Předměty

Kámen měsíčního světla Hodnocení: Průměr

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 15

Skupina: Kouzelné předměty

Cena: 30

Sféra: 2

Váha: 10 mn

Popis:

Historie:
Kámen měsíčního svitu byl nápad královského alchymisty-pyrofora Narkila. Narkil byl člověk velice moudrý a šikovný. Byl však workoholik. Ve své královské dílně trávil veškerý čas. Zabíval se povětšinou vylepšováním zbraní a zbrojí pro královy vojáky a výrobě léčivých lektvarů.
Jednoho dne pracoval na kožené zbroji pro králova sicca. Na této zbroji dělal více než rok a už byl téměř u konce. Pracoval dlouho do noci, byl tak “zažraný” do práce, že přestal vnímat čas a ignoroval únavu. Nakonec se po dvanácti hodinách únavou zhroutil. Při pádu však převrhl svícen, který měl na stole a jeho práce a úsilí bylo náhle v plamenech. Nebýt rychlé pomoci hradních strážných, kteří ucítili kouř, zůstal by v plamenech i sám Narkil. Když se po pár dnech zotavil a vrátil do své dílny, zbyli mu jen oči pro pláč. Z jeho práce nezbylo nic. Narkil proto přikázal odnést všechny svícny a lampy z jeho dílny a začal pracovat na alternativním řešení osvětlení. Se svolením krále, který si Narkila velice vážil, pracoval celý den i místo výroby zbraní.
Jeho nápad přišel rychle. Chtěl zachytit světlo do nějakého předmětu, nejlépe krystalu a ten poté použít jako svítilnu, která však nemůže nic zapálit. Za většinu svých peněz koupil velký diamant a rozhodl se uzamknout světlo v něm. Nechtěl však riskovat zničení diamantu a ztráty většiny peněz a tak si sehnal krystali obyčejné soli. Po asi měsíční práci na denním světle se mu konečně povedlo do krystalu soli vložit několik magů světla. Krystal však svítil velmi málo a po dvou hodinách zhasl úplně. Narkil se přesvědčen o svém úspěchu rozhodl použít diamant. Za největšího svitu slunce vylezl na nejvyžší věž hradu a začal výrobu. Bohužel následoval neuspěch. Kámen se rozzářil oslepujícím světlem a Narkila odmrštil na zeď. Pohybu neschopný Narkil jen cítil, jak kámen září jasněji a jasněji, až se nakonec vznítil a shořel.
Narkil se jen vrátil do své dílny a začal všechny věci, spojené s tímto pokusem, vyhazovat. Když se mu však do rukou dostal krystal soli, Narkil si uvědomil svoji chybu. Diamant je velice čistý a dokáže obsolvovat mnoho světla, navíc sluneční světlo je velice silné, proto se kámen vznítil. Místo Kamene slunečního světla se rozhodl vyrobyt Kámen měsíčního světla. Světlo z měsíce není tak silné, protože měsíc nesvítí, ale jen odráží paprsky ze slunce a sůl není zdaleka tak čistý prvek jako diamant.
Za nádherné noci vystoupil opět do věže za začal výrobu, tentokrát s krystalem soli. Po několika hodinové práci se krystal rozsvítil nádhernou bílou září. Opatrně jej odnesl do své dílny a zde za jeho svitu vše sepsal. Poté začal experimentovat a měřit, až vyrvořil kámen, odpovídající jeho představám.
Svou dílnu vybavil osvětlením z Kamenů měsíčního světla a začal opět pracovat na věcech pro královské vojáky. Jeho objev se brzy roznesl a po několika dnech již mnohý alchymista znal způsob výrobi tohoto předmětu. Narkil se vrátil i k výrobě siccova brnění s jeho láskou k práci brzy dojde k zdárnému konci.

Výroba:
Alchymista má 27% pravděpodobnost, že jeho mistr zná výrobu kamene. Může se o něm však dozvědět a sehnat si recept. Zaleží samozřejmě na prostředí a kraji, takže poslední slovo má PJ.

magenergie: 15 magů
suroviny: 20 zl
základ: krystal soli
trvání: podle opatrnosti použití
výroba: 3 směny
sféra: 2

Alchymista musí použít krystal soli, pokud se mu zrovna nechce jít do hor hledat solný důl, může použít obyčejnou kuchyňskou sůl. Větší množství soli nasype do kbelíku s vodou a nechá působit fyzikální zákony. Za pár hodin vznikne solný slepenec, ze kterého lze vytesat krystal soli o příslušné velikosti.
Kámen se vyrábí v noci, kdy je aspoň částečně vydět měsíc. Alchymista musí být na otevřeném prostranství a pracovat tak, aby na krystal doléhalo světlo z měsíce.

Použití:
Kámen je velký asi jako pěst (průměrného) člověka. Nosí se v malém koženém váčku, tak aby se zakryl celý povrch kamene. Váček lze nosit na krku (jako amulet) nebo uvázat k pasu. Tak máte výhodu, že i v temné místnosti je dobře vidět a máte volné obě ruce.
Při odkrytí více jak 1/5 kamene z koženého váčku začne kámen svítit neoslnivým bílým světlem. Pokud je kámen odkryt celý, svítí na vzdálenost 6 sáhů.
Za šest směn kámen spotřebuje 1 mag, jeho magenergie je 7, tedy dokáže svítit přibližně 7 hodin. Pokud se kámen úplně vybije, ztratí se z něj očarování a je již jen obyčejný krystal soli. Kámen se nabíjí na měsíčním svitu. Pokud na kámen doléhá měsíční svit, kamenu přestane klesat magenergie a začne se nabíjet. Není na to potřeba alchymisty, stačí ho položit tak aby na něj dopadalo měsíční světlo.

Rychlost nabíjení:
Měsíc je v úplňku
- 1 mag / 1 směna
Je vidět více než polovina Měsíce
- 1 mag / 3 směny
Je vidět méně (stejně) než polovina Měsíce
- 1 mag / 6 směn
Měsíc není vidět
- nenabíjí se
V případě, že jsou poblíž dva svítící kameny, nestane se samozřejmě nic. Světlo vycházející z kamene, není tak velké, aby mohlo nabýt nějaký jiný.
Je třeba brát na vědomí, že kámen není nijak zvlášť odolný. Nedá se například hodit do zatemněné místnosti, nebo hrdinovi v boji prostě upadne a rozbije se. Poté je kámen opět jen polámaný krystal obyčejné soli.
„Proč se tedy říká Kámen a ne Krystal?“ Oproti soli má výhodu, že se nerozpustí ve vodě ani jiné tekutině a ztrácí veškerou chuť soli. Pokud se družina dostane do úzkých a rozhodne se kameny konzumovat, bude jej muset nejdříve rozbít.
"Omlouvám se za případné pravopisné chyby"

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 15

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Je to dobrá věc, ale ještě mi tam něco lítá.


 Uživatel úrovně 0

uvažoval sem o něčem podobném, ale nevadí, tohle je dobré - 4*

Puskin: i průměrný předmět může přijít k užitku

mě se líbí že svítí sám a bez plamenů - protože v mojí jeskyni je velká skřetí kvasna na Píchavici (skřetí lihovina) a vlhkost vzduchu je 70% a z toho 40% líh - a ty moje lamy choděj s pochodní v ruce :) boooom!!!


 Uživatel úrovně 0

No taký uplne priemerny predmet a za priemerny predmet priemerny pocet hviezdiciek


 Uživatel úrovně 0

Zombie: To mas pravdu.
Ale alchymie v DrD nepracuje s magii?
(myslim, ze tahle diskuje je trochu mimo :o))


 Uživatel úrovně 5

Připadá mi to fajn!


 Uživatel úrovně 5

4 Tyr: že teleportace není věcí techniky, ale magie ... pro zatím :o))


 Uživatel úrovně 0

Mě se to líbilo zvlášť ta historka no kdyby náš alchymista zvrhnul ve své pracovně svícen nastala by totální pohroma jako v Hirošimě.


 Uživatel úrovně 0

Tohle se mi docela libi. Ten napad sviticych kamenu je dobry.

Zombie: Evropani jeste nedokazali nic teleportovat..... co to vypovida o DrD?


 Uživatel úrovně 0

Není to vyoženě špatné, ale má to dost zdánlivě malých much. Trochu propracovat a bude nová hračka :) To byhc napsal v dílně a docela by se to tam i hodilo. takhle je to průměr, čili u mě 3*


 Uživatel úrovně 0

Bez popisu a bez nápadu - možná dobrá původní myšlenka, ale zpracování ji zkazilo.

Neoslnivé světlo na šest sáhů - hmm...
Takže stačí obyčejný kožený váček aby se mi kámen nevybil ? Myslím, že bude svítit i v tom váčku. Jako třeba fosfor.
Váha čtvrt kila - je taky dost - zkus něco podobnýho nosit na krku.
A jak se nabíjí - to ho vindám z váčku - měl by tedy začít svítit a během svícení se stačí ještě nabíjet ? Co mraky ?

Dílna je to - co dokáže hodně pomoci. Říkám to zvlastní zkušenosti.

S pozdravem S.A:Terátor