Bestiář

Balrog Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 26

Skupina: Magický tvor

Životaschopnost: 9

Útočné číslo: (+6/+4/+6)=10/+6(bič), (+6+9/+0)=15/0(meč), (+6+6/+2)=12/+2(sek), 12/+2 (palcát)

Obranné číslo: (+3+6)=9

Odolnost: 20

Inteligence: 12

Velikost: C

Zranitelnost: viz. níže

Pohyblivost: 12/drak

Přesvědčení: zákonné zlo

Poklady: 100/10

Zkušenost: 550

Bojovnost: 0

Síla mysli: 0

Popis:

Balrogové byli nejstaršími z Maiar, kteří se stali služebníky temného nepřítele Melkora, se změnili v démony.

Ve vznešené elfštině se jim říkalo Balrogové- démoni moci.

Ze všech Melkorových služebníků byli silnější jen draci. Balrogové byli obří démoni podobní lidem s valjící ohnivou hřívou, a z nozder jim šlehali plameny. Zdálo se že se pohybují v oblaku černého kouře. Hlavní zbraní balrogů byl mnohapramenný ohnivý bič, a přestože nosili palcát, sekeru a plamenný meč, jejich nepřátelé se děsili nejvíc právě biče. Byla to tak strašlivá zbraň, že i obrovská zlá Ungoliant, Velká pavoučice, kterou nemohli zahubit ani Valar, byla zahnána z Melkorovy říše ohnivými šlehy Balrogů.

Nejzlopověstnějším z plemene Balrogů byl Gothmog. V Beleriandských válkách padli Gothmogovu biči tři velcí elfští páni. Po Bitvě pod hvězdami skolil Gothmog Feanora, nejslavnějšího z elfích králů, přímo u brány Angbandu. V bitvě Náhlého plamene zabil Fingona velekrále Noldor. Nakonec vedl- opět v Melkorových službách- vojsko balrogů a jeho zlobří gardu, a velel legiím skřetů i dračímu plemeni při útoku na království Gondolin a jeho vyplenění. Zabil elfského pána Ectheliona, ale tehdy při pádu Gondolinu byl tímž Ecthelionem rovněž zabit na Králově náměstí.

Při každém Melkorově povstání a v každé melkorově bitvě byli balrogové mezi jeho nejpřednější bojovníky, a tak při ničivé Válce hněvu jíž skončila Melkorova říše, vyhynula i většina balrogů.

Říká se, že mnozí prchli z poslední bitvy a zahrabali se až ke kořenům hor, ale po tisíciletích již o těchto zlých bytostech nebylo ani vidu, ani slechu a většina lidí věřila, že navždy odešli ze země.

Avšak ve třetím Slunečním věku trpaslíci dolující hluboko pod Morií náhodou vypustili pohřbeného démona. Jakmile byl na svobodě srazil dva trpasličí krále, shromáždil k sobě skřety a zlobry, a trpaslíky navždy vahnal z Morie. Jak se líčí v Červené knize Západní marky, panování balroga se nikdo nepostavil, dokud ho nesmetl z vrcholu Zirak- zigilu čaroděj Gandalf po bitvě na můstku v Khazad- dum.

Předcházející řádky vyprávěli o dějinách balrogů v kraji z něhož pocházejí- tzn. ve Středozemi. Pravda je taková, že někteří balrogové se nezahrabali, ale vznesl se ke hvězdáma vyhledali si nové světy v nichž by mohli páchat zlo. Takto se rozšířili po celém Mnohovesmíru.

Balrog je tedy ohnivým démonems humanoidním 3-4 sáhy vysokým tělem. Chodí oděn do ohnivé zbroje,a používá čtyři strašlivé zbraně: Ohnivý bič, palcát, sekeru a planoucí meč.

Zranitelnost: Balrog by se dal zařadit mezi mag. tvory. Je zranitelný i obyčejnou zbraní ( B 1/4), kouzelnou zbraní ( C1), stříbrnou zbraní (D1/2), hraničářovými údery (I1), útočnými kouzly (J1/2), fyzickými kouzly (L1/2), kouzly psychickými (M1) a bílou střelou (N1).

Útoky ohněm, ohnivými kouzly atp. nepůsobí žadné zranění, ale Balroga posilují. Za každých 10 magů ohnivých kouzel mu přibude 1 život. Naopak kouzla ledová mu působí zranění dvojnásobné, stejně jako voda.

Zvl: útok: Balrog disponuje dechem podobným dechu draka. Jeho dosah je 20 sáhů, a smí ho použít jendvakrát denně, a jeho síla serovná jeho počtu životů.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 26

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Výborný.5*.

Vojta Mág


 Uživatel úrovně 0

tu asi no comment, boli by tu chybičku ale nechce sa mi ich rozpisovať.... 3*


 Uživatel úrovně 0

Velká podobnosť s Lord of the Rings nedám viac jak jednu.(bez urážky)


 Uživatel úrovně 0

0* ti nedám.2* taky ne.To znamená že máš 1*.


 Uživatel úrovně 0

Tenhle tvor by se mohl myslim dost dobre pouzit v DrD-Svet.Ale na Balroga je to moc slaby.3*


 Uživatel úrovně 0

Na to, že by to málem dostalo Gandalfa, to nevypadá. Fakt fakt fakt slabota. Pokud snad ještě přispěješ něco z LOTRa tak si ho nejdřív přečti. Tohle je likvidace díla, nikoli Balrog!


 Uživatel úrovně 5

vyprávění sice fajn ale trošku přepsane z LOTRa a navíc trošku nepřesně. zkus si vymyslet něco svýho jen na něm založenýho.
A je fakt že utok je docela slabej a obrana ještě horší. vezmu si zlděje s dobrou kuší a vychlazenýma šipkama a ustřílim ho.


 Uživatel úrovně 5

Noeh: díky....

Tintin: nechci dělat neporazitelný potvory...


 Uživatel úrovně 5

do kelu taky dlhy prispevok a take maleohodnotenie? normalne ma to odradilo od precitania .... sorry


 Uživatel úrovně 0

Vyhledem k faktu, že Balrog ne jeden z nejmocnějších pekelných démonů tak dost slabej... Tedy dle tebe. Škoda 2*