Bestiář

Eichela Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 29

Skupina: Zvíře

Životaschopnost: 1-4 životy (1/2)

Útočné číslo: (-1+2)=1 zuby, (-1+3)=2 drápy + zvl.

Obranné číslo: (+2+1)=3 kůže

Odolnost: 17

Inteligence: 3

Velikost: A0

Zranitelnost: humanoid, ale M0, O0

Pohyblivost: 12/šelma

Přesvědčení: neutrální

Poklady: viz níže

Zkušenost: 10

Bojovnost: 0

Síla mysli: 0

Popis:

Je to dvacet coulů vysoký hlodavec, který se snaží celý život schovat žalud, jako zásobu ne zimu. Má velký chlupatý ocas a protáhlý čumák. Na konci čumáku mu ční dva asi jeden coul dlouhé tesáčky. Pohybuje se po zadních tlapkách a v předních nosí svůj žalud. oči má velké a zelené. Uši jsou malé a srst hebká. Barva srsti je hnědá až žlutá a ocas je pruhovaný. Její velikost tvoří ocas. Většinou ji lze potkat, když se snaží schovat svůj žalud na zimu. Je-li vyrušena, tak popadá žalud a prchá z dosahu nebezpečí. Většinou si postav nebude všímat.

Zvláštní útok: Vrh žaludem

Je-li Eichela ve vystrašené formě nebo je-li zahnána do pasti, pak se snaží využít momentu překvapení. Proto se rozhodne k útoku, ve kterém přijde o to nejcennější, co má… Vrhne žalud na oběť a jakmile je oběť překvapena prchá z dosahu nebezpečí, tj. prostě se někam skryje. Jakmile nebezpečí pomine, tak se vrací na místo, kde o žalud přišla a hledá ho.

ÚČ žaludu při vrhu je (+2+3/0)=5/0.

Bojovnost: Eichela má při normálním životě bojovnost jen 2. Je- li však vyrušena nebo napadena jiným tvorem, tak jí bojovnost rapidně stoupá. Zvlášť jde-li o žalud!!! Při ztrátě žaludu anebo zahnání do pasti jí bojovnost stoupne na deset. Jakmile však dostane žalud zpět, opět se z ní stává mírumilovný tvoreček a prchá. Jestliže žalud nemá je značně agresivní a klidně i zemře jen proto, aby jej získala.

Přesvědčení: Je to skoro stejné jako s bojovností…je- li ohrožen žalud je jeho přesvědčení ZkZ a je neutrální.

Poklady: No, kromě žaludu a vlastní kůže nemá nic cenného.

Závěrem bych chtěl dodat, že by tento tvor měl být jen pro zpestření děje a v dobrodružstvích by se měl objevovat zřídka. Jinak vznikl nejspíš zkřížením veverky a krysy nebo něčeho podobného. A odkud vzala touhu mít vlastní zásoby a zimu, nikdo neví. Nikdy nevytváří skupinky a zásadně žije sama. Tvoří páry jen v době páření a to nikdo neví, kdy to je, protože je nikdo při tom neviděl a navíc nikoho to nezajímá.

Velikost inteligence tohoto tvora je usměrněna tak, aby mohl každý den hledat nové skrýše a vymýšlet nové způsoby skrývání ji přinesly tuto inteligence. Ale nikdy nenajde vhodnou skrýš na schování žaludu.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 29

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

jo je to dobrý , připomíná mi to moji nejoblibenější veverku z dobi ledové


 Uživatel úrovně 0

Dobrý nápad a hezké provedení!


 Uživatel úrovně 0

Je to hezkéé...Dobrý nápad..4*!


 Uživatel úrovně 0

ccrew šílený vyvolávač. tak dobře, už jsem to pro tebe zjistil! Mívá kolem 5-8 mládat, které vodí pět týdnů a pak je opouští! Mláděta si najdou svůj žalud a dále už to znáš! Jo a ohledně toho žaludu. Kdy bojuješ tvrdě, když jsi v klidu, nebo když jsi na toho dotyčného nasraný? Hmmm. proto tolik, kolik jsem dal!


 Uživatel úrovně 0

Sympatické zvířátko.
Moc se mi líbí.
5*


 Uživatel úrovně 0

já jsem zde čerstvě zaregistrován takže se vtom ještě moc nevyznám, ale především z důvodu že se mi Eichela líbí davám 5*


 Uživatel úrovně 0

ccrew šílený vyvolávač: no na tuto otázku ti nemohu odpovědět, protože to nikdo neví!


 Uživatel úrovně 0

Nezdá se ti ten útok žaludem trochu silný, ten žalud by mohl mít magické vlastnosti a postavy na 1urovni by mohli mit dobrodružstvi jak najit eichelu pro alchymistu...ale pokud by doslo kvuli magickym zaludum k vyhubeni techto potvurek tak radsi ne :) kolik má eichela mládat?


 Uživatel úrovně 0

Mě se to líbí.Je to dlouhý,přehledný a hezky napsaný.Je to z Ice Age,ale to vůbec nevadí.Mě by to nenapadlo sem hodit.Určitě si to zaslouží 4*.


 Uživatel úrovně 0

vojta mág: ten první a druhý bod je kritika?