Galerie

Nidhogg

Obrázek Nidhogg

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Moc hezký, propracovaný, krásně vystínovaný... Jenom by mě zajímalo jak se ten had rozmotá... Ale to už asi není můj problém.


 Uživatel úrovně 8

dihi: S tužkou mám veliké zkušenosti. Maloval jsem s ní odmala a naučil jsem se její techniky stínování kombinovat, dělám si předstíny, podmalbu, dále jemně začnu přidávat čerň a postupně jí ubírám do ztracena. Nestínuji špičkou tužky, ale její tupu částí, tak zůstane stín kontinuelní, bez stop tahů tužky, a ačkoliv znám o tužce ještě mnohé další vymoženosti, při pohledu na tento obrázek, jsem smeknul. Našel jsem nového konkurenta. Excelentně jsi vychytal hru světla a stínu, obrázek působí nanejvíš plasticky a reálně, tváž hada je nebezpečná a neuvěřitelně blízká skutečnosti, celý had se svíjí v exostických křivkách a precizní malba skoro rovná fotce evokuje pocit, že je skutečný. Koukal jsem ještě na další tvé obrázky dihi, ale tento mi vyrazil dech... smekám a budu se snažit umět s tužkou to, co ty... :o) Nejde jenom o dokonalou prci tužky a stínů, ale celková kombinace trojrozměrnosti, co mě tady nadchly. Had se dozadu ztrácí v šedých oblacích, na obrázku jsem nenašel chyby a že já je dokážu najít. Vzpomínám si, než jsem šel na uměleckou průmyslovku, než jsem skládal talentovky, jak jsem dychtivě maloval a své obrázky předkládal mému mistrovy. Vždy jsem měl o nich nejlepší mínění, ale on tam chyby vždy našel. To mě poučilo a už při malbě chyby vidím. Ovšem pořád ještě nedokážu to co on. Dokázal ti říci jaké nesrovnalosti máš ve stínech. Že na hlavu ti nyní svítí světlo odsuď a u trupu zase jinak. Ačkoliv obrázek působil reálně, viděl chyby v nasvícení, nestačilo jen ho vystínovatl ale stíny musely být tam kde mají být, musely být stínovány určitým směrem a každý výstupek vrhal stín ve stejném úhlu, nemluvě u nesrovnaostí na povrchu a lámání stínu... bylo toho požehnaně a ačkoliv toto ještě na tvém hadu nemohu soudit, mohu ti s klidným srdcem říci, ž tento obrázek by jsem se mu nestyděl ukázat. Nejde o to hledat chyby, ale také o celkový pocit z obrázku, který je mnohdy mnohem cenější než malé hrubky... tvoje dílo toto přesně splňuje a já ti vzdávám hold :o)

anarion


 Uživatel úrovně 0

Při pohledu na tenhle obrázek mam pocit, že je tam těch hadů víc. XD


 Uživatel úrovně 0

Nezbývá než souhlasit s králem lichů.


 Uživatel úrovně 0

všechno skvěle propracované zvlášt´ šupiny musely dát velikou práci.


 Uživatel úrovně 0

Nádherná práce... Nejen tělo, ale i hlava je dokonale propracovaná. Skláním hlavu v tichém obdivu....


 Uživatel úrovně 0

až se mi zastavil dech, nádhera, hlavně se mi líbilo propracování prostorovosti a šupin, to proplétání je perfektní. Rozhodně nádherná práce ;-)


 Uživatel úrovně 0

Je to teda velice dobre propracovane. A hlavne ty oblicejove svaly,telo... Nadherny. Opravdu se mi to libilo.


 Uživatel úrovně 0

Moc pěkný obrázek Nidhogga. Sice je na můj vkus moc dlouhý, ale přece jen je to mýtický had, takže jo. Pěkně stínovaný a propletený. Možná by se tam hodilo nějaké pozadí, ikdyž by pak nevinikla tolik kresba toho hada. Pěkné.


 Uživatel úrovně 0

Tohle se mi moc libi, opravdu....