Bestiář

Hadí král Hodnocení: Průměr

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 14

Skupina: Magický tvor

Životaschopnost: 12

Útočné číslo: (+8 +3/-1) = 11/-1 (tlama) + zvl. , (+8 +5/-1) = 13/-1 (škrcení) + zvl. , (+8 +5) = 13 (úder) + zvl.

Obranné číslo: (+0 +7) = 7

Odolnost: mag

Inteligence: 13

Velikost: D

Zranitelnost: magický tvor, ale J0

Pohyblivost: 3/magický tvor

Přesvědčení: neutrální

Poklady: viz níže

Zkušenost: 3000

Bojovnost: 0

Síla mysli: 0

Popis:

Hadí král je 35 m dlouhý, duhově zbarvený had. Vyskytuje se v subtropickém nebo vlhkém tropickém pásu. Jeho tělo je pokryté šupinami, které se až nápadně podobají dračím. Žije výhradně jako samotář. U dvou zástupců téhož druhu však nikdy nedochází k bojům. Dovede mluvit lidskou řečí, ale jelikož jeho tlama není k řeči přímo uzpůsobena, činí mu to značné potíže. Svůj původ odvozuje od hroznýše, ze kterého se také vyvinul díky působení magie. Podle toho si také domyslíme oblast jeho výskytu. Vyskytuje se převážně na magií prosycených místech, kde tráví většinu svého života obtočení kolem nějakého zvlášť magického místa (kouzelný strom, zahrádka mandragory). Na lov se vydává jen občas. Loví převážně vysokou, kterou nejprve zabije blesky. Také může poprosit třeba postavy, aby mu nalovily (obvykle za nějakou protislužbu). Říká se, že přináší štěstí. Při jednání s postavami nikdy nebude mít postranní úmysly. A nikdy nezaútočí jako první. Je dlouhověký, takže ví mnohé, co se stalo a pamatuje i události, které zapomněly i nejstarší mudrcové. Postavám rád poskytne důležité informace, ale jen za nějakou protislužbu. Bude se vždy snažit, aby nebyl zatažen na stranu dobra či zla. Ještě jen tak mimochodem se musím zmínit, že ho budou poslouchat všichni nikým neovládaní hadi v okruhu 100 sáhů. Tyto hady ovládá jednoduchými mentálními příkazy a nemusí se na to soustředit, ale hadi mu mohou poskytovat informace také jen ve formě mentálního rozhovoru.

Zvláštní útok:
1)Škrcení (jako hroznýš královský).
2)Blesky. Má na den 40 magů, za které je schopen sesílat všechny druhy obyčejných (nikoli kulových nebo průrazných) blesků.
3)Mentální souboj. Jelikož se jedná o vyloženě magickou nestvůru, dovede hadí král samozřejmě i vést magický souboj. Pro tyto účely má SM: 60 a shopnosti podle pravidel pro mentální souboj s magickými tvory.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 14

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

1) spohyblivostou 3 bytoho asi velanenalovil a pochybujem ze loví bleskami ...
2) Ked je stale na jednom mieste ako to zevie toho tolko vela z hystorie .... pochybujem ze mu to hovoria ine hady :-))

inak ostatne mensie nedostatky mi nevadia a je to celkom fajn prisera ... fakt sanabuduce zameraj na detajly ... inak 4*


 Uživatel úrovně 0

Magellan: OK, opravím to, ale příště nebuď líný


 Uživatel úrovně 0

Magellan: sorry, neopravím, nejde to
příště


 Uživatel úrovně 0

osobně bych ho trochu zkrátil 35 s je trochu moc, ale proč ne?
myslim že 5* si zaslouží.


 Uživatel úrovně 0

Vypaeda to pekne a dalo mi to napad na jedno hodne exotické dlouhé tažení Dr Martins jak ty muzes neco takovyho rict premyslej o svych prispevcich osobne ti doporucuju navstevu psychiatrického lékaře...


 Uživatel úrovně 0

Je to hodně dlouhej hádek, ale mohlo by to bejt krapítek lepší.


 Uživatel úrovně 0

Je to zajímavé, ale lov a ovládání hadů bych ještě domyslel. Přemýšlel jsem mezi tři a čtyři, ale dám tři, protože je na tom ještě hodně co zlepšovat. Myslím, že máš docela ucelenou myšlenku, ale nedokázal jsi ji dát do slov. Mluví lidskou řečí...ale jak se jí naučil, umí všemi jazyky, nebo ovádá jen nějaký? Je to dost zmatené...Asi jsi chtěl říct, že mu nedělá problém se nějakou naučit...Odkud se dovídá ty informace, kterých má díky dlouhověkosti spoustu? K takovému hadovi se asi zas tak často nedostanou nějaké klepy od dvora, případně informace, které mnohé družiny zajímají - jako například kde leží ten ztracený artefakt, kurva?


 Uživatel úrovně 0

Stinny: Ehm. Mag mělo znamenat Magický tvor(asi jsem to nedopsal). Magičtí tvorové nemají udanou odolnost. Podívej se do pravidel. Tu 1* si mi dal jenom kvůli tomu?

Almad: Proč prosí postavy, aby mu nalovily? - no právě kvůli tomu, že ve svém "revíru moc šancí k lovu nemá.
Jeho životní cíle? - počítal jsem s tím, že bude svým způsobem něco jeko poustevník.
Proč neporadí nezištně? - no právě proto, že zas tak moc dobrotivý není.

dr MARTINS: No coment.


 Uživatel úrovně 0

Presne co rekl almad.....az na to hodnoceni...za 2*....


 Uživatel úrovně 0

Odolnost mag.? Ty nevíš, že se odolnost udává číselně? No pokud to nevíš tak si mě teda docela naštval.