Galerie

Rytíř Snorch

Obrázek Rytíř Snorch

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Ech, jen ten štítek na pravém rameni mi připomíná nepovedenou samolepku, nicméně jinak v tom Snorče poznávám...


 Uživatel úrovně 0

Tak tenhle rytíř jse velmi povedl je vcelku detailní. Ale nebylo by na škodu mu přidat meč a štít nebo kopí ... a taky by bylo vhodné aby se nu pod nohama válela dračí hlava


 Uživatel úrovně 0

:-) Lýtka jsou myslím naprosto v pořádku. Už protože rytíři byli statní a zbroj samotná přidávala. JInka jo, někdy snad pošlu něco noivějšího a budu se snažit zkvalitnit se ;)


 Uživatel úrovně 0

Zdá se mi to nebo má nějak moc tlustá lýtka?? Jinak je to tak nějak průměrné, no... prostě nic moc.


 Uživatel úrovně 0

Teda já vím, že kritizovat umí každý, ale připadá mi, že ruce toho rytíře jsou nepoměrně malé k jeho tělu. Když si ještě domyslím, že by měl mít asi rukavice. Je tam samozřejmě víc nedokonalostí, které už tu určitě zmínili jiní, ale každopádně, kdo bychom byli, kdybysme se už nemohli dál zlepšovat?


 Uživatel úrovně 0

Děkuju za kritiky a téměř se vším musím souhlasit.

Při další kresbě si na to pokusím vzpomenout.
Myslím si, že můj nedostatek je v tom, že to necvičím. Vytvořím trak čtyři kresby za rok - průměrně (Tato je rok stará). Jen když se mi něco pozdá a to nestačí. Ona ramena nevypadají dvakrát slibně. Stínování musím určo zlepšit. A jak bylo řečeno - zbroj jaksi nafukuje, tak to vypadá spíš jako "medvěd" a ne člověk. Když jsem to tvořil, měl jsem v plánu udělat větší palici a pařáty, ale nějak jsem od toho upustil. V tu chvíli se mi to nezdálo - asi jsem to udělal špatně :)

No a občas bych toho rytíře mohl udělat méně uhlazenějšího s mečem více podle skutečnosti.

Děkuji za kritiku, která mi k něčemu je.


 Uživatel úrovně 0

Ahoj,

Když se prvně podívám ne ten obrázek, tak se dost zaleknu něch nárameníků. Jsou takové prázdné. Když se podíváš, jak byly tvořený rytířské zkroje, tak na rameni byla většinou tvořena z více částí. Takhle by ten rytíř prostě nemohl hýbat rukama nahoru a do strany.

Ten náhrčník by měl být kratší a helmu by jsi něl malinko zúžit přes krk. Průzory u helmy jsou moc krátké a hrozně zúžují zorné pole. Odklápěcí část neodpovídá natočení hlavy.

Ruce jsou dobře zvládnuté, možná mohly být trochu delší od pasu dolů. Ale z obrázku není poznat, jestli má rukavice, nebo jen chrániče zápěstí. Kdyby měl rukavice, tak tam musí být ta struktura, aby mohl vůbec pohybovat prstama a zápěstím. Pokud rukavice nemá, tak Ti chybí na konečcích prstů nehty.

Sukenice je dobře zvládnutá, nohy celkově taky, ale od nátru dolů jsou takové "nemastné neslané"

Stín neodpovídá realitě. Jeho pravá noha by měla mít slabší stín a měl by být trochu vytvarován, jeho levá noha by měla mít trochu delší a silnější (do objemu nohy) stín.

Teď jenom takové moje malé rejpnutí: Meč by měl být před rukou (kvůli rychlosti vytažení z pochvy) a pokud to má být jeden a půl ruční meč (vyplývá to z délky), tak by měl být jílec o něco delší.

A přeci jen mi tam chybí trocha takového toho kovového lesku od zbroje (třeba na těch náramenících).

Jinak se mi obrázek líbí a nepůsobí na mě takovým "dětským" dojmem jako některá díla zde na serveru.

S pozdravem, Saragon


 Uživatel úrovně 5

Autor textu: dihi

Nuže, ďalší rytier - celkom aj padne do oka. Zaujme najmä detailnosť zbroje a predpokladám reálne komponenty (autor sa inšpiroval knihou o zbrojach). Dobre je tiež, že je vidieť aj hrúbku zbroje. Aby som tak povedal, zbroj je ako výhrou, tak aj slabinou obrázka. Vyhrávajú pekné komponenty a rozkreslené detaily. Detaily totiž pokryjú priestor a neponechávajú prázdne plochy, aj keď nie je vidieť žiadne tiene. Najlepšie z toho asu vyjdú nohy - pod zbrojou stehien sú začiernené, je tam aj tieň (alebo možno gumovance? :P) Stredná časť medzi plátmi má šachovnicový vzor, vypíňa to tam pekne priestor, tie čierne časti nôh sú však nejak divne napojené.

Meč je aspoň trošku zatmavený, takže vyzerá ok v pozadí. Pri hlavici má aj pekný tieň, taký mohol byť všade. Meč pôsobí dobre najmä preto, že na ňom nie sú biele miesta.

"Rozkomponentované" sú aj ruky. Ten malý štít na pohľadovo ľavej by bol fajn, ale chýba mu hrúbka. Podľadovo pravá ruka je akoby vykĺbená v lakti a obe ruky majú malé dlane a prsty. Tie mohli byť možno aj vačšie než pripustia proporcie, pretože vyzerajú (aspoň tá pohľadovo pravá) v nejakej zbroji alebo krúžkovej rukavici - tým sa to "nafúkne".

Chrániče rukavíc, lakťov, kolien, holení a prsný plát sú bohužiaľ tou slabinou. Sú prázdne, biele. Niekde je síce naznačený tieň, ale veľmi slabučko, takže skoro akoby tam nebol. Nohy (najmä chodidlá) sú však nejak neisto nakreslené, linky utekajú a nohy majú rôznu hrúbku.

Asi sa celkom nevydarila ani helma. Zbytočné a odfláknuté sú aj tie čierne franforce dokola. Helma je proporčne malá a má väčšiu pohľadovo pravú časť chrániča tváre. Ten chochol hore (asi kovový) je podľa nakreslenia skrútený. jeho vrchnú časť by nemalo byť vidno až dozadu. Tá šmuha na pohľadovo ľavej strane tam nesedí a začiernená prilba vpravo nevyzerá ako tieň.

Ten tieň na zemi mohol kľudne ostať nedotknutý, ten nápis to nejak ruší a tieň je pri ňom trochu rozplizlý.

Chce to proste istejšiu ruku a trochu pozor na proporcie. Je potreba cvik, ale to určite príde.