Rozvoj DrD

Popravy aneb Jak vytrestat postavy? Hodnocení: Vítěz soutěže Vítěz ZD

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 19

Popravy

Před tím než začnu popisovat konkrétní tresty vás upozorním na to, že naši předci byli nesmírně vynalézaví a zvlášť pokud se jednalo o to jak trestat ty, kteří si to většinou zasloužili a tak nejde zachytit všechny tresty, které se používaly. Popravy, mučení a všechny tresty se uskutečňovaly veřejně pro pobavení obyvatel. Pouze pokud se potřebovaly vytáhnout nějaké informace používaly se mučírny, které byly přístupny na většině hradů.


Popravy


U poprav je zajímavé to,že druh popravy se volil podle vašeho postavení. Pokud jste byli šlechtici nebo aspoň bohatí lidé, používalo se setnutí, pokud obyčejný člověk byla to oprátka a pokud třeba námořník tak skok z útesu (také se ovšem udělovali vyjímky podle toho jaký zločin jste spáchali). Ještě před popravou měl odsouzenec možnost vyzpovídat se ze svých hříchů. Pozor, pokud se poprava nepovedla (ulomila se větev apod.)je odsouzenec volný a už nemůže být stíhán za zločiny za které byl odsouzen. Toto pravidlo ovšem neplatí pokud někdo popravu přerušil.


Setnutí hlavy


Odsouzenec poklekl předklonil hlavu, kat si ho ještě "upravil" (ostříhal vlasy na zadní části hlavy,apod.), abyprovedl čistý sek. Potom nastoupil kněz (odsouzený se vyzpovídal) a poté kat odsouzenému useknul hlavu svým mečem. Meč neměl nikdy špičku -jen ostří protože se s mečem jenom sekalo, nikdy nebodalo.


Oprátka


Na nejbližší větev (někdy se stavěli i speciální konstrukce) se uvázalo lano s klouzavým uzlem na konci. Trestanec se postavil na stoličku(žebřík,...), přistoupil kněz(odsouzený se vyzpovídal) a kat mu podkopnul stoličku na které stál. Odsouzený si v lepším případě zlomil vaz, v tom horším se začal dusit. Mrtvola se nechala viset na oprátce tak dlouho dokud se úplně nerozpadla, nebo dokud si nějaký kupec nestěžoval na velký smrad. Tento způsob se také prováděl tak, že se odsouzenému nařízlo břicho, vyndalo žebro a za to žebro se trestanec pověsil na hák.


Oddělení údů od těla koňmi


Tento trest se používal za velmi vážné zločiny (vytasil meč na starostu, kradl královské koně, apod.) Trestanec se položil na zem, přistoupil kněz(odsouzený se vyzpovídal) a za každý úd se mu přivázalo lano. Na druhém konci lana byl zapřažený kůň a ten se na smluvené znamení rozjel. Koně takto odtrhli trestanci všechny končetiny od těla. Pokud se nějaká končetina neodtrhla, přistoupil kat a dořízl ji svoji dýkou. Aby se končetiny neodthly i s kusem těla přivázal se trup k několika kolíkům zaraženým do země. Tento trest se v přímořských oblastech prováděl tak, že se místo koňů použily Galeáry(nebo nějaké podobné lodě).


Do teď jsem popsal hodně používané popravy. Dále se také používala gilotina, skok z útesu, hladomorna, upálení, utopení a nebo souboj s některým nebezpečným zvířetem.


Mučení a tresty, které se většinou přežily

Vypalování


Oblíbený trest. Odsouzenému se vypalovaly různé znaky na jeho tělopodle toho jak se provinil (např.lilie na rameno za nevěru, apod.) Pokud se z člověka potřebovala dostat nějaká informace dávaly se jeho nohy na žhavé uhlíky. Tento způsob se také někdy používal s ledem (trestanec měl poté bolestivé omrzliny).


Palečnice


Palečnice to jsou dvě kovové destičky spojené šroubem. Mezi destičky se daly palce od ruky (od tho vznikl název) a kat začal utahovat dokud z něj nevytáhl informace nebo dokud neměl trestanec palce na placku.


Klec


Odsouzený se strčil do ocelové klece a klec s ním povesily na nějaké veřejné náměstí. Vězeň nedostával jídlo jenom vodu a tak jenom 1 týden v kleci byl velmi nepříjemný. Kdokoliv kdo dal odsouzenému do klece třeba jenom kousek chleba dostak trest stejný jako ten kterému chtěl pomoct.


Rány holí


Rány holí přes záda, to je velmi nepříjemný trest. Po 25 ranách odsouzený přibližně měsíc kulhal a po 50 ranách byl prakticky doživotně zmrzačený.


Housličky


Housličky to jsou dvě prkna k sobě spojena na jedné straně pantem a na druhé zámkem. V prknech je otvor na hlavu a ruce. Poté co se do housliček zavřela hlava a ruce začaly se ruce odkrvovat a to působí velkou bolest.


Vykloubení rukou


Ruce se spoutaly za zády aza pouta se zahákl řetěz. Za tento řetěz se trestanec vytáhl do vzduchu a to způsobilo ohromnou bolest a vykloubení rukou. Pro větší efekt se za nohy připoutalo závaží.

Výsledek v DrD


Popravy jsou samozřejmě všechny smrtelné. Po vypalování zůstane doživotně jizva,po palečnici jsou rozlámané kosti v prstech tak silně, že nikdy pořádně nesrostou, po ranách holí jsem už uvedl, po vykloubení rukou zůstavají ruce vykloubené dokud je někdo kdo to umí nenahodí zpátky a do té doby jsou nepoužitelné a po housličkách a kleci není žádné trvalé zranění až na ponížení.

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Fertoma:

já nevím, ale při vší úctě ke kohokoliv koníčkům - ať sou jakkoliv potrhlé - zabývat se mučením a radovat se při spatření názvu článku, no nevim.
ať už je to provařený způsob mučení nebo ne, je to furt mučení a v jakékoli podobě nehumánní svinstvo, kterého je schopen jen a pouze člověk.


 Uživatel úrovně 0

Tohle dílko se mi velice líbí, avšak mohlo být trochu obsáhlejší.


 Uživatel úrovně 0

To to jsou informace, které znám. Spíše jsem očekával něco ve stlylu, kolik postavám poprava ubere životů nebo jaká je šance že se lano utrhne nebo větev zlomí. Jaký trest za jaký zločin? Tady jsi popsal mně známé informace nepoužitelné v DRD z hlediska pravidel.


 Uživatel úrovně 0

Docela pěkně spracováno jen bych ještě dodal několik poprav běžně používaných jako lámání v kole čtvrcení upalování třeba čarodějnic, polévání žhavým olovem vaření v oleji atd. ale je to pěkně posestaveno díky.


 Uživatel úrovně 0

Nechci se vás nikoho dotknout (OPRAVDU NECHCI), ale naprosto nemůžu souhlasit s tím, že tohle má nějakou úroveň.
Když jsem viděl nadpis a hodnocení, čekal jsem podrobný rozbor trestů používaných třebas ve středověku a především POUŽITELNÝCH v rámci DrD!! Toto nesplňuje ani jedno. Je to strohý popis toho, jak si lidé všeobecně popravy dnes představují a autorovi to zabralo tak max. 10 minut psaní.
Kromě stovky způsobů poprav samotných (vč. zahambujících) a stovky způsobů mučení, které už vymysleli naši předci (a stačí je popsat) je na tomto poli především prostor pro popravy v našem světě neuskutečnitelné - sežehnutí stovkou blesků od kouzelníků, snězení (upálení, rozleptání, zkamenění, roztrhnutí atd.) všelijakou "magickou" havětí či rozptýlení nějakým lektvarem + astrální sféry, ďáblové, nemrtví a další stovky možností!
Naprosto samoúčelné a nesmyslně demonstrativní způsoby apod. (např. Libérie - poprava představitele demokratického odboje přivázáním za tryskové letadlo)
Ještě jednou zdůrazňuji, že proti autorovi vůbec nic nemám, ale dílo mě zklamalo.
T.


 Uživatel úrovně 0

JOjo, postavy občas potřebujou vytrestat...


 Uživatel úrovně 0

Podla mna by sa tam celkom hodilo uviest kolko zivotov odsudeny stratil...
Alebo percento ze ci sa poprava podaila...
Alebo niake taketo praktickejsie pravidla...
Druhy trestov zalezia skor na PJ a asi si ich najde v niakej encyklopedii alebo v muzeu...


 Uživatel úrovně 0

Já nevím...nebylo toho trochu málo? Nebylo to popsané moc stručně? Myslím, že takové krásné téma by si zasloužilo mnohem propracovanější podání...trochu víc popsat důsledky, konstrukci mučících nástrojů...těch zajímavých trestů bylo spousty...chápu, že sem nejde narvat všechno, ale tohle mi vážně nestačí. Co třeba vypalování očí zvědům, sekání rukou zlodějům, lámání kolem, utahání koňmi, prachobyčejné natahování na skřipec...nebo třeba moje oblíbená železná panna? Ne, někoho, kdo se těmihle věcmi zabývá, to nijak neosloví. Jako inspirace pro PJ...no, proč ne, ale nakonec, tohle by vymyslela většina z nás, ne? Když jsem viděla název článku, zaradovala jsem se, ale to, co jsem si tady přečetla mě zklamalo, bohužel. Čekala jsem něco nového...nebo spíš starého, ale málo známého..tohle jsou provařené způsoby mučení či smrti..nic objevného. Já vím, jdu s křížkem po funuse, už jste to odiskutovali, ale já se prostě vyjádřit musela.. .)


 Uživatel úrovně 0

Velice zajímavý příspěvek, který se dá také hojně využít :)... Vítězství v OHZD si to určitě zasloužilo.


 Uživatel úrovně 0

Zajímaví způsob krácení času...... :-)