi ty stromy, jsou takove zasnene a tiche, ale ty postavy se mi nelibi, konik vypada, jakoby plandal na provazku a postavy se mi zdaji takove neprocvicene, jakoze s nimi nemas moc zkusenost. Cele mi to pripomina nejake stinove divadlo, to je asi proste tvuj styl. Celkove bych to zhrnul, ze to je tak nejak prumer.