Alchymistické Předměty

Perlový náhrdelník Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 28

Skupina: Ostatní

Suroviny: 100

Základ: stříbrný řetízek (30 zl) a perly podle uvážení

Trvání: 1 rok

Výroba: viz. níže

Popis:

Výroba:

Alchymista si musí připravit stříbrný řetízek, perly které bude chtít použít, suroviny a magický podklad (např. zlaté kapradí) na kterém bude pracovat. Nejprve se musí dát do přípravy stříbrného řetízku, který bude perly držet po hromadě. Na to je zapotřebí dvakrát tolik magů, kolik bude chtít dát na náhrdelník perel. Tato příprava trvá 1 směnu za každých 10 magů které jsou do řetízku vloženy. Každý alchymista si musí rozmyslet kolik magenergie do řetízku vloží a potom ji začne přelévat. Jakmile jednou ukončí práci s řetízkem už do něho nebude moci později žádné magy přidat, např. alchymista se rozhodne, že si vyrobí náhrdelník na dvacet perel na výrobu řetízku tedy spotřebuje 40 magů, 100 zlatých a bude ho doma vyrábět 4 směny (takovýto náhrdelník bude z 1. sféry). Takto připravený řetízek dá alchymista zatím stranou a pustí se do přípravy perel, které chce použít.

To vypadá tak, že perly začne vždy po jedné drtit v hmoždíři na prášek a poté do prášku vkládat magy podle toho zda se jedná o bílou perlu (2 magy), růžovou perlu (3 magy) nebo černou perlu (4 magy). Po vložení magů se prášek během jednoho kola opět zformuje do perly s dírkou na řetízek která zůstane vcelku na podkladě se kterým alchymista pracuje. Takto vyrobenou perlu je nutno ihned (během následujícího kola) navléci na řetízek, jehož magická síla ji udrží v celku, aby nezačala ihned účinkovat (účinky jednotlivých perel popíši za chvilku). Tímto způsobem je možné na řetízek navléci postupně tolik perel, kolik se jich na stříbrnou šňůrku vejde a kolik jich je řetízek schopen svou magickou silou udržet. Pokud řetízek není schopen svou magickou silou udržet perly, které na něj byly navléknuty nebo uplyne doba jeho trvání, tak se z náhrdelníku i z perel naráz uvolní všechna magenergie a předmět tím ztratí svoji magickou moc (perly se rozdrolí), uvolnění takového počtu magenergie bude mít samozřejmě za následek i dost drtivý, ohnivý výbuch. Ten má sílu 2/1/1 za každý mag který se uvolnil (do útoku se počítají magy jak z řetízku, tak z perel).

Používání perel:

Je velice jednoduché, řetízek se rozepne a sundá se z něho požadovaná perla, ta se během dalšího kola začne drolit zpět na prášek z kterého byla vyrobena a právě při tom se začnou projevovat (nebo neprojevovat) účinky perly.
Perly se dají libovolně převlékat z náhrdelníku na náhrdelník a tak je možno si vyrábět postupně po spotřebování perel perly nové bez obav, že řetízek ztratí svou moc a majiteli zůstanou jen perly bez řetízku, které explodují.
a teď již k účinkům jednotlivých perel…

Bílá perla (2 magy)

Tato perla pomáhá alchymistům při hledání magenergie. Perly drží totiž po hromadě přítomnost magů v řetízku, ale ve skutečnosti stačí bílé perle jakákoliv větší přítomnost magů, aby se nerozpadla ihned, tzn. jestliže položíme bílou perlu přímo na jakýkoliv předmět v kterém je obsaženo alespoň 10 magů perla takřka nepatrnou chvilku přežije z magenergie v předmětu - to má za následek vysátí 1 magu z dané věci. (ať už je magenergie surová - v dračím vejci, nebo zpracovaná - v meči). U předmětů s denní magenergií se onen mag o půlnoci vrátí, u předmětů ve kterých je zakletý démon, ale nemají denní magenergii se ztráta magu (resp. oslabení démona) projevý zkrácením trvání předmětu o jeden den a u surovin z kterých se dá mana vydestilovat zmizí jeden mag na dobro. Podle toho jestli alchymista zachytí v oku tu danou chvilku, kdy se perla měla rozpadnout a nerozpadla, se z části přesvědčí nebo nepřesvědčí o přítomnosti magenergie. Jako herní mechanismus se to projeví tak, že po použití perly si může alchymista připočíst 12% ke své schopnosti vidění magenergie.

Růžová perla (3 magy)

Je vlastně léčivý prášek - po sundání perly je nutno ji okamžitě vhodit do flakónku s vodou (ale pouze s vodou, jinak perla vyšumí bez účinku), kde při rozkladu z nedostatku magenergie zareaguje jako šumák. To vytvoří léčivý lektvar, který okamžitě po vypití léčí 1-6 životů zranění způsobené ohněm, kyselinou, bleskem nebo chladem. 1 perla vyléčí vždy maximálně 6 životů a je možné aby vyléčila např. 2 životy ubrané ohněm a 1 život ubraný kyselinou. Perlu je možné užít pouze 1 za 6 hodin. Pokud někdo vypije více lektvarů z perly během daných 6 hodin nebo vhodí do flakónku dvě perly bude pouze 1. perla léčit - ostatní zůstanou bez účinku. Tento lektvar má lehce růžovou barvu a chuť i vůni po lesních jahodách.
BARVA/CHUŤ/ZÁPACH lektvaru z růžové perly je: 80/60/20

Černá perla (4 magy)

Tato perla se po sundání z řetízku za jedno kolo rozdrolí v prášek, který při kontaktu se vzduchem reaguje velice bouřlivě, což se projeví dýmem, který tato reakce způsobí a bude mít rozsah 3x3x3 sáhů. Tento dým je sám o sobě takřka neškodný i po vdechnutí (past na odolnost 1 - nic/1 kolo mžitky před očima), ale není v něm vůbec nic vidět a živočichové s nižší inteligencí (tj. 3 a méně) se budou bát do něho vkročit - takže může posloužit jako dobrá clona pro útěk a nebo zmatení nepřítele. Hod této perly počítej jako nepřímou střelbu kde má perla rozptyl 3/1 - Obr a dostřel: krátký 0 - 3, střední 4 - 6, dlouhý 7 - 8.

Poznámka: Ceny perel jsou stejné jako v tabulce pokladů v příručce pro PJ.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 28

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Sirt : dobrá připomínka s tím trváním dýmu... To sem opravdu nedomyslel - viděl bych to v řádu několika kol...

Cefus : mně osobně taky přišlo jako blbost tam psát sféru, ale moc dobře se pamatuju, že když tady byl ten příspěvek ještě před jeho smazáním, tak sem byl napomenut, že mi tam sféra chybí.

Lord Odol : Past při sundavání perel není pokud si ji Pj sám nechce přidat třeba v nějaké vypjaté situaci. Vím, že to není úplně přesný příklad, ale když někdo chce vytasit meč v boji tak si taky nehází - ale to si může každý vyložit po svém...
Náhrdelník bych pokládal za běžný předmět stejně jako předměty z pravidel pro začátečníky - pak už jde jen o běžnost magie v tvém světě.

Indžukovo prasátko : perly můžeš samozřejmě vyndavat jen dvě, ale na druhou stranu by možná nebyl problém vyrobit řetízek, ktrý by měl zkrátka dvě rozepínání ,nebo se pletu?
+ 12% mně přijde dost, ale potřeboval sem zachovat použitelnost perly - a to by podle mého s 10 a méně procenty už nešlo, ale zase - jen můj názor.


 Uživatel úrovně 5

4 T. alias Terátor alias Terry: a co mi o tom něco říci ? Ani nevím, že jsi to mazal, proto jsem to hledal, než to schválím ...


 Uživatel úrovně 0

Suk:

" ...např. alchymista se rozhodne, že si vyrobí náhrdelník na dvacet perel na výrobu řetízku tedy spotřebuje 40 magů, 100 zlatých a bude ho doma vyrábět 4 směny (takovýto náhrdelník bude z 1. sféry)."

1.) Magenergia jednotlivých perál sa nemôže sčítavať na jedného démona, keďže démona je možno zakliať jednotlivo IBA DO JEDNEJ PERLY, NIE DO VIAC. Preto by si musel vyvolať 20 démonov z prvej sféry a vyšlo by ťa to mnohonásobne viac.
2.) KeĎ je tento náhrdelník určený pre začiatočníkov, sféra sa tam dávať nemá, aj napriek tomu, že to v pravidlách pre začiatočníkov je, ale potom je z toho mišung.
3.) A všimni si, že v pravidlách pre začiatočníkov sa spomína sféra PRI JEDNOM PREDMETE /napr. brnenie, luk a pod./ a nie na celú sústavu perál v náhrdelníku.

s úctou Cef.


 Uživatel úrovně 0

Super příspěvek, ale jedno mi nejde do hlavy. U černé perly píšeš, že může posloužit při útěku nebo zmatení nepřítele. Jak dlouho tam ten dým vydrží? Protože když utíkám před nepřítelem, těžko budu v běhu sundavat řetízek, rozepnout ho a sundat perlu, a to ještě černou. Když nebude na kraji, tak ještě pár dalších, které pak budu navlíkat zpátky. I když asi každý si dá černou na kraj. Já bych černou perlu o 1-3 magy "zdražil" při výrobě, a potom by šla sundat z řetízku přímo na krku, třeba při vyslovení nějakého slova nebo tak něco. Nebo kdyby se sundavala normálně, tak bych prodloužil dobu rozkladu na 2 kola, jak už napsala Maris, protože musím udělat dost věcí najednou. Ale když o tom přemýšlím, když jde za 1 kolo nabít lehkou kuši a ještě z ní vystřelit, tak tohle zase o tolik delší není.

S pozdravem Sirt


 Uživatel úrovně 0

Přidat alchymistovi 12% k vidění magenergie je fakt dost, bonus by mohl začít na menší hodnotě a získáváním cviku se zvýšit až na hodnotu 12.
Mimochodem, požitelnost perel se snižuje tím, že můžu vzít jen dvě, předpokládám, že nelze vytáhnout 2 perly a jednu vrátit.


 Uživatel úrovně 5

Prispevek se mi libi.
1) Obsahuje postup vyroby, ktery obsahuje kazdou cast, i kdyz se moc nezaobira drobnostmi (jen hola fakta). Kazdopadne podstatne lepsi, nez nic. I kdyz mozna by stalo za to zminit se sireji o tom magickem podkladu. Proc, jak velky, jestli se tim znehodnoti ci podobne.
2) Jak dlouho trva sundavani retizku a je u toho nejaka past na obratnost ve stresove situaci (jestli stihne treba perlu vcas pouzit a tak)? Zvlaste podstatne je to u perly cerne, ktera se vetsinou upotrebi ve spechu...
3) Schopnosti perel jsou celkem napadite, nejsou premrstene, jsou pouzitelne, libi se mi.
4) Pribeh, kde se predmet vzal, ci treba ukazka z originalni alchymisticke knihy (samozrejme vymyslena a nepravidlova) nejsou povinne, i kdyz by mohly prispevek jeste vyzdobit. Do hodnoceni to tedy nepromitam.
5) Mohl by jsi tak orientacne zminit trzni cenu nahrdelniku ci jejich vzacnost / beznost - jaka byva v obvyklych podminkach.

Celkove mi predmet prijde pouzitelny, prehledny a zajimavy, bez vetsich nedostatku, takze 5*.


 Uživatel úrovně 5

S tím vymazáním to bylo trošku jinak a průměr to mělo 4* ... ale to je jedno...

T. : S tim okamžikem v oku je to tam napsáno jen obrazně a hned poté je napsáno, že jako HERNÍ mechanismus se to projeví + 12% do schopnosti vidění magenergie... tak v čem je pořád problém ??

Aifargonos: To léčení by bylo za 3 magy moc silný - srovnej si to s rudym křížem.

Cefus: Dejme tomu, že sem v první sféře vytvořil nového démona náhrdelníku ... i u předmětů z pravidel pro začátečníky jsou uvedené sféry.


 Uživatel úrovně 0

Aifargonos: přesně, souhlasím, dá se to bez úprav použít :)


 Uživatel úrovně 0

hodnotím slovy: zajímavé, neokoukané, nic maximálně zničujícího, nápadité, mírně nesrovnalé... 4*


 Uživatel úrovně 0

Aifargonos - jjo, to je dobrá poznámka, repka +1, příště, pokuď nějaké bude, tak to uvedu. Nepamatuji si přesně, ale tuším, že byl u toho Náhrdelníku průměr asi 2 - 3.

Co se týče Meditáku, no, ono to je sice vtipné, ale jde o pouhou narážku na postup výroby - neplést alchymii se šamanismem.

Terry