Předměty

Kámen měsíčního světla Hodnocení: Průměr

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 15

Skupina: Kouzelné předměty

Cena: 30

Sféra: 2

Váha: 10 mn

Popis:

Historie:
Kámen měsíčního svitu byl nápad královského alchymisty-pyrofora Narkila. Narkil byl člověk velice moudrý a šikovný. Byl však workoholik. Ve své královské dílně trávil veškerý čas. Zabíval se povětšinou vylepšováním zbraní a zbrojí pro královy vojáky a výrobě léčivých lektvarů.
Jednoho dne pracoval na kožené zbroji pro králova sicca. Na této zbroji dělal více než rok a už byl téměř u konce. Pracoval dlouho do noci, byl tak “zažraný” do práce, že přestal vnímat čas a ignoroval únavu. Nakonec se po dvanácti hodinách únavou zhroutil. Při pádu však převrhl svícen, který měl na stole a jeho práce a úsilí bylo náhle v plamenech. Nebýt rychlé pomoci hradních strážných, kteří ucítili kouř, zůstal by v plamenech i sám Narkil. Když se po pár dnech zotavil a vrátil do své dílny, zbyli mu jen oči pro pláč. Z jeho práce nezbylo nic. Narkil proto přikázal odnést všechny svícny a lampy z jeho dílny a začal pracovat na alternativním řešení osvětlení. Se svolením krále, který si Narkila velice vážil, pracoval celý den i místo výroby zbraní.
Jeho nápad přišel rychle. Chtěl zachytit světlo do nějakého předmětu, nejlépe krystalu a ten poté použít jako svítilnu, která však nemůže nic zapálit. Za většinu svých peněz koupil velký diamant a rozhodl se uzamknout světlo v něm. Nechtěl však riskovat zničení diamantu a ztráty většiny peněz a tak si sehnal krystali obyčejné soli. Po asi měsíční práci na denním světle se mu konečně povedlo do krystalu soli vložit několik magů světla. Krystal však svítil velmi málo a po dvou hodinách zhasl úplně. Narkil se přesvědčen o svém úspěchu rozhodl použít diamant. Za největšího svitu slunce vylezl na nejvyžší věž hradu a začal výrobu. Bohužel následoval neuspěch. Kámen se rozzářil oslepujícím světlem a Narkila odmrštil na zeď. Pohybu neschopný Narkil jen cítil, jak kámen září jasněji a jasněji, až se nakonec vznítil a shořel.
Narkil se jen vrátil do své dílny a začal všechny věci, spojené s tímto pokusem, vyhazovat. Když se mu však do rukou dostal krystal soli, Narkil si uvědomil svoji chybu. Diamant je velice čistý a dokáže obsolvovat mnoho světla, navíc sluneční světlo je velice silné, proto se kámen vznítil. Místo Kamene slunečního světla se rozhodl vyrobyt Kámen měsíčního světla. Světlo z měsíce není tak silné, protože měsíc nesvítí, ale jen odráží paprsky ze slunce a sůl není zdaleka tak čistý prvek jako diamant.
Za nádherné noci vystoupil opět do věže za začal výrobu, tentokrát s krystalem soli. Po několika hodinové práci se krystal rozsvítil nádhernou bílou září. Opatrně jej odnesl do své dílny a zde za jeho svitu vše sepsal. Poté začal experimentovat a měřit, až vyrvořil kámen, odpovídající jeho představám.
Svou dílnu vybavil osvětlením z Kamenů měsíčního světla a začal opět pracovat na věcech pro královské vojáky. Jeho objev se brzy roznesl a po několika dnech již mnohý alchymista znal způsob výrobi tohoto předmětu. Narkil se vrátil i k výrobě siccova brnění s jeho láskou k práci brzy dojde k zdárnému konci.

Výroba:
Alchymista má 27% pravděpodobnost, že jeho mistr zná výrobu kamene. Může se o něm však dozvědět a sehnat si recept. Zaleží samozřejmě na prostředí a kraji, takže poslední slovo má PJ.

magenergie: 15 magů
suroviny: 20 zl
základ: krystal soli
trvání: podle opatrnosti použití
výroba: 3 směny
sféra: 2

Alchymista musí použít krystal soli, pokud se mu zrovna nechce jít do hor hledat solný důl, může použít obyčejnou kuchyňskou sůl. Větší množství soli nasype do kbelíku s vodou a nechá působit fyzikální zákony. Za pár hodin vznikne solný slepenec, ze kterého lze vytesat krystal soli o příslušné velikosti.
Kámen se vyrábí v noci, kdy je aspoň částečně vydět měsíc. Alchymista musí být na otevřeném prostranství a pracovat tak, aby na krystal doléhalo světlo z měsíce.

Použití:
Kámen je velký asi jako pěst (průměrného) člověka. Nosí se v malém koženém váčku, tak aby se zakryl celý povrch kamene. Váček lze nosit na krku (jako amulet) nebo uvázat k pasu. Tak máte výhodu, že i v temné místnosti je dobře vidět a máte volné obě ruce.
Při odkrytí více jak 1/5 kamene z koženého váčku začne kámen svítit neoslnivým bílým světlem. Pokud je kámen odkryt celý, svítí na vzdálenost 6 sáhů.
Za šest směn kámen spotřebuje 1 mag, jeho magenergie je 7, tedy dokáže svítit přibližně 7 hodin. Pokud se kámen úplně vybije, ztratí se z něj očarování a je již jen obyčejný krystal soli. Kámen se nabíjí na měsíčním svitu. Pokud na kámen doléhá měsíční svit, kamenu přestane klesat magenergie a začne se nabíjet. Není na to potřeba alchymisty, stačí ho položit tak aby na něj dopadalo měsíční světlo.

Rychlost nabíjení:
Měsíc je v úplňku
- 1 mag / 1 směna
Je vidět více než polovina Měsíce
- 1 mag / 3 směny
Je vidět méně (stejně) než polovina Měsíce
- 1 mag / 6 směn
Měsíc není vidět
- nenabíjí se
V případě, že jsou poblíž dva svítící kameny, nestane se samozřejmě nic. Světlo vycházející z kamene, není tak velké, aby mohlo nabýt nějaký jiný.
Je třeba brát na vědomí, že kámen není nijak zvlášť odolný. Nedá se například hodit do zatemněné místnosti, nebo hrdinovi v boji prostě upadne a rozbije se. Poté je kámen opět jen polámaný krystal obyčejné soli.
„Proč se tedy říká Kámen a ne Krystal?“ Oproti soli má výhodu, že se nerozpustí ve vodě ani jiné tekutině a ztrácí veškerou chuť soli. Pokud se družina dostane do úzkých a rozhodne se kameny konzumovat, bude jej muset nejdříve rozbít.
"Omlouvám se za případné pravopisné chyby"

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 15

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

je to takový průměr a může se hodit jinak k tomu asi nemám co říc. Hodnocení: průměr=3*.
s pozdravem Hráč DrD


 Uživatel úrovně 5

Tento předmět patří do sekce Alchymistické předměty !!!!
A) zničení diamantu je velice obtížné, na to trocha světla, byť měřená na magy, nestačí. Evropanům se podařilo při pokusech zničit diamant až v 19. století.
B) pokud si dáš dostatek práce, tak seženeš čistý (a čirý) krystal soli, třeba v solných dolech.
C) pokud někdo vsype sůl do vody, dostane slanou vodu, v tomto případě celý kýbl. Sůl kuchnská je totiž rozemletá sůl, vytěžená v solných dolech. Pokud se někdo bude snažit vytvořit odpařováním slaného roztoku větší krystal, neuspěje. Sůl je totiž hydroskopická (nasává vodu i vlhkost) a tak krystaly rostou jen do určité velikosti (několik mm).
D) příště by prospělo mít kratší příběh a lepší popisky předmětu
J.S.