Galerie

Infernal pain

Obrázek Infernal pain

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Pioma: aby sis nemyslel, že tě tu kritizuje jen jedna postavička, tak se přidávám. Mám za sebou 12 let výtvarného semináře a sice jsem se již k obrázku konkrétně vyjadřoval, musím konstatovat i své zklamání z tvého přístupu. Jak jsi sám řekl- nemáš s tím tolik zkušeností, přesto si nás házíš pod nohy jako nějaké začátečníky. Když to nepoznalo tolik lidí, už to hold nebude jen v tom, co jsi tím myslel, ale i v tom, jak špatně jsi to vyjádřil. Takže pokud jsi tam něco viděl (o čemž z tvé vedené diskuze velmi vážně pochybuji), tak nám to prostě řekni a přestaň zde prosím s tím divadlem. Nehodlám se hádat, nehodlám se přít, prostě ti oznamuji, abys šel trochu i do sebe a máš-li tam "hluboký smysl", tak bych ho rád věděl, abych se nad tím mohl zamyslet, především nad tím, kde že se dole stala chyba.
Na druhou stranu malovat či kreslit jen abstraktně je sice poněkud zvláštní, ale toto neodsuzuji. Je to únik od věci, kterou jsi neměl dost času natrénovat, a tak proč se nevěnovat něčemu, kde prostě prohlásíš, že se jednalo o záměr, ať už z toho vyjde cokoliv. Tento odstavec je poněkud útočný, ale už mě tato táhlá diskuze prostě vadí. Máš-li k tomu co říci tak to řekni, nemáš-li k tomu co říci tak se zdrž nemístných posměšků.
Děkuji


 Uživatel úrovně 5

Pioma: Na uvod bych chtel jen zduraznit, ze vsechny me nazory vicemene vychazeji z toho, ze jsem jeste nebyl nakazen nemoci zvanou "vnimani umeni" a rad bych podotknul (pro predejiti moznemu nepochopeni), ze to neznamena, ze jsem neco vice nez "umelci", ktere tvori pro me naprosto nepochopitelne patlanice (a naopak), ale ze jsme na stejne urovni.
Nicmene cloveka, ktery kresli abstraktne protoze neumi jinak, beru jako umelecky trash.

Po precteni tveho postu si nemyslim, ze bys byl namysleny debil. Myslim si, ze jsi jen bezny, prumerny, pomateny a zatim neskodny debil, ktery si hraje na umelce.
Z toho, co jsi napsal mi neni ani tak do smichu jako k placi - uchvacuje me tva emo-pateticka snaha lidem na dracidoupe.cz ukazat sve pocity, ktere stejne nikdo bez tveho vysvetleni a pristupu nepochopi (viz mumlinka nize). Jestli je toto ovocem tve aktivni sestilete snahy, tak na tom neni vubec nic k smichu.
Vyhlazovani linek do plynulosti sice zabere nejaky cas, ale u tebe je to dano tim, ze to lepe/rychleji neumis a ne drbanim se s detaily (nehlede na to, ze spina u praveho okraje kresby ani vubec nevypovida o jakekliv moznem reseni detailu).
Ano, jsem starsi a zkusenejsi nez ty, a? Mohl bys nekdy dokoncit svou myslenku a podelit se s nami o to, co jsi tim chtel rict?

Ke snusce pseudoumelckych emotivnich reci o tom, co te vedlo k nakresleni to tak a to jinak a jak vlatne neumis kreslit, se da tezko neco rict. Kazdopadne je fajn vedet, ze to, co napred bylo kostlivcem, je najednou spektrou ^_^

Ze vseho nejvice me ale zaujala cast (viz nize), ke ktere se nemohu nevyjadrit.

"Obrázek má smysl a to docela hluboký, dle mého názoru. Snažil jsem se ho vystihnout tak, aby jej našli jenom ti nejbystřejší a jak je vidno, takových je tu málo. Udělejte si vlastní názor a já se budu potichoučku smát, když budete hádat a střílet úplně vedle.".

V uvodu me osocujes z toho, ze se nad tebou povysuji (blbost ^_^) a pak se takto vysmejes vsem lidem, kteri nedokazi pochopit tu tvou abstraktne symbolickou patlaninu a vsechen jeji skryty podtext. Chudaci my nebystri, kterym se budes smat ^_^


 Uživatel úrovně 0

Proč bych měl psát komplexní výklad mého díla, když si stejně budete myslet své? Proč by měl Pioma kvalitně diskutovat o hodnotě díla s člověkem, který jeho tvorbou absolutně pohrdá? Proč by si Pioma nezanadával na člověka, který ho svým pokrytectvím a zjevným vyvyšováním se nad ostatní vyloženě m**á(ať už u stolu galerie, nebo u tohoto díla)?

Pioma kreslí aktivně posledních šest let a došel až do tohoto stádia. K tomuto stylu, který mu vyhovuje. Nikdo ho neučil kreslit, nenavštěvoval žádnou uměleckou školu a když se ho někdo ptá, proč tak neudělal, jen řekne, že by to nemělo smysl, protože on v podstatě kreslit neumí, ale tvoří tak, jak ho to napadne a jak je to pro něj přirozené. Pioma kreslí, protože ho to baví a snaží se, pokud kreslí abstraktně, zakombinovat do obrázku nějakým způsobem jeho smysl, příběh, hádanku, tajemství, myšlenku. Pioma kreslí abstraktně, protože reálně kreslit neumí.

Postava zachacená na obrázku je rádoby spektra. Tento bod odvíjím hlavně od hlavy a rukou, které mají výrazně protáhlé a ostré prsty. Ty se zarývají do hrudníku přímo v jeho středu, trhajího na dvě části, rozevírají a dávají tak průchod vnitřní bolesti. A ta bolest(znázorněno modrou barvou) je narážkou na chování lidí - chcete udělat jednu věc, ale z jistého hlediska není možné ji udělat a proto ji v sobě držíte tak dlouho, dokud to není k nesnesení, nepřeroste a neunikne někudy ven, v tomto případě roztržením hrudi, v mém případě kresbou na papír.

Co se týče spodní poloviny obrázku, mohl jsem zůstat u samotného trupu a zbytek vynechat, což už jsem jednou u podobného obrázku udělal. Nohy by zde vůbec nemusely být, ale tentokrát jsem udělal výjimku. Jelikož nezvládám celkovou anatomii lidské postavy, i když takto abstraktně vyjádřené, snažil jsem se nohy zakrýt roztrhanou suknicí hávu, jehož horní část, jak nyní shledávám, chybí. Každopádně jednotlivé prohnuté a prolnuté linky ve spodní části obrázku tvoří nápis "infernal pain," tedy pekelná bolest, kterou jsem prožíval, protože jsem nemohl udělat něco, co jsem toužil udělat z celého srdce a přesto jsem musel sám sebe držet velmi zkrátka, protože jinak by jisté věci dopadly hůř než nejhůř.

Obrázek má smysl a to docela hluboký, dle mého názoru. Snažil jsem se ho vystihnout tak, aby jej našli jenom ti nejbystřejší a jak je vidno, takových je tu málo. Udělejte si vlastní názor a já se budu potichoučku smát, když budete hádat a střílet úplně vedle.

Grimsladea: Protože podnět, kvůli kterému jsem kreslil seděl jen půl metru ode mne a učil se filozofii, jakékoliv zeslabení emocí, které jsem se snažil zachytit během pěti až šesti hodin nebylo možné. Lituji, ale tady ses sekl. S tím načmáráním něčeho a potom dotažení do přibližné podoby jsem sekl už před třemi lety, kdy jsem si uvědomil, že opravdu mohu nakreslit to, co se mi zlíbí.

Zelgaris: Jak jsem řekl, mě nikdo kreslit neučil, nevím jak tebe, ale já jsem se opravdu vypracoval sám svými chybami. To, že ty jsi starší a zkušenější v technické kresbě... ale co, exkrement z toho, protože cokoliv řeknu ti jen vyvodí úsměv na tváři a v hlavě myšlenku, že jsem namyšlenej debil. Mysli si co chceš, jak o mé tvorbě, tak o mé osobě, ale pak se nediv, že budu smýšlet podobně o tobě, ačkoliv tvoji tvorbu shledávám jako velmi pěknou, možná i dokonalou. To, že doba tvorby sahá do rádu několika hodin, místo několika minut je tím, že se se vším drbu do nejmenších detailů. ačkoliv tady prakticky žádné nejde. Ono i to vyhlazování linek do plynulosti zabere nějaký čas a když je obrázek přes celou A4...

Nekroskop: Děkuji za myšlenku oka, kterou jsem neplánoval. Vždycky mě potěší, když někdo najde v mém obrázku víc, než v něm vidím sám.

Shelagh: Pokud bych to propagoval jako tetování, tak by bylo jen a jen na mých zádech, protože nikdo jiný by neměl právo si ho nechat udělat. Je možné to tak brát, ale více mi obrázek sedí jako abstraktní symbol pekelné bolesti.


 Uživatel úrovně 0

Je to hezké, ale lépe by mi jako název sedělo: Chobotnice ve vodním víru...


 Uživatel úrovně 0

A jaký to pak má smysl, když dílo nikdo ani nepochopí? Jakej to má sakra smysl?!!! Právěže jediná hodnotná věc, kterou na tom vidim je ten pokus o zachycení emocí. Mimochodem Grimsleada neví o čem mluví, se mi zdá.
Ale když se k tomu autor staví takhle tak opravdu nevidim důvod, proč bych si měla prohlížet obrázky, který nikdy nepochopim a nevim proč je sem Pioma teda dává. To je velmi smutné, takový přístup.
Pioma by se měl zamyslet proč vlastně tvoří.


 Uživatel úrovně 5

Shelagh: ^_^
Je pravda, ze kdyby to Pioma reprezentoval jako tatoo, tak by se reakce lidi asi lisily...


 Uživatel úrovně 5

zelgaris: Já jsem tetováníprostá - a asi tak zůstanu, takže tě nepotěším. Trošku jsem narážela na použitelnost obrázku pro hru - Přijde hrdina hledající padoucha a zeptá se: "Neviděli jste tu někoho s tímhle tetováním?" a oni mu odpoví: "Ne, ale musí to bejt pěknej magor..."


 Uživatel úrovně 5

Shelag: Tak si to nech nekam vytetovat a pak to vyfot a pochlub se ^_^


 Uživatel úrovně 5

Tohle je přece tetování jak vyšité.... nebo vyšinuté...


 Uživatel úrovně 5

Arfandix: Viz dihi.
K tomu "ale když to schválím, tak uznávám, že dílo má jistou "hodnotu" (ať je to už cokoliv)" bych rekl snad jen to, ze kdyz neco schvaluji, a schvalim (rozumej jsem pro schvaleni), tak to jeste neznamena, ze to dilo ma pro me jakoukoliv hodnotu.
Toto ma pro me hodnotu takrka nulovou, ale myslel jsem si (a je videt ze spravne), ze se nekterym uzivatelum bude libit.
Tvuj pohled na vec je tedy znacne omezeny.