Downloady

Koledy

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 7
Popis: 5 velmi krátkých koled pro dokreslení atmosféry (i ve fantasy mohou být lidové svátky)

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Írme: Díky! Je to někde dole napsáno, dělal jsem to v Anvil studiu a máš pravdu, ony jsou ty nástroje trochu umečené. Čtyřku a pětku jsem pravda tvořil docela ve spěchu, před odjezdem na svátky do Bílovce, jestli si pamatuju, takže jsem neměl moc času si s tím patřičně vyhrát. Pětka proto zní IMHO líp jen proto, že jsem ji nosil v hlavě o něco déle :o)

Na Guitarpro se určitě mrknu, docela by mě to zajímalo :o) A za chválu taky děkuji ;o)

--Darn--


 Uživatel úrovně 0

Darn: Omlouvám se, jestli někoho opakuju, nečetla jsem diskuzi(stydím se za sebe, ale není času)..Líbí se mi, že jsi napsal koledy a opravdu to má takový ten charakter koled(melodie jsou nové, ale zní to jako koleda:-)) Kromě čísla 4 mi přišly celkem zajímavé a použitelné(4 mi přišla docela o ničem..asi i nejméně koledovitá)..No jediná škoda je, že se mi nelíbí ty nástroje,ale to vidim jako chybu programu(dělal jsi to v Guitarpro nebo v čem?) - ono je logický, že kvalitní zvukový záznam je vždy lepší než takováhle syntetická věcička. No ale melodie se mi líbí, kdybych hodnotila, tak dam možná i 5:-))

Prostě hezké:-)
Írime


 Uživatel úrovně 0

Shadowman: Děkuji. S těmi názvy máš asi pravdu. Problém byl v tom, že jsem za tu chvíli (odesílal jsem to 3, 4 hodiny předtím, než jsem si vyjel na vánoční prázdniny, a to jsem ještě nespal) nedokázal vymyslet nic, co by vyhovovalo mým představám, co by v mých očích dílko ještě nezhoršilo. Ale názvy, které jsi tady zmínil, by se určitě hodily, proto díky za přínosnou kritiku :o)

--Darn--


 Uživatel úrovně 0

Milí Darnathorne, Koledy jsou zajímavým nápadem a to je první plus, to že jsi se nebál přijít s něčím originálním vždy boduje.

Koledy mají rytmus a podkres, někdy jsou možná příliš rychlé, ale to minimálně.
Musím ti ale vytknout názvy, hodně lidí zapomíná, že holé dílo není vše, s názvem či popisem skladeb by se to poslouchalo lépe, mě např. při 1 Koledě napadlo oslavování příchodu jara, při 5 návrat domů. Je to ale stále hezké a převažuje u mne více + nežli -. Dávám známku 4* a hodně štěstí do budoucí tvorby přeje Shadwman.


 Uživatel úrovně 0

LJ-DL: Hlavně, na ten zpěv zatím nemám prostředky :) Jinak děkuji za kladnou kritiku, vlastně jsem něco takového ani v nejmenším nečekal...

--Darn--


 Uživatel úrovně 0

Mělo to v sobě určitou koledovost, a zároveň si to využití v DrD celkem dokážu představit (postavy přijdou na vesnickou oslavu slunovratu, kde vesničané nadšeně hrají koledy). Ale se zpěvem (nejlépe vícehlasým) by to bylo o hodně lepší. I když, ono by to potom možná vypadalo jako ty vánoční koledy, které se teď o vánocích na cédéčku nebo kazetách prodávají vlastně všude, a k těmhle melodiím by se špatně vymýšlel text, který by do DrD zapadnul. Asi je lepší to nechat, jak to je, protože takhle to špičkové není, ale kvalitní určitě.


 Uživatel úrovně 0

Jsou to dobré písničky, ale kolikrát mi ani moc nepřipomínaly koledy. Kdyby tam nebyly zvonky, tak by to vůbec nebyly koledy, ale vesnická lidová píseň, co se hraje v hospodách a krčmách pro lepší atmosféru. Ale, je to dobré. 4*


 Uživatel úrovně 8

Pro toto dílo nehlasuji ani nedávám svůj komentář a nechávám vám tak prostor (pozn - nehlasovaná díla mají průměrné hodnocení 5*).

Autorův popis díla:

Protože jsem se rozhodl podtrhnout něčím vánoční atmosféru i tady na serveru, posílám soubor pěti krátkých skladeb. Jedná se opravdu spíše o "blbůstku" pro zpestření, nicméně je - podle mě - docela využitelná i v DrD, což je ostatně hlavní důvod, proč to posíám. (Dá se s ní dobře dokreslit atmosféra, případně navodit nálada hráčům.)

Všechny soubory jsou ve formátu MID, zazipované jako ZIP o "ubohých" 3 kb.

A o co se vlastně jedná? Je to pět mnou vytvořených a nikde jinde nepublikovaných koled. Jsou dělané v programu Anvil tak, aby se daly snadno opakovat a zároveň splňovaly podmínky pro jakési koledovství (jinak už by to ani nebyly koledy, no ne?), tedy klasickou koledovskou instrumentalizaci (klavír, housle a nějaká ta cingrlátka) a jednoduchost melodie v tónině C-Dur.

Balil jsem v progeamu Zip Genius. Samotné skladby se mi občas trochu nepohodnou s WinAmpem. Pokud to tedy zrovna nejde spustit, otevřu přímo WinAmp a odkazem Open Folder si patřičnou složku vyhledám.