Články&Eseje

Deformace psychiky III Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 13


Vybásněna kapkami
kráká zem zelenou...
Tráva jako bajonet
peče na svém
rožni déšť...
Peče své božství
nad parukou
mlh...
Má lásko.
Dvakrát do stejné
řeky nepadnu...
Pořád ještě se
potápím v té
první...
Vítr si píská
po kamenech
hymny Ištaře...
Jsem trhán
proudy...
Ti lační orli
pomalu odlétli.
Zůstali jsme my,
proud, kamení,
déšť, vítr,
ledňáčci...
Jednou se budeme
líbat
a březen
ti prokvete dělohou...
Jednou budeš
šlehačková
a sladká vlečka
odemkne postel
a pak...

...už to nekončí

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Shardack: OK... Ty verše... nevím jestli máš namysli spíš rytmiku nebo spíš rýmy - ale je to volný verš, takže rými tam nemusí být a i rytmika může být pochroumaná.


 Uživatel úrovně 0

Mě to připadá vcelku laciné. Na to jaké to má hodnocení je to poměrně slabé, navíc ti nesedí verše. Já nevím, ale kdybych tímhle něco vyjadřoval holce tak by vskutku musela být třetí cenová skupina s Velkou úctou Shardack.

"Ne smrti, leč mě se obávej
Shardack"


 Uživatel úrovně 8

Laitainë - co třeba Deformace psychiky I a II?


 Uživatel úrovně 8

Milý Malíku Malino,

nemohu říci, že bych stavěl modernu nad žánrovou poezii, tento můj postoj vychází z mého redaktorského působení. Je dán tím, že dostávám spoustu kýčovitých (někdy až brakovitých) žánrových děl, kterými jsem nutně přesycen, a na druhou stranu zajímavé osobní básně, které však nakonec končí v propadlišti Putyky. A protože u těchto po čertech osobních věcech je vidno autorovo nitro jsem takovými dílky celkem pochopitelně značně osloven.

Nemyl se, moderní prostředky jako takové nejsou diskriminujícím faktorem pro schválení dílka.

K vaší poněkud odbíhající diskusi dodám informaci, že ten, kdo pumpuje sperma do dělohy je prase. To podložím citací ze skript biologie PřFUK:

"Při ejakulaci dochází ke vstříknutí semene do pochvy, příp. do dělohy (prase)."

Fíl špás

H.


 Uživatel úrovně 0

Zajímavé, takovouhle báseň jsem tu ještě nepotkala. Řekla bych, že název je dosti přesný...


 Uživatel úrovně 0

Vidíte?
Měl jsem pravdu... *bujarý smích*
Autor skutečně dělohu použil až nakonci básně, neb se sám zhrozil jak moc romanticky by mohla vyznít... Dokonce ani ve svém komentáři, kterým se mi to snaží vyvrátit se neměl čeho jiného chytit, než dělohy a pumpování sperma - a to i přesto, že přiznává, že o samotné pumpování v básni tolik zase nejde!
:-)

Elvisi, pleteš se, koně vždy byly romantiky do morku kostí...


 Uživatel úrovně 5

Díky vám všem za hodnocení... Rád teď budu reagovat na některé komentáře...

Nejprve bych rád pokusil se vysvětlit se onu peripetii s dělohou. Já tím opravdu nemyslel nic špatného a vězte, že nebylo mou primární touhou ukázat vám, jak moc rád do ní pumpuji sperma, to ne (ovšem co se týče sekundárních tužeb...).... Na druhou stranu každý z nás rád čas od času nějakou tu dělohu rád spermatem napumpuje či je rád jím napumpován. Ba co víc biologové nám tvrdí, že je to vlastně vrcholný projev lidské lásky - ano, lidská láska je doslova podmíněna a hnána onou Nietzschovskou vůlí, leč ne po moci, ale po napumpování!
Malíku Malino, je vidět že tvůj náhled na poezii je dosti vyhraněný, neboť Holubovská láska doslova prokvétá plícemi, játry, ledvinami, žaludkem atd a jak je krásná - holt není všechno krásné co mrtvá milenka pěje...

Možná že jsem na vyvrácení své chlípnosti a neustálé sexuální nevybouřenosti hnané poživačností mé arpovské "Oblačné pumpy" měl připojit jednu hloupou básničku, jež byla touto DP snad i ovlivněna a která by snad jakž takž vyřešila ono nedorozumění s dělohou! Tedy:

PRVNÍ ÚNOROVÉ PAPRSKY

Sluníčko se už začínalo
stydět
a házelo zralé citrusy
k rajčatům.
Plnou bedýncu
už studily ruce...

Z rukou ti vyklouzly
poslední paprsky
dřív, než jsme je ukryly
do krabiček...

Holčičko.
jak jiskřivé máš oči
když jsi zvědavá..
Jako malinká
schovala by sis všechno a....

...Psst...
...Až budeš maminka...prokletý Dilvishi, mohu tě ujistit, že se ze mě romantik nikdy nestane! Neboť jsem kůň! A koně nikdy romantiky nebyli!

Použití slova lůna mě ani nenapadlo... Připadlo mi romantické:-D....

PS: Děkuju vám všem za hodnocení a vyjádření a už se těším, až si opět "zapumpuji":-)


 Uživatel úrovně 0

Shelagh: ano, samotné slovo děloha je naprosto neutrální. Mně se nelíbí jen jeho použití v milostné básni, mám z něj totiž pocit, že mluvčímu nejde ani tak o dívku samotnou, jako spíš jenom o tu dělohu, do které bude moct napumpovat svoje sperma. A ano, je to stejné jako žaludek nebo cokoli jiného - ona taková milostná báseň plná ledvin a jater by taky nebyla úplně to pravé.
Dilvish: pokud jsem konzervativní proto, že se mi nelíbí naturalismus v milostné poezii, tak ano. Pokud mám být přehnaně konzervativní, protože se mi nelíbí moderní poezie, tak ne. Je sice pravda, že zrovna tahle báseň mě nijak zvlášť neoslovuje, ale to ještě neznamená, že jsem proti moderní poezii jako takové. Mluvil jsem proti způsobu, jak Holger tuto báseň uvedl, proti samotné básni jsem neřekl téměř nic.


 Uživatel úrovně 0

Shelagh má pravdu, napadají mě daleko více pobuřující části lidského těla a jejich pojmenování...
Malík Malina: Nepřipadáš si občas "trochu" konzervativní? :-)


 Uživatel úrovně 5

Proboha, co je na děloze hnusného? Vždyť je to to samé, jako když se píše o srdci, plicích, žaludku....