Bestiář

Vlk Obří Hodnocení: Nic moc

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 29

Skupina: Zvíře

Životaschopnost: 7 + 3

Útočné číslo: ( +4 +2/+2 ) = 6/ +2 ( drápy ) + ( +4 +3/+3 ) = 7/ +3 ( tlama )

Obranné číslo: ( 3 + 3 ) = 6

Odolnost: 17

Inteligence: 6

Velikost: C

Zranitelnost: zvíře

Pohyblivost: 23/šelma

Přesvědčení: neutrální

Poklady: nic

Zkušenost: 630

Bojovnost: 3

Síla mysli: 0

Popis:

Vytrvalost: 17/šelma
Ostatní:kožich - 50zl./150 mn., tesáky - 10zl./10 mn.
Ochočení: 10
Celková délka: 2,5 sáhů
Výška(výška v lopatkách): 1,5 sáhu
Váha: 5000 mn.

Samice:

Životaschopnost: 7 + 2
Útočné číslo: (+3 +2/+2)= 5/ +2 (drápy), (+3 +3/+3)= 6/ +3 (tlama)
Obranné číslo: ( 3 + 2 ) = 5
Odolnost: 16
Velikost: B - C
Bojovnost: 3/v období mláďat 9
Zranitelnost: zvíře
Pohyblivost: 21/šelma/v období mláďat 17/šelma
Vytrvalost: 16/šelma/v období mláďat 13/šelma
Inteligence: 7
Poklady: nic
Ostatní: kožich - 50zl./150 mn. , tesáky - 10zl./10 mn.
Ochočení: 10
Celková délka: 2,25 sáhů
Výška(výška v lopatkách): 1,25 sáhu
Váha: 4250 mn./v období mláďat 5000 mn.
Zkušenost: 560
*Samice je březí měsíc, pak porodí mláďata.

Mládě:

Životaschopnost: 3 + 1
Útočné číslo: (+0 +2/+2)= 2/ +2 (drápy), (+0 +3/+3)= 3/ +3 (tlama)
Obranné číslo: ( 3 + 0 ) = 3
Odolnost: 10
Velikost: A
Bojovnost: 2
Zranitelnost: zvíře
Pohyblivost: 15/šelma
Vytrvalost: 9/šelma
Inteligence: 2
Poklady: nic
Ostatní: kožich - 70zl./150 mn. , tesáky - 5zl./10 mn.
Ochočení: 7
Celková délka: 1 sáh
Výška(výška v lopatkách): 0,5 sáhů
Váha: 500 - 650 mn.
Zkušenost: 200
*Mládě do sedmi měsíců

Vzhled:

Vlk obří vypadá, jako normální vlk, až na to že je větší. Barva srsti je bílo-černá. Barva očí je hnědá až do černé, zornice jsou také černé. Mláďata mají vždy šedé kožíšky až do 7 měsíců, kdy srst přeměňují na bílo-černou. Vlk obří se dožívá až 75 let.

Smysly:

Zrak:Vlk obří vidí černo-bíle. V noci vidí, jako normální vlk. Vlkovi oči v noci září zeleně.
Čich: viz. Zvláštnost
Sluch: Slyší velmi dobře i bzučení křídel kolibříka. Ultrazvuk však neslyší.

Výskyt:

Vlk obří se vyskytuje blízko hor v jehličnatých lesích v mírném podnebném pásu. Žije v jeskyních. Jeskyně je temná a dlouhá, z venku vypadá, jak jeskyně medvěda. Je často dobře skrytá. Vlci tyto jeskyně získávají od medvědů, které vyženou. Medvěda zahání jen samec. Na konci jeskyně si udělají pelech.

Obživa:

Vlk obří se živí ulovenými jeleny, kanci a králíky. Sežerou asi 250 mn. Potravy a mohou i více. V zimě je obživa i pro tohoto vlka těžko sehnatelná. Vlk obří se dokáže nějakou dobu živit něčím jiným, než masem (kořínky, apod.). Napadne i člověka, ale jenom v případě, že je velmi hladoví a člověk se přiblížil k jeho jeskyni na 500 sáhů. Při velkém nedostatku potravy vlk vyhledává tvory, kteří spí zimním spánkem (Medvěd...). Nalezne jeskyni medvěda a vplíží se do ní. V okamžiku překvapení vlk medvěda zakousne.

Chování:

Vlk obří je velice opatrný a to zvlášť, když má mláďata. Vlk obří dokáže vycítit přítomnost nepřítele až na 1 míli. Okamžitě, co vycítí přítomnost humanoida, který se blíží k jeskyni, štěkotem varuje samici a začne zakrývat vchod do jeskyně větvemi. Větve nabírá do tlamy a nosí je před vchod. Často už je má připravené předem. Kolem jdoucí si hází na past int.9. Vlk je velice opatrný, což znamená, že je skoro nevídán lidmi. Vlci obří žijí jen v jehličnatých lesích poblíž hor. V období zimy se vlk neodkládá na zimní spánek. Žijí ve dvojicích (samec, samice). Smečky sou pro ně moc velký risk. Na vlka obřího si troufne málo který tvor a jestli, tak jen v případě boje o území. Spor mezi dvěma vlky obřími je ojedinělý, ale když se to stane (ulovení stejné potravy apod.) vlci se začnou prát, ale nezabijí se pouze poraní. První objevení vlka obřího bylo zaznamenáno při výpravě jedné družiny za cílem zabití medvěda.

Deník kouzelníka:
....
Náš hraničář objevil stopy medvěda, ale i nějakého podivného tvora, který má packy velikosti většího vlka. Stopy dál končí. Medvědí stopy vedou dál. Kroll, který viděl podivné křoví, skočil s výkřikem "skáčuuu". Po skoku se objevila dokonale skrytá jeskyně. V dálce jsem uviděl dvě zelené tečky, které se ohromnou rychlostí blíží. Kroll se zvedá. V momentě, kdy se kroll zvedl znovu leží na zemi. Na něm stojí vlk velký asi 150 coulů a dlouhý asi 3 sáhy, který začal trhat tělo krolla.Hraničář i já jsem utíkali ze všech sil. Vlk si nás nevšímal. Štěstí, že bylo období léta, protože to o čem mi hraničář říkal, že vlci v zimě sežerou všechno živé, co se jim připlete do cesty. Víc jsem o tomto vlku nenapsal. Od této doby se bojím v lese chodit kolem keřů.
....

Rozmnožování:

Rozmnožování je stejné, jako u vlků. Samice vyvrhne okolo 3-6 štěňat, které vyvrhává každé 2 roky. Mládě saje mateřské mléko až do 4-5 měsíců, potom ho samice přiučuje krytí, žraní a samec lovu a boji. Mládě odchází naleznout partnerku a jeskyni v 1 roce stáří. Vlci, kteří jsou ze stejného vrhu se nekříží.

Boj:

Vlk obří bojuje jenom v případě nebezpečí (ochrana území apod.) a při získávání jeskyně. Zbytek času pečuje o mláďata, stará se o potravu a hlídá své doupě.

Zvláštnost:

První je určitě skvělý čich, kterým dokáže vycítit nepřítele až na 1 míli. Další je skvělá orientace v lese, ve kterém žije. Nejdůležitější vlastností pro samce je odlákání. Samec díky orientaci v lese a rychlosti dokáže nepřítele odlákat od své jeskyně. Pro nepřítele je to takové, že vlk stojí před ním a za 10 sekund je o 50 sáhů dál stojící někde na skále, kde začne na nepřítele hlasitě štěkat a vrčet.

Ochočení: Ochočení je skoro nemožné, už z hlediska toho že maximálně potkáte samce na lovu.
Pohyblivost: 20
Nosnost: 500 - 600 mn.
Vytrvalost: 17
Ujede: 38 (nenaložen)
Čas na 10 mil: 1:55
Cena: 800 - 950zl. (kvůli těžkému nalezení a ochočení)

Ježdění na něm je nesmysl, možná menšího elfa, by dokázal uvést. Sedlo pro něj není.

Dodatek: Tímto dodatkem chci odůvodnit inteligenci vlka obřího. Už v chování můžete poznat, že vlk je inteligentní. A protože žijí sami ve dvojici, musí mít větší inteligenci, tak už to udělala příroda.

Využití ve hře

- Získání poznatků o tomto zvířeti.
- Zabití a přinesení důkazu nějakému sběrateli.
- Nalezení jeho jeskyně.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 29

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Určitě díky za kritiku, byl sem ještě nezkušenej, ale teď dělám dílko bude fakt povedený těšte se.


 Uživatel úrovně 0

Antalen: Přečetl sis pravidla? Proč to vůbec takhle píšeš? Abys měl víc příspěvků v diskuzi? KDyž už tak to napiš do jednoho příspěvku....

MW


 Uživatel úrovně 0

Myslím, že si z tohohle zvířete udělal tak trochu "Supervlka"....

Co takhle napsat něco o jeho vzniku? Jakoby se najednou narodilo 5 obrovských vlků a začali by se rozmnožovat...

Když je tak těžký, že povalí krolla, má 3 sáhy a do výšky 1.5 sáhu, tak unese jenom hobita? Vždyť je daleko silnější, větší a těžší než vrrk!!!

U rozmnožování píšeš "štěnata" a jsou to vlčata, ne? :)

Další superznak je jeho čich a inteligence - vycítit nepřátele na 1 míli - to je přece např. v bezvětří (nebo i v protivětru) takřka nemožné. Inteligence - Vem si, kolik zvířat žije v páru a taky nejsou "inteligentní".

Příspěvek nic moc, příště zkus Moudrou Sovu...

MW 1*


 Uživatel úrovně 0

Pár nedostatků to má. Třeba to mládě je strašně silné a ta životaschopnost velká. Skus si do sedmi měsíců (což by bylo u člověka do 5 let) na někoho zaůtočit.... asi těžko prto bych rozhodně útoky zrušil. Pak se mi také nelíbyl styl psaní. Stále se opakují některá slova a jinak je to dost neoriginální. Prakticky jsi popsal vlka, který trochu přerostl a zdivočel. Pak čas na 10 mil je nemožný. Míle není kylometr a ani v km by to takhle rychle neuběhl. A na to, že je to tak neochočitelné a nedostižitelné zvíře tak by mělo stát mnohem víc.


 Uživatel úrovně 0

No, takže vrhnu se na komentář. Nebudu se zabývat číselnými a pravidlovými nedokonalostmi-na příspěvku mi vadilo něco zcela jiného.
Není vůbec originální-tím chci říct-něco takovýho si může PJ vymyslet z fleku. Mě se prostě nestvůry s variacemi -obří- nelíbí. A kŕ dyž to dá někdo na internet, to byhom tu pak mohli mít v bestiáři Ještěrku obří, Lenochoda obřího, Kobru obří..... nic originálního.
Promiň, ale tohle prostě nebudu hodnotit.


 Uživatel úrovně 0

měse to líbí ale ta životaschopnost mláděte je moc velká


 Uživatel úrovně 0

No na mádě celkem veliká života shopnost ne? 1* a taky bych podotkl ten styl psaní je to trochu strohé


 Uživatel úrovně 0

Mnoho věcí tady již bylo řečeno, snad jen pár věcí, které tu snad doufám ještě nejsou.

Pokud vím tak vlci jsou schopni sníst potravu do své váhy a tady píšeš 250 mn, takový jelen v DrD má 2000 a víc. Pak jestliže žijou v párech a s mláďaty, to sní tedy podle tebe 1000, to tam tu polovinu jelena nechají jen tak ležet?
Navíc by to mohlo přilákat další predátory a i takový medvěd grizzly připravený by mohl takového vlka docela zranit ( a kdybys mu nedal tolik životů, má víc než grizzly, což tohle množství je už dost velké na vlka, který je i takhle veliký pořád nižší než grizzly, tak by ho ten medvěd udolal ( ale s tak velkou inteligencí (na zvíře ) by na něj asi porazil strom ne? ).
A pak kdyby jedl tak jak vlci jí ( tj. kolik váží ) tak by brzy neměli co jíst ( a kořínky by jim moc nestačily )

Je tu dost dalších věcí, ale ty už byly zmíněny a já je nemusím opakovat.

Tento příspěvek hodnotit nebudu.


 Uživatel úrovně 8

Zase jsem se k tomu dostal trošku pozdě:

Tvorové s inteligencí 6 (BTW: proč má samice vyšší inteligenci, než samec?) by určitě vytvořili např. nějakou kulturu. O té by se dalo hodně napsat.

Ta vysoká inteligence sama o sobě mi nepřipadá dobře vysvětlená. Třeba draví ptáci žijí, pokud vím, taky ve dvojcích a na jejich inteligenci se to nijak neprojevilo. Daleko nejinteligentnější zvířata (opice, delfíni, pravěcí lidé) žijí v tlupách (stádech). Proto párový život není žádným vysvětlením. Inteligenci ovivňují jiné faktory (pokud se dá věřit antropologům, tak u lidí to byla vzpřímená chůze a tím existence rukou).

Neříká se výška "v lopatkách", ale "kohoutková výška"

Psovité šelmy obecně vidí v noci velice špatně (takřka vůbec). Údajně vidí velice dobře ještě za silného šera (pes v šeru reaguje na pohyb do vzdálenosti cca 20-ti metrů).
Psovitým šelmám (a šelmám obecně) oči září, pokud se do nich posvítí. To způsobuje tzv. tapetum lucerum (pokud si to pamatuju správně), což je speciální vrstva (snad minerální), která odráží zbytkové světlo zpět na sítnici oka (a tím zlepšuje vidění za šera - je to něco jako focení s bleskem).

Ohledně zbarvení - nepíšeš, kolik procent tvoří (zhruba) jaká barva. Je třeba si uvědomit, že bílá je kontrastní barva a proto není zrovna vhodná pro šelmu.

Věk 75 let je nesmysl. Psi obecně žijí 8 - 15 let. Přičemž větší plemena se dožívají nižšího věku. Například německá doga umírá zpravidla kolem 8. roku života.

Vlci nežijí v jeskyních. Pokud vím, tak pouze pokud mají štěnata si vyhrabávají mělké nory.
Jako nemožné mi přijde, aby vyháněli medvědy z jeskyní. Jeskyně (jak já si ji představuju) má jenom jeden vchod.
Zvíře vždy volí ze dvou variant: útěk nebo boj. Pokud se vlk pokusí z jeskyně vyhnat mědvěda, tak mu sám zatarasí jedinou ústupovou cestu (protože jí vejde). Proto ho nikdy nemůže vyhnat, ale jenom zabít.

BTW: jeskyně nejsou zas tak časté, jak si myslíte.

Smečka není risk. Naopak. Například v zimě se vlci houfují do velikých smeček, aby si snáze opatřili potravu. Pokud mě paměť neklame, tak neexistuje jediná psovitá šelma, která by žila samotářsky nebo ve dvojicích (poznámka pro Alfika: medvědi nejsou psovité šelmy. Tvoří samostatnou čeleď (?) ursinidae).

Předpokládám, že ta 1 míle je povětru. Pak by tam ještě mělo být napsáno, jak starou stopu dokáže vlk sledovat.

Maskování hnízda je hloupost - u psovitých šelem naprosto netypické. Otázku, jak by vypadalo něco, co zamaskoval tvor bez rukou a ještě starými větvemi (chystá si je do zásoby ne?) nechám stranou...

Vlci neštěkají! To dělají jen psi.

Deník kouzelníka: ven!

Slovo vyvrhnout může též znamenat "vykuchat". Mláďata se vrhají.

1 rok je na pohlavní dospělost málo. Minimálně dva.

Dodatek pro Alfika: německý ovčák není (přímo) vyšlechtěný vlk.

Hodnotit nebudu.


 Uživatel úrovně 0

Samice vyvrhne okolo 3-6 štěňat...
- na to pozor. samice mláďata vrhnou (základ je vrh) a ne vyvrhnou (=vyzvrací). do příště zapamatovat;-)