Bestiář

Behemonth Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 30

Skupina: Zvíře

Životaschopnost: 12

Útočné číslo: 6+6=12/+2, 6+6=12/+2 drápy +zvl.

Obranné číslo: 2+6=10/ kůže

Odolnost: viz

Inteligence: 6

Velikost: C

Zranitelnost: viz. text

Pohyblivost: 13/humanoid

Přesvědčení: zmatené zlo

Poklady: nic

Zkušenost: 750

Bojovnost: 8

Síla mysli: 0

Popis:

Byl teplý večer. Skupinka dobrodruhů kráčí krajinou kolem lesa. „Měli by jsme si odpočinout!“, křičí trpasličí válečník se sekerou přes rameno na elfího chodce. „Jistě, ještě kousek a jsme u studánky, kde rozděláme oheň.!“, odpovídá chodec. Hbitý zloděj, který jde s nimi najednou zastaví a okřikne ostatní:“Pššš, něco je cítit ve větru!“

Jakmile dojdou ke studánce, tak rozdělají oheň a začínají se ukládat ke spánku.“Máš první hlídku“, říká chodec válečníkovi. Jakmile chodec a zloděj usnuli, tak před válečníkem stanula dva a půl metru vysoká potvora, které z tlap čouhaly 30 coulů dlouhé drápy ostré jako břitvy. Z očích ji žhnul oheň a srst měla lehce nahnědlou. Dvěma seky rozporcovala trpaslíka, který se v křiku začal kácet k zemi.

Chodec se rychle probudil šahající po luku. Najednou mu něco uťalo ruku a jen s viklajícím pahýlem ruky se díval do očí smrti. Potvora mi nejdříve roztrhla hruď a nakonec mu přesekla hrdlo. Ještě než chodec vypustil duši, tak si všiml, jak někdo, nebo něco táhne zloděje k lesu a pak jen tmu…

Tak to je Behemonth.

Odkud přišli nebo jak vznikli nikdo neví. Ví se o nich jen to, že terorizují okolí obchodních cest, kde napadají kupce a kolemjdoucí. Ten kdo přežil setkání s Behemonthem, tak vypráví o strašné nestvůře s mohutnými drápy, která bez milosti rozsápá každého, koho potká.

Behemonth je dva a půl až tři sáhy vysoká potvora, disponuje mohutnými tlapami s 30 coulovými drápy, které jsou ostré jako břitvy a nikdy nejsou zahnuté. Vždy jsou rovné jako dýky. Pohybuje se po zadních tlapách. Srst je hrubá a hustá. Hlava je mohutná a podobná hlavě divočáka, jen kly jsou menší.. V očích jim žhne oheň a tlamu mají plnou ostrých zubů. Sice mají tlamu velkou, že by dokázala polknout bez problému i většího hobita, ale zásadně útočí jen tlapami. Mají dva útoky za kolo.Nikdy neútočí od pohledu, má-li možnost překvapit, tak ji využije. Dorozumívá se skřeky a není možno s ním vyjednávat. Troufne si i na menší družinku, ale jestli je nažraný, tak nebude útočit a nechá ji bez problému projít. Ovšem jestli dobrodruzi zaútočí, tak se bude bránit. Útočí ve skupinkách a skoro vždy v noci. Přes den spí ve svých brlozích. Když je někdo vyruší ze spánku, tak se nedívají na počet a hned zuřivě zaútočí na nejbližšího v jejich okolí.

Vyskytují se ve třech druzích: lesní, polární a ohnivý.

Behemonth lesní

Má hnědou srst. Drápy jsou světle hnědé a ostré. Oči žhnou do ruda. Vyskytuje se v lesích a na planinách daleko od lidí. Živí se mršinami a občas se mu podaří ulovit nějakou tu menší zvěř. Žije v tlupách, které většinou mají 10 – 20 členů. V čele stojí nejsilnější samec.

Behemonth je zranitelný: B, C, D, G, H, I, J1/2, K, L, M

Behemonth lesní není tak odolný jako polární.

Odolnost jen 18.

Behemonth polární

Má světle bílou srst, která je na zasněženém povrchu zcela nejlepší maskování. Drápy jsou taky bílé a oči žhnou modrým plamenem. Žije ne severu a vrcholkách hor. Přežívá z ulovených zvířat. Žije v tlupách, které většinou mají 1 – 5 členů. V čele stojí nejsilnější samec.

Zranitelnost: B, C, D, G2 kromě mrazu, ten 0, H, I, J1/2, K ohnivá 2 – mrazivá 0, L, M, N.

Mráz a kouzla mrazivá Behemontha nezraňují, naopak mu za každé kolo působení přidá 1-4 živ. Polární Behemonth je tak odolnější, než lesní.

Odolnost 21.

Behemonth ohnivý

Má červenou srst, na které se odráží sluneční světlo. Drápy jsou rudé jako roztavená ocel. V očích mu přeskakují plamínky. Žije v kráterech sopek, v lávových polích a všude tam, kde je teplo. Je to jediný druh, který vede samotářský život. Většinou si chrání svůj kráter a brodí se lávou. Jednou za čas vylézá do okolí, aby něco sežral, a pak se zase vrací zpět, proto je možné ho potkat i jinde.

Zranitelnost:B, C, D, G2 kromě ohnivých předmětů ty 0, H, I, J1/2, K ohnivá0 – mrazivá 2, L, M, N Oheň a kouzla ohnivá Behemontha nezraňují, ale za jedno kolo působení se mu přidá 1 – 4 živ. Ohnivý Behemonth má odolnost 19.

Zvláštní schopnosti:
Vidění ve tmě: pravé
Maskování: ve svém přirozeném prostředí mají -20% Nedají se zastrašit.

Řev

Behemonth dokáže zařvat, že ji stromy se lámou. Proto každá postava, která uslyší Behemontha řvát, tak si hodí na past s nebezpečností 10, nic/ ochromění na 1K6 kol. Použitá vlastnost je odolnost. Jde tady o bolest hlavy a ne o strach!!! Ochromená postava nemůže 1K6 kol utočit ani se bránit, kouzelník kouzlit, atd.

Behemonth, tak krásná nestvůrka na pohled, ale jen na pohled.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 30

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Děkuji všem za hodnocení!


 Uživatel úrovně 0

Docela pěkný.


 Uživatel úrovně 0

Je to Good


 Uživatel úrovně 5

1) super ze si uviedol aj nejake variacie
2) celkom pekne popisane ... ale mohol si sa tomu povenovat trocha viac.
3) ked byvaju v brlohoch ako mozu terorizovat obchodne cesty ... to by asi ludom dost vadilo a nejaci vojaci by ich odtial vyhnali .... pozor na taketo finty ...

Inak je to celkom fajn, i ked mi vadi ze je to z HOMAMu .... ale za tie 4* to je


 Uživatel úrovně 0

Docela to jde ale chyběj my tady statistyky.


 Uživatel úrovně 0

Marat: promiň, že jsem na tebe zapoměl, ale dlouho jsem to nečetl a když jsem tu byl, tak jen na chvilku.


 Uživatel úrovně 0

Bubak: Neumíš číst?


 Uživatel úrovně 0

Krysari krysari, nějak jsi vynechal moje poznámky.
spiritusmortis: Píšeš, co už tu napsáno je...


 Uživatel úrovně 0

Chybí mi statistyky (živ,uč,oč,atd...) ale jinak dobrý.4


 Uživatel úrovně 5

Lidi Lidi mozna ze se pletu ale neni jiz behemont v PPE ?