Předměty

Morganit Hodnocení: Vítěz soutěže Vítěz ZD

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 26

Skupina: Obyčejné předměty

Popis:

Morganit

Bůh Kronos stvořitel země vzal prvního dne do rukou kladivo věčnosti a údery do kovadliny umístěné ve středu země rozdmýchával veškerou energii světa. Při každém jeho úderu se vztyčila na povrchu sopka, lávová jezera explodovala k výšinám a pak padala jako mraky žhnoucích kamenů. Druhého dne vzal do ruky měch a rozdmýchal živoucího ohně do bílého světla. Světlo se pak slilo do jednoho velkého kotouče, který bůh Kronos umístil na oblohu. Třetí den vzal do rukou vědro s ledovou vodou a celou zemi zalila voda. Čtvrtého dne voda ustoupila z hor a zůstala jen v údolích. Pátého dne se Kronos vypravil ze středu země na povrch a kudy procházel, tam se od jeho kroků šířily žíly železných rud, stříbra, zlata, mědi, morganitu…..
Úryvek z knihy „o vzniku světa“ sepsal Torricius


Geologické okénko:

Morganit je přeměněná hornina sopečného původu. Její vznik byl zapříčiněn obrovským tlakem a teplotou na styku ložní vrstvy hornin dvou pevninotvorných desek. Potom byl sopečnými erupcemi dopraven k povrchu, kde utuhl a krystalizoval do morganitické rudy. Jeho struktura je polokrystalická a textura všesměrně nepravidelná. Morganitická ruda je tmavé barvy a jsou v ní patrny drobná zrníčka morganitu. Ty jsou modrá a ve tmě září temnou modrou barvou. Toto záření není pouze efektivní, má také své negativní vlivy. Nikdo neví proč, ale velké množství morganitické rudy a především kovu z ní vyrobeného, má negativní vliv na vše živé. Osoby zdržující se v blízkosti velkého množství této rudy se cítí slabé, často se u nich vyskytují bolesti hlavy a krvácení z nosu. Při delším styku živé organismy začínají měnit svůj tvar a také svoje vlastnosti.

Těžba a zpracování rudy:

Ruda se těží v podpovrchových dolech. Naleziště jsou vzácná a pomůckou pro jejich vyhledávání je přítomnost stříbra, které se často v blízkosti morganitu vyskytuje. Výtěžnost rudy je různá. Záleží na mocnosti naleziště a dostupnosti. Výtěžnost se určuje pomocí jednoduchého vztahu: Nejprve si PJ hodí na procenta. A pak tímto číslem v desetinném tvaru vynásobí základní výtěžnost na kopáče, která je přednastavena na 1000 mincí/den.


Př: Pj si hodí 53%. Což znamená, že jeden horník za den vytěží 0,53*1000 = 530 mincí rudy za den.


Vytěžená ruda se drtí perlíky a v podobě jemného štěrku se sype do pece. Tam se za vysoké teploty(nad 1300 stupňů) a za přidávání přírodního vápence, taví a odlévá se do forem ve tvaru prutů. Poměr vytěžené rudy k odlitému kovu je 50:1 což znamená, že pokud dáme zpracovávat 1000 mincí rudy, získáme 20 mincí čistého morganitu. Dále se morganit předává kovářům a zlatníkům, kteří ho dále upravují do předmětů. Cena za výrobek z morganitu je 75 zlatých za jednu minci materiálu + přidaná práce řemeslníků.
Pozn. K těžbě: Horník nemůže rudu těžit déle než 1 týden. Potom se na něm začnou projevovat negativní účinky.


Ilustrativní (záměrně přehnaný) příklad : Jeden velice pracovitý horník, který pracoval dnem i nocí, po dvou měsících zpozoroval, že se mu začíná na čele tvořit nehezky vypadající vřed. Jaké překvapení pro něj bylo, když jednoho krásného rána otevřel všechny tři oči…


Vlastnosti Kovu:

Morganit je temně modře světélkující kov, dvakrát těžší než železo. Není příliš kujný, ani tažný. Má špatnou odolnost vůči agresivitě prostředí. Což znamená, že ve vlhku koroduje. Koroze je povrchová. Kov se pokryje černou vrstvičkou zoxidovaného morganitu. Jeho vlastnosti se tímto nezmění, leč jeho tmavě modré světélkování je pryč. Tato vrstvička lze odstranit mechanicky(odloupáním) a nebo vymáčením ve zkvašeném víně.

Vliv Morganitu na člověka:

Následující body jsou sepsané pro množství větší než 20 mincí. Menší množství morganitu živé tvory neovlivňuje.

1) Dosah záření morganitu je přímo úměrně závislý na jeho množství. Určuje se ze vztahu. Množství čistého morganitu/100 = dosah v sázích.

Množství morganitové rudy/5000= dosah v sázích.


Př: 200 mincí čistého morganitu ovlivňuje živé tvory v rozsahu dva sáhy. Stejný vliv by mělo na živého tvora 10 000 mincí morganitové rudy.


2) Pokud se dostane živá bytost do dosahu morganitu a zůstane v jeho blízkosti minimálně jednu hodinu, hází si na past Odl>5. Pokud při této pasti neuspěje snižují se jí všechny základní vlastnosti o jeden stupeň. Tento hod se opakuje po dvou hodinách znovu, s pastí o jedna vyšší. Dále po třech hodinách, po čtyřech, atd…


Př: Opilý trpaslík Fergus si ustlal ve skladišti blízko dřevěné bedny, která byla plná čistého morganitu…. V osm hodin usnul a snil své trpasličí sny o hroudě zlata.

V devět hodin si Pj hodil na past Odl>5, ale protože je Fergus trpaslík jak hora, tak se svojí odolností 19/+4 při prvním hodu uspěl. Pj hodil 4. (4+4=8)…. 8>5

V jedenáct hodin se odehrál další hod. Past se o jedna zvýšila. Takže si Pj házel proti pasti na ODL>6. Pj si hodil 1. (1+4=5) 5<6 Fergus tedy proti pasti neuspěl a všechny jeho vlastnosti se snížili rázem o jedna.

Ve dvě hodiny v noci se uskutečnil další hod. Fergus nyní musí přehodit Odl>7. Nesmíme zapomenout, že se mu při minulém hodu snížila odolnost na 18 což mu dává bonus o jedna nižší. Tentokráte měl štěstí a pasti se ubránil.

A štěstí měl i v 6 hodin ráno.

V osm se probudil a cítil se slabší, pomalejší, vypadalo mu několik vousů a na nose se mu udělala veliká bradavice…


3)Odstranění vlivu ozáření:

a)Účinky krátkodobého ozáření Morganitem lze odstranit plnohodnotným spánkem. Za osm hodin spánku se zregenerují všechny vlastnosti o jedna.

b) Účinky lze také odstranit použitím kouzla megacloumák, či hraničářským kouzlem uzdrav nemoc.

4) Morganit působí velice negativně nejen na vlastnosti, ale i na magii.

Vliv morganitu na magii.

Záření morganitu má následující efekty na povolání a jejich používání či zacházení s magií.

1) Všechny Povolání v dosahu moragnitu nedokáží komunikovat s démony. Samotné démony však morganit neovlivňuje.

2) Vliv na kouzelníka

a) Kouzelník je podrážděný. Nedokáže se dostatečně soustředit a tak je mu snížena pravděpodobnost úspěšného seslaní kouzla o 40%.
b)Pod vlivem záření morganitu je pro něj kouzlení náročnější. Vynaloží na kouzlo dvojnásobné množství magů.


Př. Kouzelník Xan se dostane do spárů hrdlořezů. Padl do léčky a teď sedí v tmavé kobce a na rukou má morganitové okovy. Ví, že bezpečí je od něj vzdáleno 100 sáhů. Pokusí se tedy zakouzlit Hyperprostor II(1.6). Jeho základní pravděpodobnost na seslání je 94%. Pod vlivem Morganitu má pouze 54%, bez gestikulace 44%. Má velké štěstí a povede se mu to. Hyperprostor II na sto sáhů by ho za normálních podmínek stál 15 magů. Xan však nemůže gestikulovat, takže se počet magů zdvojnásobí. Navíc pod vlivem záření morganitu musí vynaložit dvojnásobné množství magů. Tedy suma sumárum Xan se dostane na svobodu za 60 magů.


3) Vliv na hraničáře

Hraničář nedokáže komunikovat ze svým mečem. Ostatní kouzla (například léčení) ho stojí dvojnásobné množství magů

4) Vliv na Alchymistu.

Alchymista nezvládá vyvolávat. Nedokáže se spojit s astrálními sférami.



Využití ve hře:

Šperky: Žilky zářivého morganitu na špercích jsou vyhledávaným artiklem bohatých paniček i neohrožených dobrodruhů.

Svítidla: Malé množství tohoto kovu dokáže ozářit místnost stejně dobře jako svíčka.



Morganitové okovy.



Příběh:

„Toto je velice zajímavá kniha,“ řekl obtloustlý muž sedící na židli u stolu a vzápětí dodal „poslouchej co stojí pod tímto obrázkem kočky s dvěma ocasy.“ Žena naproti němu se zadívala smutně na malé okénko ve zdi věže a přes mřížoví uviděla západ slunce. „Krásnější západ slunce jsem nikdy neviděla.“ Pomyslela si. Pak se vrátila očima na to tlusté prase, které se naproti ní potilo a proklínala se, jak mohla být tak hloupá. Muž pokračoval: „ Píšou zde, že v Aldaranském království se narodila blízko morganitového skladu kočka s dvěma ocasy, no není to zajímavé?“ Žena uviděla jak jeho zpocený prst obrátil list, znovu se zadívala na okénko ve zdi a viděla svůj život, jako by se za oknem opravdu odehrával. Viděla sebe jak stojí před akademií magie, viděla bitvy, ve kterých z ní prýštil oheň a spaloval těla nepřátel, viděla svého milence, viděla to, jak ve vášnivém opojení padla do léčky tohoto tlustého prasete, které umí sotva číst a poučuje jí, jako by to byl její mistr na akademii. „ A nejzajímavější pasáž je tato,“ tlustý muž se zhluboka nadechl a pokračoval:“Zjistilo se, že morganit pohlcuje energii a udolává postupně ducha, proto je velice důležité, aby byl uskladňován v olověných bednách, přes které jeho síla neprosákne, jinak se může stát, že osoby vyskytující se blízko čistého morganitu se stanou postupem času dementními…“ „Tak co povíš mi, kam jsi schovala ten amulet?“ Vykřikl muž a podíval se svýma prasečíma očkama do výstřihu krásné čarodějky. Čarodějka se podívala z okna a pak se její odevzdaný pohled vrátil na temně modře svítící okovy na jejich pažích, kolem kterých bujně rašily oranžové chlupy….

Popis okovů:

Na začátku bych chtěl podotknout, že tvar a vzhled těchto okovů si každý Pj může změnit jak chce. Je jedno jak okovy vypadají, důležitá je jejich funkce, že se k něčemu či někomu přidělají a tam drží a drží. Okovy by mohly vypadat kupříkladu takto: Dva kruhy z morganitu spojené řetězem, který je k nim připevněn pomocí oček z kruhů vybíhajících. Zavírání okovů je řešeno na dva zámky které jsou součástí kruhů. Zámky jsou naproti očkům co drží řetěz. Nejsou nějak speciálně bytelné, pro účely těchto okovů je ochrana proti chytrým ručičkám zlodějů téměř nepotřebná…

Tyto okovy jsou zvláštní v tom, že pokuď je do nich uvězněn kouzelník, či jiná osoba pracující s magií či jinou formou energie, nemůže se s těmito okovy na rukách soustředit na výkon svého povolání či komunikace s démony. Způsobuje to zvláštní záření morganitu.(viz.výše)

Samozřejmostí je, že okovy mohou vypadat jinak, může to být kupříkladu koule na řetězu, či obojek na krk. Účinek bude stejný, ale nesmíš zapomenout přepočítat váhu předmětu a tím pádem i náklady na materiál.

Nasazení okovů:

Málokterá postava si tyto okovy nechá dobrovolně nasadit, to by musela být neskutečně hloupá a nebo přehnaně sebevědomá morganit neznající. Většinou je zapotřebí spíchnout,kupříkladu na kouzelníka, léčku. Ve spánku, pod vlivem drog, po vyřazení z boje a v podobných případech se nasazují okovy nejlépe.

Na závěr bych chtěl podotknout, že mi v dílně před drahmo měsíci s tímto příspěvkem pomáhal Jehuwa a Alcator. Alcator vymyslel i název Morganit, za což mu děkuji.

Celý příspěvek byl inspirován dwimeritem.(Sapkowski)

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 26

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Lord Alfik: A je to tu, první šťoura...:-)

ad Geologické okénko: Alfiku, nevím jak hluboce jsi do problematiky Geologie ponořen, ale mohu ti zcela s klidem v duši říct, že spojení "k povrchu" neznamená na povrch. Jen minimum sopečné činosti je vidět na povrchu. Pod povrchem země se nacházejí lávová tělesa: Bakolity, fakolity atp. A v nich je soustředěna láva. Která pomalu tuhne. Pokud se do toho vloží ještě tlak a příhodné podmínky, začne hornina krystalizovat. (láva je směs rozpuštěných minerálů a prvků)

To že tvrdíš, že by to muselo být hodně rozptýlené je nesmysl. To by muselo dojít k sopečné erupci.

ad Těžba

Nevím proč by se zrovna stříbro nemohlo vyskytovat v blízkosti rmorganitu,. Alfiku nezapomínej na jednu věc. Z čeho si myslíš, že je kupříkladu taková žula? nebo čedič? Veškeré horniny na zemi kromě sedimentovaných? (pískovec, vápenec atp.) Všechno přímo nebo nepřímo pochází z lávy. Horniny jsou výlevné, metamorfované a sedimentované. Morganit je metamorfovaná hornina sopečného původu....

A co se týče těžby jako takové. Je pravda že hobit je menší než kroll. Ale myslím si, že bych spíše viděl kopat hobita než krolla. Vem si jak vysoké by musely být štoly.

Malá naleziště upravuje vztah. který je tam popsán. Nevím, co by si k tomu chtěl víc. Je to vše zprůměrováno.

ad Vlastnosti kovu: Ano mohl jsem tam dát poznámku, že je zapotřebí slabé kyselůiny octové. Což je kupříkladu zkvašené víno.

ad Vliv: Ano na člověka je zavádějící. Tohle je ale slovíčkaření.

3a je první dobrá poznámka. Krátkodobé tam skoro nemělo ani být. Prostě se myslí, že když se vyspíš nebo užiješ jiného způsobu léčení, tak se ti postupně začnou vracet vlastnosti do normálu.

Elf x Kroll: jednoznačně je to zohledněno odolností...

ad Vliv na magii

Můžu já za to, že Kroll kouzelník neumí kouzlit? Je to na druhou stranu kompenzováno tím, že kroll je silnější a to co nemá nahromaděno v hlavě, má ve svalech...

ad Využití ve hře: Ano mohl jsem uvési více morganitových předmětů. Na druhou stranu, by byl příspěvek příliš dlouhý.
Každý si přeci nyní může vyrobit předmět z morganitu jaký chce. Vlastnosti a použití jsem jakž takž nastínil. A budu moc rád, když ostatní morganit využijí nejen v dobrodružstvích, ale i třeba jako surovinu pro další předměty. To platí i pro zbraně atp.

Celkově Ti alfiku musím říct, že jsem nečekal, že jsi až takový kritik. A jsem mile překvapen. Vždy jsem byl od tebe spíše zvyklý na hodnocení slovy: " To je fakt super, hodně se mi to líbí" a nyní celkem komplexní kritika. Doufám, že jsem na tvoje připomínky reagoval do té míry, aby Ti tvé nejasnosti byli řádně vysvětleny.

S pozdravem Fergus


 Uživatel úrovně 0

Úvodní Příběh
je dobře napsaný, ale je to historie jednoho světa, a né světů ostatbních PJ. Krom toho mi to nepříde jako dobrý "příběh" pro tuto rudu. Těmy "osobamy" myslíš jen rasy, nebo i normální zvířata a podobně?

Geologické okénko
Nevím, ale když se to dostalo do magmatu a v něm se to v podobě lávy dostalo na povrch, tak navím jak by to krystalizovalo, jelikož to zůstalo v lávě která stvrdla, a taky to dle mě muselo být hodně rozptýlené.

Těžba a zpracování rudy
Proč se stříbro vyskytuje v jejich blízkosti? Stříbro se netěží z pozůstatků lávy. Ta těžba je nedomyšlená- Kroll vykope více než hobit, krom toho když je to malinkaté naleziště, tak to bude asi taky mnohem menší ne? But si to měl vypustit nebo to více rozvést.

Vlastnosti Kovu
Pouze ve skvašeném víně? nepomůžou nějaké kyseliny, nebo jiné kyselé látky?

Vliv Morganitu na člověka
Na člověka je zavádějící.
3a- definuj krátkodobé působení. A možná že Krátkodobé působení bude pro jednotlivé rasy jiné (třeba pro Krolla a Elfa by to mohlo být trochu jiné)

Vliv morganitu na magii
Kouzelník
-40% je moc, protože Kroll kouzelník s inteligencí 8/-1 tedy pravděpodobností 32% nemá šanci cokoliv vykouzlit.

Využití ve hře
Mohl si těchto neškodných věcí víc, neškodilo by to.

Osobně mi tu chybý více morganitových předmětů, a jiných vychytávek. Také se mi moc nezdá to, jak se dostal na povrch zemský. Zajmalo by mě jaké sou z morganitu zbraně (za předpokladu že nebudou překračovat dané množství).


 Uživatel úrovně 0

Děkuji za hodnocení....

Tuax: Morganitová ruda, není tak silná. 500kg morganitové rudy účinkuje na dva sáhy. Aby to ovlivnilo život v osadě, která je vzdálená minimálně 100 sáhů od místa kde se důl vyskytuje, tak by byla potřeba 25 tun morganitové rudy. Což ale není reálné, morganitová ruda je odstíněna kupříkladu vrstvou jiné horniny, hlínou atp. Což její dosah rapidně snižuje. Dobrá implementace by byla, kdyby se nad místem kde se nechází mocné naleziště morganitové rudy kupříkladu rostly mohutné stromy, druidové by cítili narušenou harmonii lesa, nebo by se zde dělo něco mystického(světelkování v noci atp.)

Horníci nemohou těžit stále, jak jsem psal. Je nutné si dále uvědomit, že morganitická ruda není kontinuum. Horník natěží 1000mincí horniny za den, z čehož může být morganitické rudy 53% nebo méně. Horníci jsou také tvrdí muži a něco vydrží atp...

Cefko: Samozřejmě to si můžeš uprvait jak chceš, pokud by si někdy morganit chtěl použít. Každý má a hlavně by měl mít nějaký názor, jak by se mohla ruda těžit a kde by se měla nacházet. Nenapsal jsem do textu slovo většinou. Každý ví, že země a horniny v ní skryté se při všelijakých procesech tlačily nahoru, či sestupovaly zase dolů...z čehož plyne, že doly na morganit mohou být i hodně hluboko....jak jen chceš.

S pozdravem Fergus.


 Uživatel úrovně 0

1.) Chýba mi tu položka "nalezení" v % -> nemusíš sa odvolávať na výskyt striebra. Ďalej chcem poukázať aj na skutočnosť, že horniny sa ťažia aj povrchovým hlbením. Chápem, že v texte je napísané, že sa ťažia len pod povrchom, ale to nemusí to byť pravidlom. Prvá časť nálezu (%) by sa mohla týkať podpovrchovým hlbením a druhá povrchovým (hoci percento môže byť aj skoro mizivé).

2.) Vpliv morganitu na človeka: Tých 20 mincí ako podotkol Šulík je veľa. Mne to nehorazne pripomína urán, a ten o hmotnosti jedného kilogramu "zabíja" na počkanie.
A neviem si predstaviť, že by 200 mincí (10kg) čistého morganitu pôsobilo na 2 sáhy.. to by pôsobilo na väčšiu diaľku.

3.) Ad pasce. Ako som vyššie spomínal tak 200 mincí v pôsobení dvoch sáhov od človeka čistom morganite ho zabije oveľa skôr ako do jednej hodiny. Pasca si myslím, by v mala aspoň týkať kratšieho časového úseku a možno aj vyššia pasca.
Toho trpaslíka Fergusa by zabilo behom chvíľe, ak by bol vedľa onej drevenej bedne .o)

4.) Vplyv na hraničiara - "Hraničář nedokáže komunikovat ze svým mečem. Ostatní kouzla (například léčení) ho stojí dvojnásobné množství magů "

To je jasné, že nemôže, keďže jeho meč tvorí theurgov démon a teda tiež neviem, či by mohol vôbec zosielať kúzla.

5.) Čistý morganit má teda hustotu 15 600 kg/m3 čo pomaly šliape na platinu. Uvítal by som (aspoň zhruba) číselné klady, ak by som si napr. dal ukovať malú dýku, alebo ostrie do šípov (safra, to by mohla byť ale poriadna zbraň..)

To asi všetko.. príspevok výborný, za 5*

s úctou Cef.


 Uživatel úrovně 5

Ju, příspěvek je opravdu velmi zdařilý. Je poměrně popisný a přitom protkán příklady, které pomáhají k snažší představě a pochopení Morganitu jako takového. Jen to chtělo ještě trošku zapracovat na celkvé přehlednosti, protože jednotlivé pasáže do sebe až mc splývají. Ale to je jen estetický detail. Jinak se mi to vážně hodně líbí,.

Ale zaráží mne že jsem si nikde nevšiml nějaké zmínky na smrtelnost.
Tedy jen v příkladu s trpaslíkem Fergusem je to nastíněno.
To, že pokud bude někdo dlouhodobě v dosahu škodlivého záření, je známka toho, že trvalý pobyt je v podstatě smrtelný, protože mu to sníží po určité době vlastnosti k nule...

Taky mne napadlo, když už je někde důl a ten je známkou přítomnosti Morganitu. Tak někde poblíž bude jistě i důlní osada, někde budou ti pracovníci bydlet a žít, během praconích turnusů. A s ohledem na to, že velké množství této rudy (když je tam důl bude ji tam pořádná hrouda) vyzařuje škodlivé záření dle tvého vzorce do obrovské vzdálenosti. Nebo je to tak, že přes povrchovou vrstvu jílu, hlíny, humusu atd. to záření neprostupuje na povrch? Protože pokud tam to záření je, tak bude měnit na povrchu i rostliny, stromy a zvěř se tomu místu bude nejspíše vyhýbat. A ta osada pokud by byla v dosahu, jakože celkem určitě bude, tak tam brzy všichni pomřou protože budou slábnout a slábnout. Takže jak je to stímto problémem?

Ju a ti dělníci co jsou uvnitř dolu, během několika pracovních hodin v podstatě slábnou a slábnou též, protože nemohou přehazovat ty pasti donekonečna. Takže by museli mít v osadě i nějakého schopného hraničáře, či léčitele, který jim ude deně napravovat vlastnosti.

Ale i přesto je to nadstandartní příspěvek a zaslouží si enjvyšší ocennění.

Tuax


 Uživatel úrovně 0

Děkuji všem, za jejich hodnocení...

Figralf: Studuju vysokou školu stavební a zkoušku z geologie mám už za sebou. Mohu ti z určitostí říct, že kdyby si to přečetl profesor Geologie pan Macháček, tak by mě od zkoušky jisto jistě vyhodil. Podle jeho slov : " Takové peklo, si nedovede představit ani váš farář."

SK: Uznávám, místy je v příspěvku více prostoru pro uváhu PJ. A to chtělo ještě doladit. Jenže tenhle příspěvek dělám uř tak dlouho, že jsem to předvčírem psychicky nevydržel a odeslal ho. :-)
S těmi 20 mincemi jsem to fakt dlouho promejšlel. Nic lepšího mě nenapadlo. Ano je to trochu zvláštní a každý si to samozřejmě může upravit podle sebe, ale já jsem si to přednastavil na 20 mincí a to z jednoho prostého důvodu. Chci aby byl morganit použitelný a proto musí mít nějakou míru ve který ještě člověka neovlivňuje...(jinak by ho ve světě vůbec nepoužívali) Samozřejmě, že asi nějaký vliv i v menším množství mít bude, ale pár bradaviček a několik zajímavých chlupů ještě lidi zvládnou....
4) Nezáleží na principu magie ale na tom, že morganit ovlivňuje sesilatele. Jak kouzelníka tak hraničáře.
5) vidíš to, na to jsem úplně zapoměl.

Kouzelník a jeho přítel

Je velice zajímavé, že Kouzelník sice nedokáže komunikovat pod vlivem morganitu s démony v předmětech, ale zvládá komunikovat se svými potvůrkami (přítel). Samozřejmě Kouzelníkův přítel je postižen stejně jako kouzelník. Má stejné postihy ke kouzlení.

Breberka: Děkuji, já vím, že píšu jako prase. Jako ASP. :-)

Dádoslav: Pokud kočce naroste druhý ocas a pak se dostane z vlivu morganitu, trak jí nejspíše vesničani upálí na hranici jako posla ze smrdutých pekel. Druhý ocas jí zůstane až do konce jejich dní...

Ještě jednou děkuji.

S pozdravem Fergus.


 Uživatel úrovně 0

Teď se zrovna ve škole učim geologii a chcilkama mi přišlo, že popisuješ nějakej existující šutr. Popsal jsi to určitě líp než naše profesorka popisuje ve škole. Dávám ti 5*


 Uživatel úrovně 0

Prisevok je pekne spracovany, je na nom vidiet poriadny kus prace, ale chyba mi tam niaka sanca, ze kuzelnik(a spol) nebude ovplyvneny morganitom vobec .. predsa len niaky ucen nema takesily na prekonanie tej "radioaktivity, ako mistr mag, ktory by to dokazat mohol.... a hraniciar by nemusel byt ovplyvneny vobec, kedze jeho magia pochadza "z prirody" a morganit je len suter, takze priroda ....
Inak fakt super, spravim si z toho celenku :D snad budem mat fialkovo-cierne vlasy ;) :D


 Uživatel úrovně 0

Druh radioaktviní rudy je dobrý nápad. Zpracování je kvalitní. Dobře použitelný pro záškodnickou činnost.
Jenom - když například kočce vyroste druhý ocas a ona se dostane z dosahu morganitu, tak co se s tím druhým ocasem stane?


 Uživatel úrovně 5

Páni, Fergusi, tohle je dobrý příspěvek. nebudu opakovat Koulleho připomínky, jen, ehm...bych upozornila na pár pravopisných mušek, které mi narušily čtení. Ale to se stane, kvalita Morganitu a jeno zpracování je natolik vysoká, že ti je ráda odpustím:-)
přiznám se, že pasáž Vliv morganitu na člověka, mne trošku zamotala. Proto díky za příklady, krátké, věcné, vhodně zvolené.