Předměty

Slza kobry Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 24

Skupina: Zbraně

Síla zbraně: 5 /-6

Kvalita zbroje: -2

Cena: 1

Malý dostřel: 7

Střední dostřel: 10

Velký dostřel: 15

Váha: 2 mn

Popis:

obrázek předmětu

Popis:

Tahle zbraň je tvořena asi metr dlouhým konopným provázkem, na kterém je uvázán plíšek tvaru slzy. V širší oblé části slzy je vyřezaný otvor, přes který je uvázán provázek. Špičatá část slzy je zabroušena do velice ostré čepele, jejímž úkolem je dostat se do těla oběti a to dokonce i přes kroužkovou zbroj. Kromě toho na čepeli často bývají různé vrypy, které jsou určeny k jednodušší aplikaci jedu na zbraň.

Zbraň funguje na zcela jednoduchém principu. Kombinuje v sobě prak a šipku. Provázek zbraně se pověsí na prst (na konci je svázán a tvoří slučku, v podstatě zbraň připomíná přívěsek), nejtěžší část, ostří, je na druhém konci, roztočí se, a při těch správných obrátkách se prst vystře, provázek se uvolní a slza letí nehlučně s velikou razancí směrem k oběti. Druhou funkcí provázku je stabilizace. Protože brzdí zadní část, ostří je vždycky vepředu. Je možné ji tímto způsobem dohodit mnohem dále než třeba vrhací nůž, ale její aktivní dolet je v porovnání s absolutním mnohem menší, protože rychle ztrácí razanci a tím pádem i průraznost.

Historie:

Historie této zbraně sahá na daleký jih kde se na savaně Akawaře zformovaly dva národy, prvním z nich byli Sáhové. Ne příliš zaujati vyšším uměním, na druhou stranu ale vynikající lovci a bojovníci, a později, když si tuto svou vlastnost začali uvědomovat také dobyvatelé. Tito snědí, modroocí válečníci si časem podmanili téměř všechny národy jihu. Dokud nenarazili na bohatý národ Nágů, nebo také Seloritů. Ti byli jiní, žili na úrodném poloostrově, všichni v míru a tahle utopie přímo vzkvétala.

Král Selore sice po velice krátké době přijal ultimátum, že když Selorité budou zásobovat Sáhy a jejich říši, Terbinské císařství zbožím, Sáhové je na oplátku budou "chránit" (dosti se to podobá na novodobé výpalnictví). Mezitím ale došlo k několika bezvýznamným konfliktům, při kterých Nágové poprvé použili proti člověku svou zbraň a otrávené kohorty Sáhů umírali bez zjevných zranění přímo pod rukama kleriků (Sáhové se do té doby nikdy nesetkali se skutečnými jedy). Dnes mají tuto zbraň v oblibě hlavně různí městští zlodějíčci, ale také siccové, vrazi a ninjové. Její hlavní výhodou je totiž nenápadnost.

Modifikace a jiné využití:

Tato zbraň se vyskytuje ve světě v různých tvarech a formách, někdy je tvar podlouhlý, někdy se spíše podobá jehle. Dále pak jsou tu čepele se zpětnými háčky, či zubaté čepele pro větší poškození zdraví.

Zvláštní kategorií tvoří i modifikace, kde jsou na čepeli vytvořené výklenky, přes které když se slza točí prochází vzduch a vydává ostrý zvuk, který může buď fungovat jako zvukový signál pro jiné lidi, nebo jenom psychologický účinek na oběť

Poslední běžnější modifikace se používá jenom v Sáhské říši. Jedná se o dutý vnitřek, který se naplní třtinovým cukrem a napustí jedem muzapi. Ten zatvrdne a cukr se rozpustí a uvolní značné množství silného a rychle působícího hemokoagulačního jedu až ve vlhkém prostředí (voda, ale také krev...).

Kromě toho se v přístavních městech slza kobry ujala jako módní doplněk ve vyšších kruzích podsvětí, kde se nejedná pouze o umělé napodobeniny, ale o dokonalé řemeslné skvosty plně schopné plnit svou funkci. Za připomenutí stojí také to, že protože je zlato těžší jako ocel, zlaté slzy mají také o něco málo větší razanci a dostřel.

Jedno z možných využití je také použití po navlečení na prst jako boxer, nebo na přeřezání pout Tento predmet ma napadol, ked som točil šnúrkou s krúžkom na kľúče, je to len koncepcia a neviem, či by fungoval aj v realite (ak vyskúšate, len sa poteším :), za vady v češtine sa chcem ospravedlniť tiež, ale už si nejak zvykám :)

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 24

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Pekná práca, originálny nápad, pekne rozpísané a ten obrázok je fakt pekný ale to je asi všetko čo môže tento príspevok ponúknuť. To útočné číslo fakticky nesedí a určite sa dá pochybovať, či to pri svojej váhe je schopné preraziť vôbec trochu hrubšie oblečenie, nie ešte krúžkovú košelu. Vo všeobecnosti je to zbraň tažko ovládateľná, teda má malú využiteľnosť, pretože na spôsobenie zohľadnitelného zranenie sa musí roztočiť a protivník zatiaľ môže bodnúť mečom a pod., daľej postava nemusí odhadnúť vzdiaľenosť medzi sebou a protivníkom a švihnúť na prázdno a pri takomto švihu sa môže seknúť sama postava, zbraň je pri svojej váhe ľahko ovplyvniteľná vetrom atď. atď..
Táto zbraň určite skrýva viac nevýhod ako výhod, ale zato ako ozdoba je dobrá a tá modifikacia s boxerom tiež nie je na zahodenie.
Táto zbraň je určená skúseným postavám a šermiari a zlodeji s ňou určite musia absolvovať aspoň 3-5 výcvikov aby si ju osvojili.
Teda len 2* (Podpriemer).


 Uživatel úrovně 0

Zdravím!

Popravdě mě tohle dílko zrovna nenadchlo. Velký přínos vidím v tom, že podobné zbraně (škrtící šátek, minikopí k útočení zvrchu) někdo vymýšlí - pro roleplaying. Pravidlově mi to trochu nesedí a jak koukám, o tom je i většina diskuse.

Dragonriderův test nemůžu brát jinak, než jako vtip (popravdě můžu, jako lež, ale to mi zase nedovoluje můj optimistický přístup) - za 10 sekund do 150 nenapočítá nikdo (ani "v mysli") - jde o již zmiňované reakční doby přičemž počítání je daleko komplexnější akce než stáhnutí zorničky (nejrychlejší z reakcí, jak jsem po netu koukal).
Jistě tu je možnost, že jsi využil velice sofistikovaného zařízení k počítání - potom se dá dále argumentovat fyzickou nereálností takového pohybu v ruce (odstředivá síla, tření) a jako finální bych přidal frekvence vrtaček Black&Decker je kolem 1100/min (navolno, bez odporu) tj. 18,6 otáček za sekundu :-)

Hodnotím tedy (pozitivně) hlavně nápad a přínos - bohužel musím snížit o zmíněné fakty.
S pozdravem
T.


 Uživatel úrovně 5

Z hlediska použitelnost v DrD jsou parametry v pořádku ( velká šance na zásah, ale takřka nulové zranění - vhodné pro aplikaci jedu ). Z hlediska čistě hry je to lehce podprůměrné dílo ( obyčejný nápad, obačejné zpracování s chybkami ). Z hlediska reálnosti už hodně kulhá. Takhle to vypadá, že zranit někoho z krátkého luku je těžší než zranit někoho dvojmincovým projektilem.

100g je nic. Vzal jsem si nůžky ( váha 70g ), dle návodu jsem je uvázal na 0,5 m silon, opatrně roztočil a hodil. Razance byla, dokonce nůžky padli ostřím napřed, ale ani po třetím pokusu neudělali do duchn dírku. Zranit by tím šlo člověka v hadrech - čemuž by odpovídala SZ max 3. ( teď akorát doufám, že tento příklad všichni pochopili jako recesi )

Nesouhlasím z Legarem, srovnávat energii projektilu malé velikosti s velkým projektilem je celkem nesmyslné. U malého projktilu klade kůže/zbroj menší odpor ( menší zasažená plocha ). U většího projektilu se energie rozloží na větší plochu a v konečném důsledku způsobí menší čí žádné zranění.

Já moc na realitu nejsem, hodnotil jsem jen přínos do hry a zpracování díla, nikoli realističnost.


 Uživatel úrovně 0

Zombie: Máš pravdu s tým že DrD nieje úplnou simuláciou reálneho sveta. No myslím že to či zbraň prejde cez krúžkovú zbroj, alebo nie, je aj pre hru veľmi dôležité. Či je použitelná aj v bitke proti obrneným bojovníkom či len proti neozbrojeným a nepripraveným obetiam. Myslím že by sa tento problém dal vyriešiť mnohými spôbmi.

Z mojej strany je už ale diskusia k tejto problematike uzatvorená.


 Uživatel úrovně 0

Zombie: test som robil v priebehu schvalovacej doby, ktorá nebola nijak malá, nieviem presne, kedy som to uploadol, ale myslím, že niekedy začiatkom jesene


 Uživatel úrovně 5

Tato zbraň i prak získávají energii z rotačního momentu (váha, úhlová/obvodová rychlost). Čím delší tětiva, tím pomalejší otáčky, čím těžší závaží (předmět na tětivě), tím více energie je třeba na roztočení ->vzroste délka.
Protože prak už je v pravidlech popsán, snažil jsem se Slzu kobry brát jako o hodně slabší zbraň. Pokud použiješ zbraň o váze (kamene) a z působu švihu praku, pak se de facto jedná o prak.

Prak má lepší úchop - jedna strana je pevně omotána v ruce (případně poutko), druhá je držena sevřenou rukou. Kámen v praku se roztočí, dokud nenabere požadovanou energii (rychlost rotace), Puštěním se prak rozevře a po tečné dráze vylétne kámen. Podle mne prakovník (práče) obvykle roztáčel prak co to dalo (a volil chvíli vypuštění).

Pokud jsi dělal vlastní pokusy, pak je zarážející, že se o nich zmiňuješ až po schválení a kritice (nahože je uvedeno, jak jsem já, bez současného testování tvořil kritiku).

Myslíš si, že na jediném prstě dokážeš udržet sílu, srovnatelnou s energií uschovanou v praku, který je držen celou rukou ? A vypustit ji stejně přesně při frekvenci 15 Hz (0,0666 sec/otočka) ? Reakčí doba (akce-reakce) člověka je 0,1-0,2 sec (100-200 ms) ... Nehrabal bych se v tom, drd je záměrně jednoduchý herní systém a ne simulace reálného světa.

Jinak na proražení kůže stačí energie cca 10J.


 Uživatel úrovně 0

Tohle považuji za velmi pěkný předmět. Takovéto malé zákeřné zbraně tu docela chybí a v pravidlech také nejsou.

Jako jedinou chybku vidím vysoké útočné číslo, nevidím důvod, proč by to mělo být o tolik přesnější než prak (ale o tom už tu byla řeč). ÚČ bych dal maximálně 3.

Další debaty kolem útočnosti, prorážení zbroje a nízké hmotnosti považuji za zbytečné.
- Jsou dva způsoby, jak zajistit malé zranění - malá útočnost jako zde, nebo napsat, že zraňuje maximálně za X životů (první způsob mi připadá rozumnější i když složitější na výpočty zranění).
- Zbraň nemusí zbroj prorazit, stačí, když se trefí někam, kde zbroj tělo nechrání (krk, obličej, ruce, mezery mezi plechy...).
- 100 gramů je docela dost (zkoušel jsem takhle roztáčet závaží) a pokud mám věřit autorovým pokusům, tak energie projektilu je 443 Joulů a to odpovídá střele z menší pistole (olověná koule této hmotnosti a rychlosti snadno prorazí lidskou lebku, takže s domácími pokusy bych byl opatrný).

Předmět je podle mého vysoce použitelný pro všemožné assasiny, kteří nejraději zabíjejí jedem. Navrhoval bych jednu malou modifikaci -> 5 sáhů dlouhý provázek i za cenu snížení ÚČ. Zbraň by si pak uživatel mohl přitáhnout zpět a nemusel by čekat, až oběť zemře a pak si ji vzít zpět, aby zahladil stopy.


 Uživatel úrovně 0

JU:skú priviazaž krúžok od kľúčov, roztočtiť a pustiť :) a to je malý a tupý


 Uživatel úrovně 0

DragonRider: Chápem. A akým spôsobom chceš dosiahnuť aby pri roztočení na prste a následnom vypustení vpred, taký ľahký projektil získal silu na prerazenie krúžkovej zbroje?


 Uživatel úrovně 0

JU: ono sa to vrhne, leti to smerom čepeľou (špicom) vpred, šnúrka je tam vlastne iba na zväčšenie polomeru a stabilizáciu počas letu, aby bola špicatá časť stále vpredu