Mentální sliz
Autor: | Suk |
---|---|
Přidáno: | |
Hlasovalo: | 23 |
Skupina: Magický tvor
Životaschopnost: 10
Útočné číslo: ( +2 + 5 / - 1) = 7 / - 1 (chapadlo) + zvl
Obranné číslo: (3 + 0) = 3
Odolnost: 20
Inteligence: 0
Velikost: B
Zranitelnost: C 1/2, G2, H 1/2, I, J, K2, L, N, O, P+
Pohyblivost: 12 / plaz
Přesvědčení: zmatené dobro
Poklady: nic
Zkušenost: 635
Bojovnost: 0
Síla mysli: 0
Popis:
…takže, uděláme to jako minule. Před námi je tábor asi 40 orků, pod vedením goblinského šamana. Toho si vyčíhám já. Zaútočím mu na mysl, čímž se pokusím ho naprosto připravit o zdravý rozum. Vy ostatní poté na můj povel vyrazíte ze zálohy a rozdrtíte celou tu ohavnou tlupu na padrť ! „ …dokončil přednes svého plánu mág Orxier. „ Jasná páka šéfíku. Dyž sem viděl ty minulý hnusy…víš né… kterejms z toho jejich ohňoflusa udělal úplnýho magora… eden blbější rozkaz než druhej, né a než ztihli vokouknout situaci, tak jich půlka zdechla jen kůli tomu, že je ten… tamten… kouzelnej, né… posílal furt se smíchem pro jahody, prej že to nás zastaví, hehe… mekl eden.“ Přitakal kroll v plátové zbroji za opovrhujících pohledů ostatních členů družiny. A jak mág řekl, tak se také v uplynulé směně stalo.
Neunikl nikdo? “ Optal se Orxier a hodil pohled na ostatní spolubojovníky. Ti odpověděli sborovým NE a pokračovali v házení těl na jednu hromadu. Po dokončení práce, vrhl na mrtvoly jeden z barbarů svazek pochodní a dal se na odchod, ale co to, začíná pršet. „Ksakru!“ pronesl, ale to už ho Orxier chytil za rameno a řekl: „ Jen klid.“ A s tím začal na kopu těl zaříkávat… magický oheň zapálil hranici a dobrodruhové se odebrali v klidu opodál ke spánku… Ještě ani pořádně nezavřeli oči a muž v kápi, který zrovna držel hlídku vykřikl: „ Dívejte, tam nalevo od spáleniště, jak ležel šaman, něco se tam hýbe! “ Dobrodruhové se připravili a začali s obkličováním nového vetřelce vypadajícího jako hromada rosolu. „ Kde se to tu vzalo? “ Zeptal se barbar. „ Jen v klidu, nevypadá nebezpečně. “ Odvětil mág. „ Do toho rubnu. Se uvidí, né!“ Řekl kroll a zasadil hmotě ránu. „ Všichni ustupte! “ Poručil mág a celá družina, až na krolla, udělala pár kroků vzad. Bojovník dál běžel za prchající hromadou slizu, ale najednou uklouzl a nepříjemně si narazil pozadí. Než se stačil zvednout, tak ho do jeho zbroje a obličeje praštila tři chapadla, která z rosolu vylétla nikdo netušil odkud. Válečník se s rozzuřením zvedl a udeřil do slizu. Ten najednou přestal útočit. Stáhl se a začal modře zářit. „ Co je tohle za čertovinu “ Řekl mág a s příkazem, aby se nikdo nehnul, udělal pár kroků vpřed, aby si hroudu lépe prohlédl. Kroll si zatím vychutnával radost ze svých úderů, kterým se sliz marně snažil uhnout, když v tom najednou z hromady vylétl řetězec modrých blesků a usmrtil jásajícího válečníka. S tím udělali všichni několik dalších kroků zpět a vyčkávali co bude dál. Za několik okamžiků srazila do kolen muže v plášti ukrutná bolest hlavy. Orxier na něho pohledl, pohlédl na sliz a vykřikl: „ Podrobování? Útěk!!!! “
… Druhého dne se družina vrátila na místo, kde zahynul kroll. Muž v plášti si klekl kousek od těla padlého a praví: „ Tudy se ta věc pohybovala asi 6 sáhů, pak se zastavila, šla o kus dál…a tady stopy končí! “ „ A po vetřelci ani vidu ani slechu, divné! “ zakroutil hlavou se zamyšlením mág.
Vznik
Přestože samotný vzhled tvora byl několirát vcelku přesně popsán různými skupinami dobrodruhů, jeho původ a život je obestřen tajemstvím. Různé skupiny učenců ho střídavě považují buď za magicky pozměněný druh plísně, výsledek neúspěšného povolání démona, neurčitou hmotu vzniklou křížením elementálů, odrůdu zeleného hlenu nebo zplozence Pekel. Pravdu nemají ani jedni. Pravda je totiž ukryta na té nejhornější polici v zapadlém koutě magické knihovny University v Báru. Tam je totiž uložena monumentální (a proto nikdy nečtená) učebnice magie profesora Sigmunda Ulwa Manderia. Zde ve třetím svazku, v kapitole Mentální souboj - vedlejší účinky a jejich průvodní jevy, na straně 1254 čteme:
"Co se týká zraňování kloním se k názoru, který vyjádřil Dr. Manfred Vilerius ve svém díle Anatomia Magna, totiž že každý lidský organismus skládá se z nepatrných a okem neviditelných částeček. A že například částečka oční je odlišná od částečky mozkové. Jak dále tvrdí Vileriův následovník Lafranc v traktátu O nemocech magických, existují i zvláštní částečky, které se vyskytují v hlavách kouzelníků a mágů a umožňují jim ovládat magickou energii. Proto podstatou zraňování mysli může být jedině zraňování těchto částeček. Nicméně skutečnou podstatou není jejich usmrcení, ale pouhé vytlačení z hlavy zraněného. Což vysvětluje namodralý opar, který lze za příznivých podmínek (mj. světelných) pozorovat kolem hlavy napadeného a který je obecně znám jako corona spiritualis. Já tedy tvrdím, že jde o magické částečky z hlavy zraněného, které září zbytkovou magickou energií. Tyto částečky se ovšem liší od jiných lidských částeček. Dokáží totiž přežít i vně těla - tedy i poté, co jsou od zraněného odděleny. Proč tomu tak je, nedokáži říci. Na každý pád si tento jev bude vyžadovat podrobnějšího zkoumání, zejména co do odpovědi na otázku, zda si tyto oddělené částečky uchovávají schopnost ovlivňovat tok magické energie"
Takže máme, naší řečí by se dalo říci, mikroskopické organismy - buňky, které můžeme označit za magické tvory, díky čemuž jsou schopny přežívat i bez živin z lidského těla. Ale k čemu nám jsou nepatrní, neviditelní živočichové, pokud se chceme bavit o slizu velikosti B? Tito na první pohled nenápadní tvorečkové (buňky) zůstávají relativně v hojném počtu (řádově se jedná o stovky, za každý vysátý bod inteligence) na místech, kde byl vysát alespoň 1 bod inteligence. Na tomto území zůstávají jako komunita, dorozumívající se pudovou telepatií o svém (minimálním) pohybu, toho jsou schopni díky žlázám, které jim v hlavě tvora – původce sloužily k vylučování nepatrného množství slizu. Ten byl potřebný k rotaci buňky, díky níž se dle intenzity kmitočtu a dle přerušování dával mozku pokyn k uvolnění určitého množství magenergie na dané kouzlo. Nyní jen získal novou funkci.
Tito tvorové si neuvědomují svůj život a nedělají nic jiného, než že se zmateně pohybují. To ovšem trvá jen do té doby, než se v okruhu 10 sáhů objeví kouzlící tvor (předmět), který se pokusí seslat jakékoliv zaklínadlo. V tomto okamžiku totiž naše buňky hned zaregistrují přítomnost, pro ně velice známého prvku, magenergie. Zcela instinktivně se jim vybaví nebezpečí, z tohoto uvolnění energie do prostoru. To má za následek 1. evoluční krok, buňky
instinktivně vědí, že ve větším počtu se skrývá větší síla – vždyť čím jich bylo v mozku více, tím byl mozek proti magii odolnější a tak se shluknou dohromady a začnou se panicky množit v domnění, že tentokrát budou na útok lépe připraveny. Takovéto množení má tedy za následek vznik mentálního slizu. Pokud by někdo sledoval proces dělení, který probíhá geometrickou řadou, pak by neviděl nic jiného, než jak se během zhruba jedné směny z ničeho nic začíná seskupovat a zhmotňovat menší hromádka slizu namodralé barvy - ta bude mít po 20 kolech velikost A0, v následujících 40 se ještě zvětší na A a po uplynutí zbytku času z dané směny na B .
Sliz ve své podstatě není ani slizem. Je to pouze nepředstavitelné množství jednobuněčných organismů na jednom místě ve stejném čase. Zhruba po uvedené směně buňky získávají pocit síly a ideální stav společenství, které se dá udržet pohromadě. A dlouho očekávaný sliz je na světě. Po tomto evolučním kroku zcela zapomínají na hrozící nebezpečí a bez obav pokračují v náhodném pohybu, nyní již ale v kruzích na ploše 20 sáhů čtverečních.
Výskyt
Menntální sliz, respektive buňky z kterých je složen, se může pod tíhou mentálního útoku objevit kdekoli na světě. Obecně zde ale platí, že se příšera vyskytuje pouze v mírných až přechodných pásech. To plyne z fyziologického faktoru buněk, který jim umožňuje přežít pouze teploty od – 40 do + 40 stupňů Celsia.
Chování
Jedná se o naprosto mírumilovného tvora, který se náhodně pohybuje po svém území. Na nikoho neútočí jen tak bez důvodu. Nemá žádné potřeby ani životní cíle, či záliby.
Vnímání
Tento souhrn organismů nemá orientační smysly jako jsou: sluch, čich a zrak. Orientuje se podle signálů, které všem telepaticky předávají okrajové buňky. Tyto organismy dokázaly společně, a to v mnohem menším počtu, přenést energii na vzdálenost až několika mil. Pokud tedy nyní vyšlou do všech stran telepatické vlny – které jsou velice podobné krollímu ultrasluchu, jsou schopny zaregistrovat reliéf , postavy a předměty, které se v daném okamžiku nacházejí až ve vzdálenosti 40 sáhů. Takovéto vlny sliz nepřetržitě vysílá do svého okolí a dle jejich návratu po odrazu od okolních překážek, je tedy schopen podvědomé představy o svém okolí i o veškerém pohybu v něm.
Inteligence
Mentální sliz, který jsem nyní popsal má hodnotu inteligence 0. Ale jelikož se jedná o magického tvora, který pochází přímo z mozků těch nejinteligentnějších, tak je jasné, že i on má hluboko ve svém genetickém kódu zařazenu informaci o inteligenci původce a je schopen zdokonalování. Doposud však inteligenci nepotřeboval a nemá žádný podnět k tomu ji rozvíjet. Tento fakt se ovšem okamžitě mění při pocitu ohrožení. To znamená, že pokud na sliz kdokoliv zaútočí, či mu cokoliv jiného způsobí zranění alespoň za 1 život, nastane u buněk 2. evoluční krok. Organismus si opět podvědomě uvědomí nebezpečí a je mu jasné, že pouhý počet už mu nadále k obraně nepostačuje. To ho přiměje k hledání nových cest obrany a nalezne část řetězce inteligence. Tento řetězec začnou buňky zdokonalovat a zdokonalovat. Vývojem, jehož časová osa bude zachycena níže, si tak během několika kol zvedne inteligenci až na zcela nadprůměrnou.
Vývoj inteligence
Boj a postupné využívání zvyšující se inteligence v něm:
Jak jsem již zmínil, mentální sliz nikdy nezačíná útok a bojuje pouze v sebeobraně.
S vypuštěním takového množství slizu a to i z horních buněk, plyne ještě jedna nová vlastnost. Pokud se souboj odehrává v otevřené krajině a zároveň za jasného dne (na obloze je vidět slunce), tak se díky neustálému pohybu částic slizu začnou od tohoto monstra odrážet sluneční paprsky, což se jako herní mechanismus projeví následujícími postihy: – 1 k ÚČ pro boj tváří v tvář, – 2 k ÚČ pro souboj střelecký a snížení šance zásahu bleskem jakékoliv barvy o 10 %.
Od tohoto okamžiku si také sliz začne naplno uvědomovat svoji zranitelnost a tak začíná používat i akci obrana. A to sice vždy na první útok tváří v tvář, kterému je vystaven, proti střeleckým útokům však tuto akci nikdy nevyužije.
Zraňování
Po dlouhých úvahách nad způsobem zraňování jednotlivých buněk, problematikou plošných kouzel a celistvostí monstra, při postupném ztrácení životů, jsem původně vymyslel celkem složitý (ale velice přesný) mechanismus zraňování tohoto tvora. Leč po opakovaném čtení zmíněného mechanismu jsem se ho rozhodl v rámci zjednodušení příšery zcela vymazat a zařadit způsob, který je nám znám například od příšery krysí hejno.
Po boji (po zranění)
Tak a náš sliz má za sebou svůj první souboj (pokud ovšem přežil). Teď má dostatek času přemýšlet o své minulosti a o chybách, které hned na začátku udělal. O chybách, které zapříčinily smrt mnoha spřátelených buněk, s kterými ty zbývající žily v dokonalém souladu. Rozhodne se tedy přemýšlet nad tím, jak zabránit dalšímu umírání buněk. A hned několik kol po boji má řešení, jak se stát takřka nezranitelným. Tento způsob je nanejvýše jednoduchý - sliz se nakonec rozhodne se rozpustit a nadále žít roztroušen po širém okolí na miliony mikroskopických organismů, kterým zůstává inteligence 19, vytvoří si dobře chráněné sídlo, proti větším mikroskopickým organismům, které je díky své jednoduchosti nikdy neuloví a hledají si novou zábavu, jako například studium složení kamínků na kterých žijí… Mentální sliz je schopen se znovu naprosto rozdělit během 3 kol, po kterých z něho nezbude naprosto nic, snad jen nahromaděné mrtvoly buněk, které zahynuly v boji. Co se týče velikost, tak ta se zde bude snižovat o 1 stupeň za každé kolo. Pokud na sliz někdo v tomto okamžiku začne znovu útočit, pak se toto ubývající společenství dá na útěk, během kterého svůj rozklad dokončí.
Poznámka k výpočtu SM: Vzhledem k tomu, že se mě v MS mnoho lidí ptalo, proč je tento výpočet přímo závislý na aktuálním počtu životů, tak to vysvětlým již zde. Důvod je prostý, zraňováním slizu ubíjí postavy jednotlivé buňky - tím pádem vlastně útokem slizu rovnou snižují maximální životaschopnost - je to tedy stejné, jako když by někdo zraňoval mága a snižoval mu tím úroveň.
Za pomoc při tvorbě bych chtěl velice poděkovat zejména těmto uživatelům: Igi, Jehuwa, Sirt, Syrus- v abecedním pořadí
Přidáno:
Přečteno: 0
Hlasovalo: 23
author_nick: Suk
Diskuze
( PS: tagy jsem pozměnil, jelikož jsem některé trochu nepochopil, doufám že to neva ale myslím že předtím by to udělalo menší paseku :o))
Aj ta krajta...moje chyba, barvu jsem přehlédl, omlouvám se ( alespoň jsem nebyl sám ).
Morter:
Co se týče úvodu a gramatiky - souhlasím, že tam mam asi hodně chyb a chybek, ale a opravdu nejsem specialista na skloňování slova goblin - mně to tak uši netrhá, ale nejspíš budeš mít pravdu ty. Ale - s tim číslem si to nevychytal a je to jeden z několika špatných údajů, které si v kritice uvedl - tvar 40ti nebo 40-ti ... je pravidly českého pravopisu naprosto zakázán a neexistuje - takhle se to prostě psát nesmí, i když to mnozí používají a na čtení je to lepší...abys pochopil, původně jsem to tak také měl, ale pak sem se o to trochu zajímal a zjistil, že je to přežitek a nemožný patvar :))) .
Urychlení...dobrá dobrá, jedna věta navíc tam být mohla. :)
Ad čtivost a podobně - Já mam s tímhle hrozný problém - sám jsem šťoural a hledám v ostatních příspěvcích každou blbost... a tak chci sám tvořit příšery, u kterých nebude už absolutní prostor na dotazy typu - Co se stane když? A jak řeší tohle? A jak probíhá tamto...
Chápu, že to tím ztrácí na čtivosti, ale já bych to od příspěvků vyžadoval.
Už jsem nad tím přemýšlel dřív a myslím, že už to někdo i navrhoval, ale opravdu by nebylo špatné psát příspěvky nadvakrát - příspěvek by měl pouze 1 A4 , ta by kompletně popsala příšeru a pak by za ní následovaly třeba další 4 stránky, které už by jen doplňovaly tu první - pro hru by byly takřka zbytečné, ale pro zvl. situace, zpestření a pro zajímavost důležité...
No, nevím, jestli by to bylo ideální, ale já opravdu nevím, jak jinak. :(
Ad buňky u všech - dle mého je všichni nemají - cit pro magii s tím se musí člověk narodit - maximálně bych byl ochoten uznat, že mají všichni buňky, které jim dávají předpoklady k učení a z těch se mohou vyvynout tyto buňky, pokud se začnou v magii šťourat. Ale samy od sebe je všichni nemají...
Inteligence 1?? To už by dle mého i trochu přemýšlely - ale ono to tak není sou to čistě instinkty!!! A pokud by se dle instinktů chovaly živočichové s int. 1 , tak nevím, podle čeho by se chovaly ty s int. 0 a včem by byl rozdíl???
Ad tvar a barva - tak to jsi opravdu přehlédl - tvar už se tu v diskusi řeší a barvy je namodralé (máš to napsáno ve 4 odstavci u vzniku). :(
Okrajové a povrchové buňky - dobrá tedy si by to bylo lepší.
100% - tak tady teda popel na mojí hlavu - máš pravdu - samozřejmě bych to mohl okecat nějakou vyjímkou, ale ne - máš recht :)
Je pomalý - to ano, ale pokud zůstané, tak zemře - a vzhledem k přesvědčení není jeho zájmem si říci - když už umřu, tak ať vemu někoho s sebou...je to zoufalý útěk. možná sem mu měl dát kolo útěku během kterého by přemýšlel a přemýšlel, až by vymyslel hyperprostor :)
Přesvědčení, to je pravidlový problém s kterým jsou problémy vždy, já si pod neutrálem nepředstavuju někoho, komu je vše jedno, ale někoho kdo prostě hrabe na sebe... zlatý DandDčka :)
... P. S. - koukám, že moje speciální značky na mezery na začátku řádku neprošly :))) .
No, vzhledem k tomu psaní čísla, barvě, tvaru a částěčně i výskytu v mozku a int. mi ta kritika nepřijde zrovna dokonalá, ale dobrá rozhodně je a děkuji ti za ní :)))) !!!!!
Albero - reakce na své připomínky můžeš prakticky najít v mém článku pro Mortera :)
Erlandil - omlouvám se, pokud sem ranil tvé city k tělesům, nemohu udělat nic jiného než uznat, že máš pravdu - já tomu tak nerozumím, takže... souhlas s tebou. Ale hlavní dle mého je, že to všichni s tím tvarem chápeme :))
Hamster - díky za oporu :) - ale ta barva tam skutečně je!!!
Suk!
Hamster: Myslím že tvar a barva je to základní co by nemělo chybět, jelikož potom popisuješ "něco".
Laicky řečeno tak buňky mají v sobě uloženo co mají dělat a to dělají ale rozhodně bych netvrdil že jednají podle situce.
Hamster: geoid je vesměs koule na pólech zploštělá, ale ne úplně pravidelně a rozhodně bych se zdráhal použít to v popisu něčeho jiného než Země
Erlandil: nám teda ve škole řikali, že Země má tvar geoidu a geoid je koule na pólech zploštělá...
Morter: ohledně barvy a tvaru slizu...autor se o tom nezmiňuje (asi na to zapomněl 8) ale to mi zde ponechává to místo pro tu fantazii, kterou ty tu nevidíš...
inteligence...i lidský buňky maj pudy...maj něco dělat a nic jinýho (červené krvinky pořád nosej O2 a odnášej CO2 a jiné) a řekl bych, že i tyhle buňky by měly int 0...
líbí se mi, jak autor vyřešil problém se vzrůstající silou...kdyby si sliz uvědomil, že kdyby dlouho pracoval, mohl by být nepřemožitelný...nevím, jak by to dopadlo...
takhle se prostě rozplyne..
podle mého názoru je použitelná, ale ne na náhodné setkání (typu úvodního článku, kdy kroll tluče a ostatní čuměj...pak to taky tak dopadá...)
gramatika...já sám nejsem nějakej gramatik, ale přesto se to nad ní chce pozastavit a nechat si to od někoho opravit...mě to ale nevadí...
Hamster
hmm, nemyslím si, že je nutné opakovat, co psali jiní a ještě určitě napíšou k odsahu a nesrovnalostem s pravidly (krom gramatiky toho není zase tak moc a nijak závažné). Avšak potvůrka sama je to velice specifická a zvláštní... na můj vkus možná až příliš. Nicméně je to poměrně propracované a věřím, že to dalo hodně práce. Ohledně použitelnosti... já sám bych se asi neodvažoval začlenit to do svého světa, jiní možná ano. Jedna věc mě ale VELMI zatahala: tvé přirovnání zploštělé koule ke geoidu!!! omluv geografa, ale geoid není to co píšeš. Geoid je fyzický model zemského povrchu a je mnohem složitější než pžiplacaťelá koule. To že má nějaká zploštění v patiích rovníku a pólů ještě neznamená, že se tak dá pojmenovat kdejaká upláclá koule :(. Geoid je jenom jeden.
Napriek tomu, ze je vidno ze si na nestvure dobre zapracoval a podrobne ju opisal a to hned po niekolkych strankach ma tato nestvura dost vela mensich chyb:
1) Niektore casti opisu su tak zlozite ze sa proste pri beznom DrD nedaju vyuzit. Neviem si predstavit PJ-a ktory by bral do uvahi vsetky casti tohoto opisu.
2)Napriek tomu ze to bol dobry napad problemove je spracovanie ktore je niecim zvlastne a to tym, ze pri vacsine nestvur vyzadujem aby boly podrobnejsie opisane ale tu by som trosku tej podrobnosti odobral. Vsetkeho vela skodi.
3) Gramatiku pri ceskych clankoch vacsinou nehodnotim ale tu je chyb tolko ze sa to musi spomenut
4) Tak zaverom tento prispevok hodnotim na 3-4*. Ale za snahu sa priklonim k vyssej bodovej hranici takze davam 4*. Lebo napriek dost zavaznym chybam je to prilis specificky prispevok a 4* si urcite zasluzi.
S pozdravom Alb
Milý autore,
na úvod kritiky je zde opět ta jedna nepříjemná výtka – Gramatika. Je jasné že například v úvodním textu je to záměrné, když mluví kroll, ovšem zdraví rozum by znamenalo, že někdo křičí na rozum: Ahoj. Dále 40 goblinů se přečte jako čtyřicet goblinů, proto příště použij 40ti/40-ti, hned na úvod to zabičuje stejně jako goblinského…spíše bych užil gobliního, přeci jen goblinského zní trošku divně. Vynecháme-li gramatiku pak ještě pokulhává interpunkce…trochu více než je zdrávo…ale to spíše jen okrajově.
V textu mě ještě zarazila situace muže v plášti. Toho srazí ukrutná bolest do kolen a všichni mu utečou. Nikdo neví co s ním je a druhého dne přijde se zbytkem družiny a začne se sklánět nad mrtvým krollem. Myslím že ta pasáž je trochu urychlena.
Co říci k samotné nestvůře…doufám že se na mne autor nenaštve, když řeknu, že je to trošku krok vedle. Myslím že pro běžné hráče a PJ doupat to opravdu není nejlepší. V první řadě si myslím že většina věcí šla zestručnit a dokonce si myslím, že některé pasáže a myšlenky dokonce úplně vynechat. Zdá se mi to až příliš rozebírané, podobné biologickým rozborům. Myslím si že zde byla snaha o to, aby měli budoucí Pánové jeskyně stejnou představu o nestvůře jako autor a přesně pochopil její princip. To ale vedlo k tomu že se z příspěvku stal soubor fakt které si musí každý pracně skládat v hlavě už přemýšlet nad samotnou nestvůrou. Hodně to ubírá na použitelnosti, pravda věřím, že někdo nad tímto příspěvkem jistě zajásá ale osobně bych ho asi příliš nevyužil.
Mimochodem encyklopedický popis nestvůry ubírá na čtivosti.
Jedna z věcí s kterou nesouhlasím je, že magické buňky( částečky ) mají v hlavě jen mágové a kouzelníci. Podle mne je mají v hlavě všichni tvorové ( ale například v různém množstvím ), ale pouze někteří o nich vědí a naučí se jich používat.
Druhá věc která mi přijde trošku divná je chování jednobuněčné malé buňky specializované na magickou energii. Píšeš že jedná instinktivně, má pudovou telepatii, uvědomuje si hrozící nebezpečí, ví že ve větším počtu je větší síla…to mi příjde na tuto buňku neadekvátní. Vím že řekneš že se jedná o magické tvora tak budiž, ale jen tak k zamyšlení že pudové a instinktivní chování mají zvířata si int. 1 ale inteligence 0 jakou mají buňky by toho asi schopna nebyla.
Možná jsem to přehlédl ale jakého tvaru je vůbec mentální sliz? Shlukují se buňky například do válcovitého nebo kruhovitého tvaru, či se jedná o shluk buněk, čili „hroudu“ ? Dále pak jakou mají buňky a mentální sliz vůbec barvu? Jedná se o bezbarvou hmotu?
Místo okrajových buněk které předávají signály, jsi měl napsat povrchové buňky, protože přeci jednotlivé buňky jsou stále všechny stejné, čili by něměla být žádná specializace u pár okrajových buněk ale vlny by měli vysílat všechny buňky na povrchu, možná jsi to tak i myslel.
Ad kouzlení v pátém kole: Pravděpodobnost sesílání je 90%, tuším že u magických tvorů bývá pravděpodobnost sesílání vždycky 100%.
Ad kolo šesté, mentální sliz si uvědomí že by měl utéct a projeví se u něj pud sebezáchovy ale na druhou stranu by si měl uvědomovat že je pomalý a má malou šanci na útěk.
Přesvědčení spíše neutrál než Zmd, přeci jen buňky by neměli příliš rozeznávat mezi dobrem a zlem.
Celkově je ale potřeba říci že je příspěvek ucelený, originální a někteří ho přeci jen pravděpodobně využijí, proto jej hodnotím jako lepší průměr. Asi budu hodně kritický ale zaokrouhlým pro tentokrát směrem dolů, věřím že ji jiní Ti to vykompenzují.
S pozdravem, Morter