Galerie

Anathar pútnik

Obrázek Anathar pútnik

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Vermaen:

Špatně jsi mě pochopil. Neřekl jsem, že mi vadí logika, i když to tak možná vyznělo Jen jsem chtěl osvětlit pár věcí, které mi byly nejasné.

Hůl: Mi přišlo vtipný, kdyby si ji v boji položil na zem a pak by nucen utíkat. :-)

Šípy: Nerozuměli jsme si ve slově vytáhnout. Nemyslel jsem povytáhnout je víc z toulce, ale vytáhnout tužkou. :-)

Jinak děkuji za reakci a osvětlení problému.

Skewer: Děkuji za doplnění. Budu Ti věřit, že je to ratiště. (nevím, čím to, ale ratiště mám spojené s halapartnou) :-)

S pozdravem, Saragon


 Uživatel úrovně 0

Saragon: takže ti vadí logika? No, zažnem lukom. možno to znie ako výhovorka, ale toto je vlaste ilzustácia k postave, ktorú mám spísanú u seba v počítači a bola vymyslená ako zberateľ magických výstrelkov medzi ne patrí aj luk, ktorý sa magicky poskladá z kusov dreva v puzdre nad scimitarom keď sa chytí jeden kus.
Mašlička: kturú myslíš? Ak je to tá pod ľakťom, tak je to ozdoba, len kus látky uviazaný na bicepse. Ak myslíš tú v dlani, tak to je ochranný amulet odkukaný z obalu DrD+ kúzelník.
Palica: ako napísal Skewer, položí ju na zem. Alebo s ňou bude bojovať ako Gandalf v Helmovom žlabe, s mečom v jedne j a s palicou v druhej. Skôr ale bola myslená ako pútnická palica so svietiacou guľou na vrchu (Nahrádza fakľe)
Šípy: Tak ti vadí moja logika? No ja som logicky usúdil, že keby som tie šípy ešte vytiahol, tak by mu mohli napr. pri skákaní vypadávať.
Ucho a topánky: Pravda, trochu mi zdrhla ruka...
Ústa: Chcel som ich vykriviť do "úšklebku", ale asi to moc nevyšlo...
Kabát: Ja som s ním spokojný.
Kamenie a čiarky pod palicou: No hej, kamenie mi celkom nevyšlo, asi preto, že som ho kreslil inokedy ako postavu, a preto je aj iné. Tie čiarky majú byť pokus o nenápadný tieň.


 Uživatel úrovně 0

Ahoj

za sebe asi nenapíšu moc novýho. Nerad bych tě přechválil... Ale asi by ti měli zakázat sem přispívat, spousta lidí by z tebe mohla mít komplexy méněcennosti a trpět akutní závistí ;)
Ale trochu k věci:
- stínování - je bezvadné (hl. se mi líbí vlasy, hůl a pásek přes hrudník), jen možná trošku tmavší pravá bota by vypadala lépe + stíny na pravé noze jsem moc nepochopil. Ale jinak nemám co vytknout.
- detailnost - je vidět, že sis vyhrál. Všechny ty ornamenty lemující rukávy a kabát působí sice jednoduše, ale hezky. Navíc se mi to k elfům hodí. Kamínky působí trochu odlišně od všeho ostatního, ale to je drobnost.
- tvary (nevím jak to líp nazvat) - uhlazenost kabátu se mi líbí, ale u rukávů to působí nerealisticky - na to, jak jsou volné, mají moc pravidelný tvar.Taky mi výsledný dojem trochu kazí pohledově pravá bota, jak už se zmiňovalo pár lidí. Naopak nemohu dost vynachválit šavli (nebo šamšir ? - nejsem zrovna znalec zbraní), šla nakreslit opravdu "jednoduše", ale ty sis s ní vyhrál a vyzdobil ji. Dokonce i ten řetízek, na kterém visí, se mi líbí ;)

Saragon:
- myslím, že to dřevěný se nazývá ratiště (jako u dřevcových zbraní); 100% jistej si ale nejsem.
- a ktomu rejpnutí: co takhle na zem ;) + kdo říká, že tou holí musí bojovat ?

- skeWer


 Uživatel úrovně 0

Když se tak dívam na tu kresbu a na tvuj věk...fakt mě zajímá jak asi budeš kreslit za pár let. Drž se toho - kresli, maluj, vytvářej a nepřestávej...a bude z tebe BOSS. A myslim to uplně vážně.


 Uživatel úrovně 0

Ahoj,

tak taky přidám svou troškou do mlýna.
Vezmu to pěkně odshora:

Hlava: To je IMHO nejzdařilejší část obrázku. Úžasně se Ti povedlo nakreslit odlesk vlasů.
Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že jeho levé ucho je dost nízko. Nos byl již zmíněn, k tomu se vracet nebudu. Nemá trošku nakřivo pusu? :-)

Toulec šípů je dost nepřehledný. Stačilo by víc vytáhnout (sakra, nevím, jak se tomu říká. Nejsem specialista na šípy) to dřevěný. :-) Pak by to vypadalo mnohem líp.
Stéblo trávy, co má v puse, je moc tmavý. Vypadá divně. Chápu, že jsi chtěl zdůraznit, že jej tam má, protože kdyby jsi ho tak neztmavil, tak by nebylo vidět, ale nelíbí se mi.

Kabát, nebo co to je, je hezkej. Možná jsi mohl jeho levou stranu jenom malinko vystínovat, aby nepůsobila tak prázdně. Chudák poutník, když si to ráno zapíná, tak aby vstával o půl hodiny dřív. :-) Zadní strana kabátu (mezi nohama) měla být ještě tmavší.

Boty. To je asi největší kámen úrazu celé kresby. Sice jsi zvolil dobře stínování, ale zbytek se Ti vůbec nepovedl. Nebudu to popisovat, myslím, že to vidíš sám.
Kamení vůbec nepůsobí prostorově. Moc jsem nepochopil, proč jsi dělal ty čáry pod holí. Vůbec bych je tam necpal.


Teď přejdu od kritiky kreslení ke kritice logiky.

Jestli má na zádech toulec, tak kde má luk? (teda za předpokladu, že má za zády scimitar)
V pravé ruce, jak drží hůl, má nějakou mašličku. Co to je?
Teď si jenom trošku rejpnu. Když bojuje něčím jiným než holí, tak kam si ji položí?
Závěr: I když jsem Ti sem vypsal celý výčet věcí, tak i přesto se mi obrázek moc líbí. Bohužel, místy je nepřehledný a nemůžu se v nějakých věcech vyznat a doufám, že tohle není Tvůj poslední obrázek, který nám sem pošleš.

S pozdravem, Saragon


 Uživatel úrovně 0

Nathaka: No keď myslíš... skrátka mi tam sadlo tak ako je.


 Uživatel úrovně 1

Vermaen: Ano, ano, no imidž :-) Nejde ani o to, že to stéblo není stylové či co, ale nehodí se tam moc... Možná ho zpracovat jinak, aby mu lépe sedělo do obličeje, však víš :-)


 Uživatel úrovně 0

Líbí se mi všechno, možná ten obličej moc ne a ty kameny pod nohami vypadají nepřítomně. Nohy by chtěli udělat trochu reálněji. Jinak je všechno hezky a reálně vyobrazené.


 Uživatel úrovně 0

Ahoj, ďakujem za chválu, začínam sa červenať... :-)
Dúfam, že mi budete veriť, že mám 13.

Tfoft: Pravda, nos mi trochu nevyšiel, pretože som ním začal a potom dokresloval zvyšok.

Nathaka Warrior: Obrázok som kreslil čiernym guličkovým perom a to tieňovanie je najlepšie, aké sa mi podarilo. Tvár- no, možno je to skôr polelf :)
Steblo- myslel som, že ako pútnik sa potĺka poliami a lúkami a keď po ceste nemá nič lepšie na práci, tak si cmúla steblo trávy. A tiež je to pre imidž...


 Uživatel úrovně 0

Ne, mě jde o to, že elfové by měli být takový ostře řezaní....baculatí lidé budí dojem veselosti až hlupáctví a to elfové většinou nejsou, ne?