Předměty

Myšlenkové náramky Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 8

Skupina: Kouzelné předměty

Cena: 500

Sféra: 4

Váha: 10 mn

Popis:

Mé jméno je Edar Nabeda, a jsem potulný alchymista specializující se spíše na zkoumání podstaty světa a všelikých jeho záhad, než na bezduché tvoření primitivních mechanismů, jež slouží k bolestnému ukončení života nějaké bytosti. Proto jsem se přiklonil k theurgii, pro ty co nevědí co je theurgie vysvětlím: Theurgie je nauka, nebo věda, jak chcete, zabývající se různými druhy tajemných sil, jež se zvou"astrální" a dalších tajemných a mystických souvislostí. Nuže, abych vysvětlil, co to jsou myšlenkové náramky, a abych odůvodnil jejich význam. Před 15 lety, to jsem začal objevovat tajemství podstaty "Velkého umění", jsem vyrazil se svými přátely, krollem Grotharem a hobitem Vlastimilem, na jedno zdánlivě lehké a krátké dobrodružství, které se odehrávalo v Baradonu, malém městě poblíž Syrenejských hranic. Vše probýhalo normálně, naším úkolem bylo nalezení jisté rubínové skříňky. Po pár povedených kouscích jsme se dostaly až do krypty. Grothar a Vlastimil šli první, já sem šel vzadu a pokoušel se přijít na hlavolam , který jsem našel u jednoho mrtvého. Byl jsem jím tak zaujatý, že mě opustila všechna opatrnost. Cosi se ke mě zezadu připlížilo chytilo za krk a zacpalo ústa. Nemohl jsem nic dělat, sevření bylo ohromě silné, rychlé a tiché, tak tiché, že to nepostřehly ani bystré uši Vlastimila. Další postavy se k nim zezadu pomalu blížili, rychle, ale tiše a já je nemohl varovat. Postavy byly asi 1 a půl sáhu vysoké a měly kolébavou chůzi. Všude byl cíti pach tlejícího masa. Když si Vlastimil všiml, že je něco v nepořádku bylo pozdě. Jedna postava po něm skočila a zlomila mu vaz. Grothar se otočil a srazil svoji mohutnou paží druhou postavu k zemi. V tom na něj skočila zezadu další stvůra a zahryzla se mu do krku, Grothar se rozmáchl mečem a odsek hlavu potvoře, která hodovala na Vlastimilovi. Po pár kolech boje padl Grothar vyčerpán na zem. Potvora mě odhodila a se skřekotem se vrhla na Grothara. Já sem uprchl a celou dobu si vyčítal, že jsem je nemohl varovat. Proto jsem se uzavřel v mé laboratoři a bádal. Výsledkem mého bádání byly náramky, náramky, které dokáží přenášet myšlenky, bohužel při úplňku nefungují a vydávají divné bzučivé zvuky, tuto chybu se mi nepovedlo vyřešit, ale neustále na tom pracuji. Když postavy chtějí, aby náramky fungovaly musí se držet za ruce a náramky si připnout, jedině tak se aktivují. Vydrží podle dodané magenergie, maximálně 100 magů, ale na den spotřebují 1 mag, (pouze po aktivaci). Když chce postava poslat příteli (tomu co má náramky) zprávu, musí si hodit proti pasti na int-5- podaří/nepodaří poslat zprávu. Náramky, ale neslouží jen k posílání zpráv, dokážou rozpoznat, zdali je nositel druhého náramku mrtev nebo zdali se stal terčem mága. Náramky se dají znovu nabít, a to jak u alchymisty tak pyrofora nebo theurga.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 8

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Podle mě je to dost sobře propracovaný. Je to úplňe suprová věc.
Asi brzo poprosím našeho theurga, ( teda až se dostaneme z té brind) Všechny zdravííííííííí Bojovník PIŠKOTEK


 Uživatel úrovně 0

No ten pribeh se mi zda dobrej ma to taky napad ale ostatni maji pravdu ten popis mohl byt kapku vic propracovanej ale zase si rikam kolik mejch postav by tenhle naramek zachranil!


 Uživatel úrovně 5

Možná by nebylo marné přidat položky příběh, popis, popis účinků...

TEn příběh není špatně napsaný po slohové stránce, ale co obsah. Nech někoho ať se ti zakousne do krku. A ten absurdní konec, že utekl a najednou bádal. Když už jsi začal psát tak rozmáchle dlouze, měl jsi ten tah dokončit. Takhle je to extrémně nepřehledné (neboj, nejsi sám).


 Uživatel úrovně 5

U pekel. To je takový problém to rozdělit na historii, popis předmětu, popis účinků a podobné? Opravdu nemám rád když je všechno zakomponované do příběhu předmětu.


 Uživatel úrovně 0

Moc se omlouvám,chtěl sem to dát do artefaktů,asi sem se překlik,no nic moje chyba.A dosah mají asi 1000 sáhů.Děkuji za pochopení Otto.


 Uživatel úrovně 0

Ten příběh bych hodnotil dobře, problém tu ale je že tu chybí dost konkrétních věcí, třeba právě obsah toho sdělení, vzhled náramků a jestli to vlastně je možné normálně vyrobit, nebo se musí někde najít. Je tu víc povídání než čísel a tabulek a toho si obvykle vážím, ale tady je to bohužel spíš na škodu.


 Uživatel úrovně 0

Docela dobry napad. Pribeh taky neni spatny. Co Ti tu chybi Ti uz napsali jini. Takze doplnena verze muze byt o hodne lepsi


 Uživatel úrovně 0

Příběh pěkný, ale to je tak všechno.

Dosah, velikost ? Pro všechny rasy ?

Dílna - to je to o čem mluvil Deshi - příště to hoď tam.

S pozdravem S.A.Terátor


 Uživatel úrovně 0

Zajímavý předmět. To ho může vyrábět každý alchymysta? Hodnocení: Příště si trochu pohraj s úpravou jinak takový průměr rozhoduji se mézi 2-3*. Nechceš sem dopsat takový věci jako dosah atd., abych měl rozhodování snažší.
s pozdravem Hráč DrD


 Uživatel úrovně 0

Ctěný Otto,

tak tedy nevím, co říci, kdybych tohle viděl v Moudré sově, tak ti napíši, přidej postup výroby, materiál, suroviny, magenergii a podbné věci pro alchymistovy předměty nezbytné, dále popiš podropbněji popis přenosu zprávy, jak musí být dlouhá, přenáší se i emoce nebo je to jen prostý "text", přečti si znova popis souboje a uprav ho, takto je mírně nelogický (kroll se zakousnutou bestií v krku seká hlavu bestii hodující na mrtvém příteli), celé to rozděl do ostatvců a má to něco do sebe.

Ale takhle? Inu ...

S úctou deshi