Galerie

Bard

Obrázek Bard

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Ten obrazok je nakresleny pomerne dobrou technikou, ale ja za najvacsiu chybu povazujem to, ze bard v takejto poze by sa zrutil, spadol by smerom k tej palici, lebo je nahnuty a zle sa podopiera.


 Uživatel úrovně 0

musim s xShadowxem souhlasit s tim dlouhym cekanim...
ale verim ze to i pro redaktory neni vubec jednoduche,aby byla polozena co nejkvalitnejsi kritika a vubec...:-)


 Uživatel úrovně 0

jen jeste poznamku, tenhle obrazek je jeste vystaven na serveru manga.cz


 Uživatel úrovně 0

už sa to tu síce rozoveralo, ale stále mi to pripadá, že ten postoj tela nie je zas tak nereálny. Treochu pokrivený, neníliž pravda, ale nie je to (podla mna) nič nereálne.


 Uživatel úrovně 0

tak abysme to schrnuli a vnesli do toho trochu svetla.
vsem dekuju za dosavadni komentare a kritiku. co se tyce anatomie, urcite jsem tam chyby udelal, to je jisty, ale ja s dilem koncim v ty chvili, kdyz je z myho pohledu dokonaly nebo uz proste nemam sil :) ja vim, ze to dokonaly neni, kdo by taky chtel umet kreslit dokonale, dokonalost je neuveritelne nudna! ale na ty nedokonalosti mne vy jiste radi upozornite.
jsem ze zasady lenivej clovek, takze chyby kterym se dole nebudu venovat podrobneji, tak to je "zasluha" te moji lenosti, ze jsem to proste odflaknul, protoze ke konci uz jsem to chtel mit fakt za sebou, ale to se mi stane vzdycky, kdyz rozkreslim obrazek a pak se k nemu vracim.
i kdyz uz kreslim od nejakejch 13ti let, tak mam drasticky malo obrazku, jsem nevykreslenej, ale i presto nejsem zadnej zacatecnik, takze se mi nestava, ze dokonale propracuju napr. ruku a pak zjistim, ze ji mam uplne anatomicky spatne. u tohohle obrazku stejne jako u vetsiny ostatnich jsem si udelal "figurinu" dopredu, takze poza je spravne, tedy alespon ta puvodni.
ted bych vam rad osvetlil proc na obrazku doslo k te ci one nesrovnalosti....
co se rukou tyce, tak jsem sice vedel, ze pravou ruku bude mit volne spustenou u tela a levou bude mit zdvizenou, ale nic vic. s rukama se peru od doby, co kreslim a porad je jeste poradne neumim, takze jsem se jim vyhybal jak to jen slo :) pracoval jsem na ostatnich castech, ale pak uz jsem je tam proste musel dokreslit a najednou jsem stal pred problemem, co mu do nich vlozit, abych efektne vyplnil prazdny mista a nenarusil celkovej dojem z obrazku a aby to bylo jeste technicky mozny mu neco do ruky vubec vlozit. moje ucitelka ze zakladky vzdycky rikala "z nedostatku udelejte zamer", ach Boze, jak ja tuhle hlasku nenavidel. tak jsem se pokusil a ve spojeni s mym neumenim co se kresby rukou tyce z toho vylezl ten paskvil, ktery kazdyho kdo se na obrazek podiva praskne do oci a ktery mi tu vsichni vytykate. ja vim, ze ty ruce jsou strasny, bije mi to do oci, ale nic lepsiho ze mne nedostanete. obdobne to bylo s tim praporem, proto to neprirozeny vykloubeni.
dal je na rade obleceni, nekomu tu nebylo jasne k cemu co patri. takze ten kratky rukav lemovany rovnou linkou patri k cele te tunice, ktera jde pod paskem a konci u kolen, kde je nalezite ozdobena. to ze tam ta ozdoba splyva s odchlipnutym paskem, to je tam sice neprehledne, ale ja jsem kreslici prase, tohle je az moc cistej obrazek :) navic v photoshopu moc neumim, jinak bych to vycistil.
ted bych rad jmenovite reagoval na jednotlive komentare:
Bre.ber.ka: za prvy, rozkosna prezdivka :) ale jinak, co se pozadi tyce, ja vesmes nikdy nedelam pozadi, proste nakreslim postavicku a hotovo. mozna casem zacnu kreslit pozadi na natlak okoli.
Saladin: diky za kritiku co se anatomie tyce, neco jsem osvetlil, zbytek si beru k srdci a zkusim to vylepsit
Pioma: tvoje kritika se mi moc libila, krasne jsi to napsala. priste se zkusim vyvarovat tech rukou, aby pri nabihani obrazku nebyli zadnu rusivy elementy ;)
Deeph: musim rict, ze mas vyjmecny pozorovatelsky schopnosti, protoze jsem se opravdu jistou dobu venoval manze, takze se nejedna o pripad, kdy bych se ucil 2 styli najednou a zamerne je kombinoval, ale proste to co jsem tu pouzil z mangy, to je stopa stylu, kterej jsem opustil a naplno se budu venovat urcity vetvi realisticky kresby. takze i kdyz mangu uz nekreslim naplno, ponechal jsem si z ni nejaky prvky, ktery dal uplatnuju. jako napriklad na tom praporu, kdy to neni kus tlusty latky, ale je to zpusob, jak se v manze kresli ohyby. stejne tak to, ze prapor nevisi splihle dolu a je poneku "dynamicteji" zvlnen neviditelnym vetrem je z mangy, protoze kdybych ho nechal volne dolu, tak by to nebylo ani hezky ani prehledny. a tvoje nejposlednijsi a nejaktualnejsi pripominka, ten prouzek na tunice. ale myslim, ze by se nemel posouvat celej, ale jen jeho svrchni cast, ktera zahy mizi pod nejsvrchnejsi casti odevu, ktera nasledne prechazi v plast. a co se obecne mangy tyce, sem tam si neco nacmarnu a vzdycky se rad podivam na mangu nebo anime. ty tutorialy, na ktere jsi tu odkazoval znam zpameti, vsechny jsem si je prochazel. a co se tyce tveho popisu barda, ja jsem se nesnazil ztvarnit obecne zazitou predstavu barda, ale moji predstavu, ktera se s tou obecne zazitou nemusi ztotoznovat.

zaverem vsem jeste jednou dekuju za pripominky a obzvlaste dekuji administratorum a lidem, kteri se staraji o beh draciho doupete. nejste zdaleka prvni server, kde vystavuji, ale jen tady se mi vzdycky dostane kritiky podle myho gusta. jen by mohla byt kratsi prodleva mezi odeslanim a vystavenim obrazku.
jen tak dal....


 Uživatel úrovně 0

xShadowx:
jj... ale ještě se musí posunout trochu na pravo (z pohledu diváka) ta tmavá páska na triku... jinak mě to napadlo. Taky jsem ti to napsal v komentáři dole...

A ještě taková zvědavá otázka na autora:
Ty se zajímáš o mangu cíleně, nebo to tady prostě nějak vyšlo?


 Uživatel úrovně 0

pravou ruku má možná moc dlouhou, ale ruce jsou na kreslení těžké... jinak se mi to moc líbí... :-) opravdu pěkné


 Uživatel úrovně 0

Bre.ber.ka: obsah příspěvku redakce sem nepřehlídnul...nevim jak si k tomu dospěla:) Než sem přidal svuj komentář, tak sem si přečet celou diskuzi.
V Saladinovo "správný" anatomii se nedá orientovat. A mam takovej pocit, že jeho opravená anatomie ve skutečnosti neni opravená anatomie, ale spíš člověk v trochu jinym postoji.


 Uživatel úrovně 0

I kdyz jsem prisel o ten dlouhatanskej prispevek a nemam ted momentalne naladu ho celej prepisovat, stejne musim do tady ty diskuse trochu poradku, hlavne co se tyce anatomie a konkretne toho natoceni.
copak nikoho z vas nenapadlo, ze nemusi byt spatne natoceni cely postavy, nybrz jen spatny umisteni klicnich kosti ? try to think about it ;)
posunte je smerem doleva a najednou bude celkova poza v cajku


 Uživatel úrovně 0

nebyť toho Saladinovho obrázku, toľko chýb v ana tómii by som nevidel.
Petufo - ale o otočenie hrudníka oproti zvyšku tela fakt klove oči.
inak sa mi obrázok páči... akurát ešte sa mi zdá akoby bardova tvár bola kreslená iným štýlom než všetko ostatné