Galerie

Pouštní stráž

Obrázek Pouštní stráž

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

ty vlasy se mi nelíbí ale jinak je to docela hezký. Jo a nemohl by ten meč držet obráceně


 Uživatel úrovně 0

Krasny obrazek,
obzvlast se mi libi ta usanka. Ten kontrast ruznych veci, co jsi pouzil na kresleni je unikatni. Kdyz uz jsi ale delala obleceni perokresbou, taks tak mohla udelat i satek kolem pasu. Krasne kalhoty, ale nevim, jestli by se tak vazne vlnily, kdyby nemel pod tou latkou vazne tak silne vypracovane svaly. Ale ani tak to neubyra na kvalite. Krasne.


 Uživatel úrovně 0

Ahoj,
tak - a teď já !

Nejdřív ono rozpití - mě se to ohromě líbí, zato ostré části obrázku moc ne - ty linky prostě vypadají jako šlachy, ačkoliv to zřejmě mělo být stínování. Rozpít (trošku) celý obrázek by neškodilo.

Netýká se to ale rohů, které jsou naopak precizní, a opasku, ten se mi taky líbí.

Jinak k anatomii - démon nedémon, vychází to z lidského těla a proto (asi můj osobní vkus) se mi nelíbí pravé rameno - připadá mi moc u těla. Taky prsa (jen to pravé, ale zdráhl jsem se napsat to v jednotném čísle :) - je moc povislé vzhledem k tomu, že má rameno docela vysoko... Ale to je spíš detail, vážně.

Poslední pozastavení, a tentokrát nad zbraní: meč nevypadá nejhůř... Já bych ale asi volil nějakou dřevcovou zbraň, když už je to jednou strážce. To by nevadilo, ale v té póze, ve které ten meč drží, mi to neevokuje strážce.

Spíš vypadá jako soudce, kat, nebo gladiátor. Jako by ukazoval směrem k zemi a vyslovoval tiché: "Smrt". Nebo naopak, jako by čekal, až mu přikáže jiný, aby jediným rychlým pohybem ukončil život imaginárního ubožáka, krčícího se mu u nohou a škemrajícímu o milost...

Které se mu patrně nedostane, soudě podle strážcova obličeje, který vypadá tak, jak má: nemilosrdně, odhodlaně a důstojně.

Až na ty (dle mého názoru) nedostatky v ostré části obrázku se mi líbí.
Mohla bys sem dát předělanou verzi, ve které bys rozpila i ten zbytek ? Pokud by to teda šlo rozpít, teď zpětně (omluvte mou neznalost, ale o malování tuší už si nepamatuju ani to málo ze ZŠ). A pokud bys na to měla náladu, samozřejmě. A pokud by to prošlo nemilosrdným redakčním sítem, když by to byl v podstatě stejný obrázek :)

Jinak ahoj a těším se na další nášup obrázků :)


 Uživatel úrovně 0

Já kreslení moc nerozumím. Jsem strašně levej a všechny chyby na díle si v podstatě uvědomím až poté co si je přečtu. Ale tohle se mi líbilo, tak jsem si řekl, že bych mohl něco žblebtnout Doufám, že to zdejší umělce neurazí.

Já si toho Strážce představuji jako sochu. Družinka někam jde a tam dvě řady úplně stejných nehybných postav. Podle mě se to dá perfektně využít ve hře a to tomu u mne přidává mnoho bodů.

Ta "vlasokoruna" na mě nejdříve působila strašně rušivě, ale když jsem se na to chvíli díval byl jsem schopen to ke stráži přiřadit a proto holt nesouhlasím s výtkami níže zmíněnými.
anarionova kostrbatost je podle mne u nelidského Strážce plus. jenom mi to dokresluje můj dojem. Meč by jako ikona, znak Strážce též vyhovoval mému vkusu. To, že je v realitě nepoužitelný vůbec nevadí. Jedna to dobrodruhům dokreslí představu pouhé sochy a zadruhé..tohle přeci není realita.
Anatomie se špatně určuje u nelidských postav jak The_Balrog a navíc to dle mého názoru není tak špatné, aby to něčemu vadilo.
Ty rohy jsou úžasné, ale silnější čára by vskutku neuškodila, ale nevadí. Já si to obtáhnu :-).
Absence pozadí je u mne dalším kladným prvkem. Neomezuje mne to v použití Strážce ve hře a já sám si na pozadí nepotrpím, když už teda něco kreslím. A stejně tak mi nevadí nedodělané nohy. Proč by to vlastně mělo něčemu vadit?
Na celém obrázku je nakonec jediná věc, která mi vadí. nebo možná ani ne tak vadí jako...irituje? Vyrušuje? Možná je to správný výraz. A to prsty svírající meč. Nevím jak je těžké to namalovat a možná to takhle má vypadat a nechci urážet umělce, ale mě to připadá jako kdyby byly uříznuté od dlaně. Jako by je někdo uříznul, ohnul a nalepil na zbraň. Jako by dlaň s palcem a ty čtyři další prsty k sobě nepatřily. Já jen doufám, že aspoň někdo pochopí jak jsem to myslel.

Snad jsem nikoho nepohoršil a omlouvám se, že jsem komentoval jenom chyby jiný. Chyby mi postřeh u děl v Galerii, abych si našel vlastní.

Dobrou noc


 Uživatel úrovně 5

saakra, zase jsem prisel o chloupek pozde :D...

Tak jo - souhlasim se Stupou, ta rozpita cast je opravdu divna. Stacilo by imho po tomhle rozpiti jeste nakreslit linky i pro obleceni a tim by se to vsechno vizualne sjednotilo. takhle to je Postavicka slozena ze tri dilu. Rozpitych obleceni, perokresbove postavy a divneho mece. Mec je zase nakreslenej primo zepredu a nalinkovanej podle pravitka, jako u vetsiny Tfoftinych obrazku : )

Co se tyka anatomie - je dycky osemetne mluvit o anatomii u nelidskych a demoickych postav, ale je tu par veci, co bych chtel zminit a ktery ten obrazek malicko kazi. Predne dlane ruk - ruce jsou moc uzke v porovnani s pazemi a ruka s prsty, co drzi mec je moc divna. Domaci ukol zni - zkouset kreslit ruce :D

pak tu je nekolik mych pripominek, ktere se tykaji meho vkusu a treba to vidis jinak : ) ale ja bych treba udelal rohy uplne jinak, takhle nejak podivne splyvaji a pripominaji suche vetve - a na to, ze tvori konturu tela, jsou nakresleny moc tenkou carou.

No a moje - po tom vodovym experimentu - nejvetsi vytka - nevesel se ti na papir. Nema kolem sebe nic, co by ho nekam zarazovalo, nema dokonce ani zadnou zajimavou pozu, jak nastinil Anarion - secteno podtrzeno pusobi nemastne, nedodelane a ztracene. Aspon ty nohy by mel mit : ) A nestat tak moc na kraji obrazku. Vypada tam desne umacknute, jako by z plochy vypdaval, nebo ho neco tlacilo pryc. (To je navic podporene tim, ze se jakoby kaci dozadu.)

Liiiidi, neberte na lehkou vahu postaveni figury v obrazku a celkovou kompozici. ^_~


 Uživatel úrovně 8

Zas až tak masivně my to do očí nebije. Opravdu tam lehce působí jiná materiál, lae jak jsem Tfoft vyčítal už u mága, chtělo by si to lépe pohrát s drapérií. Jednoduše mi tam ale vadí ten strohý postoj, taková kostrbatost. Neivdím v tom zajímavé pózy, jaké má třeba The_Balrog apod. Obličej na mě působí, jakoby se na mě díval typický mimozemšťan, a ten meč. Působí spíše jako pouhá ikonka, stylizace meče. A přitom stačí jenom u jílce zvýraznit drážku na čepeli, špičku trošku ladněji protáhnout, udělat alespoň trošku použitelnou záštitu a alespoň použitelnou hlavici. Také mám meč, nebo dýka, moc dlouhou rukojeť, ku délce čepele. Postavě se dicně stáčí levá ruka v lokti, prsty má pode mě moc malé. Chválím třásně na konci té čepice a ocasu? Jsou povedené. Celkový verditk se bude nést v duchu, že na mě tento obrázek moc nepůsobil. Prostě se mi zdá takový bez života.


 Uživatel úrovně 0

Tfoft: učitelka to asi myslela dobře, ale ty sis s tim poradila špatně. Tim, že jednolitě vybarvíš nějakou plochu prostorovosti nedosáhneš.
Jedna technika to neni...Ty místa rozpitý vodou přece nejsou žádná perokresba. Technika netechnika...na názvech a termínech to nestojí. Zkrátka jde o to, že se ty rozpitý části k ostrý perokresbě vůbec nehodí, protože je máš jasně oddělený, neni mezi nima žádnej vztah. - Jako kdyby ten chlápek byl pospojovanej z několika částí různých obrázků, na který byla pokaždý použitá jiná technika. Kdyby si do jeho těla taky trochu mázla tý tuše s vodou a zároveň do koruny udělala pár čárek perem, tak by to imho vypadalo líp. Prostě bys ty styly (nebudu teda říkat techniky) propojila v jeden obrázek. Ale takhle jak to je, je to podle mě špatně a nevypadá to hezky.
Co myslíte vy?


 Uživatel úrovně 0

Pro vysvětlení techniky: Moje učitelka na grafiku mi poradila, že mám ředit tuš, pokud chci odlišit materiál a dosáhnout tak prostorovosti. Tak jsem to vyzkoušela a vysledek máte zde. Proto je to stále jedna a ta samá technika.

To co má na hlavě měla být původně čepice na styl faraonských korun - ty na těch mumiích, pro nezasvěcené, no a pak jsem to zakončila jako vlasy, takže ani sama přesně nevím co to je, ale hrozně se mi to líbilo.

Jinak děkuji za nyužitelnost pro hru xD.


 Uživatel úrovně 0

Nějak mi vizuálně nesedí použítí těch dvou technik. Nehodí se mi k sobě


 Uživatel úrovně 1

No a vida, Tfoft si to u mě zas úplně vyžehlila. Sice tu jsou anatomické a prostorové nepřesnosti, ale pryč s nimi - i když nohy mohly být lépe rozložené na výkres, i když pravá ruka mohla mít zápěstí lepší, i když meč působí až příliš obyčejně a nevýrazně, všechno to nehraje moc velkou roli, protože je to výborně detailní a skvělě použitelné.
Hlava, ano, ta je moc dobrá, mně se ale nejvíc líbí tělo a paže. Pak to na hlavě, hmm, já bych to asi vzal jako nějakou látku, ne jako vlasy, ale možné je všecko - každopádně to tomu dává nádech originality a do pouště si to představit dovedu.
Pak musím zmínit to odlišení kalhot a pokrývky hlavy od zbytku tím, že je to tvořeno jinou technikou, asi byla přidaná voda, vypadá to fakt dobře. Prostě stráž jak má být.