Články&Eseje

Týden se serverem I Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 4

Týden se serverem I



Střídání stráží




Každý nápad, který se uchytí, každá ideologie, jenž si najde své příznivce zákonitě narazí na něco, čemu se říká "vyčerpání idejí." Kdo se zajímá jen trochu o dění na tomto serveru, nemohl nepostřehnout existenci fenoménu "Smrt elfům." Je asi jen málo lidí v řadách čerstvě registrovaných, kteří by nevěděli nic o tomto stole v putyce.

Bylo to v čase mého zaregistrování a počátku aktivní činnosti zde. Vznikl stůl Smrt elfům. Ignoroval jsem jej až do té doby, než Marsia publikovala svůj slavný článek stejného jména. Ihned po jeho přečtení jsem zamířil na příslušná místa a celou diskusi přečetl. Bylo mi ihned jasné, že jakýsi recesista neuváženě začal šířit myšlenky, které jemu samotnému nemusejí připadat nikterak závadné, ale u člověka s jinak vyvinutým chápáním mohou vyvolat nepříjemné změny v chování. Takový jsem si udělal obrázek a od té doby začal pravidelně sledovat dění v tomhle "temném koutku."Postupně se zde vytvořila jakási skupina dravých služebníků "neexistující temné moci", kteří ať již s podporou argumentů nebo bez nich válcovali neorganizované jednotlivce z řad elfomilů. A nekorunovaný vládce se těšil u svých přívrženců takové obliby, že by jej následovali i do nebe. Ano král se stal vládcem malé zemičky, která už krále nepotřebovala. Přestal být hovorný a vše za něj obstaraly klevetavé babky na rohu. Zákony byly tvořeny na základě všeho, co kdysi vymyslel. Možná to byl i malý stvořitel drobného světa, který dal svým ovečkám na zlomek jejich života pocit, že můžou za něco bojovat. Jeho svět se však začal hroutit, protože si na otázku, která si položil na začátku existence zvoláním "Smrt elfům", odpověděl. Ano, chci! Chci, aby byli vyhubeni, protože se mi nelíbí jejich uši a chování. Zřízení se začalo hroutit a svíjet v křečích nečinnosti. Možná na chvíli zapůsobila snaha o nalezení nového úkolu, každopádně soutěž v lovu kouzelníka dojela na svoji nesplnitelnost.

Smrt elfům již leží v troskách a nevěřím, že se již kdy zrodí z popela zpět do svého lesku antracitu. Nový správce je jiný. Byl zrazen, má pochybnost, nevěří on svým poddaným a oni jemu. Navíc bůžek zmizel. Kněží v chrámech zděšeně pátrají ve sférách, ale ty jen zarytě mlčí. Potenciál moci, který mohli snad kdy získat odešel s ním a on se teď možná směje ve svém hrobečku. Manipuloval s nimi, ale už jej to přestalo bavit, je čas přesunout se jinam...

A kdo tedy vystřídá mrtvoly a nemrtvoly v roli elementu udávajícího směr všeobecné diskuse? Pravda, není mnoho klubů, které by diskutovali o takovýchto vyhraněných tématech. Stůl Dobro&Zlo je neaktivní z důvodu vyřešení otázky, bývalý "Smrt těm, co nemají rádi elfy" je jen uskupením několika lidí hájících elfské ideály sloganem "My jsme nejlepší, takže jestli máte námitky, tak vás zbijeme..." Napadá mě něco úplně jiného. Ano, tento server ovládnou krollové a barbaři. Krollí univerzita se podle všeho stane tím nejsilnějším uskupením. Její řady rostou den ode dne. A navíc, téma vzdělání a blbosti je věčné. Možná, že i zde se ideály vyčerpají,ale jak to tak vidím, máme na další celý rok o zábavu postaráno.

Diskuze

 Uživatel úrovně 3

Lorri: Nemyslím si, že by byla Krollí univerzita reakcí na Smrt elfům...

A nikdo neříká, že na to, co bylo, hodlá zapomenout...


 Uživatel úrovně 0

Hm nápad týdeníku se mi velmi líbí, nejlepší by bylo pořídit tomu nějakou samostatnou rubriku nebo odkaz podobný aktualitám nebo novinkám. Takhle je to trochu navoko, zvlášť když se to posuzuje jako právoplatný příspěvek, což bych dle vlastního uvážení nedělal...oni to dělají pro nás.

Co bych na tom vylepšil, když už jsme se tu dotkli tématu krollí university. Co takhle udělat v každém "čísle" malinký odstaveček o dění na universitě, taková jakási vtipná vsuvka, kde by se stručně sepsalo co se stalo a co se asi stane. Šlo by to pak rozšířit dál (například když vznikne trpasličí školka, tak o ni).

A k celkově k problému KU...Na KU je veselo a zábavně. Vše se bere s nadhledem, když někomu něco vadí tak se to snaží vyřešit jinak než by nadával, ale spíše vyrobí nějaký ten zvláštní předmět nebo si slušně s odpurcém pohovoří. Prostě takhle by měl vypadat celý server, ale braňmě se předčasným závěrum jak naznačoval Lorri...ještě se to může zvrtnout.

Schullin Koulle, majordóm a správce kuchyně KU (SK M a SK)


 Uživatel úrovně 0

Nejprve k hlasování: Má to vůbec smysl? Hlasujete pro noviny na stánku? Nebylo by fajn, kdyby se kvalita "Týdne se serverem" nesla jen z úst do úst - na chatu nebo tady v diskusi? Udělat z toho tak trochu "mimosystémovou" záležitost.
Co vy na to?

A teď ke KU: Z toho, co se tu napsalo, mám pocit jako kdybychom chtěli zapomenout na Smrt elfům.
"Zmiz, Zlo! Já se tě totiž bojím, nedovedu si z tebe udělat srandu a tak budu žít v míru. V jedné velké rodině."

Budeme si hrát na mír a přátelství? Zapomínáme přeci tak rádi...

Víte, já sám jsem na KU knihovníkem. Bavím se tam a tamější atmosféra na mě působí moc dobře (otázkou je, jak působím já na ni :o) ). Ale tohle vychvalování mi připadá přinejmenším -aný. A v jeho pozadí tuším strach z věcí minulých.

Tohle je produktivní cesta, bez strachu v základech (resp. ve sklepě, popř. v kumbálu na čistící prostředky) by však fungovala mnohem lépe.
Kdesi jsem četl: Strach ničí, láska jako jeho protiklad tvoří.
Otázka je, jak bude fungovat láska na principu strachu.

To vše, jak jinak, mnohokrát opakováno a nejednou zveličeno. A také je to vše pouze IMHO.

S úctou Lorri


 Uživatel úrovně 0

Článek je dobře, ale poněkud krátce napsaný. Jinak se mi to líbí a pokud bude III trojka obsáhlejší tak si myslím že máte šanci na 5*. Ale tohle zatím nebudu hodnotit.
Ke KU: Maris má naprostou pravdu, v učitelském sboru se vyskytuje půlelf. A já nemám půlelfy rád. I přesto žijeme vedle sebe více méně bez nesvárů a bez nějakých podlých pokusů o ublížení na zdraví.(I když pár pokusů by se našlo-hlavně z mé strany. Ale na KU je aura jakéhos, takéhos míru a tolerance, že jsem veškerých pokusů zanechal.)
Teď jsem sice mrtvý (podrobnosti u stolu), ale mohu říci že KU nechce nic dobývat a ničit. Tímto bych chtěl také vyvrátit podezření, že přízpevky od členů KU jsou hodnoceny nejlépe jinnými členy KU. Prostě běžte ke stolu a přesvěčte se sami.
Aldarix půltemný, duch a děkanu FAMU na KU


 Uživatel úrovně 3

Moje hodnocení:

-- Je to poměrně krátké.
-- Úvaze na téma Smrt elfům chybí "investigativní" informace, které jsme se dozvěděli až v diskusi od Lischaie -- tedy proč byl vlastně stůl založen, a že se tento záměr nepodařilo naplnit.

-- Budu hodnotit spíše jako podprůměrné, aby bylo možno sledovat případnou stoupající tendenci kvality.


 Uživatel úrovně 3

Technická poznámka: První týden je ten, který obsahuje první čtvrtek v roce.


 Uživatel úrovně 0

Padají-li tu naráky na to, že je to kratší, pak jistě. Tohle je jen jakaási alpha verze. Po ní přijde číslo II, jenž bude "release candidate" no a trojka, jak již zmiňoval Alfik, usillovně na ní pracujeme, snad dostane nějakou tu stabilní podobu. Takže chystáme samozřejmě shrnutí putyky, rubrik i nějaký takovýhle komentář. Kontakt na autory taky bude. No a co se týče údajů o datu, tak ty by měly býti podle kalendářních týdnů. Tzn. tenhle je zpočátku roku v týdnu od 3.1. - 9.1.2005 (napadá mě tak, že je to vlastně ale druhý týden, ne? :o)
Tohle berte jen jako test uživatelů, zda-li se vám to bude líbit :-)


 Uživatel úrovně 3

T.

Co se týče Smrti elfům - nesmí se to tak žrát - stejně jako elfům, se dnes smějeme policistům, blondýnkám, jiným rasám, fotbalovým klubům, tchýním a kdo ví komu ještě.

Jen je tam takový drobný rozdíl, blondýnkám se ve vtipech neprovolává smrt...


 Uživatel úrovně 0

Ke článku, no, přečetl jsem to a najednou byl konec. Je pravda, že Týden ze serveru, jsem si představoval jinka, takový novější.

Myslím, že by nebylo na škodu, uvádět vždycky na začátku článku, nějaké časové rozmezí - datum od kdy - do kdy. Aspoň by čtenář nebyl zmaten a nedočetl se až v diskusi, že to je článek z počátku roku.

Něco podobného weetám, uvídíme, jestli kvalita vzroste.

Co se týče Smrti elfům - nesmí se to tak žrát - stejně jako elfům, se dnes smějeme policistům, blondýnkám, jiným rasám, fotbalovým klubům, tchýním a kdo ví komu ještě. Když to bude někdo brát moc vážně, mohla by to dopadnout jako v jedné nejmenované zemi, kde chtěly blondýnky prosadit, aby se o nich neříkali vtipy.
Je zde pořád nějaká svoboda projevu a pokuď to někoho uráží, tak ať to nečte.

Což je znatelný rozdíl mezi stole Krollí university, která nás provází všude - na četu, v čajovnách, doma - sákvá, tomu se nedá vyhnout a je pravdou, že na četu mi to celkem leze i krkem, alle hodlám to respektovat - pár lidí se baví, ikdyž většina z nich ani neví proč a jsou do příběhu zasazeni bez jejich vědomí a souhlasu.
Nezbývá než si zvyknout.

Marsia - jenom špatně hledáš.

Terry


 Uživatel úrovně 3

Přijde mi to velmi krátké, vlastně nevidím zcela úplně smysl...

Jediné, co jsem si z toho odnesla, je informace, že by Krollí univerzita mohla dát uživatelům to, co kdysi (ale tak dávno to není) dával server...