Bestiář

Thi-i-la - Ďáblův pavouk Hodnocení: Průměr

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 16

Skupina: Hmyz

Životaschopnost: 1/4 (1-2 živ.)

Útočné číslo: (-5+3/+1) = 0/+1 (přední končetiny)

Obranné číslo: (+5+2) = 7

Odolnost: 10/

Inteligence: 1

Velikost: A (podle 1.6.: A0?)

Zranitelnost: zvíře

Pohyblivost: 4/hmyz

Poklady: žádné

Zkušenost: 0

Bojovnost: 5

Síla mysli: 0

Popis:

Jedná se o hmyz, domorodci označovaném jako Thi-i-la, ve (velmi) volném překladu to znamená "Oči ďábla" (pochopitelně domorodci ďábla neznají). Tělo Thi-i-ly je velikosti pěsti a vypadá velmi podobně jako pavoučí, zelenobílé barvy s motivem (dle očitých svědků hrůzostrašných) očí na břiše a na zádech. Z těla vybíhá pět párů zelených nohou, v poměru k tělu je to 2:1. Vyjímkou jsou přední nohy, které jsou zakrnělé s ostrým ozubením a Thi-i-la je používá k lovu. Dožívá se pěti let, rozmnožovat se může až druhé jaro.

Thi-i-la loví menší nelétavý hmyz a drobné hlodavce (do velikosti asi 5 cm), tedy je to masožravec.

Jako nepřítel dobrodruhů by se příliš neuplatnila, i přes její pevný krunýř (má totiž vnější kostru). Důvod, proč by se jí měli dobrodruzi obávat, je její způsob rozmnožování. Ke svému vývinu potřebují mláďata mezihostitele.

Výskyt: džungle, obecně vlhký tropický pás

Zvláštní: rozmnožování (no jo, zní to divně). Funguje to přibližně takto: Samice je začátkem jara oplodněna samcem. V samici se následujících 14 dní vyvíjí jediné mládě v podobě asi 5 mm larvy. Mezitím musí samice najít mezihostitele. Jakmile je cíl vybrán, samice se mu musí dostat k mozku, lebku kadélkem probodne a larva se musí dostat dovnitř. Je-li mozek dostatečně velký (alespoň lidský), oběť má poloviční šanci, že proces přežije s újmou na inteligenci (1k6), která již nejde nijakým způsobem obnovit. Larva (z 90% to bývají samice) se v mozku na 2 týdny zakuklí, kdy se oběti zpočátku zdají ve spaní noční můry, které později (asi 2. týden) přejdou v úděsné vidiny za bílého dne. Po uplynutí této doby se larva vykuklí a začne pomalu požírat mozek. Každý den se postavě sníží inteligence o dva a má 20% šanci (každý den), že zemře. Postava, jejíž inteligence klesne na nula neumírá, ale hází si každý další den na smrt (stále 20% šance). Malý pavouček dožere mozek a již vyspělý se vydá na svou první výpravu světem...

Další druhy: Existují ještě jeden lesní druh, který je ovšem velmi vzácný. Ten, narozdíl od jeho bratránka z džungle, tvoří kolonie (o přibližně 15 jedincích), jejíž střed tvoří jediná samice. Tento druh obývá malé jeskynní komplexy.

Dovětek: Zda použiješ tohoto pavouka na spící dobrodruhy, nechám na tobě, PJ (vlastně by nestvůry měli číst jen oni). Je poměrně vhodný na zápletku pro dobrodružství (hledání magického způsobu, jak ho v mozku zlikvidovat, kdy mají dobrodruhové málo času), ale chceš-li postavu tímto postihnout, bude to velký risk pro hráče i pro PJ (pro PJ pro hněv hráče, pro hráče... to je snad jasné). Proto s mírou. Mimochodem: postava ani nemusí vědět, že v sobě něco má. Může akorát pojmout podezření (snížená inteligence... co to toho pavouka najednou popadlo?... atp.).

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 16

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

u toho vyžírání mozku bych teda zvýšil pravděpodobnost smrti a nebo lépe měli by se začít projevovat nějaké handicapy typu ztráta řeči ,sluchu,zraku,částečné či úplné ochrnutí atd. ,schizofrenie či jiné psychické nemoci


 Uživatel úrovně 0

To je dobrý. Ale co pak, když dožere mozek? Postava by tedy pak měla podle mě zemřít. Taky si myslím, že když ta sviňka požírá mozek, mělo by to postavu dost bolet...


 Uživatel úrovně 5

Celkem slušný, byť je to poměrně drsné (a btw, kukadélko v lebce...to se špatně přežívá :-)). Chudák postižený dobrodruh ;-)