Fotogalerie

Snozřivost

Obrázek Snozřivost

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Mně se to líbí, pěkná fotka. Ten kopec bych fakt ale asi ořízl, nemyslím ten vpravo nahoře, ale ten pod ním, dělá tam takovou kaňku.
A možná by se mu hodil černý rámeček. Mně osobně se teda líbí víc na černém pozadí serveru, než na bílém po rozkliknutí.


 Uživatel úrovně 0

Hm. Tak nějak mi tahle fotka přijde dost o ničem. Není tam skoro nic vidět mi přijde. A zrovna tohle je možná jedna z těch fotek, kterým by prospělo zčernobílit je. Co mi dost vadí jsou paprsky slunce, které vychází z okraje fotky. Co mi vadí dál je to, že to slunce "je" vprostředku. No a nejvíc mi vadí to, že na fotce, jak už jsem řekl, skoro nic není. Není vidět žádný detail té stavby, žádné nic.

Příště bych to rozhodně nefotil proti slunci, protože foťák nemá šanci zachytit detaily v tak nízkém jasu, když je toho tolik jasného kolem. Také bych zvolil jinou dobu, aby slunce více svítilo jakoby do zad fotografa. No a nakonec bych to udělal celé nějak jinak, živěji, zábavněji. Tahle fotka mě nebaví, neobohacuje, neoslovuje.

Jo ještě něco, co mi vadí - já nevím, jestli ta fotka má být o té zřícenině, nebo o těch mracích. Protože obojí by mohlo být zajímavé, ale takhle jak to je, tak je to obojí rovnocené a tudíž obojí nevýrazné.

Osobně bych se zaměřil na to, co je tu jako pozadí. Anebo udělal víc fotek, nějaké hlavně pozadí, nějaké hlavně popředí. Ale tahle volba je nešťastná.

Tečka psala, že odlesky listů tomu dodávají na plasticitě. Mně to tak vůbec nepřijde. Spíše mě ruší a na plasticitu bych hledal úplně jiné nástroje.

Snad jsem tě neodradil od focení. Zas špatné to není, jen to není ten typ fotky, který bych si pověsil na zeď.

P.S.: doporučuji vyzkoušet si skyligth filtr a polarizák. Dokáží divy.


 Uživatel úrovně 0

Začnu nejapně tím, co se mi nelíbí. Kvalita fotky. To mě mrzí, popředí je dost rozmáznuté a ty barevně se to nějak nechytá (sorry, nedokážu to líp popsat, určitě to má nějakej název... možná je to způsobeno nedostatkem světla).

Nicméně:
Obsahově je to super. Po chvilce mě napadlo, že tenhle typ obrázků je jedním z těch víc fantasy-like, co může reálnej svět nabídnout (bez jakékoliv cílené snahy, ať už strojové úpravy fotografie, nebo naopak vytvořením umělého fantasy obsahu pomocí kostýmů a rekvizit a tak).


 Uživatel úrovně 8

Název: Snozřivost
Nick: anarion
Věk autora: 20 let (stáří fotografie: 03.07.2009 07:38:25)
Další publikace: http://anari.rajce.idnes.cz/
Zdroj inspirace: Jedná se o pohled ze zříceniny hradu Ronov poblíž vesničky Blíževedly.

Poznámky: Další a nejspíše z posledních majestátu Ronovského. Podobná scenérie jako u Ospalého rána, ovšem nyní umocněná daleko konkrétnějším pohledem. Jak je u mě zvykem, fotografie není jakkoliv upravována a momentálně na to nemám ani program. Je možná malinko vyblednutá a napadlo mě, že ten kopec úplně napravo na horizontu by být nemusel, ale nějak se mi fotografii nechtělo ořezávat. Každopádně ta fotografie na mě působí tak nadýchaně a lehce.... až snově, že se to sem snad hodí. Nechám na redaktorce.

Fotoaparát: Nikon D 60
Expoziční čas: 1/3205 s
Clona: 22.0
ISO: 1600
Ohnisková vzdálenost: 18.0 mmMusím souhlasit s anarionem, tato fotografie snovost opravdu nepostrádá. Oblaka se jeví hmotně - skoro vybízí k tomu, aby se po nich člověk prošel. Nemyslíte? :-)
Díky různě, řekněme "odstupňovaně" se lesknoucím listům stromů a křovin nabyla fotografie na plánech, působí tedy prostorověji než v případě, že by bylo v siluetě celé popředí. Ta zeleň dodává fotografii i jakýsi prvek "divočiny" - vybízí k otázce, co by se v ní mohlo ukrývat za tvory.
Kopec na pravé straně horizontu, o němž se anarion zmiňoval je jistě diskutabilní, někomu se líbit bude, jinému ne, mě osobně zas tak moc neruší, protože na mne působí "vyvažovacím" dojmem ve vztahu k těžší kompozici na straně levé. Ale to jsou opět mé osobní dohady, které rozhodně nemusí být považovány za relevantní.
Zajímavým prvkem, který bych vypíchla, jsou paprsky (proti)světla na horní kantně. Vypadá to docela metafyzicky. :-)