Krotitel dravé zvěře
Obtížnost: Těžká
Ověřování: Každé zvíře
Totální úspěch: Podařilo se zvíře ochočit.
Úspěch: Krotitel si hází na past char -žvt zvířete- ochoočení/nic
Neúspěch: Krotitel si hází na past char -žvt zvířete*2- ochoočení/nic
Fatální neúspěch: Zvíře se nepodařilo ochočit a je jistá šance že na krotitele zaútočí. (bojovnost +1)
Popis:
Krotitel (tak se nazývá ten jež tuto dovednost ovládá) může ochočit jakékoliv zvíře s inteligenci 1 a s bojovností maximálně 6. Ochočení trvá dva týdny. Na ověřování se hází hned a pokud se zvíře nepodaří ochočit napoprvé, už se to tomuto krotiteli nepodaří nikdy. Po ochočení bude zvíře poslouchat jednoduché příkazy (asi jako pes ale ne bojové). Pokud by chtěl krotitel naučit zvíře bojovým příkazům musí ho podrobit bojovému výcviku. Ten trvá 3 týdny a používají se stejná pravidla jako při ochočování. Pokud se i tento výcvik zdaří, bude zvíře vycvičeno k boji a naprosto oddáno svému pánovi. Při tot. neúspěch u bojového výcviku je možnost že zvíře uteče. Po obyčejném ochočení může zvíře předat i někomu jinému ale pokud chce někdo aby ho poslouchalo zvíře v boji musí být přítomen bojovému výcviku. O bojový výcvik se může krotitel pokoušet kolikrát chce ale dále pak trvá výcvik jen týden. Každé ochočované zvíře musí být samozřejmě chycené a v kleci (uvázané).
Diskuze
Ve srovnání s krotitelem šelem nesrovnatelně lepší, ale stejně nic moc, tedy spíš to nic.
Nic moc
Kvalitní dovednost si představuji poněkud jinak. Kdybych mohl ohodnotit, dal bych 0*. Co je to bojový výcvik? Jak probíhá? Myslím, že ochočování je v pravidlech. Proto se u nestvůr v bestyjáři uvádí hodnota "ochočení" :)
CM.
Neni tohle uz tak trochu v pravidlech?
Nema tohle tak trochu hranicar jako schopnost?
A taky podle mé nezáleží u zvířat na charismě.
Nevím, proč bych si měl tuto dovednost dávat, když se vlastně jedná o ochočování a to je v pravidlech...
Nic moc, ale máš to lepší než Melkor.
Připadá mi, že ses pokusil udělat tuto dovednost co nejejdnodušeji ale výsledek není zrovna moc dobrý.
H2SO4:
1) pises tam ''Krotitel (tak se nazývá ten jež tuto dovednost ovládá) může ochočit jakékoliv zvíře s inteligenci 1 a s bojovností maximálně 6. Ochočení trvá dva týdny. Na ověřování se hází hned a pokud se zvíře nepodaří ochočit napoprvé, už se to tomuto krotiteli nepodaří nikdy. Po ochočení bude zvíře poslouchat jednoduché příkazy (asi jako pes ale ne bojové). Pokud by chtěl krotitel naučit zvíře bojovým příkazům musí ho podrobit bojovému výcviku'' coz je proste ochocovani z pravidel.
2) chtelo by to doopravdy trochu popsat bojovej vycvik nebo co pod tim myslis teba u koni je bojovej vycvik i to ze sou zvykli na rinceni zbrani a pak je potom bojovej vycvik i zvyknuti kone na brneni a na konec utoceni kopity
3) u zvirat kde neni uvedeno v pravidlech past na ochoceni se bere ze se daji ochocit jen zvirata a i tak je past hodne vysoka
4) i mladata maji svoje instynkty a muzu ti rict ze ti da hodne race vycvicit mlade tygra aby se nevrhalo po kazdym, pripadne poslouchalo nejaky prikazi
5) stim ze se krotitel muze pokouset o vicvik znova souhlasim ale nesouhlasim ze vycvik pak trva jen vycvik normalne bych nechal uplne vycvik od znova(podle tebe 3 tydny)
6) nevim osobne jako PJ se mi zda 3 tydny na bojovej vycvik malo osobne bych to vydel treba u koni 3 mesice(zvyknuti na zbroj, zvyknuti na tresk zbrani a jine potrebny veci pro armadu) ale spis jeste vic, jinak vem si treba vycvik lva v cirkusu tak ho cvici od mala a i tak to trva hodne dlouho nez zacne vystupovat.
Milý deshi
bojový výcvik ynamená že zvíře bude poslouchat bojové příkazy.
Zdá se mi že by úspěch neměl záviset jen ve znalosti dovednosti ale také na skutečném charismatu postavy.
Ochočování v pravidlech sice je ale jen pro pár exemplářů a tak proč si neochočit tygra?
Ještě bych chtěl dodat že pokud se zíře ochočuje jako mládě, nezáleží na bojovnosti ( tu v něm "vypěstuje" opatrovník. Ve volné přírodě matka.)