Galerie

Ohňonoška

Obrázek Ohňonoška

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Reakce na diskusi k příspěvku Ohňonoška (konkrétně The_Balrog 14:25:46 25.02.2005) se nachází ve stole Galerie.


 Uživatel úrovně 2

Jako vždy skvostné. Nezklamal jsi:-) Alespoň ne mé požadavky.


 Uživatel úrovně 0

Opravdu výborné..jen ty pihy ji neslušely...


 Uživatel úrovně 0

The_Balrog:
Já nepsal o tom šátku s cípy, ale o tom, co jí spojuje ruce. Neodpovídá to dynamice pohybu, poud sebou "švihla", tak že jí vlají vlasy tak jaktože jí nevlaje na první pohled lehčí šátek? Nebo je to něco jiného?
Cum cultu Naj II.
BTW: Alcator promiň za toho Almada.


 Uživatel úrovně 5

Táák, dovolím si zase pár vět.. potom, co se dosměju...

Nejdřív znovu odpověď na ty technické otázky: je to kreslený ručně a dobarvený v počítačiiiiii!!!!!!
Vzápětí odpovím na ty otázky, které mě opravdu rozesmály - čili Najovy problémy.
Některé lidi třeba baví prohlížet LOTR: the movie kousek po kousku a hledat, jestli někde nezapomněli dát legolasovi modrý kontaktní čočky. No a někoho taky baví nepochopitelně se rejpat v hloupostech, jako proč jsem vynechal tu čáru tenkého řetízku u náhrdelníku, nebo proč se dva cípy šátku dívají trochu jiným směrem. Konec konců, ten šátek nevlaje zas tak jinak; ruka může být v pohybu - neby ty vlasy můžou být v pohybu - nebo šátek může být z pevnější látky, takže ty cípy jen tak trčí.

Ach jo, tu legračnější část dotazů máme za sebou, takže teď už k těm, co jsou k věci. Pod sebou mám teď ssinovu recenzi, tak nejdřív k tomu.
Nemyslím si, že by tomu chyběla kompozice - dyk ty diagonály jejího těla a hole to celkem utváří - a křivka letících písmen uprostřed...
Nojo. nevim, jestli jsem ti to hezky ujasnil ^_^. O moc víc toho u tebe říkat nebudu, podíváme se na Morra -
A jéje, většina toho se točí kolem anatomie a kopání do mne, abych začal se skicama *-*... upřímně - už jsem nakreslil TOLIK postav v tolika různějch pozicích, že nevím, jestli nebude kreslení pár skic nošení dříví do lesa...

A teď co mne na vašich kritikách zklamalo. Je pravda, že vlasy mi moc nejdou a moooc jsem se divil, když jste mi je na šermířce pochválili, protože nebyly o nic lepší než tyhle. o to víc se divím, že teď se nelíbí *-*..... ale mně se nelíbí z jinýho důvodu - ptže vlasy na hlavě a vlasy v ohonu mají obě jinou strukturu a vypadají cize. to je s nimi hlavní problém. A největší problém obrázku je s pozadím, tedy s několika tahy žlutou kolem jejich nohou. Ty jsem mohl udělat mnohem líp a nevypadalo by to tak uměle. Těch pár tahů to fakt kazí. Ale byl jsem líný to předělávat a teď už je bohužel pozdě. (Stejně tak u té šermířky jste taky neukázali na chybu, která mě na obrázku přišla jako smrtelná.)

Co se týká mého pohledu na kreslení, přijde mi stokrát lepší kreslit postavy třeba takhle, než udělat stojící postavu zepředu, která drží v ruce meč a je navlíknutá do nějakýho brnění a říct o tom, že to je barbar válečník, nebo tak... (pár příkladů v galerii se taky najde). Mnohem radši se snažím o obrázek, který má třeba duši, náladu a něco řekne. který nepůsobí strnule (uuups, nevytýkali jste mi jednou náhodou tohle? ^_^;). No to je fuk. Jen jsem teď chvíli psal, co mi slina na jazyk přinesla.


 Uživatel úrovně 0

Obrázek je, dle mého názoru dobře perspektivně umístěn a sladěn. Akorát ty nohy - poloha vypadá dost nepřirozeně pro rovinu.


 Uživatel úrovně 0

Nějaké technické problémy způsobily, že se moje kritiky nedostala do té Morrovy části, takže tady je:

Obrázek je o poznání vyvedenější, než ten předešlý, niméncě i tady by se nějaké výtky našly.

Nejprve ke kladům: Obrátek je pěkně barevně sladěný, myslím, že jednotlivé odstíny do sebe docela pěkně zapadají, minoritný barvy se objevují na více místech tak, aby samostatně nepůsobily jako kůl do oka.

Co se anatomie týče, oproti minulému dílku pokrok skutečně značný, postoj mi sice pořád přijde trochu kostrbatý (trochu to vypadá, jako by stála ve vnitřku koule - podle postavení nohou), nicméně z rukou je cítit prostor, z těla také. Možná mi trochu nesedí ta prsa, neměla by být trochu níž? Raději se jukni do nějaké knížky o umělecké anatomii.

Obrázek je trochu zjednodušený, stylisovaný, budiž, ploutve namísto rukou mě osobně sice moc nesedí, ale to je tvůj záměr a není k tomu co kritisovat, je to tvůj styl a pro ostatní věc vkusu. Přiznávám, mě to příliš nesedí.

Poslední věc, do které bych se rád pustil. Ta hůl. Stylisace, budiž, ale není dost jasné, jedná-li se o lebku, či snad o nějaký kamený nebo jaký výrobek, mohlo by to "čtenáře" zbytečně mást. V každém případě se pozastavím nad těmi runami, které z hole unikají. Proč takhle? Vždyť tím žádnou linii té postavy nepodporují, není tam žádná spojitost se zbytkem, jsou jakoby vytržené z kontextu.

A to je jen jeden příklad za všechny - obrázek mi komposičně upadá, nevidím vztahy, nic ty jednotlivé kusy nespojuje, nic jim nedodává život.

S.

ps: Ještě jednou se omlouvám za zpoždění mé kritiky.


 Uživatel úrovně 0

Já musím říct, že na mě postava půdsobí jako zakrslá barbína do které někdo zezadu strčil a přepadává dopředu. Hlavně nohy mi přijdou velmi nepřirozené. Nemáš žádné prostředí, takže nevím v jaké poloze se má nacházet, ale ani v pádu by to takhle asi nebylo...


 Uživatel úrovně 0

Naj II. Btw neoslovuj Alkýho Almadovou přezdívkou :-)


 Uživatel úrovně 0

1) ten šátek co má uvázaný na rukou vlaje opačným směrem než vlasy a řemínek, čímto?
2)Dále by mě zajímalo na čem visí ten její náhrdelník visící ve vzduchu...
3)Ten levý bok(pohledově pravý), mám pocit, že ta linie pasu by tam nemusela být tak výrazná...
BTW: Almad: Jestli osvětlení vrhá ta hůl, tak má skoro celou dolní polovinu těla osvětlenou špatně. viz to pravé stehno(pohl. L)
Cum cultu Naj II.