Galerie

Bojový Elfocvak

Obrázek Bojový Elfocvak

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

ne ne takhle ne


 Uživatel úrovně 8

Bre.ber.ka: No vidíš... možná je to tím, že to bylo kresleno na posvátném místě :o)


 Uživatel úrovně 5

Nějak jsem se v poslední době (neříkám, že natrvalo) rozhodla, nehodnotit anatomické nedostatky, podobu a ostatní věci, které se vážou s prvotním efektem obrázku. Ostatně, tady by to snad ani nebylo možné.
Tato kresba mě zaujala způsobem zpracování, kompozicí, ale hlavně tím, že diváka k něčemu nabádá, někam jej vede. A není to křivý nos nebo odchýlení se od jiných známých zpodobnění. Je to nutnost přemýšlet nad tím, co vidíme. Možná se vám toto přirovnání nebude líbit, ale vězte, že je to z mé strany pochvala: přijde mi to jako moderní obraz elfocvaka. Nemá jej jen ZOBRAZIT, ale přiblížit divákovi, jak na něj elfocvak může působit. Ostré tvary, čisté provedení ploch jemným stínováním, citlivá, až chladně vypočítavá barevnost, to všechno, alespoň pro mě, elfocvaka vystihuje.
Kompozice je příjemně neobvyklá (ve zdejším kontextu) a práce s kresebným materiálem nijak za zbytkem nepokulhává. Naopak ještě kvalitu díla podtrhuje. Díky anarionovi za příjemný zážitek z kresby.


 Uživatel úrovně 5

Pěkné - to musím uznat, ačkoliv tenhle anarionův stínovací styl mi moc nejde k chuti. Nejspíš proto, že se snahou o jemňoučké přechody ztratí rozdíl mezi materiály. Obrázek mi potom připomíná spíš malůvku na papíř při nudné hodině/přednášce, kam se domalovává a domalovává... vždy kousek po kousku a na každém kousku si dá záležet - ale dohromady to je podivně slepené a zmatené.
To samozřejmě neplatí zcela pro tohohle elfocvaka - ten je kreslený s cílem, i když zmateně vypadá taky. Právě kvůli pořád stejným povrchům (křídla a bodákopařát, nepříklad) - a pak kvůli absenci linky, která by zdůrazňovala obrys hlavních částí těla. A jako nemusí to být linka, stačilo by jiné tónování hlavní plochy. Něco tmavší, něco světlejší. Kromě stínů to totiž je vše jakoby z jednoho materiálu, jako kdyby to byla prťavá kamenná soška v rozptýleném světle.

Uf, tak tolik k mému názoru na tohle stínování. Je to jen drobnost, moje připomínka k Anarionově stylu, kterému chybí kontrast. Jinak můžu jen chválit, potvora vypadá anatomicky uvěřitelně, modrá linka za ní je báječná... a tak . : )

Škoda jen té krve, je spíš jako z pohádky.


 Uživatel úrovně 0

Řeknu to takhle. Kdybych nevěděl, že elfocvak je brouk (jako, že vím), tak bych nepoznal, že je to brouk (jako, že poznávám jen horko těžko).
Celkově to na mě působí dost rozbitě. Na jedné straně mdlé odstíny samotného těla, na druhé straně až příliš výrazná krev (oproti rohu, který je sice červený, ale ne tak křoklavě) s tvarově podivnou kapkou, na třetí straně modrý pruh v pozadí, který sice dává pocit prostoru a celý obraz jaksi ukotvuje, leč barva je dle mě nešťastná. Kdo čekal klady, má smůlu...


 Uživatel úrovně 0

Škoda, že ten vzhled už anarion okomentoval, jinak bych ho nařkl z inspirace ze StarCraftu ;) Pokud máte příručku, tak stavba těla je dost podobná zerglingovi (až na jeden pár končetin přeměněný v křídla) podle jednoho obrázku, tuším od Sama "Samwise" Didiera.

Jinak ta hlava je opravdu dost robotická, krev se mi k němu nehodí, nepůsobí moc realisticky, hlavně na pravé končetině ne. Ale co, obrázek samotný je pěkný, stínování je hezké a ačkoliv tvor působí bizarně, ve finále je to stejně povedené.


 Uživatel úrovně 8

all: Bohužel u tohoto dílka název vypovídá více, než by chtěl...

Obrázek byl tvořen v přírodě, na místě, které je pro mě velmi inspitrující... stvořil jsem tuto potvůrku vlastně z ničeho. Začal kreslit a vzniklo toto. Teprve potom jsem vymýšlel název. První věcí bylo, aby toto bylo použitelné, proto jsem hledal příšerku z Drd, na kterou by se tato bestie hodila. Hned mě napadl elfocvak, ale ten byl v pravidlech vylíčen tak, jak píše: Vermaen, proto jsem mu dal přízvisko: "Bojový". Je to vlastně něco jako mutace. Je jedno jaká, může to být jen odrůda elfocvaka někde v horách, nebo nepodařený experiment nějakémo temného mága :o)

Tamto to vidím já


 Uživatel úrovně 0

Promiň Anarione, ale mě se to nelíbí, je to jako z nějakého futuristického velkofilmu. Jedna z noh vypadá jak křížákovo brnění a ty krvavé šmouhy až moc křičí o pozornost.


 Uživatel úrovně 1

Scyther je neskonale hezčí, takže se opovažte ještě někdo srovnávat.

Mně se to líbí, má to takové kovovější barvy (hele, vy znalci Pokémonů, skarmoryho neznáte? To je mu daleko podobnější). Souhlasím, že příliš fantasy to nevypadá, no koneckonců, proč by to mělo být špatně? Já elfocvaky neznám, ale z obrázku soudím, že pro elfy nic příjemného :-)
Barvičky jsou fajn, stíny taky. Krev se mi nelíbí, je umělá a dětská. A absolutně se mi hnusí nohy, nechápu, jak na tom může stát a vyzerá to odporně... ale to asi má, tudíž to beru jako chybu elfocvaka, ne jako chybu anariona.

Tudíž vcelku fajn obrázek, který přiblíží bestii a tím se řadí mezi těch pár pro DrD využitelných.


 Uživatel úrovně 0

Je to pěkně stínované, ale jinak mi to přijde barevně přehnané, na brouka to má dle mého divný nohy. No, prostě jako pokemon beru, ale jinak, nevim, nevim, nezdá se mi to xD.