Fotogalerie

Ospalé ráno

Obrázek Ospalé ráno

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Nádhera :)

Nemyslím si, že zvýšení kontrastu nebo podobné úpravy by fotografii prospěly - líbí se mi tak, jak je, přirozeně jemná a vláčná, jako mlha a mraky.


 Uživatel úrovně 0

njn příroda.. to jsou ty nejlepší záběry. Působí magicky a má skvělou atmosféru.


 Uživatel úrovně 5

Jsem tulák, vandrák, bludná duše :-) znám to ledaskde po našich a sousedních horách a hájích... ale se Středohořím mám výhodu, rodiče bydlí v Ústí, takže když jsem u nich je zázemí pro kratší výlety po okolí. Krušné, Labské pískovce, krásné dračí Středohoří.

Další určitě pošli, těším se.


 Uživatel úrovně 8

Ty to tam znáš Ascello? Odkud jsi?

Mám pár dalších atmosférických fotek z Ronova, pošlu... budou tam i zdi :)


 Uživatel úrovně 5

Přesně pro tyto pohledy se vyplatí si přivstat. Škoda, že se mi to nedaří ;-) Ronov je magická hora, hodí se jako inspirace pro DrD. Když hradní zdi jsou olizovány odlesky plamenů (když nasbírat palivo je taková potíž), když hvězdy tančí po obloze a černé siluety ostatních vršků Středohoří se temně rýsují na obzoru, když třešně voní po úbočí.
Fotografie sice zprostředkovává něco jiného, ale pořád pomáhá jak magické hoře tak náladě v DrD. Ano, maličko klišé, ale krásné, atmosférické.
A barevnost mám ráda. Líbí se mi i kompozice.
A ta špička vzadu je Ještěd a před ním ten výraznější pahorek Ralsko? ...ne, neříkej to, jména a zařazení do našeho světa nepomáhají atmosféře.


 Uživatel úrovně 0

Škoda že se to slévá tak dokopy.
Nejprve jsem si řekl, že je to klišé zapadající slunce nad jezerem, než jsem si uvědomil, že to je mlha. Ale jinak je to hustý, takovej pohled se jen tak často nenaskytne.


 Uživatel úrovně 8

Komentář k vyměněné fotografii: Ač je východ a západ slunce tak trochu klišé (stejně jako orloje, zvířátka, kytičky a nevím, co ještě), fotografie nepostrádá atmosféru. Mlha, ležící v krajině, vykouzlila takový pohled, jako by vše opravdu bylo dílem fantazie. Anarion to sám krásně popsal, a tak se nebudu zbytečně rozepisovat.
Z fotografického hlediska se přiznám, že nevím, co bych k tomu řekla - maličko mi chybí pestrost světla - horní i spodní část fotografie se mi de facto slévají, přestože jsou od sebe oddělovány oranžovou září.


 Uživatel úrovně 8

Fotografii jsem bohužel poslal špatnou, snad půjde zařídit výměna fotky, popřípadě smazání tohoto příspěvku a opětovném nahrání se správnou fotkou. Proto bych jsem Vás chtěl poprosit o zdržení diskuse, je dosti pravděpodobné že právě smazání tohoto příspěvku a opětovném nahrání bude nejrychlejší formou jak problém vyřešit bez toho, aby jsme otravovali Almada

Ještě jednou děkuji a omlouvám se za zmatky

Ps. Tobě se Gandalve omlouvám zvlášť

anarion


 Uživatel úrovně 8

Název: Ospalé ráno
Nick: anarion
Věk autora: 20 let (stáří fotky.... tak 2-4 roky, nevím)
Další publikace: http://anari.rajce.idnes.cz/
Zdroj inspirace: Jedná se o pohled ze zříceniny hradu Ronov poblíž vesničky Blíževedly.

Poznámky: To jsme si tak na vandru jednou přivstali a koukáme... Ona je dole mlha a vypadá to hezky. Kort svítalo. Tak jsem to cvaknul. Kopce v dáli co protrhávají onen bílý baldachýn jak trny, mraky rozesety po obloze tak hustě.... No krásnej pohled. A myslím, že i hezky "fantasy" bez kdejakejch příměsí. Prostě co vykouzlila příroda :o)

Fotoaparát: Nikon D 60Vycházející slunce vykouzlilo zajímavé světlo na reliéfu, což by se dalo podtrhnout mírným zvýšením kontrastu.
Je škoda, že jsou všechny kompozičně těžké prvky umístěny v pravé části fotografie, nevytváří to harmonický dojem (což však neznamená, že je to "špatně").
Osobně bych si s fotkou ještě trochu pohrála na počítači. :-)