Dovednosti

Společenské tance Hodnocení: Kvalita

Obtížnost: Střední

Ověřování: před každým tancem

Totální úspěch: Figury jsou brilantní, kdo chce, lehce na sebe svými finesami připoutá pozornost

Úspěch: Dobré zvládnutí kroků, zaslouží úsměv od spolutanečníků

Neúspěch: Chyby v krocích, zoufalé omlouvání, (nápadnost 25%)

Fatální neúspěch: Děs a hrůza! Společenská ostuda, povalení ostatních tanečníků, ....

Popis:
Na toulkách za nevšedními zážitky se může leccos přihodit - různé těžkosti s nimiž je potřeba se vypořádat: přepadení, oloupení, souboje a ... pozvání hrdinů na panský dvůr. Dobře situovaná šlechta si přímo libuje v bálech, audiencích a slavnostech. Proto je potřeba se i na tuto možnost dobře připravit.
Takže pěkně po pořádku: Jste vážení hrdinové, kteří vykonali záslužný čin pro město (třeba zjistili, co způsobuje rozpadání hradeb). Vladyka, který ve městě vládne se o tom dozví a rozhodne se vás pozvat na slavnostní večer s hudbou a tancem (bál, chcete-li), to nelze odmítnout a proto poslíčkovi, který vyřídil vzkaz necháte stříbrnou minci a jdete se chystat. Nakoupíte si lepší šaty, zaskočíte do lázní a necháte se upravit. Vše jde podle plánu, takže na večer druhého dne stojíte v plné parádě mezi hosty s maskami a živě klábosíte s jedním mužem, maskovaným za koně o tom, jak jdou tato zvířata na odbyt, ujídáte ze stolů donesené pochoutky, sledujete vznešené tančící hosty, když tu náhle slyšíte za svými zády: "Á to jste vy pánové. Vladyka DeBrillo vás zve k dalšímu tanci, začneme ihned."

"A doprd***!" Uklouzne patrně z úst našich hrdinů, ne tak z úst vašich vlastních, neboť ti obětují čas učení se tancům.

Není potřeba se zabývat popisem jednotlivých gavot, gig, dupáků a kotiliónů. Kromě toho ve světě fantasy mohou být v módě jiné. Pro jednoduchost prostě předpokládáme, že postava zvládá spol. tance svého světa. Patrně půjde o typické formační tance v kruhu, kde se partneři postupně střídají.
Ke zvládnutí je potřeba učitel, nebo dobrá učebnice s nákresy (dříve se dokonce používaly látky s vyznačenými kroky) a nějaké to pohybové nadání. Každý, kdo zvládá tanec, je schopen zároveň komunikovat s momentálním partnerem.
Je dobrým zvykem tanečních mistrů vštěpovat svým žákům základy slušného chování...
A význam této dovednosti? Pokud příjdou na slavnost vesnická kopyta, která se vysmrkají do ubrusu a potom všem dámám efektně sešlapou nohy, bude jim přítomná smetánka dávat dost důrazně najevo, že se s nimi nechtějí ani bavit. Funkce této dovednosti je hlavně reprezentativní, ale otevírají dvířka ke sledování palácových intrik.

Autor:

Přidáno:

Hlasovalo: 24

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

A takovýchto důležitých dovedností je moc, jen aby to někdo dal dohromady. Pak bude ale problém, že těch dovedností bude moc a postavy nebudou mít na ně body a všude budou za blbce :-) Ten systém by to chtělo trochu vymakat.

Jinak nápad a zpracování je dobré


 Uživatel úrovně 0

Je to dobře napsané a použitelné. Rozhodně lepší než samé bitky v divočině,a také mám rád omáčku k dobrodružsví. Vítám hlavně nápad - po nebezpečné divočině ještě nebezpečnější prostředí!
Co se týče druhu tanců, PJ i hráči mají svoji představivost. A pokud mám zájem o zvládnutí dovednosti, není problém ovládnout ji i v novém prostředí (trochu času na okouknutí). Navíc myslím, že ve vzdálených zemích mohou ocenit i exotické zvyky.
Tanec jako takový je záležitost čistě obratnosti! I když je postava věhlasný hrdina, vypadá jako Adonis a jazyk jí jede jak bič, stejně může být nemehlo jako poleno. Ani já jsem neznal dovednosti z 1.6,
takže ocenuji námahu 5*****.


 Uživatel úrovně 5

Ne vojto, stojim si za tim. Psal jsem to, aniz bych vedel, ze uz neco takoveho je...
Myslim, ze i pres tento drobny nedostatek je tento clanek mozno vyuzit, protoze se snazi nastinit situaci a prostredi...
Dal budu psat, pokud budu presvedcen o prospesnosti clanku.


 Uživatel úrovně 0

Je to v pravidlech a má to 4*! No tohle! Fláknout sem věc z pravidel! No ale je to trošku změnené tak dávám 2*. Ale přístě už sem nic z pravidel nedávej nebo budeš mít 0*!


 Uživatel úrovně 0

No, co dodat!Fakt super.Dávám 5***********************************


 Uživatel úrovně 0

Hezky napsané, leč už takové pravidlo je, takže dám střední cestu, čili 3 bodíky.

S úctou deshi


 Uživatel úrovně 0

zaslouží si 5* !!


 Uživatel úrovně 0

je to hezké......


 Uživatel úrovně 0

Výborné....fakt dobréééé....


 Uživatel úrovně 0

Kubz: Měl jsem na mysli, že by třeba mohlo být potřeba se tuto dovednost učit zvlášť pro každý kraj. Kvůli jiným zvykům a tak. 1.6. nemám.