Rozvoj DrD

Tvrdost materiálů Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 14

V tomto článku se pokusím vyřešit problém tvrdosti materiálů.

Příklad: Když si dobrodruh u kováře (obyčejného vesnického nebo městského) koupí oštěp, bude mít všechno podle pravidel. Když pak při výpravě narazí na domorodého válečníka s oštěpem, který má hrot z obroušené kosti, vyvstává problém, jakou SZ bude mít.Níže uvádím tabulku, kde jsou uvedeny základní množiny pro zbraně a zbroje. Všechny množiny jsou uvedeny v porovnání k železu (všechny zbraně v pravidlech DrD (1,5) jsou ze železa (kromě násad topůrek atd…)). Najdeme si v tabulce kost, a odečteme od SZ –2 (t.j. 3), od ÚZ-2 ( t.j –1).

Ceny kovů jsou různé.1 mn železa stojí 5st.Ceny různých materiálů ponechávám na PJ.


JMÉNOSZÚZKZ
Kost-2-2-4
Diamant+2+2+2
Zlato-3+2-2
Stříbro-1+2-1
Bronz-3-2-2
Platina+1+1+2
Athorské Stříbro-10+1
Mitryl+3+2+4
Litryl+2+1+2
Kámen*-20-1
Ocel+1+1+1
Garen+100
Dřevo-2-2-2

*Zde neuvádím žádné druhy kamene.Tyto věci záleží na PJ.

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

No je to sice hezké, ale jak bylo už řečeno tvrdost není rozhodující. TA váha a zda se v tom brnění dá hýbat, to je rozhodující. No ale nápad to byl. Dávám 3*


 Uživatel úrovně 0

Suhlasim s Maratom i Almadom.Tvrdost materialu nie je rozhodujuca vlastnost.Dolezitejsia je pevnost a hmotnost,ktora urcuje padnost (hybnost) zbrane.Upravy +2 az +4 su podla mna nezmyselne.Nikto predsa nebude bojovat s drevenym (kostenym) mecom vo svete kde sa pouzivaju ocelove.Inak SZ a OZ by sa nemala menit v zavislosti od materialu.Jedine utocnost.


 Uživatel úrovně 0

Zajímavý nápad, ale bonusy se mi zdají nelogické - když dostaneš dýkou z kosti do voka, rozhodně to nebude mít menší účinek než kdybys dostal dýkou z ocele. Ve skutečnosti jde o docela jiný problém, který by vyžadoval, aby sis nad tím sednul trochu déle - když bojuješ se zbraní z kosti proti zbrani z ocele - jaká se asi poruší - a s jakou pravděpodobností. SZ se moc nemění - maximálně tak v rozmezí od +1 do -1, ale rozdíl je právě ve ztřetu jednotlivých zbraní - kolik která vydrží, než se zlomí, či jinak poškodí.
Jinak souhlas s Almadem.


 Uživatel úrovně 5

Našlo by se pár věcí, se kterými bych nesouhlasil:

- diamant je nejtvrdší nerost, ale křehký, proto se na tvorbu zbraní/zbrojí moc nehodí.

- zlato a platina jsou ve své ryzí podobě velmi, velmi měkké! Zbraň má proto velmi velkou šanci na poškození.

- není to nejlepší se odkazovat na Asterion, každý ho nemá....

- kámen se obrušuje?!? Pokud vim, tak když už se opracovává, tak štěpením - viz. pazourek. Manuální obrušování kamene je sakra pakárna...


Škoda, dotkl jsi se zajímavé problematiky a celkem ucházejícím způsobem ji i zpracoval. Nebýt výše uvedených chyb, které ale v zásadě přeorají půlku tabulky, bylo by to na pět.

Kost-kost může být lidská nebo zvířecí. Většinou se obrušují.
Diamant-drahý kámen.Je to nejtvrdší nerost.
Zlato-drahý kov.
Stříbro-drahý kov.
Bronz-slitina mědi s jinými kovy (cín, olovo, hliník).
Platina-drahý kov. Má modrou barvu,je velmi vzácná, kvalitní a pevná.
Athorské stříbro-je kůra ze zvláštního stromu v jedné říši temných elfů(viz. Asterion). Do zbraní(zbrojí) z Athorského stříbra je možné zaklít útočného (obranného) démona 3x (nikoli 2x) většího než SZ zbraně.
Mitril-pravostříbro(viz. Pán prstenů).Je to nejvzácnější kov.Jeho cena je nevyčíslitelná a kvalita neocenitelná.
Litryl-je slitinou mitrilu a jiného kovu. Nejvzácnější litryl mitril s athonským stříbrem (1/1).
Kámen-nerost. Nejčastěji je broušený.
Ocel-je druh kovu.Je ušlechtilejší než železo.
Garen-je zelený kov.Je velmi ušlechtilý a vzácný. Démon zasazený do zbraně zbroje) z garenu se bude chovat jako by byl vyvolán o sféru výš. Zbraně (zbroje) z garenu mají při každém železnou zbraní 10% šanci že se jejich ÚZ (KZ) sníží o 1.
Dřevo-je tělo stromů.