Galerie

Střeh

Obrázek Střeh

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

pokračování debty o umění a matematice tady: Oficiální stůl rubriky Galerie
ID stolu: 1963


 Uživatel úrovně 0

V jednoduchosti je krása - pro tento obrázek to platí dvojnásob. Mladý vojáček se choulí ve strachu, a přec odhodlaně za štítem a očekává útok nepřátel či nějakého divokého zvířete, co je silnější než on sám. Jaká škoda, že se v galerii nedá hodnotit hvězdičkami, protože hodnotit slovy někdy prostě nestačí.


 Uživatel úrovně 0

anarion: ale NW ti tohle tvrzení vůbec nevyvrací, teda jestli jeho koment dobře chápu.


 Uživatel úrovně 8

Nathaka Warrior: Ach jo... já myslel že toto téma jsem už opustil. Tak tedy:

Matematikou jsem myslel že v kreslení existují jisté zákonitosti, které jsou neměnné jako v matematice. To co je blíže k nám je tmavší, to co je dál od nás světlejší. Dále máme v kreslení body největšího stínu a největšího světla, ostatní mezi tím jsou polotóny, čtvrtóny atd. Je toho hodně, v podstatě jsem chtěl říci, že pokud chceš něco nakreslit, ať je to cokoliv a pokud chceš, aby to vypadalo co nejvíce realisticky, těmito zákony se prostě musíš řídit. Nelze říci: ale já jsem to viděl takto, nebo ale to světlo opravdu šlo takto.... ano, ale nám jde i o výsledný efekt, který by byl bez těchto zákonů velice chudý...


 Uživatel úrovně 1

Jednou jsme zkoušeli kreslit pyramidu bez matematiky...

Hádejte, jak to dopadlo.
A hádejte, co tím chci říct.

...

Ne, to bych dostal za spam, takže vám to napíšu.

Ta pyramida byla ohyzdně nepřesná, neuvěřitelně tupá, děsivě křivá, ostýchavě nakloněná naší věci a velice, ale velice nesymetrická v bocích. Milá holka.
Jenomže byla setsakra krásná, sympatická, kouzelná a pohled do ní (ano, do ní) byl prostě neodolatelný.

Já bych řekl, že zde lze uplatnit stejný postup, i když ta pyramida tedy zdaleka nebyla skica.


 Uživatel úrovně 0

Anarion: oukej, taky chápu. Z toho původního komentu co si napsal to vyznělo trochu jinak. A na to oponování bych poštu nedoporučoval, konečně nějaká aspoň trochu zajímavá diskuze a ty bys jí hned uklidil do pošty...:)

Bass: ty tu moc nevykecávej a kresli:D


 Uživatel úrovně 0

Dobrý den,
úžasné, opravdu úžasné. Jak se tu rozvíjí teorie ... to se mi líbí, Andowero. Děkuji i všem ostatním za komentář a jen naokraj bych se chtěl také vyjádřit k matematice. (když už se to tu víří) Je mi jasný, co myslí Anarion a je mi jasný, co myslí i ostatní. Souhlasím s obojím. Fakt!


 Uživatel úrovně 8

Ale pánové... překrucujete moje slova. Já jsem neříkal že svazuji umění, já jsem říkal že v umění matematika je. Možná jí nevidíte, ale je tam. Ovšem není v každém směru, ale pouze ve směru, který má být alespoň trošku reálný: skicim, náčrty, obrazy, sochy, reliéfy, žádné abstrakce, moderní umění atd. Neříkal jsem že jí člověk musí najít, třeba jí využívá a ani o tom neví. Obecně ale platí že slovo matematika je velmi špatně použitý výraz. Obecně jsem ale konstatoval tento obrázek za povedený a navím proč by si někdo měl myslet, že v mém výroku jsem chtěl říci, že vrcholem umění je hyperrealismus, jak píše Schullin Koulle. Ovšem pokud by mi chtěl někdo oponovat, mám přece poštu :o)


 Uživatel úrovně 0

Andowero: A přesně o tomhle to je!:) Tohle je to o čem sem psal ve svym druhym odstavci v úvodní kritice.

Chci víc podobnejch skic, sem s nima.


 Uživatel úrovně 0

Chudák malej, jak jen ten štít unese? Vypadá spíš jako synek, který tátovi šlohnul brnění, bylo mu ale velký, tak si vzal jenom boty a helmu a vyrazil si na kopeček. Jenže si neuvědomil, kam došel a ejhle, už nemůže. Blíží se noc a chudák slyšel zapraštět křoví. Otočil se tim směrem a napřáhl kopí, jak to viděl dělat tatínka. Co na něj vyskočí? Dikobraz? Vlk? Lapka?