Bestiář

Padlý hraničář Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 23

Skupina: Cizí Postava

Životaschopnost: 12

Útočné číslo: (+5+11/+1)=16/+1 (meč), (+4+8/+2)=12/+2 (luk)

Obranné číslo: (+4+8)=12

Odolnost: 22

Inteligence: 16

Velikost: B

Zranitelnost: viz níže

Pohyblivost: 21/+5

Přesvědčení: zákonné zlo

Poklady: Něco kolem 300 zlatých, výzbroj

Zkušenost: 8000

Bojovnost: 0

Síla mysli: 0

Popis:

Poslední strážce padl, Gesson si utřel čepel meče o cíp pláště a namířil si to ke krytému vozu. Jeho tři kumpáni jej následovali.
„Prosím vás, nic vzácného u sebe nemáme, jen pár zlatek,“ pravil starší chlapík v kvalitním plášti s kožešinkou, vystoupil z vozu a zavřel za sebou dvířka.
„No to se ještě uvidí, kolikpak zlatek vlastně vezeš, pupkáči,“ ucedil Gesson a jal se obejít kupce.
„A ten tvůj povoz jistě skrývá i další pokládky – nevezeš náhodou dcerušku, co?“ přisadil si hubený zrzoun s ošklivou dýkou v ruce. Kupec zesinal v obličeji a zalapal po dechu.
„Ne… prosím vás, neubližujte jí… je ještě mladá.“
„Ale to my právě máme rádi, viď Barputte?“ zachechtal se zrzoun.
„Jo,“ holohlavý bručoun s nabitou těžkou kuší nervózně přešlápnul na místě.

Náhle se ozvalo zachroptění, Gesson se otočil a uviděl svého třetího přítele žuchnout na zem se šípem v zádech – jako pytel brambor. „Sakra, co se to…,“Gesson nedopověděl – na kraji lesního porostu se hnulo křoví a na cestu vyšla postava zakuklená v šedém plášti. Luk upustila na zem a od pasu vytáhla meč.

„Ty jeden zmetku, tys dostal Lordana!“ štěknul zrzoun a otočil se na holohlavého kušníka, „Barputte, sejmi ho!“

Barputt se otočil a zacílil. Zakuklenec byl od něj asi deset kroků, takže nemusel spěchat. O vteřinu později se ozvalo zadrnčení tětivy a slilo se se zazvoněním kovu o kov. Holohlavec zůstal s otevřenou pusou – nemohl uvěřit, že někdo na tak krátkou vzdálenost odrazí šipku mečem. Ve svém údivu ale nezůstal dlouho, najednou ho zvedla ze země neviditelná síla a odhodila jej několik sáhů dozadu. Křupnutí páteře bylo slyšet snad i uvnitř vozu.

„Já… já… to tak nemyslel,“ zablekotal zrzek, rozevřel prsty a ošklivá dýka spadla do hlíny. To už byl tajemný cizinec v pohybu – ladně překonal několik sáhů mezi ním a banditou, pak švihnul mečem odzdola nahoru a hubené tělo sebou mrsklo ve spršce rudých krůpějí na zem.

Gesson nebyl schopen až do teď reagovat. Zakuklenec se blížil k němu, plynule, jako by se nic nestalo. Až nyní si zbojník všiml, jak cizinci září meč zeleným světlem. To světlo jen umocnilo ten nepříjemný pocit okolo žaludku. Gesson se ho bál.

To už byl neznámý u něj a rovnou z pohybu zaútočil. Čepele se setkaly – při kontaktu vyprsklo několik jisker, které zasypaly Gessonovi kabátec. Meče se do sebe zaklesly i při druhém zakuklencově výpadu, ale Gesson nebyl žádný šermíř – neuměl využít chyby soupeře, nebo nějak vyčkávat – bojoval instinktivně. Smrt na sebe nenechala dlouho čekat. Po dvou neúspěšných výpadech změnil cizinec tempo a prudkým odseknutím zničil Gessonovu zbraň. O zlomek okamžiku později cáklo něco horkého na kupcův obličej.

„Dě-děkujeme vám,“ pokusil se o úsměv kupec a rukávem si rozmazal krev po obličeji, „ani nevím, jak se vám odvděčíme.“

Zakuklenec prošel kolem kupce a jakoby mimochodem mu přejel mečem přes hrdlo. Starší chlapík zabublal a svezl se na zem.

Všechno tohle sledovala z vozu kupcova paní, žena ve středních letech stále dobře vypadající, zejména kvůli kosmetice z východu. Cizinec se nyní blížil k vozu, nechávajíc za sebou krvavou paseku.

„Nechápu, jak jste mohla tak dlouho vydržet s tím hlupákem, madam,“ pravil příjemným hlasem, když otevřel dvířka od vozu.

„Můj muž?“ zamrkala paní a setřepala kapky slz do klína.

„S prominutím,“odpověděla kapuce, „můj pán s vámi a vaší dcerou má jisté, hm, plány.“

Úvod a vznik

Padlý hraničář je unikátní nestvůra (unikátní = jediná svého druhu na celém světě), zčásti magického původu.

V nedávné minulosti byl čaroděj Raik odsouzen za několik zdánlivě nesouvisejících a ohavných vražd, jimiž se snažil ovládnout plnou moc černé magie a démonologie. Záhadným způsobem se mu však podařilo dostat z antimagické cely (dodnes není vyloučeno, že neměl nějakého komplice) a uprchnout daleko na západ do pouště, doufajíc, že jej nikdy nikdo nebude hledat. Mýlil se.

Po jeho stopách byl vyslán elitní chodec v královských službách – hraničář Vart. Vědom si svých kvalit, nebál se Vart vstoupit do Nekonečné pouště sužované nelidskými vedry a zrádnými písky. Po měsíci se mu podařilo Raika nalézt, ne však překvapit, a tak propukla bitva. Zřejmě tomu chtěl osud, že po vyčerpávajícím boji se podařilo čaroději stopaře zajmout a uvrhnout do nejčernější kobky, jaká kdy na světě byla k dispozici.
Raik mučil svého vězně po mnoho týdnů, promlouval k němu, našeptával, pozvolna ničil jeho mysl buňku po buňce, až – na hraně dalšího roku – Varta zlomil. Z veškeré hraničářovy osobnosti zbyla pouze tělesná schránka a zničená mysl naprosto poslušná čarodějově vůli.
S tím se však Raik nespokojil – nemohl věnovat svému novému příteli tolik vzácné energie – rozhodl se proto přenechat tělo velikého hraničáře někomu jinému. Až z hranice poslední astrální sféry s nicotou povolal Raik padlého démona Gistruua, a po dlouhém mentálním boji přinutil jednu část démonovy podstaty ovládnout Virtovo tělo, druhou pak použil k vytvoření astrálních mostů, jež mu umožňovaly snadný přístup do nejvzdálenějších sfér.
Protože Raik nemohl opustit své pouštní sídlo (jedině jeho duševní síla mohla udržet část démonovy podstaty v poslušnosti), využíval pro tyto účely ovládnuté tělo hraničáře Virta. Chodec sice ztratil mnoho svých dovedností z důvodu poničení značné části jeho mysli, ale Gistruuova podstata mu dodala zase mnoho jiných.
Později, když zpět ve společnosti plnil Virt úkoly pro čaroděje, se začalo mluvit mezi lidmi o Padlém hraničáři.

Popis a vzhled

Padlý hraničář vypadá na první pohled jako normální člověk. Asi 180 coulů vysoký, šlachovitý (tak, jak hraničáři mají být), tmavě modré oči, dlouhé světlé vlasy a světlou pleť. Při pohledu zblízka je však možno spatřit, že obličej byl kdysi dost poničený. Nese na sobě známky mnoha jizev, krevní žilky a vlásečnice na spáncích jsou tmavé a dobře viditelné, rty bledé a málo prokrvené, bělmo očí zažloutlé. Ani přítomnost tak mocného démona jako je Gisstruu nemůže zahladit všechny stopy po fyzické i psychické trýzni, kterou Virt zažil. Celkové vzezření je však více méně kladné (charisma 17/+3).
Oblečení používá Padlý hraničář různé, podle situace, v níž se nachází. Rád je nenápadný a pokud možno zapadající do společnosti. Vždy však nosívá kroužkovou zbroj, meč u pasu a luk přes rameno. Po přírodě se toulává většinou v dlouhém cestovním plášti s kapucí, v civilizaci raději bez něj – moc dobře ví, jak jsou lidé k záhadným cizincům nedůvěřiví.

Dokud Gistruu neopustí Virtovo tělo, zůstane hraničář věkově nesmrtelný.

Meč, luk a zbroj

Démon Gistruu využívá všech prostředků, které měl k dispozici Vart – to znamená i meč a luk.

Meč je jednoruční, s čepelí dlouhou něco málo přes sáh, s rukojetí potaženou rudou kůží a záštitou tvarovanou do dračích krků s hlavami. Čepel je za normálních okolností tmavě šedá (při jeho výrobě byla použita ruda i z trpasličích ložisek daleko na severovýchodě) a neustále ostrá.

S mečem se ale stala podivná věc – v momentě, kdy tělo Virta ovládl Gistruu, démon meče opustil materiální svět a vrátil se do mateřské sféry. Jeho místo v meči zabrala opět část Gistruuovy podstaty a celou duši meče znetvořila. Dovoluje sice používat nadále Virtovi schopnosti chodcova meče, dokonce nyní funguje i jako zbraň proti démonům z 11. sféry (pokud je na blízku démon – do 60 sáhů, tak meč světle zeleně září. Protože ve Virtovi sídlí část Gistruua, meč září stále – pokud se tedy nějakým nedopatřením nedostane dále než na 60 sáhů od Virta), bere si však za to i jistou daň – životní sílu (celkem úr*3 životů denně, Virt je na dvanácté úrovni, takže se jedná o 36 životů za den). To znamená, že meč musí zranit živého tvora aspoň za tento počet životů, aby byl nasycen. Pokud tomu tak není, donutí meč vlastníka pořezat sama sebe (je to past Odl-16-nic/pořezání). Pokud dojde k tomu, že meč vlastní neživý tvor a nedostane se mu tohoto přídělu energie (a nemůže se ani pořezat – respektive může, ale bez požadovaného účinku), ztrácí zbraň své kouzelné vlastnosti dokud se mu odporné choutky nenaplní. Meč nezajímá žádný pud sebezáchovy, prostě donutí majitele pořezat se, i kdyby měl zemřít.

Parametry: jednoruč., 11/+1, OZ: +1 (proti démonům 15/+5), kapacita magů pro chodce je zvýšena o 10. Meč má také 8 vlastních magů na den.

Další zbraní je luk. Jedná se o dlouhou, skládanou a vyřezávanou elfí verzi, kterou Virt vyhrál na střeleckém turnaji v hlavním městě. Dřevo je naoranžovělé, ze stromu Alas, rostoucího jen ve vysokých nadmořských výškách. Není kouzelný a tak je Gistruuem nedotčen.

Parametry: dlouhý luk, 8/+2.

Kroužková zbroj je rovněž nekouzelná, avšak vykována nejlepšími trpasličími řemeslníky na světě. Má matnou stříbrnou barvu.

Parametry: KZ = 8, velikost B.

Zvláštní a mimosmyslové schopnosti

Virt dokáže používat všechny schopnosti a kouzla chodce (i jeho meče) na 12. úrovni. Protože na místě jeho duše sídlí část démona Gistruua, je zranitelný pouze kouzelnou zbraní s démonem alespoň ze 7. sféry, kouzly (proti psychickým a vitálním má bonus +5) a bílou střelou. Je poměrně odolný i proti mentálnímu útoku (SM 30), podrobit jej nelze.
Mimosmyslové schopnosti má rozvinuty lépe než kterýkoliv jiný hraničář – ovládá všechny na 12. stupni znalosti.
Kouzla Úder varování, Úder zloby a Úder nenávisti umí zformovat do skutečného úderu, kdy místo zranění může protivníka odhodit na vzdálenost rovnou počtu životů, které by kouzlo ubralo. Terč kouzla pak může být pohmožděn, při velké vzdálenosti (např. 15 sáhů) hrozí i nějaké zlomeniny (např. odl-8-nic/zlomenina, past s každými dvěma sáhy roste o 1). Toto ponechávám na zdravém úsudku toho kterého Pj.
Meditovat pro magenergii může po 5-ti hodinovém odpočinku (přítomnost démona mu zajistila vysokou odolnost).

Poznámka: Virt byl původně chodec na 16. úrovni, ale zničením části jeho mysli čarodějem Raikem ztratil čtyři úrovně. Poté, co jeho tělo obsadil démon Gistruu, se dále v tomto (chodeckém) řemesle nezlepšuje.

Boj a strategie

Pokud s někým (s postavami) nemá Padlý hraničář nic společného (tzn. zrovna je nehledá), bude se snažit jakémukoliv násilí vyhnout. Je sice možné, že jeho meč bude potřebovat nažrat, ale k tomu použije Virt raději někoho „poddajnějšího“ (toulavé psy, nějaký ten vesničan, ve volné přírodě zvěř). Pokud ale nechce v dané oblasti na sebe příliš upozorňovat zabíjením zvířat (či lidí), může klidně využít agrese postav a pustit se s nimi do křížku, a až se meč nabaští, uteče (toto zvolí jen za předpokladu, že bude sám napaden a navíc bude mít proti družince jakous takous šanci – jinak vycouvá).
Pokud ovšem bude mít s družinou nějaké plány (respektive jeho pán, Raik), pokusí se je nejdříve přemluvit (sice se to nezdá, ale Virt je celkem veselá kopa a pěkná slibotechna – navíc jej ovládá pekelně zlomyslný démon), pokud to nepůjde, nebo prostě dojde k ozbrojenému konfliktu, uteče a pak udeří ze zálohy.
Ve volné přírodě používá hodně luk a otrávené šípy (odl-7-1-6/2-12, jed „stříbrný štír“), v souboji jeden na jednoho pak meč a údery (zloby, varování a nenávisti). Proti kouzlům má jednak odolnost (viz výše), jednak asi bude mít aktivní Magické zrcadlo.
Taky je vhodné zmínit, že jistojistě nebojuje do posledního dechu – pokud na své soky nestačí, pokusí se je dostat příště a jinak. Možností má spoustu.

Závěrem bych chtěl podotknout, že tato nestvůra byla stvořena hlavně pro zábavu. Pokud se to někomu nezdá, klidně si může Padlého hraničáře změnit, použít cokoliv, co se mu bude zamlouvat. Nic není striktně dané.
Upozornění: tato nestvůra je smrtelně nebezpečná – ovládá několik zákeřných způsobů likvidace protivníků, disponuje velkou silou (zejména velmi omezenou zranitelností) a navíc je to defacto CP (a CP, jak nám říkají pravidla milé děti, jsou ty nejnebezpečnější nestvůry pod sluncem).

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 23

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Čísla: koukam, že démon ho upravil trošku víc, než jsi popsal níže... + 4 za obratnost, + 5 za sílu, odolnost 22... to by asi hraničář nehodil... nebylo by špatné tato čísla nějak v příspěvku vysvětlit - třeba jen jednou větou...

zákonné zlo - přesvědčení v drd jsou příšerně spracovaná, ale držme se jich... ZkZ postava je ochotna zemřít a nebude podlézavá a vypočítavá - to je ZmZ. Stačí uškodit - v této kolonce bych se nejraději přikláněl k něčemu ve stylu - přesvědčení není - jen vůle pána... jaké přesvědčení má podle tebe podrobená postava...

Povídka - originalita není sice nic moc a hned potom, co sem si přečetl přesvědčení mi byl jasný i konec - že je killne všechny, ale co - je to výborná akce!!!! Akční filmy sou taky pořád to samý a taky se na ně pořád dívam :) - takže super akce a to se mi líbí - víc bych to neřešil - atmosféru to navodilo hezkou...

Co se týče pravidlovosti čaroděje, mága a theurga v jednom, tak bych to také nehrotil... v modulu 12 sošek Almiru je taky hlavní záporňák tuším že mág / theurg.... ale opět, chtělo to alespoň jednu větu, která by to zdělila světu - tys to popsal jako čaroděje... a to už je pravidlové slovo, použít slovo zaříkavač, mystik, nebo něco obdobného a blíže pravidlově neurčitého, tak ti také odpadne dost problémů....

Výstroj: je to dost silné - až se mi to nilíbí, možná by bylo lepší z toho udělat nějaké malé unikáty a přidat jim ještě pár věcí... nejsem zastáncem toho, že je někdo schopen vyrobit tak dobrou kroužkovku bez démona a tak dobrý luk... ale co se dá dělat. Prostě ovlivnění magií bych viděl radši.

</i>Zraňování mečem</i> - "čaroděj" toho démona vlastně vězní a on si to určitě uvědomuje - bylo by tedy v jeho zájmu zahubit hraničářovo tělo a tím se osvobodit - nebo ne???

Pokud hraničář hodí past a nemusí se pořezat, bude to další den za 72 nebo opět jen za 36. ?

Zvl. schopnosti -

zranitelnost bych ubral. Zhledem k tomu, že to asi nebude moc přátelské CP, tak by bylo fajn, aby šel umlátit i běžnou družinkou... tedy alespoň jestli chceš, aby to někdo použil.

Údery - mohl jsi to alespoň nastínit typem 1 - 3 životy za každý sáh z toho polovina jen za stínové nebo něco v tom stylu... Popsal si sice, že hrozí zlomenina, ale že by zlomeninu nějak řešily pravidla to nevím... takže rovnou i postihy by neškodily (i když bych si to samozřejmě uměl vymeslet sám).

A vůbec, co se stane, pokud použije úder a za terčem bude zeď - za kolik pak bude zraněn???

Boj a strategie... Co je to jed stříbrný štír??? Je z pravidel... co se o něm mohou postavy dozvědět u alch. pokud se jim dostane do ruky??

Závěrem- chybí mi nějaké postihy a nevíhody, které by krouhly jeho sílu, vím, máš tam to zraňování mečem, ale to je kůli meči a ne kůli tělu samotnému...

Závěrem Je to dle mého názoru hezké dílko, které už je každý schopen si doladit sám, jen mě trošku trápí, že pro jeho použití musím do hry zařadit dalšího ilumináta (čaroděje)... ale hodnotím to kladně - lepší 4 *


 Uživatel úrovně 0

Jehuwa:
jednokolové kouzlo se vyvolává celé jedno kolo a účinek se projeví až na konci kola - takže pokud ho někdo majzne po lebce, tak nic nevyvolá, protože ztratil koncentraci během vyvolávání. Je to logické, protože v RSS trvá jednokolvé kouzlo 2 akce. Pokud to kouzelník fasne po první akci, má po ptákách...

Proč by měl kouzelník mít možnost seslat 20 modrých až na 20.úrovni? Vždyť tam jiné než magové omezení není a pokud dobře počítám, tak na 20 modrých je potřeba pouhých 41 magů - tomá snad kouzelník už okolo 9.-10.úrovně (nevím přesně, nemám po ruce pravidla). Nebo sešle Bledý blesk za 65 (asi 14.úroveň) a ten už válec nerozchodí. Vždyť je to ale úplně jedno... ale to jen tak mimochodem.

To, žes dosud nehlasoval, má nevalný význam.


 Uživatel úrovně 0

20 modrých může použít kouzelník na 20 úrovni a berou 20-120, takže jakýpak a je po válcovi? Vždyť to může přežít i válec na druhý.

Ale to jen tak mimochodem.
Jo a taky si můžeš všimnout, že jsem dosud nehodnotil.


 Uživatel úrovně 0

Jednokolová kouzla se berou podle pravidel jako vyvolání ihned, ale jejich účinek se projeví podle hodu na inc. Kouzlo jednokolové tedy nelze přerušit. Bere se to tak, že kouzlo vyvolat stihne, idkyž dostane po lebce. (mimo případu, kdy je zabit)

Úder varování a úder zloby jsou ale kouzla dvoukolová. Tam přerušit vyvolání lze.


 Uživatel úrovně 0

Jehuwa:
Démon využil Virta jako celek - schránka obsahuje i mozek se všemi zkušenostmi a návyky, které měl Virt za svého normálního života. Pokud by to bylo tak, jak říkáš, pak by těžko démon mohl využívat schopností hraničáře. Je to stejné jako spodrobenou postavou u mága.

Gistruu, může cokoliv - vyhnat, znetvořit, zotrořit. Pokud démona vyžene, může zaujmout jeho místo (funguje to tak, že výměna démonů probíhá kontinuálně - Gistruu starého démona postupně vytláčí a cpe se na jeho místo). Pokud někde démon není, Gistruu nemůže spatřit žádné "místo", kam by vlezl. Ale toto je naprosto nepodstatné - na další vývoj Virta to nemá vliv.

Uvědom si, jak takové použití úderu vypadá - Virt kouzlí a má tedy Obr -5. V jednoduchém souboj. systému musí zkrátka vyhrát inic, jinak je v řiti a jak ho protivník trefí, zruší mu koncentraci a je po všem. Navíc, i při nejsilnějším úderu můžou padnout třeba 4 (teda 4 sáhy) a to nic moc není - to se dá přežít bez úhony. V rozšířeném SS by mu nasadil kdejaký válečník, protože by jel dřív díky vicenásobným útokům. A nakonec, není to o nic silnější, než třeba blesky (kouzelník vyhraje inic, nasype do válce 20 modrých, a je po všem). Nevím, proč by past v příkladu měla být zcestná - odolnost logická, výše pasti taky.


 Uživatel úrovně 0

já psal:
4-14 může znamenat polámané končetiny, i plachtění vzduchem, takže tvůj argument mě nepřesvědčil.
tys psal:
JÁ si údery představuji tak, jak jsem je popsal (mentální forma). A ne každý si je představuje jako ty. Takže JE DOSTATEČNĚ VHODNÉ to popsat přesně, aby bylo zřetelně vidět, čeho všeho je teď Virt schopen.

Slovo může v mé větě neznamená, že je to mé pojetí, každý z úderů si představuji trochu jinak, u varování třeští hlava, u zloby jde o mentálnější formu, takže to s postavou dost šlehne (nepředstavuji si mentál jako nehybný boj, spíše jako Saruman vs. Gandalf v LOTR) Úder nenávisti je již natolik silný, že se postava může kliďánko proletět vzduchem.

Navíc představy o tom jak vypadá efekt kouzla poslední dobou (jako PJ) nechávám na hráčích. Přibližuje je to více k RP.


 Uživatel úrovně 0

Meditující démon. To mi prostě nerozmluvíš. On využil hraničáře jako schránku. Meditaci spíše zajišťuje duševní hladina hraničáře, než jeho tělo. Je to asi jako když vyrveš motor z trabanta a narveš tam motor z náklaďáku, pak ale vyžaduješ, aby měl motor stejný zvuk a řazení. (IMHO NELZE)

Takže znetvořit, zotročit, nebo vyhnat? V případě vyhánění je totiž logické, že obsadí PRÁZDNÝ předmět. Takže ti to furt nesedí.

O.K. Je to jedno, jen jsem poukazoval na to, že postavy s vlstnostmi na takové výši většinou mají větší životaschopnost, než si uvedl. (prostě jsi zvolil kompromis a já jsem naučený, nepovažovat kompromis za vždy nejvhodnější řešení)

Úder jako mentální úder by asi šlo, je to opravdu o pojetí. Ale pravidlově ti tam habruje použití jeho úderu, je v podstatě nedotknutelný, dokud má magy, což je dle mě nepřípustné. Vezme postavu a mrskne s ní 20 sáhů zpátky, pokud tedy vyhraje inc, tak se k němu postava ani nikdy nedostane. Protože vstávání trvá 1k3 kol apod. Hraju chodce od roku 1991 a podobnou schopnost jsem měl, ale zrušili sme jí z důvodů výše popsaných. U mé schopnosti ale navíc nebyly zlámané nohy. To je prostě pravidlový nesmysl a hodí se spíše do systémů typu Shadowrun. Nehledě na to, že past v příkladu (ikdyž je v závorce) je naprosto zcestná.


 Uživatel úrovně 0

Jehuwa:

JAK může démon meditovat? To je snad úplná blbost - démon jen využívá Virtova těla a dovedností jako nástroje, takže pokud chce hraničářská kouzla, musí si normálně nameditovat. Uvědom si, že démon v materiálním světě je omezen schránkou, v níž se nachází - př. z meče 5/0 uděláš maximálně 10/0 i kdybys tam narval démona z 20.sféry. Žádný kompromis.

Dál, Gistruu reaguje (a interaguje) pouze s démony z astrálních sfér (to znamená, že "vidí" pouze kouzelné předměty a ty je schopen ovlivnit, ostatní věci jsou pro něj neviditelné) - to neznamená, že pokud je nějaké místo prázdné, že jej okamžitě obsadí. Luk ani zbroj nejsou "prázdné", pouze neobsahují žádného démona, kterého by mohl Gistruu znetvořit, vyhnat a obsadit jeho místo, apod.

Nestvůra si háže 1k8 za každou úroveň i přes 9. - hraničář sám o sobě jen do devítky a pak má stabilní přírustek 2 ž/úroveň. Taky jsem tam mohl hodit fixní hodnotu a byl by klid. Ale takhle to je zajímavější.

JÁ si údery představuji tak, jak jsem je popsal (mentální forma). A ne každý si je představuje jako ty. Takže JE DOSTATEČNĚ VHODNÉ to popsat přesně, aby bylo zřetelně vidět, čeho všeho je teď Virt schopen.


 Uživatel úrovně 0

No nicméně jsi mi nevysvětlil, jak to, že démon může meditovat a jak to že může používat hr magii, přeci jen léčení, oživování, ......... jsou kouzla dosti nevhodná pro démona. Takže to chtělo předělat jeho magickou podstatu. Ty si udělal nevhodný kompromis.

Takže kdyby byla zbroj a luk kouzelný, mohl by je démon obsadit, proč to neudělá, když jsou prázdné? NELOGICKÉ, zase pokus o kompromis.

Moc životů: Pochybuji, hraničář si hází 1k6+2=3-8 nestvůry hází 1k8=1-8, takže to vyjde skoro na stejno.

Virt může tato kouzla zformovat do skutečných úderů.
Co to jako znamená ve vztahu k hraničáři? Že ten žádnými skutečnými údery nedisponuje? 4-14 může znamenat polámané končetiny, i plachtění vzduchem, takže tvůj argument mě nepřesvědčil.


 Uživatel úrovně 0

Jehuwa:

pokud Morter označil vtělení démona jako pravidlový nesmysl, neměl to v prvé řadě vůbec schvalovat. Protože pak je jasné, že mu ten příspěvek nebude v ničem sedět (všechny dovednosti a reálie Virta jsou odvozené od démona). Už takhle to rozmazal více než dostatečně.

Životaschopnost celkem sedí (tady jsem si vzal na pomoc bestiář a s podobným ÚČ a OČ má třeba upír Žvt. 9). Navíc se zvedla odolnost, takže by pak Virt měl hrozně moc životů.

S mečem i lukem jsi to pochopil naprosto přesně. Co se týká vtělení démona do meče - zas tak podivné to není. Ve skutečnosti Gistruuova podstata působí na poměrně velkou plochu a dokáže přetvářet démony existující v materiálním světě v libovolných předmětech (vyjma srdcí artefaktů), ale popisovat ještě tuto schopnost už nemělo význam, protože
a) je to příliš silné
b) snadno by mohlo dojít k nepochopení.

Kdyby byl kouzelný i luk a zbroj, démon by se "hacknul" i do nich.

údery - já si je nepředstavuji bezbolestě, nýbrž jako mentální formu. U kouzla je napsáno "kouzlo ubere 4-14 životů¨" a nic víc. Každý si to může představit jak chce. Ale Virt díky démonovi může formovat tato kouzla do skutečných úderů, kdy NAMÍSTO zranění odhodí o stejný počet sáhů. Schválně, nech se někdy vystřelit z děla na nějakých 15 metrů a pak poznáš, proč může dojít ke zlomeninám.

Hraničář získává magenergii postupem, jaký jsi popsal - démon to musí ctít i nadále (aspoň pokud chce používat hraničářskou magii - magenergie z astrálu by mu k ničemu nebyla).